Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cepiva: za 30 milijard evrov iluzij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[Glavni forum] Tema: Cepiva: za 30 milijard evrov iluzij
[#1770498] 26.07.12 17:10 · odgovor na: (#1770482)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
Hm, če plačujemo zdravljenje in vse posledice teh bolezni iz obveznih zdravstvenih in socialnih zavarovanj oz. proračuna, je vsekakor cost -benefit preračun tega stroška nam davkoplačevalcem v prid - za dokazane škodljive posledice cepljenj pa bi kazalo stroške naprtiti farma industriji.
Ja saj sem ravno pisal o tem v PS: forum.finance.si/?m=...486&single

Zaradi mene je lahko cepljenje samoplačniško, č mi bojo potem znižali premije temu primerno za kak cent na mesec.
Ja prvo bi bilo treba ukinit zzzs, da bi se skenslal prispevki;) Potem pa se uvede prosti trg in s tem bi prišle privatne zavarovalnice, kjer bi vsak posebej plačeval s položnico. Tisti, ki imajo plačo pod nekim minimumom pa mu bi država dala subvencijo. Tako nekako imajo porihtano v švici;)
Sicer pa kot sem rekel že prej, zavedam se, da so v nekaterih državah na zahodu sprejeli nekakšen kompromis, da so nekatera cepljenja predpisana, a če se ne te ne preganjajo - mislim pa, da če pri nas ne greš otroka cepit, ko je čas, te tudi ne bodo verjetno preganjali, gotovo pa boš dobil ti in otrok v zdravstvenem sistemu nalepko pametnjakoviča z vsemi posledicami ;)
No saj oznako pa vsemu dobiš ane;) In to v sistemu, ki baje ne sme diskriminirati...
Pa da se razumemo nisem proti diskriminaciji, ker jo je nemogoče izkoreniniti z zakoni, vendar naj bodo diskriminatorni za svoj privaten denar;)