Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-128631 sporočil: 2.624
[Jackk]
Vse kaže, da gre za podobno zadevo kot pri Prijatelju. Policija je vztrajala, da se denar dostavi v kešu, pri predaji pa hop in cefizelj je naš.
Če je šlo za nečiste posle? Po vsej verjetnosti v obeh primerih. Ne bi pa bilo nobene aretacije, če bi denar nakazali na bančne račune. Tako v primeru Prijatelj kot zdaj Vodušek je Policija pripravila sceno za gotovinsko "poslovanje". Kaj je res sam bog ve. Vem pa, da so tudi mojega kolega želeli s pomočjo policijskega ovaduha vplesti v kriminalno dejanje ampak jim ni uspelo. Na srečo, je moj kolega še pravi čas, kljub veliki vsoti denarja, odstopil in ni več želel sodelovati.

Tako, da ja, verjamem, da policija napeljuje ljudi na kazniva dejanja, jim pripravlja teren, potem pa jih obdolži. Zato, pamet v roke in pazite se države.

Kaj v vsej zgodbi predstavlja Gaberc Stane? Za njega bi rekel, da je policijski ovaduh. Tega ne morem dokazati, le tako se mi zdi. Ne bi se čudil, če bi bil solastnik Info TV. Potem zgodba (to je seveda moje mnenje) potrdi policijski konstrukt.

Verjamem, da Vodušek ni nedolžen, ampak na vse skupaj ga je po vsej verjetnosti napeljala policija.
SAm vidim v tej zgodbi poiskus diskreditacije VODUŠKA. NAmreč to kar si ti opisoval je del politike zaščite tajkunov. POlicija je v veliko primerov celo šla po liniji najmanjšega odpora v uničevanje dokazov in uničevanje prič. Vsi poznamo recimo primer TEKAČEVO, pa umor Krambergerja, pa rojstvo veliko tajkunov.

Sila zanimivo pa je, da nikoli ne zberejo dovolj dokazov. Normalno ni cilj zbiranje dokazov, saj je lažje ribarjenje v kalnem. Tukaj je problem prav VODUŠEK, ker z svojimi oddajami vodi v neposredne probleme in kako bi jih razkril javnosti in rešil.

ŽAl pa določeni ne marajo takšnih novinarjev, ker potem nebi mogli določeni več ribariti v kalnem. Sočasno pa bi proračun očitili nepotrebnih stroškov.
ŽAl je zgodba usmerjena v to smer in nikamor drugam. Če je UNIOR vpleten se ne čudim, ker je preveč sumljivih poslov z tem podjetjem.