Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jezst sporočil: 4.758
Zadnja sprememba: jezst 10.12.2012 14:24
[krnekikrtako]
Mislim, da ima Brane tukaj dobro poanto. Problem pri nas je, da banke za en evro ne moremo prodati, ker, kot sem že večkrat dodal, za en evro jih kupim tudi jaz namesto jutranje kave. Prodali bi jih torej radi za en evro, hkrati pa kupca obvezali k dodatnim naložbam kapitala v banke. Kar pa pravzaprav pomeni, da bi jih radi prodali za več kot za en evro. In to si po mojem misliš tudi ti Tadej, ko predlagaš prodajo po en evro.
Če pa banke ne moremo prodati po en evro, pa pač pomeni, da so vredne manj kot toliko, kar pa pomeni, da morajo upniki trpeti izgubo (ali davkoplačevalci). In če v prospektu piše, da ni potrebno izplačevati naložb (kot trdi Brane), ne vem, zakaj bi te upnike poplačevali v tem trenutku. Banke trenutno potrebujejo likvidnostna sredstva in jim ni v interesu kupovanje obveznic. Boljše bi bilo, da se pač teh upnikov sploh ne poplača.
Edini razlog za odkup obveznic jaz vidim v umetnem povečevanju kapitalske ustreznosti in podaljševanju statusa quo. To gre pa na roke predvsem bančnim managerjem, trenutnim lastnikom in seveda lastnikom obveznic.
Če delnice niso vredne niti 1 EUR, to pomeni, da so banke globoko bankrotirane. Zakaj ji potem sploh reševati? Naj jih rešuje trg ali pa nihče, ker jaz jih ne mislim! Če jih nihče noče, ali to avtomatsko ne pomeni, da jih hočejo davkoplačevalci? A mi moramo pa vsako govno hoteti? Zakaj za davkoplačevalce veljajo drugačni ekonomski kriteriji?
Reševanje bankrotiranih bank s strani vlade z davkoplačevalskim denarjem, ki niso rešljive, zatorej pomeni ali veliko malomarnost ali pa kriminalno dejanje. Tretje opcije NI. Kot vem, je oboje kaznivo in sankcionabilno.

Zdaj samo še vprašanje, kaj za vraga počneta tožilstvo in policija, da ne reagirata na vsem odkrito kaznivo dejanje. Tudi to je velika malomarnost ali kriminalno dejanje. Torej, če zaključim, vladajo in upravljajo nas ali VELIKI NESPOSOBNEŽI ali pa KRIMINALCI, ki bi morali vsi sedeti na Dobu.

Tako je to. In zatorej skoraj nima veze o čem se tadej in Brane prerekata, vse skupaj me spominja na Kozlovsko sodbo.