Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Srbska policija prijela Titovega vnuka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35163 sporočil: 30.643
[Glavni forum] Tema: Re: Srbska policija prijela Titovega vnuka
[#193355] 23.01.08 15:41 · odgovor na: anon-118703 (#193337)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35163 23.01.2008 15:42

heroj1 je napisal(a):
Po URADNIH avstrijskih arhivih pa je njihov vojak, oz. podoficir in štabni narednik, poveljnik izvidniške čete, Josip Broz umrl na fronti v Galiciji, leta 1915.
Misliš na tiste teorije, po katerih je bil Tito agent avstroogrske tajne policije, Stalin pa caristične?

Čisto neverjetno to ni. Postavi se v kožo takega tipa. Narediš šolo za tajnega agenta in se naučiš vse finte: Kako manipulirati ljudi, kako lesti v rit, kako provocirati, kako se grebsti po hirearhiji, kako preživeti na robu in izven zakona in kar je še tega.

Potem leta in leta živiš dvojno življenje in tvegaš, da te bodo tvoji kolegi ubili, če bodo ugotivili, kdo si v resnici. In potem kar naenkrat ***puf***, režima, ki si mu služil, ni več. Kaj boš naredil? Boš rekel: "Oprostite, fantje, ampak jaz nisem vaš voditelj, ampak uslužbenec tajne policije. Kot veste, mi je režim ravnokar krepnil in sem ostal brez službe, tako da se moramo žal posloviti. Bili ste fini soborci, v čast mi je bilo sodelovati z vami, sedaj pa nasvidenje in srečno."

Me prav zanima, koliko bivših udbašev je na ta način "nasedlo" na slovenski desnici.