Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2013 09:24
[Endimion]
Te stevilke v kolikor niso podkrepljene z nekim resnim prometom je to vse skup bolj kurc...

sicer pa mi ni jasno zakaj teh obveznic denimo nlb ne odkupuje. Malo bi jo kostalo. Bi pa tole naso domacijsko paniko precej umirilo...
... eh, ne bi rekel, da je to vse skup bolj kurc, ker če bi bil jaz vlagatelj na totih finančnih trgih, bi danes kupil 1 (z besedo: eno) slovensko obveznico za 90 burekov, potem pa bi se zmenil sam s sabo in bi jo čez pol ure prodal samemu sebi za 89 burekov in naredil samemu sebi za 1 burek minusa, nakar bi jo čez pol ure spet kupil od samega sebe po ceni 88 burekov in naredil še za 1 burek minusa ... evo, in potem bi to isto naredil še nekajkrat in naredil samumu sebi sicer za 10 burekov minusa, ampak bi tečaj slovenske obveznice spravil na 80 oziroma na pričakovan donos 10.00, ki bi tam ostal zabetoniran, ker se na totih finančnih trgih slovenske obveznice razen mene nihče noče dotaknit niti s palico ... khmm, nakar bi se kar naenkrat pojavil tisti famozni junij, ko se bo Slovenija odločila prodajati svoje bureke z burekđinicami vred in ker je na finančnih trgih zaradi moje današnje finančne operacije, kjer sem sicer spušil 10 burekov, v luftu ostal tečaj 80 z donosom 10.00, bo Slovenija svoje bureke z burekđinicami vred po mojem malo težje prodajala za pričakovan donos 4.00, ampak bi bilo to verjetno tam nekje na sredini oziroma bližje donosu 7.00, ker smo pač na Franciji, Španiji in Italiji videli, da finančne trge finančni kazalci ne zanimajo preveč, ampak jih bolj zanima umetniški vtis teh držav ...

P.S.: upam, da jaz tote finančne trge čisto narobe razumem in da vse skupaj ni tako preprosto ...