Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krka utrpela manjši padec dobička

Strani: 1 2

anon-276464 sporočil: 57
[#1880640] 15.11.12 17:13 · odgovor na: anon-270907 (#1880459)
Odgovori   +    0
ne živim v nerealnem svetu in in spremljam dogajanje v branži in mi ravno zaradi tega pri trenutnih valuacijah ni zanimiv nakup Krke, niti ostalih farmacevtov
anon-276464 sporočil: 57
[#1880645] 15.11.12 17:17 · odgovor na: anon-169504 (#1880557)
Odgovori   +    0
o, razumem, že dolgo spremljam besne odzive vernikov na vsak zapis, ki jim ni pogodu na temo KRKG:))
anon-118739 sporočil: 633
[#1880729] 15.11.12 18:56 · odgovor na: anon-276464 (#1880645)
Odgovori   +    1
[FIN-353677]
o, razumem, že dolgo spremljam besne odzive vernikov na vsak zapis, ki jim ni pogodu na temo KRKG:))
Glej stvar je zelo enostavna:
- ali si fouš oziroma tipičen slovencelj (da, z malo začetnico), ki upa, da bo še sosedu krava crknila,
- ali pa potencialni kupec, ki bi rad vplival na ceno prek postov na forumu.

Zakaj? Veš koliko mene zanimajo resničnostni šovi? Me ne. Veš koliko postov sem zapisal na forum na spletni strani o teh šovih? Natančno 0. Ljudje naj se prerekajo kolikor hočejo, mene stvar ne zanima. Če tebe stvar tukaj ne bi zanimala, se enostavno ne bi oglašal.

Mi pa nismo nobeni verniki, ampak "realniki". To pomeni, da razumemo, da ni vse v vsakoletni rasti sploh ne v današnjih časih in da je poslovanje z dobičkom, ki se ustvarja skorajda izključno v tujini, dobro. Pa če se eni tukaj na glavo postavite. Vsi ste jako pametni in že vsaj 5 let nekateri govorijo o tem, da bo stvar zdaj zdaj propadla. Pa dajmo upat še na kakšno firmo da propade a ne? Ali pa vsaj, da na cesto zmečejo kup ljudi, da jim ne bo potrebno biti več fouš. Najboljši so pa itak tisti, ki so pred meseci govorili, da bo cena padla pod 25 EUR za delnico...

Naj ti nekaj povem: Krka je tu in bo tu še nekaj časa. V zadovoljstvo velikega števila ljudi. Pa veš zakaj? Zato, ker je ne vodijo butlji kot ti. Najbrž si bil itak zavrnjen na razgovoru za službo pri njih.

Bi prav rad videl tvoje rezultate in uspehe, dragi moj nezaposleni kolega...
anon-276464 sporočil: 57
[#1880773] 15.11.12 20:03 · odgovor na: anon-118739 (#1880729)
Odgovori   +    3
Stvar je v resnici enostavna, KRKG je glede dobička delala takole:
1Q 2011 48,0 mio 1Q 2012 48,6 mio
2Q 2011 44,4 mio 2Q 2012 41,5 mio
3Q 2011 23,0 mio 3Q 2012 21,5 mio

analitik KBCja, ki so ga omenjale današnje Finance, je pričakoval(ne vem sicer od kje) 39,7 mio dobička v 3Q

Krka sama je v današnjem poročilu povedala, da načrtovanega dobička 170 mio ne bodo dosegli.

Meni ni všeč trend padanja dobička, nedoseganje napovedanih rezultatov, marsikateremu investitorju, zlasti velja za tujino, ni všeč nedoseganje pričakovanj analitikov.
Glede vpliva na ceno delnice preko forumov, ta ideja je smešna, sploh pri tako likvidni delnici kot je Krka.

Strinjam se, Krka je super firma, ampak predvsem za zaposlene, lokalno skupnost, sponzorirance, za delničarje zaenkrat žal ne.

Upam, da ta pojasnila zadostujejo, zakaj meni ta trenutek in pri tej ceni nakup delnic KRKG ni zanimiv.
anon-292616 sporočil: 606
[#1880774] 15.11.12 20:03
Odgovori   +    3
Tole je prepisano s četrte strani četrtletnega poročila od danes.

KAZALNIKI 1–9/2012 1–9/2011
--------------------------------
EBIT 17,6 % 22,0 %
EBITDA 25,9 % 30,3 %
Dobiček 13,7 % 15,0 %
ROE 12,7 % 14,3 %
ROA 9,5 % 10,3 %

To je znak za alarm. Verjamem, da so ga v firmi že sprožili.
Marže jim sicer padajo že več let, ampak zdaj številke kažejo pospeševanje tega trenda.

Predvsem je to problematično v luči velikih tekočih investicij v povečanje proizvodnje, ki zmanjšujejo firmin trenutni in bodoči maneverski prostor za investiranje v dejavnosti, kjer marže ne padajo tako močno, oziroma ponujajo vsaj višji konkurenčni prag. Pri standarni generiki trdnih oblik izgleda, da postaja konkurenčni prag za uspešno dolgoročno poslovanje podjetja s poslovnim modelom Krke (pre?)nizek.

Preberem poročilo do konca, pa še kaj napišem. Pozoren bom predvsem na 3 dejavnike:
-gibanje terjatev (če so razločno predstavljene), ki so na tem forumu že uveljavljena tema
-gibanje marketinških izdatkov, ki so se v preteklih letih občutno višali, njihovi rezultati pa so, se zdi, v precejšnji meri izostali (nadaljna rast števila zaposlenih mi za zdaj sugerira, da tukaj sprememb strategije verjetno še ni bilo)
-morebitni komentarji podjatja na kotacijo v Varšavi, ki jih do zdaj kaj dosti ni bilo moč zaslediti (zdaj bi bil že čas, da pošteno predstavijo svojo oceno tega, kako uspešen je bil/bo ta projekt; predstavljena zmožnost iskrene refleksije je en močnih faktorjev, ki vplivajo na zaupanje vlagateljev v vodilne)
A o tem več, ko preberem do konca.
anon-292616 sporočil: 606
[#1880821] 15.11.12 21:38 · odgovor na: anon-292616 (#1880774)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-292616 15.11.2012 21:48
[spassvogel]
Tole je prepisano s četrte strani četrtletnega poročila od danes.

KAZALNIKI 1–9/2012 1–9/2011
--------------------------------
EBIT 17,6 % 22,0 %
EBITDA 25,9 % 30,3 %
Dobiček 13,7 % 15,0 %
ROE 12,7 % 14,3 %
ROA 9,5 % 10,3 %

To je znak za alarm. Verjamem, da so ga v firmi že sprožili.
Marže jim sicer padajo že več let, ampak zdaj številke kažejo pospeševanje tega trenda.

Predvsem je to problematično v luči velikih tekočih investicij v povečanje proizvodnje, ki zmanjšujejo firmin trenutni in bodoči maneverski prostor za investiranje v dejavnosti, kjer marže ne padajo tako močno, oziroma ponujajo vsaj višji konkurenčni prag. Pri standarni generiki trdnih oblik izgleda, da postaja konkurenčni prag za uspešno dolgoročno poslovanje podjetja s poslovnim modelom Krke (pre?)nizek.

Preberem poročilo do konca, pa še kaj napišem. Pozoren bom predvsem na 3 dejavnike:
-gibanje terjatev (če so razločno predstavljene), ki so na tem forumu že uveljavljena tema
-gibanje marketinških izdatkov, ki so se v preteklih letih občutno višali, njihovi rezultati pa so, se zdi, v precejšnji meri izostali (nadaljna rast števila zaposlenih mi za zdaj sugerira, da tukaj sprememb strategije verjetno še ni bilo)
-morebitni komentarji podjatja na kotacijo v Varšavi, ki jih do zdaj kaj dosti ni bilo moč zaslediti (zdaj bi bil že čas, da pošteno predstavijo svojo oceno tega, kako uspešen je bil/bo ta projekt; predstavljena zmožnost iskrene refleksije je en močnih faktorjev, ki vplivajo na zaupanje vlagateljev v vodilne)
A o tem več, ko preberem do konca.
Glede prej omenjenih odprtih tem je v poročilu najti te odgovore:

-Kumulativne terjatve so precej fiksne (YoY +2%). Distribucija njihove ročnosti žal ni predstavljena. Odpis terjatev se je iz lanskih 5M v enakem obdobju povečal letos na 6M. (izgleda, da postajajo nezanemarljivi odpisi terjatev stalnica)

-"Stroški prodajanja imajo v prihodkih od prodaje 27,1-odstotni delež in so se glede na enako lansko obdobje povečali za 14 %." Ob upoštevanju tega, prihodkov in ebitda je na dlani zaključek, da se donos "investicij v prodajno-trženjske aktivnosti" resno zmanjšuje.

-"Od aprila letos delnice družbe vzporedno kotirajo tudi na Varšavski borzi. V prvih mesecih je bil obseg trgovanja na tej borzi majhen, v septembru pa se je znatno povečal." To je vse, kar je napisano o Varšavski kotaciji. Vlagatelj bi pričakoval obširnejšo in bolj kritično oceno tega projekta, tudi v povezavi z na Poljskem doseženimi prodajnimi rezultati, ki naj bi jih po napovedi predsednika uprave pred začetkom kotacije ta spodbudila zaradi reklame, ki jo naj bi ta poteza prinesla.

Morda še en dodaten podatkovni niz brez komentarja:
Povečanje števila zaposlednih cca 3%.
Povečanje stroškov dela cca 8%.
anon-118739 sporočil: 633
[#1880827] 15.11.12 21:54 · odgovor na: anon-276464 (#1880773)
Odgovori   +    0
[FIN-353677]
Stvar je v resnici enostavna, KRKG je glede dobička delala takole:
1Q 2011 48,0 mio 1Q 2012 48,6 mio
2Q 2011 44,4 mio 2Q 2012 41,5 mio
3Q 2011 23,0 mio 3Q 2012 21,5 mio

analitik KBCja, ki so ga omenjale današnje Finance, je pričakoval(ne vem sicer od kje) 39,7 mio dobička v 3Q

Krka sama je v današnjem poročilu povedala, da načrtovanega dobička 170 mio ne bodo dosegli.

Meni ni všeč trend padanja dobička, nedoseganje napovedanih rezultatov, marsikateremu investitorju, zlasti velja za tujino, ni všeč nedoseganje pričakovanj analitikov.
Glede vpliva na ceno delnice preko forumov, ta ideja je smešna, sploh pri tako likvidni delnici kot je Krka.

Strinjam se, Krka je super firma, ampak predvsem za zaposlene, lokalno skupnost, sponzorirance, za delničarje zaenkrat žal ne.

Upam, da ta pojasnila zadostujejo, zakaj meni ta trenutek in pri tej ceni nakup delnic KRKG ni zanimiv.
Pa kdo te sili investirat v Krko, človek? Ne ukvarjaj se s Krko, ne glej je, sploh ne misli nanjo, boš lažje spal.

Zanimivo, da so delničarji, ki jih jaz poznam, zadovoljni. In to taki z nekaj tisoč delnicami...
anon-292616 sporočil: 606
[#1880841] 15.11.12 22:15 · odgovor na: anon-118739 (#1880827)
Odgovori   +    2
[stjurc]
> [FIN-353677]
> Stvar je v resnici enostavna, KRKG je glede dobička delala takole:
> 1Q 2011 48,0 mio 1Q 2012 48,6 mio
> 2Q 2011 44,4 mio 2Q 2012 41,5 mio
> 3Q 2011 23,0 mio 3Q 2012 21,5 mio
>
> analitik KBCja, ki so ga omenjale današnje Finance, je pričakoval(ne vem sicer od kje) 39,7 mio dobička v 3Q
>
> Krka sama je v današnjem poročilu povedala, da načrtovanega dobička 170 mio ne bodo dosegli.
>
> Meni ni všeč trend padanja dobička, nedoseganje napovedanih rezultatov, marsikateremu investitorju, zlasti velja za tujino, ni všeč nedoseganje pričakovanj analitikov.
> Glede vpliva na ceno delnice preko forumov, ta ideja je smešna, sploh pri tako likvidni delnici kot je Krka.
>
> Strinjam se, Krka je super firma, ampak predvsem za zaposlene, lokalno skupnost, sponzorirance, za delničarje zaenkrat žal ne.
>
> Upam, da ta pojasnila zadostujejo, zakaj meni ta trenutek in pri tej ceni nakup delnic KRKG ni zanimiv.

Pa kdo te sili investirat v Krko, človek? Ne ukvarjaj se s Krko, ne glej je, sploh ne misli nanjo, boš lažje spal.

Zanimivo, da so delničarji, ki jih jaz poznam, zadovoljni. In to taki z nekaj tisoč delnicami...
Tem tvojim znancem seveda vsi privoščimo, da so zadovoljni. In jim želimo, da bi bili tudi v prihodnjih letih.

Čisto vsi delničarji pa očitno niso zadovoljni. Njihov delež je celo tak, da je tečaj 6 ali 7% v minusu YoY:
www.ljse.si/cgi-bin/...c=818&sid=

Drugi igralci v globalni generični panogi pa so v tem času zmogli ustvarjali večje deleže zadovoljnih delničarjev. Za ponazoritev:
Watson YoY +25%:
www.google.com/finan...8OBwAPVywE
Mylan YoY +36%:
www.google.com/finan...cOBwAPVywE

Seveda pa pojav 30% oziroma 40% gapa v vrednotenju napram dvema glavnima igralcema panoge v enem letu še ni razlog, da bi bil kdo nezadovoljen. Konec koncev so rezultati in vrednotenje Krke res obrobna in docela nepomembna stvar, če pomislimo na neskončno prostranost vesojla ali pa na vso lepoto, ki jo življenje ponuja izven poslovnih izkazov.
anon-276464 sporočil: 57
[#1880873] 15.11.12 23:06 · odgovor na: anon-118739 (#1880827)
Odgovori   +    0
Ko se bo krepko izboljšalo poslovanje ali pa cena močno padla, bo tudi KRKG spet našla prostor v mojem portfelju, do takrat jo pač spremljam, tako kot še dosti drugih kotirajočih firm doma in čez lužo.

Tvojim zadovoljnim znancem se pa pridružuje tudi Colarič in nadzorni svet, vsaj tako pravi v Financah.
anon-118739 sporočil: 633
[#1880967] 16.11.12 06:46 · odgovor na: anon-292616 (#1880841)
Odgovori   +    0
[spassvogel]
> [stjurc]
> > [FIN-353677]
> > Stvar je v resnici enostavna, KRKG je glede dobička delala takole:
> > 1Q 2011 48,0 mio 1Q 2012 48,6 mio
> > 2Q 2011 44,4 mio 2Q 2012 41,5 mio
> > 3Q 2011 23,0 mio 3Q 2012 21,5 mio
> >
> > analitik KBCja, ki so ga omenjale današnje Finance, je pričakoval(ne vem sicer od kje) 39,7 mio dobička v 3Q
> >
> > Krka sama je v današnjem poročilu povedala, da načrtovanega dobička 170 mio ne bodo dosegli.
> >
> > Meni ni všeč trend padanja dobička, nedoseganje napovedanih rezultatov, marsikateremu investitorju, zlasti velja za tujino, ni všeč nedoseganje pričakovanj analitikov.
> > Glede vpliva na ceno delnice preko forumov, ta ideja je smešna, sploh pri tako likvidni delnici kot je Krka.
> >
> > Strinjam se, Krka je super firma, ampak predvsem za zaposlene, lokalno skupnost, sponzorirance, za delničarje zaenkrat žal ne.
> >
> > Upam, da ta pojasnila zadostujejo, zakaj meni ta trenutek in pri tej ceni nakup delnic KRKG ni zanimiv.
>
> Pa kdo te sili investirat v Krko, človek? Ne ukvarjaj se s Krko, ne glej je, sploh ne misli nanjo, boš lažje spal.
>
> Zanimivo, da so delničarji, ki jih jaz poznam, zadovoljni. In to taki z nekaj tisoč delnicami...

Tem tvojim znancem seveda vsi privoščimo, da so zadovoljni. In jim želimo, da bi bili tudi v prihodnjih letih.

Čisto vsi delničarji pa očitno niso zadovoljni. Njihov delež je celo tak, da je tečaj 6 ali 7% v minusu YoY:
www.ljse.si/cgi-bin/...c=818&sid=

Drugi igralci v globalni generični panogi pa so v tem času zmogli ustvarjali večje deleže zadovoljnih delničarjev. Za ponazoritev:
Watson YoY +25%:
www.google.com/finan...8OBwAPVywE
Mylan YoY +36%:
www.google.com/finan...cOBwAPVywE

Seveda pa pojav 30% oziroma 40% gapa v vrednotenju napram dvema glavnima igralcema panoge v enem letu še ni razlog, da bi bil kdo nezadovoljen. Konec koncev so rezultati in vrednotenje Krke res obrobna in docela nepomembna stvar, če pomislimo na neskončno prostranost vesojla ali pa na vso lepoto, ki jo življenje ponuja izven poslovnih izkazov.
Oh jej... Poglej, predstavljaj si, da je Krka v lasti neke družine, recimo slovenski Agnelli. Delnice niso naprodaj, ker jih družina ne prodaja.

Objavijo poslovne rezultate. Zaposleni, družina, lokalna skupnost in ostali so zadovoljni.

Tečnarite samo zato, ker bi radi z delnicami nekaj zaslužili.

Mimogrede: lastniki lahko ukrepajo, če se jim bo zdelo, da gre stvar v napačno smer. Lastniki nekaj delnic pa imajo seveda besede sorazmerno z deležem. Tisti z 0 delnicami pa 0, lahko pa pametujete kolikor hočete. Torej, če si velik lastnik, boš pač vplival na odločitve. Če pa nisi pa šuš. Ali pa prodaj oziroma ne kupuj.

Cole je napovedal 6% rast zaposlenih. Enim tukaj (predvsem tistim z interesi) gre to toliko v nos, da bodo skoraj dobili živčni zlom. Če bodo lastniki sklepali, da je to napačna odločitev, naj ukrepajo.
anon-292616 sporočil: 606
[#1881267] 16.11.12 10:57 · odgovor na: anon-118739 (#1880967)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-292616 16.11.2012 10:59
[stjurc]
> [spassvogel]
> > [stjurc]
> > > [FIN-353677]
> > > Stvar je v resnici enostavna, KRKG je glede dobička delala takole:
> > > 1Q 2011 48,0 mio 1Q 2012 48,6 mio
> > > 2Q 2011 44,4 mio 2Q 2012 41,5 mio
> > > 3Q 2011 23,0 mio 3Q 2012 21,5 mio
> > >
> > > analitik KBCja, ki so ga omenjale današnje Finance, je pričakoval(ne vem sicer od kje) 39,7 mio dobička v 3Q
> > >
> > > Krka sama je v današnjem poročilu povedala, da načrtovanega dobička 170 mio ne bodo dosegli.
> > >
> > > Meni ni všeč trend padanja dobička, nedoseganje napovedanih rezultatov, marsikateremu investitorju, zlasti velja za tujino, ni všeč nedoseganje pričakovanj analitikov.
> > > Glede vpliva na ceno delnice preko forumov, ta ideja je smešna, sploh pri tako likvidni delnici kot je Krka.
> > >
> > > Strinjam se, Krka je super firma, ampak predvsem za zaposlene, lokalno skupnost, sponzorirance, za delničarje zaenkrat žal ne.
> > >
> > > Upam, da ta pojasnila zadostujejo, zakaj meni ta trenutek in pri tej ceni nakup delnic KRKG ni zanimiv.
> >
> > Pa kdo te sili investirat v Krko, človek? Ne ukvarjaj se s Krko, ne glej je, sploh ne misli nanjo, boš lažje spal.
> >
> > Zanimivo, da so delničarji, ki jih jaz poznam, zadovoljni. In to taki z nekaj tisoč delnicami...
>
> Tem tvojim znancem seveda vsi privoščimo, da so zadovoljni. In jim želimo, da bi bili tudi v prihodnjih letih.
>
> Čisto vsi delničarji pa očitno niso zadovoljni. Njihov delež je celo tak, da je tečaj 6 ali 7% v minusu YoY:
> www.ljse.si/cgi-bin/...c=818&sid=
>
> Drugi igralci v globalni generični panogi pa so v tem času zmogli ustvarjali večje deleže zadovoljnih delničarjev. Za ponazoritev:
> Watson YoY +25%:
> www.google.com/finan...8OBwAPVywE
> Mylan YoY +36%:
> www.google.com/finan...cOBwAPVywE
>
> Seveda pa pojav 30% oziroma 40% gapa v vrednotenju napram dvema glavnima igralcema panoge v enem letu še ni razlog, da bi bil kdo nezadovoljen. Konec koncev so rezultati in vrednotenje Krke res obrobna in docela nepomembna stvar, če pomislimo na neskončno prostranost vesojla ali pa na vso lepoto, ki jo življenje ponuja izven poslovnih izkazov.

Oh jej... Poglej, predstavljaj si, da je Krka v lasti neke družine, recimo slovenski Agnelli. Delnice niso naprodaj, ker jih družina ne prodaja.

Objavijo poslovne rezultate. Zaposleni, družina, lokalna skupnost in ostali so zadovoljni.

Tečnarite samo zato, ker bi radi z delnicami nekaj zaslužili.

Mimogrede: lastniki lahko ukrepajo, če se jim bo zdelo, da gre stvar v napačno smer. Lastniki nekaj delnic pa imajo seveda besede sorazmerno z deležem. Tisti z 0 delnicami pa 0, lahko pa pametujete kolikor hočete. Torej, če si velik lastnik, boš pač vplival na odločitve. Če pa nisi pa šuš. Ali pa prodaj oziroma ne kupuj.

Cole je napovedal 6% rast zaposlenih. Enim tukaj (predvsem tistim z interesi) gre to toliko v nos, da bodo skoraj dobili živčni zlom. Če bodo lastniki sklepali, da je to napačna odločitev, naj ukrepajo.
Objavili so poslovne rezultate. Koliko in kako so ti vplivali na zadovoljsto zaposlenih in lokalne skupnosti ne vem. Če ti praviš, da so zadovoljni, ti verjamem. Vidim pa tule www.ljse.si/ , da jih nekaj iz one "družine lastnikov" ni toliko zadovoljnih (trenutno tečaj na LOD z več kot -3%), da bi še naprej bili v njej, po drugi strani pa za vključitev v to družino pri recimo včerajšnjih "predrezultatskih" cenah očitno tudi ni interesa.

Kakorkoli, vsem "dolenjskim Agnellijem" seveda želim, da se z njihovo naložbo v bodoče ne bi dogajalo to kar se v zadnjih letih z družinskimi podjetji Agnellijev in Peugeotov:
www.google.com/finan...qmYwQOoiAE
www.google.com/finan...KjEwAOFoAE

Edit:
Objavim, kliknem refresh na www.ljse.si/ in je že nov LOD na več kot -4%.
Kaj je zdaj to dolenjski Agnelliji?

Strani: 1 2