Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prejeli smo: Najboljši Jankovićevi inkasanti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tasilo sporočil: 9.830
Naj zelo na kratko opišem svojo zgodbo (ker se vlekla dolgo in z goro papirja)

Parkiral sem na pločniku na Litostrojski v Ljubljani. Pločnik je dovolj širok, da gredo lahko mimo vštric vsaj trije ljudje. Zaradi višje sile (nenadna, nujna in opravičjiva odsotnost) avta nisem mogel ne jaz ne kdo drug nekaj dni umakniti. V tem času sem dobil 4(!) obvestila redarstva in čez nekaj časa odločbe in plačilne naloge (PN)

Sedaj pa takole.
Prekršek sem storil, priznam, in sploh ne tajim in ne ugovarjam. Vzel sem prvi PN in ga plačal v polovičnem znesku. Prvi PN se je namreč nanašal na ugotovitev prekrška. Fair enough.
Ostale tri sem izpodbijal, da v Sloveniji nihče ne more biti večkrat kaznovan za - poudarjam - ISTI (ne ENAK) prekršek. Predložil sem tudi vse dokaze in razloge za mojo odsotnost. Pa mi odgovorijo, v treh novih odločbah (podpisan ANTON VOZEL), da "gre za KAKOR ENAKE okoliščine prekrška" in naj vse 3 PN plačam. Pač, topoglavci ne ločijo med ISTI in ENAK prekršek.

Zadeva je šla naprej na sodišče in 3 različne odločbe za ISTI prekršek je sodišče obravnalo po TREH različnih sodnikih in ob različnem času (toliko o "racionalizaciji sodišč!!!)

Zdaj pa - pazi, biser slovenskega sodstva! Dva sodnika sta moji pritožbi zdravorazumsko in brez težav ugodila, tretji pa jo je z neko pravno nebulozo zavrgel.

Primer pravne nedoslednosti in primer VEČKRATNEGA kaznovanja za ISTI prekršek sem na koncu (pravno-formalno pravilno) vložil na Vrhovno državno tožilstvo VDT) kot "Pobudo za vložitev zahteve za varstvo zakonitosti".

Na kratko - še večji biser(!): VDT mi je pritrdilo, da imam sicer popolnoma prav, ampak "da oni, VDT, se enim kurčevim parkirnim prekrškom pa že ne bodo ukvarjali."

Jaz pa nisem pričakoval, naj se ukvarjajo s parkirnim prekrškom, temveč S PRAVNO DRŽAVO, saj je to njihovo posl(r)anstvo in službena dolžnost ! ! !

Takrat je moja vera v Slovenijo kot pravno državo dokončno umrla.

*vse črno na belem, zapisano in dokumentirano!

** toliko na kratko o pravni državi " od kaplarja do generala in od purša do cesarja".
Mnenje si ustvarite sami; jaz bi lahko še na dolgo in široko komentiral, a nimam niti časa niti volje niti Finance nimajo dovolj prostora na diskovnem polju.