Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Bitcoini danes

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Borza] Tema: Bitcoini danes
[#2080367] 09.04.13 19:22 · odgovor na: anon-178850 (#2080350)
Odgovori   +    0
[lost1]
Bitcoine lahko izmenjaš v roku par sekund do maksimalno minute, potem nakažeš preko SEPA na svoj račun (kar tipično traja par ur pri bitstampu).
Aha, hvala. Bral sem ene clanke o arbitrazi, ko sem videl, kako divje razlicne so cene, in so nekaj pisali o tem da je arbitraza zelo tezka, ker recimo na MtGox cakas na denar ohoho casa, pa se izpostavljen si riziku, da bankrotirajo (ne vem, od kdaj je bil clanek).

Sicer pa odvisno od tehnologije, bitcoini se vedno niso precenjeni, z domnevo da vecina ljudi pac doma nima specializiranih ASIC zverin z 50 Ghash/sec in meljejo zadeve na domacih pcjih. Je pa res, dokler so jih ljudje pripravljeni rudariti prakticno zastonj ali celo z izgubo, pa tudi stvar nima potencialno niti dna, ce se baloncek razpoci.

Slucajno kdo ve, ali je mozno z ASIC strojem za rudarjenje sodelovati pri rudarjenu, ali ta masina dela samo samostojno (in potem gemblas na dolgi rok, najmanj nekaj mesecev, da najdes veljaven blok, in poplacas masino 2x)?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2080367

Strani: 1

anon-178850 sporočil: 45
[Borza] Tema: Bitcoini danes
[#2080376] 09.04.13 19:32 · odgovor na: bc123a (#2080367)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-178850 09.04.2013 19:34
Definitivno je veliko tveganje. Nekateri servisi naj bi enostavno ukinili račune uporabnikom ipd.

Glede rudarjenja pa sem bral, da se enostavno ne izplača. Že sama poraba elektrike naj bi bila višja od pričakovanih zaslužkov (govorim glede domačega rudarjenja, ne z namenskimi mašinami). Se je pa to mogoče kaj spremenilo, sedaj ko je višja vrednost.

Strani: 1