Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Policisti preiskali SCT, Vegrad in Primorje

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Strani: 1 2 3 4 5

anon-76818 sporočil: 4.031
[#203173] 12.02.08 11:16 · odgovor na: anon-44221 (#203159)
Odgovori   +    0
Uau...kdo bi si mislil,da se lahk kaj takega zgodi v Sloveniji ! Ampak na onem trobilu od Dela pa o tem nič ne pišejo...
anon-24762 sporočil: 776
[#203175] 12.02.08 11:17 · odgovor na: anon-76887 (#203169)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Ščipam se in ščipam ter čakam, kdaj se bom prebudil iz sanj. Pozicija: Spet bo veliko dela za Čeferina.

Še bolj za Senico, saj se že oglaša pravni zastopnik vseh treh protagonistov. Je pa res, da potrebuje vsak obtoženi svojega odvetnika, dela bo za kar nekaj ljudi, Čeferin se bo že ugural.
anon-40964 sporočil: 2.087
[#203176] 12.02.08 11:19 · odgovor na: kzupanc (#203171)
Odgovori   +    0

kzupanc je napisal(a):

 
To bo tako in tako...
Nekaterim seveda ni bilo jasno, da je JJ pred nekaj meseci mislil zares. To je začel že z odstavitvami ministrov, za katere je sam presodil, da bi znali res biti problematični. Ko so mu pa ušli "tajkuni" (ASK, Šrot, Zdolšek,...) mu je bilo pa dovolj. Lepo je povedal, da imajo drugi jahte, vile, bogastvo v tujini, ne on...In v bistvu se osnovni sum korupcije pokaže s hitro rastočim premoženjem, za katero ni videti podjetniškega razloga.  
He, he, he, kdaj te bo minila naivnost?
He, he, he, kdaj te bo mi nila naivnost?

a) misliš da bodo dotični preživeli 1 dan v zaresnem zaporu?
b) ali bodo preiskovali tudi petkove?
c) se bo iz vsega izcimilo kaj drugega kot mentalni futer za rajo in dodatni stroški za davkoplačevalce?
anon-24762 sporočil: 776
[#203177] 12.02.08 11:19 · odgovor na: purinoli (#203170)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Zgrožen sem ob hektolitrih golide, ki jih forumaši zlivate po nedolžnih .
Mi jih štejemo (domnevamo) za nedolžne, dokler ...
purinoli sporočil: 8.690
[#203179] 12.02.08 11:21 · odgovor na: anon-91864 (#203174)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 12.02.2008 11:28
Shaman, tole je korak v pravi smeri. Če se ne izide, se bo SLO znašla na dražbi pri Sotheby's.

Kaj misliš, koliko bi bila izhodiščna cena?
anon-160754 sporočil: 11
[#203181] 12.02.08 11:22 · odgovor na: (#203122)
Odgovori   +    0
Ne bi se mogla bolj strinjati.
purinoli sporočil: 8.690
[#203182] 12.02.08 11:24 · odgovor na: anon-24762 (#203177)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):

Mi jih štejemo (domnevamo) za nedolžne, dokler ...

Prosim, ne resno komentirat moje neresne poste. jaz se o teh stvareh samo šalim, niso vredne resnih komentarjev.

Dolžen, nedolžen.....to so resne kategorije. V neresni državi pa šaljive.
mirkob sporočil: 405
[#203184] 12.02.08 11:25 · odgovor na: anon-76887 (#203169)
Odgovori   +    0
tudi jaz se sčipam in ščipam, če tole speljejo vsa čast JJ, tarča je prava, tile so se norca delal iz vseh: levih in desnih, od popita do kardinala ter vseh vmes....
anon-18308 sporočil: 26
[#203185] 12.02.08 11:26
Odgovori   +    0
Janša 4 ever!!!!!
anon-38795 sporočil: 647
[#203188] 12.02.08 11:28 · odgovor na: anon-76887 (#203169)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Ščipam se in ščipam ter čakam, kdaj se bom prebudil iz sanj. Pozicija: Spet bo veliko dela za Čeferina.

Hehe, po moje nam mnogim ni jasno nič... Čeferin pa bo našel luknje v zakonodaji pa bomo spet na začetku... Za pravno državo menim, da bi morali prvo vladati resni, strokovno podkovani ljudje, potem pa bi se lotili še zakonodaje in jo poflikali (ali napisali na novo), tako da bi bila bolj jasna in nedvoumna... No, pa je že dela za ene 4 mandate :)
anon-156613 sporočil: 1.503
[#203189] 12.02.08 11:28 · odgovor na: (#203100)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):
Lepo vas prosim. Pri nas imamo vendar dogovorni pravni red in se zato te stvari rešujejo dogovorno.
 
in se na sodišču  v najboljšem primeru končajo z  dogovorjeno  sodbo na podlagi pravnih in  izvedeniških mnenj. Pravni strokovnjaki   si že manejo  roke,  z  izvedenci  pa bodo  postopki trajali  najmanj do zastaranja .
furland sporočil: 902
[#203190] 12.02.08 11:30
Odgovori   +    0
Juhuhu -nova predvolilna burka...., ki jo podpiram a mislim, da bodo , kot običajno, rezultati nični. Žurka bo le za obdobje 6 predvolilnih mesecev, nato bo zadeva zvodenela...
mimoidoci sporočil: 6.045
[#203193] 12.02.08 11:32 · odgovor na: anon-24762 (#203163)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):


To bi bila napaka, ker policija in tožilstvo ne bi zmogla izpeljati vseh postopkov. Zadošča ena, zadosti poznana, tarča. Omenjeni gospodje in dame to nedvomno so. Pomembno je le, da je zadeva zoper osumljene podprta z inkriminirajočimi dokazi, da ne bo pravne blamaže. "Anti-tajkunski" sentiment bo uredil preostalo.

Čestitke Janši - končno mu je prišlo - uspel bo samo s vzpodbujanjem prostega trga, spoštovanjem pravne države.

P: splačalo bi se iti delat v odvetniško pisarno Senica za 1 leto :))))))))))))))
Zanimiv bo tudi odnos predsednice LDS do celotne preiskave in postopka.
Kolya, če se ti bo dalo sem in tja kaj pokomentirat bom z veseljem prebral.
deblo sporočil: 3.339
[#203198] 12.02.08 11:34
Odgovori   +    0
Kaj pa malverzacije ljubjanskega župana v Mercatorju izpred nekaj let, ko si je nabiral nezaslužene miljone ?
anon-44221 sporočil: 120
[#203199] 12.02.08 11:34 · odgovor na: mimoidoci (#203193)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

Zanimiv bo tudi odnos predsednice LDS do celotne preiskave in postopka.
Kolya, če se ti bo dalo sem in tja kaj pokomentirat bom z veseljem prebral.

Kresalova nima svojih mnenj... Če bi kdaj večerjal z njo, bi se strinjal... Tako vsaj pravijo.
tstih sporočil: 5.199
[#203200] 12.02.08 11:35
Odgovori   +    0
"Ali podpirate kriminalistično preiskavo v zvezi z gospodarskim kriminalom?"

Je to politična kategorija, o kateri bi se bilo smiselno izjasnjevati v anketah?
anon-550 sporočil: 87
[#203204] 12.02.08 11:37 · odgovor na: anon-104928 (#203162)
Odgovori   +    0
Pametno bo pogledati, kako se je vozil denar iz SCT-ja.

Tu bi največ pomagal g. Jamnik (finančni direktor SCT), ki je brat g. Jamnika iz uprave NLB in brat ljubljanskega škofa g. Jamnika.
anon-53748 sporočil: 6
[#203211] 12.02.08 11:41
Odgovori   +    0
pravilno

UPAM samo, da bodo dovolj sposobni(državni organi) in uspeli stvari dokazat. drugače je to le nekakšna igra mačke z mišjo.

In naslednjih nekaj dni bomo spet poslušali, kako je policija, tožilstvo,... kršilo razne pravice in podobna sranja
anon-75371 sporočil: 85
[#203250] 12.02.08 12:15
Odgovori   +    0
Hvala k....! Končno.
anon-47747 sporočil: 9
[#203253] 12.02.08 12:18
Odgovori   +    0
Joj to je res prelepo, da bi bilo res... Se pa bojim, kako se bo zgodba končala. Znano je, da so slovenski sodniki v rokah te iste sodrge...
anon-161200 sporočil: 1
[#203256] 12.02.08 12:20 · odgovor na: tstih (#203200)
Odgovori   +    0
To je bilo nujno...vem ker sem delal v gradbeništvu in je lobi prerasel državo. Zidar lahko kupi komplet Slovenijo to so lopovi..predor dvakrat dražji od ponudbenega predračuna....načrtno sestavlanje ponudb in še marsikaj bi lahko napisal 
anon-78217 sporočil: 4
[#203259] 12.02.08 12:22 · odgovor na: anon-53748 (#203211)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-78217 12.02.2008 12:24
majnka en goli otok za bando, bi ga hitro napolnili z golaznijo jih je čedalje več
anon-24762 sporočil: 776
[#203260] 12.02.08 12:22 · odgovor na: mimoidoci (#203193)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

Zanimiv bo tudi odnos predsednice LDS do celotne preiskave in postopka.
Kolya, če se ti bo dalo sem in tja kaj pokomentirat bom z veseljem prebral.
francoz je napisal(a):
Kresalova nima svojih mnenj... Če bi kdaj večerjal z njo, bi se strinjal... Tako vsaj pravijo.
.
@Kresal. V politične ocene se ne nameravam spuščati, je dovolj modrecev na FDV. Je sicer še vpisana v imenik odvetnikov (www.odv-zb.si) kakšen pa je njen dejanski status (recimo, da ji miruje), ne vem. Kodeks odvetniške etike, katerega kršitve so lahko podlaga za disciplinsko odgovornost,, pravi ,da tudi v življenju in delu, ko ne opravlja odvetniške dejavnosti, naj se varuje, da ne bi škodoval ugledu odvetništva. Enako velja za njenega partnerja. Upam, da sta dovolj pametna in zrela, da ne bo prišlo do okoriščanja v politične namene z informacijami, zbranimi v predkazenskem in kazenskem postopku. Ampak to je problem osumljenih, saj si lahko vselej najdejo drugega odvetnika ali pisarno.

@kazenski postopek: državni organi (policija in tožilstvo) so, še zlasti, če mislijo resno, zbrali večino dokaznega materiala, preden je prišlo do aretacij omenjenih oseb. Tako kaže iz sporočila za javnost, saj naj bi se priprave začele v septembru 2007. Če so brihtni, ne bodo udarili z vsemi topovi in odmevnimi očitki, ampak le s tistimi kaznivimi dejanji, ki lahko pripeljejo do obsodbe (če sem slikovit, podobno kot v primeru Al Caponeja, kjer je prišlo do obsodbe zaradi davčne utaje in ne zaradi kršenja pravil prohibicije).

Aretacija je namenjena prvemu stiku osumljenih z očitki zoper njih, opravilo se bo zaslišanje. Kakšna je taktika tožilstva, ne vem. Možnost, da bi poskušali obrniti določene osumljence "na svojo stran" v zameno za pričanje zoper večje ribe, obstaja. Morebiti bo tožilstvo sedaj poskusilo s predlogom pripora na podlagi nevarnosti, da bi osumljenci na prostosti uničili dokaze ali vplivali na priče (koluzijska nevarnost). Učinek izrečenega pripora bo imel občuten vpliv na ostale gospodarstvenike. Visokoleteči cilji po prevzemih bodo postali bolj konzervativni.

Jasno, pričakovanja javnosti so velika, kazenski postopki bodo dolgotrajni. Vsekakor tako dolgotrajni, da bo štafeto med tem prevzela že naslednja vlada. Ne dvomim, da bodo trenutni dogodki in zadeve imeli velik vpliv na politične igre pred volitvami. Prednost vladajoče stranke je v tem, da se lahko le oni kitijo z morebitnimi dejanskimi rezultati za boj proti korupciji, "tajkunom", itd, ostale stranke pa le z obljubami.

1-0 za Janšo.

P.s. Če te zanima, kaj bolj konkretnega pravnega, z veseljem razložim. Podatkov je še premalo zaenkrat.
anon-148804 sporočil: 1.218
[#203265] 12.02.08 12:28 · odgovor na: anon-131912 (#203117)
Odgovori   +    0

0905Probo je napisal(a):
Sem si premislil. Premalo in prepozno. To bi moral narediti drugi dan po volitvah 2004.

ni prepozno, ampak prezgodaj, ker bo do novih volitev že vse zvodenelo
purinoli sporočil: 8.690
[#203268] 12.02.08 12:30 · odgovor na: anon-91864 (#203209)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Ko na avkcijo pritreseš takšen kup zmešanega kurjega dreka, se pravilno vprašanje ne glasi: Koliko ponujate za toti gnoj, ki da ej dober za gojiti papriko na vrtu, pač pa : "Pubeci, koliko vam moramo plačati, da spelete toti smrdljivi drek z dvorišča".

Zato si ne morem kaj, da Sloveniji ne bi rekel "Draga moja, ti nisi več prelepa pupa, ki se kliče Slovenija, pač pa zboljen transvestit, ki ga kličemo Slovenistan". Kako "jo" pa vi kličeste v vašmi konci, Noli? Še vedno Butalija, ali Butalistan?

Lp shaman
Ma kej nej čakolam, Shaman, ma je pasal tempo, ko sm še čakolal po primorsko, ma eko, po vrsti, onim od Izole jenu Kopra gor  in desno ( tutti cazzi e mone da Zlovenia) smo rekli Jonzi, za kake xxstane nismo vedli, ma po analogiji se ljehku kliče Jonzistan.

Joj, kako slabo mi gre tale Obalščina. Leta. Pa še kmalu sem se spetljal z eno dečvo po diagonali navzgor in mi skoraj bolje gre Koroška varianta. Klinc, pa tak Štajerc, ne?

Marca imam redni letni kongres zaprtega tipa ( obalna klapa, ki daje dokončno in meritorno oceno tekočega letnika refoška). Pa bom malo osvežil jezik, oštja, se spodobi.

Kar se tiče izklicne cene Jonzistana pri Sotheby's si me malo prizemljil. Sem vseeno računal na kak cvenk, ki bi ga plačal kak zbiratelj redkih eksotičnih primerkov flore, favne ( & foruma Finance.si )

Ampak če Shaman reče, da bo treba za kidanje dreka plačat, bo že držalo. Sicer ne bi bil Shaman.


Lep pozdrav, Purinoli
anon-110146 sporočil: 477
[#203282] 12.02.08 12:41
Odgovori   +    0
In koliko bodo nas davkoplačevalce koštale odškodninske tožbe za tale Teater, ko ne bo nihče obsojen in bo od države vsak od globoko prizadetih in užaljenih zahteval mastne denarje za vse pretrpete bolečine in krivice itd....
anon-71539 sporočil: 420
[#203285] 12.02.08 12:48 · odgovor na: anon-110146 (#203282)
Odgovori   +    0

tomi2007 je napisal(a):
In koliko bodo nas davkoplačevalce koštale odškodninske tožbe za tale Teater, ko ne bo nihče obsojen in bo od države vsak od globoko prizadetih in užaljenih zahteval mastne denarje za vse pretrpete bolečine in krivice itd....

Cena za zmago na jesenskih volitvah ni nikoli prenizka ;-) Skupna skleda je glavna premija, gradbinci pobašejo zgolj drobiž iz le-te.

Seveda globoko nekje v meni tiči upanje, da te aretacije niso samo show. Bomo videli, čas bo pokazal...
anon-104079 sporočil: 155
[#203289] 12.02.08 12:55
Odgovori   +    0
Končno, samo ne vem, kako se bo ven potegnila večno sovladajoča SLS, ki je bila prisotna pri (avto)cestni raboti. Če Yanshari misli, da bo več kot 110% porast javnega dolga(posledično tudi inflacije) v času njegovega mandata(večina na račun zadolževanja zaradi gradenj) uredil z gonjo proti"tajkunom" in gradbenemu lobiju, mu je dokončno crknil kompas, ali pa GPS.
mimoidoci sporočil: 6.045
[#203292] 12.02.08 12:56 · odgovor na: anon-24762 (#203260)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):

.
@Kresal. V politične ocene se ne nameravam spuščati, je dovolj modrecev na FDV. Je sicer še vpisana v imenik odvetnikov (www.odv-zb.si) kakšen pa je njen dejanski status (recimo, da ji miruje), ne vem. Kodeks odvetniške etike, katerega kršitve so lahko podlaga za disciplinsko odgovornost,, pravi ,da tudi v življenju in delu, ko ne opravlja odvetniške dejavnosti, naj se varuje, da ne bi škodoval ugledu odvetništva. Enako velja za njenega partnerja. Upam, da sta dovolj pametna in zrela, da ne bo prišlo do okoriščanja v politične namene z informacijami, zbranimi v predkazenskem in kazenskem postopku. Ampak to je problem osumljenih, saj si lahko vselej najdejo drugega odvetnika ali pisarno.

@kazenski postopek: državni organi (policija in tožilstvo) so, še zlasti, če mislijo resno, zbrali večino dokaznega materiala, preden je prišlo do aretacij omenjenih oseb. Tako kaže iz sporočila za javnost, saj naj bi se priprave začele v septembru 2007. Če so brihtni, ne bodo udarili z vsemi topovi in odmevnimi očitki, ampak le s tistimi kaznivimi dejanji, ki lahko pripeljejo do obsodbe (če sem slikovit, podobno kot v primeru Al Caponeja, kjer je prišlo do obsodbe zaradi davčne utaje in ne zaradi kršenja pravil prohibicije).

Aretacija je namenjena prvemu stiku osumljenih z očitki zoper njih, opravilo se bo zaslišanje. Kakšna je taktika tožilstva, ne vem. Možnost, da bi poskušali obrniti določene osumljence "na svojo stran" v zameno za pričanje zoper večje ribe, obstaja. Morebiti bo tožilstvo sedaj poskusilo s predlogom pripora na podlagi nevarnosti, da bi osumljenci na prostosti uničili dokaze ali vplivali na priče (koluzijska nevarnost). Učinek izrečenega pripora bo imel občuten vpliv na ostale gospodarstvenike. Visokoleteči cilji po prevzemih bodo postali bolj konzervativni.

Jasno, pričakovanja javnosti so velika, kazenski postopki bodo dolgotrajni. Vsekakor tako dolgotrajni, da bo štafeto med tem prevzela že naslednja vlada. Ne dvomim, da bodo trenutni dogodki in zadeve imeli velik vpliv na politične igre pred volitvami. Prednost vladajoče stranke je v tem, da se lahko le oni kitijo z morebitnimi dejanskimi rezultati za boj proti korupciji, "tajkunom", itd, ostale stranke pa le z obljubami.

1-0 za Janšo.

P.s. Če te zanima, kaj bolj konkretnega pravnega, z veseljem razložim. Podatkov je še premalo zaenkrat.

 

OK. Zaenkrat hvala. Tvoj "angažma" je z moje strani mišljen bolj raztegljivo (za čas trajanja izdelave obtožnice in ostalih postopkov). Podobno kot pri tvoji izjavi, da se naslednje leto splača prebiti v pisarni Senice. Že sedaj vem, da me bodo zanimale predvsem sposobnosti in vloga tožilstva. To kar si že zgoraj nakazal in sam težko ocenjujem. Ponavadi pri nas obtožnice padejo ravno na pomankljivo zbranih dejstvih in dokazih. V tem smislu upam, da so šli dotični pripravljeni v preiskavo. Moje mnenje je tudi, da bo šlo za do sedaj rekordno veliko preiskavo glede na sredstva, ki jih je gradbeni lobi deležen iz proračuna. Skratka, zna biti zanimivo in na momente zamegljeno za laike.
Thanks again.  
anon-161223 sporočil: 238
[#203293] 12.02.08 13:00
Odgovori   +    0
Upam, da bodo preverili tudi od kod Hildi denar za nakup Vegrada, pa več stanovanj v Ljubljani, pa kako je kupila sinu stanovanje, pa še kaj.
Zdaj se pa ne bo več hvalila okrog kako ma ona vse zlobirano...

Strani: 1 2 3 4 5