Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[schuft]
Tukaj se povsem strinjam z branetom in sem vesel da je kritiko napisal ne-bančnik. Tuje banke že dalj časa z diskontom odkupujejo podrejene finančne inštrumente tako da ta praksa v Sloveniji ni nič novega, dampa samo copy & paste tujine.
Poglej oba citata, ki sem ju navedel zgoraj (WSJ in S&P). Če je letos nekaj prišlo "v modo", še ne pomeni nujno, da je to dobro.
[schuft]
Da zato naše banke ne bi dobile tujih virov...? A pred odkupi o jih pa dobile?
Letos jih ne bi dobile v nobenem primeru, ampak po mojem je precej pomembna tudi perspektiva čez eno leto, tri leta, pet let ... in to bodo odkupi po mnenju nekaterih, ki vedo o tem več kot jaz, močno pokvarili.
[schuft]
Kar se tiče ratinga bo pa odkup z distonotom in večanje core tier 1 capitala zaradi ustvarjenega dobička imel prej pozitiven vpliv na rating NLB, NKBM, BCE, kot pa negativen.
Jah no, Grčija uspešno odkupi za 38 mrd obveznic z dvotretjinskim diskontom, dolg v %BDP zato fejst pade, ampak S&P, namesto da bi Grčiji povišal boniteto, ji jo zniža ***za tri stopničke*** s CCC na SD in še eksplicitno zapiše, da je to naredil zaradi buybacka, ki "constitutes the launch of what we consider to be a distressed debt restructuring".

Ampak dajva to poenostaviti podobno, kot sva predlani glede SAVA - če bo 1. maja naslednje leto boniteta NLB višje ali na istem nivoju kot trenutno, plačam kosilo jaz, če bo nižje, pa ti. Je to OK?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1916473

Strani: 1

kimi12345 sporočil: 515
Glede bonitet NLB prihodnje leto bo najbolj odvisno kakšno boniteto bo imela država. Vsaj tako imam sam izkušnje z internih bančnih rajtingov ene od sistemskih bank. Torej v kolikor je lastništvo države (direktno ali preko skladov) več kot 50% +1 je boniteta enaka boniteti države. Poleg tega je razvidno da država daje pomoč v nuji. V kolikor država v naslednje ne bi zagotovila pomoči bo verjetno boniteta NLB krepko padla (je pa vprašanje če bi država to res naredila, ker kdo pa bi ob takih razmerah dal denar v banko). Nadalje da bi kdo kupil banko v trenutnem stanju je nekako nerelano, trenutno imaš po Evropi cel kup marot bank, ki se prodajajo za drobiž. Pač ni čas pravi za to da bi vlagatelji prevzemali tako velika tveganja.Se pa strinjam, s tabo da bi vseeno bilo dobro dati vsaj ponudbo za prodajo, da vsaj vemo pri čem v resnici smo.
anon-15342 sporočil: 8.014
> [schuft 10.12.12 11:32 forum.finance.si/ind...272&single ]
> Kar se tiče ratinga bo pa odkup z diskonotom in večanje core tier 1 capitala zaradi ustvarjenega dobička imel prej pozitiven vpliv na rating NLB, NKBM, BCE, kot pa negativen.

[TadejK 10.12.12 13:52 forum.finance.si/ind...473&single ]
dajva to poenostaviti podobno, kot sva predlani glede SAVA - če bo 1. maja naslednje leto boniteta NLB višje ali na istem nivoju kot trenutno, plačam kosilo jaz, če bo nižje, pa ti. Je to OK?
Kot že tolikokrat bom rekel le še ... I rest my case.

www.finance.si/8337710/

Prav NLB in NKBM, ki sta izvedli "prisilno poravnavo" svojih obveznic, sta utrpeli največje znižanje bonitete.

Strani: 1