Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-214372 sporočil: 3.048
Zadnja sprememba: anon-214372 19.03.2013 11:57
[0329Softb]
Ker so ga posodile takšnim, ki kreditov ne vračajo.
Kaj so zastavili ti, ki kreditov ne vračajo kot jamstvo?
Jamstva
Kakšna jamstva?
Takšna, ki (zna biti, ne vemo) niso vredna pol pizde mrzle vode.
Kako to rešiti?
Ta jamstva(slabe terjatve), katerih vrednost je misterija, bodo banke "prodale" slabi banki in ta problem prenesle drugam, same pa se bodo začele ukvarjati z bančništvom.
Ne glede na dobroimenske kredite je med tistimi, ki ne vračajo kreditov, največ gradbincev

www.finance.si/83350...-Slovenije

Kar pomeni, da je tudi večina teh misterioznih terjatev kljub vsemu v ceglih, ki so nekaj vredni. Ampak dokler banke dobivajo dokapitalizacijske injekcije, lahko cegle vrednotijo domišljisko. S slabo banko jim bo pa država dala potuho, da se lahko izvlečejo iz te šlamastike.

Da ne bo nesporazuma - ker so banke too big to fail, se tudi meni zdi slaba banka edina možnost. Lahko bi se same očistile in razprodale cegle, ampak to je znanstvena fantastika, država jih v to ne more prisiliti. V praksi, če jih pustimo na miru in jih sploh ne dokapitalitiramo, bodo vlekle domišljiske cene do onemoglosti, to je do popolnega zloma.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2053156

Strani: 1

fverdi sporočil: 422
Zadnja sprememba: fverdi 19.03.2013 13:38
Poglejte fantje, to sem že enkrat zapisal. V SLO smo že lansko leto skočili čez mejo, kjer se nam bank (gledano makroekonomsko s stališča davkoplačevalcev) ne splača več reševati in je bistveno bolje, če jih poženemo v bankrot. Šlo bi za ca. 3 banke NLB, NKBM, Abanko, ki povečini že sedaj ne kreditirajo zdravega jedra slovenskega gospodarstva, medtem ko so davkoplačevalcem v čisto breme. Takšen ukrep bi bil v trenutnih razmerah daleč najbolj racionalen.

Lp, F
0329Softb sporočil: 3.757
Ne glede na dobroimenske kredite je med tistimi, ki ne vračajo kreditov, največ gradbincev ... Kar pomeni, da je tudi večina teh misterioznih terjatev kljub vsemu v ceglih, ki so nekaj vredni.

Ne vem točno kje, morda je celo TK kje zapisal, sem nedolgo nazaj bral razdelitev slabih terjatev. Koliko so res vredna zavarovanja zanje, ne ve nihče.
Tudi, če se omejimo zgolj na nepremičnine. Današnja realna vrednost nepremičnin je tema, o kateri se lahko besedno tu na forumu prepucavamo do nezavesti, realno vrednost pa bodo določili kupci, če sploh bodo. Sam marsikaj danes ne bi želel več imeti niti zastonj. Kolektivna blaznost narašča. "Bogati" postajajo tisti, ki nimajo nič.

Verjamem, da je eno stanovanje v LJ vredno XX. Veliko vprašanje je, koliko je vrednih 1500 stanovanj. Tole je nakladanje ampak tako mislim, da stvari stojijo. Kupna moč, interes, strah pred recesijo, itd. so zanimanje za nepremičnine ne prepolovili v primerjavi z letom 2006, ampak zmanjšali za 47,83 krat! Govorim iz osebnih izkušenj. Sem skušal nekaj prodati. Nekaj, kar sem kupil nekoč kot vroče žemljice. Ob prodaji me nihče niti poklical ni, da bi vsaj vprašal za ceno. Bodo pač prodajali otroci, vnuki ali bo nacionalizirano (če gledam TVSLO je ta možnost najrealnejša).
Ne vem, če sem tole kdaj zapisal tukaj. Celo svoje otroštvo sem od stare matere poslušal "štorijo" o neki livadi, velikosti nekaj preko 1 HA. Menda je bila včasih "naša" = od mojega prastarega fotra. V 30 letih prejšnjega stoletja jo je zamenjal za hleb kruha. Toliko je bila takrat vredna!

Point! Danes ni nič vredno toliko kot je bilo včeraj. Velika večina zaplenjenih nepremičnin je nedokončana. Marsikatera med njimi ne, da ni vredna nič. Vredna je manj kot nič. Marsikatero začeto razvalino bi bilo najboljše dokončno porušiti in vrniti zemljišče v prvotno stanje.
Da ne bo nesporazuma - ker so banke too big to fail, se tudi meni zdi slaba banka edina možnost. Lahko bi se same očistile in razprodale cegle, ampak to je znanstvena fantastika, država jih v to ne more prisiliti.
Prijatelj žal se zelo motiš. Niti v sanjah se ne morejo očistiti. Primer. Vse kar imaš je bicikl, dolguješ pa 10.000 eurov. Za bicikl lahko iztržiš samo med 100-200 euri, vendar ga ti "ceniš" na 10K eurov. Na vprašanja, koliko si ti pravzaprav v minusu vsakemu odgovarjaš, dolžan sem 10K eurov, vendar imam za 10K eurov premoženja (bicikl).
V praksi, če jih pustimo na miru in jih sploh ne dokapitalitiramo, bodo vlekle domišljiske cene do onemoglosti, to je do popolnega zloma.
Točno in mi smo tukaj. Sam mislim, da se že lomimo. Po mojem bo drugo leto marca že vse zelo drugače kot danes. Janezpizdek je napisal pred dnevi eno zajebatsko prognozo za leto, ki sledi. Se zelo bojim, da se bo ogromno tega uresničilo.

Strani: 1