Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Polikarpov]
> Ne strinjam pa se z načinom odkupa. Pojem netransparentnosti odkupa podrejenih obveznic je NKBM. Več o tem pa, če to koga dejansko sploh zanima. Lp,Matej
Tudi po mojem (in sem tudi v članku tako napisal) z odkupovanjem na trgu in za gotovino ni čisto nič narobe. Ampak tako pač ne bi mogli narediti toliko dobička, ker bi bilo precej bolj jasno, kako in kaj. Ti XSi so tudi uvrščeni na borze, ravno zato, da imajo organiziran trg in definirano tržno vrednost, kar je bila ob njihovi izdaji zahteva, zato je še toliko bolj nenavadno, da se je vse izvajalo mimo borze.

Enako za BCE11, niti lota niso odkupili prek LJSE, samo ponudbe v kuvertah so razposlali in še tam je neko flancanje o zaupnosti te ponudbe, citiram: "namenjen izključno osebi, ki ga je prejela" ... "razmnoževanje, v celoti ali deloma, ter uporaba in objava podatkov in delov besedila, ni dovoljeno" ... pismu kakšni kekci, če so mi to poslali, ne da bi jih prosil, lahko to razmnožim in razpošljem, komur želim, kako jim to ni jasno???

Če kdo kaj ve, ali buyback pripravljajo tudi Abanka (XS0452852196), DBS (XS051851455) in FB (XS0504962365), bom vesel za podatke. Zaenkrat ponudb kolikor vem še niso razpošiljali.