Zasebnost

Strani: 1 2

pobalin sporočil: 14.456
[#2053588] 19.03.13 16:30
Odgovori   +    0
Kdo so lastniki teh bank?
čarli sporočil: 13.178
[#2053620] 19.03.13 16:55 · odgovor na: (#2053296)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
> [dronyx]
> >Dejstvo je, da so Ciprioti tisti, ki so tole zafurali...
>
> Če se slučajni še nisi zbudil, smo mi v zelo podobni situaciji. Vprašanje dni ali največ mesecev je, kdaj bo tudi za nas trojka pripravila "finančni paket" s spremljajočimi ukrepi (kot prvo bodo takoj uvedli davek na nepremičnine).

Še enkrat za poceni sedeže v zadnji vrsti, kjer se gnetete zbujenkoti: zaseg depozitov so predlagali Ciprioti, ne pa Schauble, EU in ECB.
Kje imaš dokaz oz kako ti veš, da Schauble ni zahteval zaseg depozitov? A so ti iz CK eussr sporočili, da moraš zdaj furat tak PR?:)
Če smo pa "mi" v podobni situaciji, je pa to tvoj problem. Jaz nisem v javnem sektorju, na banki pa nimam več kot 100.000 €. Torej govori zase in za svojo javnosektorsko tovarišijo.
A javnoskektorska tovarišija iz eussr te pa nič ne moti al kako?:)
Konc koncev je tale "kriza" predvsem zaradi vas, hvalakurcu, da me ne boste mogli več v neskončnost stružiti.
A nis pred parimi dnevi pisal, da kriza že usiha? Aja točno to je bil spet epic fail iz strani tovariša nimda, ki zgreši vse kar je možno:)
čarli sporočil: 13.178
[#2053635] 19.03.13 17:07 · odgovor na: (#2053454)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
> [bc123a]
> > [NavadniNimda]
> > > NI RES. Zaseg je predlagala Lagarde, pritegnili so Nemci, oboji so najprej zahtevali 40% davek na depozite nad 100K.
> >
> > Ni res. To so objavili ciprski in grški mediji, da bi bilo potem sprejetje 15,26% davka nad 100,000 lažje sprejemljivo. Lagarde je hotela colateral od grške đamahirije, in tu jo podpiramo.
>
> Tega o 40% kot izhodiscu ni noben izpodbijal, tako da verjetno drzi.

Apriori se mogoče motimo tule v razumevanju: jaz smatram polni ali delni zaseg nad 100.000 K za popolnoma legitimno, ne pa tudi tistega, pod 100 K.
Aha, da pa spušijo tisti, ki imajo obveznice se ti pa ne zdi legitimno ane;) Ah ja spet je tovariš nimda zbeden ko treba branit eussr v imenu komunizma:)
Mislim, da je tule precej megle in raznih novic iz raznih virov, marsikaj si tudi nasprotuje. Lagarde ne bo nikoli zahtevala "tega ali onega" določila, ampak bo zahtevala, da Ciper da en del denarja na mizo. Evrocona in Shauble prav tako.
Tako kot pri grkih ane:) In pol grki skoraj nič ne prodaj, vendar še vedno dobijo denar. Ja res je ta troika, da dajo grki denar na mizo...
Tisti, ki je hotel upiliti tudi depozite pod 100 K, pa je bil Ciprski predsednik, to je njegovo.
Ja in pazi to. On je desničar. In levičarji so proti temu. Se pravi situacija je kot pri nas saj je jajo večji komunist od talevih:) Da ne pišem o tem, da je jajo o plenjenju depozitov že omenjal kot realno možnost...
>
> > Se strinjam, ampak kot rečeno, naši (Schäuble, Dijsselbloem, EU, ECB, IMF) so hoteli collateral, pri čemer jih moramo podpreti. Naj dajo ciperaši eno tretjino svojega, če mislijo resno. Če pa ne, jih bodo pa Rusi popapali, pa bodo videli kaj je to brezplačno koncentracijsko taborišče.
>
> Ne vem kako ne trojki ne tebi ni jasno, da takoj ko se banke odprejo (in vlada pobere svoje procente) bodo vsi tuji depoziti dobili krila.

V sosednji temi je celo Najobj pogruntal, da vezanega depozita ne boš kar tako dvignil in odfrfotal na varno s 100% izkupičkom.
Aja a zdaj je pa že on referenca ratal al kako?:)
> Razen tistih najbolj mafijskih, za katere je se 10-15% ugodna provizija za pranje denarja. Ciprski bancni sistem se bo razsul v roku nekaj dni, razen ce bo ECB potem v banke "pod radarjem" vbrizgnila tistih 28 miljard, ki jih bodo tujci v nekaj dneh dvignili. Ce ne bodo oskubili majhnih depozitorjev, obstaja moznost, da se zadeva ne bo sirila (zaenkrat kaze dobro), ampak ko tujci poberejo 20% svojih depozitov ven, bodo banke v kolapsu tudi ob sedanji pomoci evropske unije! Le kako noben od debilov v bruslju/frankfurtu na to ne pomisli!?

Kaj maš raje, popoln nekontroliran razpad, ali kontrolirano, bolečo rešitev.
Ej, bi evrofanatiki boste zaradi kratkočasne "stabilizacije" zjebali dolgoročne rešitve. Pač to kot komunisti vedno počnete ane:)
Bruselj in Frankfurt so tule the good guys, oni hočejo rešit situacijo.
Yeah right. Saj zate so oni zmeraj good guys ane:)
In dodatno smo videli v tvojem linku na članek, da je tokrat vloga "nemških bank" popolnoma zanemarljiva. Mislim, da gre za strah, da se Rusi ne polastijo plinskih nahajališč - in tudi zato moramo 100% podpreti Bruselj in Frankfurt. Ne?
Aha, tovariš že spet kaže svojo pravo komunistično, saj nega ne zanima privatni subjekti, ampak eussr imperij. In pol ima toliko povedat čez čaveza a sam je isti:)
čarli sporočil: 13.178
[#2053745] 19.03.13 18:38 · odgovor na: (#2053671)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
> [republican]
> > [NavadniNimda]
> > To je seveda še posebej pomembno za Slovenijo, na katero spet prežijo Jugo/nacikomunistične silnice.
>
> Ja, ampak tokrat od tam, od koder tega nismo pričakovali... iz EU.

Zaplemba depozitov je ciprska ideja, ne Schaublejeva, kot je lažnivo pisala Ciprska štampa v začetku!
Tovariš nimda to je navadna laž, da je plenjenje depozitov ideja od cipra* in to dobro veš;) Vem pa da se greš po načelu 100x ponovljena laž psztane resnica:)

*Ciprski birokrati so samo hoteli znižati drakonsko obdavčitev v višini 40%, ki seveda eussr birokratom ni tuja, saj so navajeni jemati še kaj več kot to;)
čarli sporočil: 13.178
[#2053750] 19.03.13 18:41 · odgovor na: (#2053741)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: čarli 19.03.2013 18:46
[Inside]
Koliko bo dobil Ciper pomoči; 10 miljard
Koliko bo izgubil Ciper ko dvigne folk denar; 600 miljard.
Koga se tu resuje?
Od kje dobivaš ti cifre?


PS: Sicer si že včeraj napisal eno veliko neumnost pa sem se raje zadržal. Zgleda da si v teh dnevih v fori kar se tiče nebuloz:) Resnica pa je tudi, da nikoli ne zatajiš;)
čarli sporočil: 13.178
[#2053755] 19.03.13 18:43 · odgovor na: čarli (#2053750)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: čarli 19.03.2013 18:46
.
čarli sporočil: 13.178
[#2053774] 19.03.13 18:52 · odgovor na: (#2053753)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > [NavadniNimda]
> > > [republican]
> > > > [NavadniNimda]
> > > > To je seveda še posebej pomembno za Slovenijo, na katero spet prežijo Jugo/nacikomunistične silnice.
> > >
> > > Ja, ampak tokrat od tam, od koder tega nismo pričakovali... iz EU.
> >
> > Zaplemba depozitov je ciprska ideja, ne Schaublejeva, kot je lažnivo pisala Ciprska štampa v začetku!
>
> Tovariš nimda to je navadna laž, da je plenjenje depozitov ideja od cipra* in to dobro veš;) Vem pa da se greš po načelu 100x ponovljena laž postane resnica:)
>
> *Ciprski birokrati so samo hoteli znižati drakonsko obdavčitev v višini 40%, ki seveda eussr birokratom ni tuja, saj so navajeni jemati še kaj več kot to;)

Ni res, lažeš. Tole si prebral v enem Ciprskem mediju (ali povzetku po tem). Ni resnično.
Prvo daj link. Drugo, kje je garancija, da ciprski medij ne laže? Čist možno je da si bral kakšnega levičarskega, ker pač so zdj tadesni glavni in treba lepo ustvariti medijsko igro. Seveda tovariš nimda še nikoli ni na to pomslil:)
Rečeno je bilo takole: "Za bailout bi bilo treba imeti približno za 40% denarja (cifra je od "palca"), kot ga imate v depozitih. Mi damo 2 tretjini, če vi date eno tretjino". Torej vidiš, da je tistih 40% nastopalo v čisto drugi vlogi.
Aja, a je nemški finančni minister demantiral navedbe o 40% davku na depozite da so jih prvi predlagal? Ni ane;)
PS. Če samo še enkrat vidim besedo "eussr" v tvojem sporočilu (tudi, če je v citatu od koga drugega), ne dobiš več odgovora od mene, Nacist pokvarjen lažniv.
Ah ja sedaj je tovariš nimda še užaljen. Ja nč bat. S tvojo beloved eussr bomo res dosegli nirvano v obliki 100%:) Ampak hej saj to je vam komunistom cilj ane;)
čarli sporočil: 13.178
[#2053777] 19.03.13 18:54 · odgovor na: (#2053766)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [čarli]
> > [čarli]
> > > [Inside]
> > > Koliko bo dobil Ciper pomoči; 10 miljard
> > > Koliko bo izgubil Ciper ko dvigne folk denar; 600 miljard.
> > > Koga se tu resuje?
>
>
> Od kje dobivaš ti cifre?
>
> PS: Sicer si že včeraj napisal eno veliko neumnost pa sem se raje zadržal. Zgleda da si v teh dnevih v fori kar se tiče nebuloz:) Resnica pa je tudi, da nikoli ne zatajiš;)

Daj ti tocne cifre ven, verjetno pa je razlika med pomocjo ki naj bi jo dobili in vsoto dvigov iz bank zaradi izgube zaupanja precej v korist slednjega. Torej ne vem zakaj se picis v te cifre?
Aja a zdj so pa cifre kr nepomembne al kako?:)A ti sploh veš kakšno bedarijo si napisal? Očitno ne saj vztrajaš pri svoji cifri od 600 mrd. Čeprav je njihov BDP 18mrd. Ampak hej pustimo te malenkosti ane:)
čarli sporočil: 13.178
[#2053794] 19.03.13 19:06 · odgovor na: (#2053783)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > Ni res, lažeš. Tole si prebral v enem Ciprskem mediju (ali povzetku po tem). Ni resnično.
>
> Prvo daj link. Drugo, kje je garancija, da ciprski medij ne laže? Čist možno je da si bral kakšnega levičarskega, ker pač so zdj tadesni glavni in treba lepo ustvariti medijsko igro. Seveda tovariš nimda še nikoli ni na to pomslil:)

Berem Reuters, BBC, AP, Yahoo, Bloomberg in The Onion.
Me dol visi kaj breš. Daj prvo nalepi lin ok;) Aja točno zdj že spet ne veš kje si to sploh prebral. Da nisi slučajno sanjal?:)
Unih 40% je bilo le v prvih poročilih, ki so se izkazala za lažnive.
Kako veš da so lažnjive. A jih je kdo zanikal iz eussr?
Celo tale članek, ki ga komentiramo, je to priznal.
Jao, pa ti res sam sebe negiraš ne da bi to vedel. V članku piše tole:
Na eni strani so bili predstavniki nemške vlade in evropski birokrati odločeni, da je potrebno zapleniti del depozitov. Zbrati je bilo potrebno 5,8 milijarde evrov.

Torej kdo je tukaj karkoli priznal. Priznali so samo to, da so hoteli ciprčani znižati mejno davčno stopnjo na "normalnih" 10%, ker pač so toliko prisebni (za razliko od eussr birokratov), daj e40% pa le malo preveč. Ampak saj ti boš spet našel opravičilo...
čarli sporočil: 13.178
[#2053797] 19.03.13 19:09 · odgovor na: (#2053790)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [čarli]
> > [Inside]
> > > [čarli]
> > > > [čarli]
> > > > > [Inside]
> > > > > Koliko bo dobil Ciper pomoči; 10 miljard
> > > > > Koliko bo izgubil Ciper ko dvigne folk denar; 600 miljard.
> > > > > Koga se tu resuje?
> > >
> > >
> > > Od kje dobivaš ti cifre?
> > >
> > > PS: Sicer si že včeraj napisal eno veliko neumnost pa sem se raje zadržal. Zgleda da si v teh dnevih v fori kar se tiče nebuloz:) Resnica pa je tudi, da nikoli ne zatajiš;)
> >
> > Daj ti tocne cifre ven, verjetno pa je razlika med pomocjo ki naj bi jo dobili in vsoto dvigov iz bank zaradi izgube zaupanja precej v korist slednjega. Torej ne vem zakaj se picis v te cifre?
>
> Aja a zdj so pa cifre kr nepomembne al kako?:)A ti sploh veš kakšno bedarijo si napisal? Očitno ne saj vztrajaš pri svoji cifri od 600 mrd. Čeprav je njihov BDP 18mrd. Ampak hej pustimo te malenkosti ane:)

Lej pomoc naj bi znasala do 10 miljard, medtem ko samo Ruski pingvini lahko dvignejo vsaj 46 miljard po porocanju nasih medijev. Cifra 600 je pretirana post pa nakazuje da to ni pomoc ampak prekinitev davcne oaze.
Cifra 600mrd ni pretirana ampak zlagana. Ok saj ne bi nič napisal, če bi pač priznal (oz se popravil), da si napisal totalno neumnost. Ampak ne rajši napišeš da je pretirana. No če je pretirana potem pa napiši nepretirano cifro. Bo šlo?:)
čarli sporočil: 13.178
[#2053824] 19.03.13 19:32 · odgovor na: (#2053815)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
> [čarli]
>
> Torej kdo je tukaj karkoli priznal. Priznali so samo to, da so hoteli ciprčani znižati mejno davčno stopnjo na "normalnih" 10%, ker pač so toliko prisebni (za razliko od eussr birokratov), daj e40% pa le malo preveč. Ampak saj ti boš spet našel opravičilo...

Že spet sereš.
Aha, ne najdeš linka in demantija od eussr in potem seveda jaz serejem ane:)
Če bi Ciprčani porazirali 40%, ne bi rabili mednarodnega bailouta, saj bi se lahko bailoutnili kar sami.
Ja saj so to nemci prvo hoteli ane;) Še vedno čakam na link kjer tvoj nemški financ ninister demantira, da oni niso zahtevali zaplembo depozitov;) Bo šlo tovariš nimda?:)
anon-176983 sporočil: 111
[#2053844] 19.03.13 19:42
Odgovori   +    0
Zanimivo, da se nikomur ne zdi vredno objaviti, kako zgleda celoten paket:

10 mia pomoči za bančni sektor in proračun. Zadolženost države se lahko poveča na 100% BDP
Davek na depozite v višini ca 6 mia
Povečanje podjetniškega davka na 12,5%. Povečanje davka na kapitalske donose.
Zmanjšanje državnih izdatkov za 4,5%.
Prilagoditev bančnega sektorja na evropsko povprečje do leta 2018.
Borba proti pranju denarja, ki je pogoj za paket.
čarli sporočil: 13.178
[#2053869] 19.03.13 20:02 · odgovor na: (#2053837)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [čarli]
> > [Inside]
> > > [čarli]
> > > > [Inside]
> > > > > [čarli]
> > > > > > [čarli]
> > > > > > > [Inside]
> > > > > > > Koliko bo dobil Ciper pomoči; 10 miljard
> > > > > > > Koliko bo izgubil Ciper ko dvigne folk denar; 600 miljard.
> > > > > > > Koga se tu resuje?
> > > > >
> > > > >
> > > > > Od kje dobivaš ti cifre?
> > > > >
> > > > > PS: Sicer si že včeraj napisal eno veliko neumnost pa sem se raje zadržal. Zgleda da si v teh dnevih v fori kar se tiče nebuloz:) Resnica pa je tudi, da nikoli ne zatajiš;)
> > > >
> > > > Daj ti tocne cifre ven, verjetno pa je razlika med pomocjo ki naj bi jo dobili in vsoto dvigov iz bank zaradi izgube zaupanja precej v korist slednjega. Torej ne vem zakaj se picis v te cifre?
> > >
> > > Aja a zdj so pa cifre kr nepomembne al kako?:)A ti sploh veš kakšno bedarijo si napisal? Očitno ne saj vztrajaš pri svoji cifri od 600 mrd. Čeprav je njihov BDP 18mrd. Ampak hej pustimo te malenkosti ane:)
> >
> > Lej pomoc naj bi znasala do 10 miljard, medtem ko samo Ruski pingvini lahko dvignejo vsaj 46 miljard po porocanju nasih medijev. Cifra 600 je pretirana post pa nakazuje da to ni pomoc ampak prekinitev davcne oaze.
>
> Cifra 600mrd ni pretirana ampak zlagana. Ok saj ne bi nič napisal, če bi pač priznal (oz se popravil), da si napisal totalno neumnost. Ampak ne rajši napišeš da je pretirana. No če je pretirana potem pa napiši nepretirano cifro. Bo šlo?:)

70 miljard je nepretirana cifra denarja varcevalcev na Cipru. Zdaj pa ti povej kako bos naredil banke mocnejse in drzavo bol stabilno z odganjanjem varcevalcev?
Ej ne vem zakaj zdaj mene sprašuješ ta vprašanja? Jaz sem se obregnil na tvoj 600 mrd in še posredno še na en prejšen komentar;) In nikjer nisem pisal, da je ukrep iz eussr sploh dober, ampak sem napisal, da je blesav tako kot so euss birokrati blesavi. Upam, da sem ti s tem že dal odgovor. Vsekakor pa bi mogli skeslat tiste ki imajo obveznice oz da požrejo svoj del. Ampak seveda eussr birokrati rajši harajo tam kjer je najlažje vzeti...
čarli sporočil: 13.178
[#2053881] 19.03.13 20:11 · odgovor na: (#2053876)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [čarli]
> > [Inside]
> > > [čarli]
> > > > [Inside]
> > > > > [čarli]
> > > > > > [Inside]
> > > > > > > [čarli]
> > > > > > > > [čarli]
> > > > > > > > > [Inside]
> > > > > > > > > Koliko bo dobil Ciper pomoči; 10 miljard
> > > > > > > > > Koliko bo izgubil Ciper ko dvigne folk denar; 600 miljard.
> > > > > > > > > Koga se tu resuje?
> > > > > > >
> > > > > > >
> > > > > > > Od kje dobivaš ti cifre?
> > > > > > >
> > > > > > > PS: Sicer si že včeraj napisal eno veliko neumnost pa sem se raje zadržal. Zgleda da si v teh dnevih v fori kar se tiče nebuloz:) Resnica pa je tudi, da nikoli ne zatajiš;)
> > > > > >
> > > > > > Daj ti tocne cifre ven, verjetno pa je razlika med pomocjo ki naj bi jo dobili in vsoto dvigov iz bank zaradi izgube zaupanja precej v korist slednjega. Torej ne vem zakaj se picis v te cifre?
> > > > >
> > > > > Aja a zdj so pa cifre kr nepomembne al kako?:)A ti sploh veš kakšno bedarijo si napisal? Očitno ne saj vztrajaš pri svoji cifri od 600 mrd. Čeprav je njihov BDP 18mrd. Ampak hej pustimo te malenkosti ane:)
> > > >
> > > > Lej pomoc naj bi znasala do 10 miljard, medtem ko samo Ruski pingvini lahko dvignejo vsaj 46 miljard po porocanju nasih medijev. Cifra 600 je pretirana post pa nakazuje da to ni pomoc ampak prekinitev davcne oaze.
> > >
> > > Cifra 600mrd ni pretirana ampak zlagana. Ok saj ne bi nič napisal, če bi pač priznal (oz se popravil), da si napisal totalno neumnost. Ampak ne rajši napišeš da je pretirana. No če je pretirana potem pa napiši nepretirano cifro. Bo šlo?:)
> >
> > 70 miljard je nepretirana cifra denarja varcevalcev na Cipru. Zdaj pa ti povej kako bos naredil banke mocnejse in drzavo bol stabilno z odganjanjem varcevalcev?
>
> Ej ne vem zakaj zdaj mene sprašuješ ta vprašanja? Jaz sem se obregnil na tvoj 600 mrd in še posredno še na en prejšen komentar;) In nikjer nisem pisal, da je ukrep iz eussr sploh dober, ampak sem napisal, da je blesav tako kot so euss birokrati blesavi. Upam, da sem ti s tem že dal odgovor. Vsekakor pa bi mogli skeslat tiste ki imajo obveznice oz da požrejo svoj del. Ampak seveda eussr birokrati rajši harajo tam kjer je najlažje vzeti...

Cipru bo kot kaze pomagala Rusija
www.itv.com/news/upd...om-russia/
Sicer bo pa od take EU, ki krade denar varcevalcev potrebno it stran cim prej je to mozno. Ce niso vse to skupaj samo pogajanja v zivo za visino bailouta pa nas malce zivcne delajo. Ajd
Sicer tudi rusi niso vrdni zaupanja, ampak ok zdaj jih pač ciprčani rabijo da zvozijo in rečejo eussr FO. Seveda bo pa potrebno zavihat rokave in začeti delat na spremembah ker drugače bodo čez čas postali ruska lutka. Tako kot so sedaj bili lutka od eussr...

Strani: 1 2