Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Direktor Acronija: Kakovost kadrov upada

Strani: 1 2 3

anon-167126 sporočil: 1.128
[#1610962] 11.03.12 11:28
Odgovori   +    26
"izobraževanja za čevljarje ni več in kadrov, ki bi jih v obutveni industriji potrebovali, enostavno ni."

Izobraževanja za poklice, ki so plačani v višini zajamčene plače, res ne potrebujemo! In v vašem "razvojnem oddelku" verjetno ne rabite čevljarjev z triletno poklicno šolo?
ahafne sporočil: 2.363
[#1610963] 11.03.12 11:29
Odgovori   +    18
No to je ključno za našo konkurečnost...če ne bo kadrov imamo lahko najnižje davke na svetu, pa nas nihče niti povohal ne bo.
anon-245836 sporočil: 892
[#1610969] 11.03.12 11:32
Odgovori   +    25
Tako, bosanski hladilniki so boljši od slovenskih, bosanski delavci so boljši od slovenskih. Bosna je v EU, Slovenija izven nje. Temu primerno so tudi tile delavci iz Slovenije bolje izobraženi in pripravljeni za delo. Hec je v denarju, ki ga bosanskim delavcem ni treba dati, slovenski pa ve za svoje pravice. Izigravanje in sprenevedanje se nadaljuje v nakazilih v davčne oaze na račun neplačanih delavcev, če so iz bosne je to možno, če so domačini pa je težje nekoga vleči za nos. Ta članek je popolna kozlarija.
anon-175511 sporočil: 300
[#1610972] 11.03.12 11:34
Odgovori   +    75
Zadnja sprememba: anon-175511 11.03.2012 11:36
Pa dobr no.... jaz sem tudi podjetnik in matematika je surovo preprosta: kadra ni če, ga plačuješ 600 evrov. Pika. Ni kaj debatirat. Šole sproducirajo dobre in slabe kadre. Dobri delajo za BMW in Mercedes, slabi pa so ostali Acroniju za "baksiš". In razumem delavca... pri 600 evrih životari in je na poti v uboštvo. Sploh če ima še družino. Pravljice o tem, da bo trg določal minimalno ceno dela so sicer lepe, a rezultat je tukaj: ni kadra. Ker ni dobrega kadra, vsa ta podjetja životarijo in začaran krog je sklenjen. Povprečen slovenski manager oz. podjetnik je pač butast in gradi svojo konkurenčnost na poceni delovni sili, kot da smo v srcu Afrike in ne v srcu Evrope. Sedaj je tem podjetjem zmanjkalo "te konkurenčne prednosti". Konec je blizu. Preostane samo še izstop iz EU, lastna valuka in konstantna inflacija. Potem bo konkurenčnost z delovno silo funkcionirala dalje. Ampak ne vem, če si res vsi želimo tja? Ali sploh kdo?
anon-106499 sporočil: 3.507
[#1610976] 11.03.12 11:41 · odgovor na: anon-175511 (#1610972)
Odgovori   +    22
[0983xperi]
Pa dobr no.... jaz sem tudi podjetnik in matematika je surovo preprosta: kadra ni če, ga plačuješ 600 evrov. Pika. Ni kaj debatirat. Šole sproducirajo dobre in slabe kadre. Dobri delajo za BMW in Mercedes, slabi pa so ostali Acroniju za "baksiš". In razumem delavca... pri 600 evrih životari in je na poti v uboštvo. Sploh če ima še družino. Pravljice o tem, da bo trg določal minimalno ceno dela so sicer lepe, a rezultat je tukaj: ni kadra. Ker ni dobrega kadra, vsa ta podjetja životarijo in začaran krog je sklenjen. Povprečen slovenski manager oz. podjetnik je pač butast in gradi svojo konkurenčnost na poceni delovni sili, kot da smo v srcu Afrike in ne v srcu Evrope. Sedaj je tem podjetjem zmanjkalo "te konkurenčne prednosti". Konec je blizu. Preostane samo še izstop iz EU, lastna valuka in konstantna inflacija. Potem bo konkurenčnost z delovno silo funkcionirala dalje. Ampak ne vem, če si res vsi želimo tja? Ali sploh kdo?
Exactly. Ob takih stimulacijah ostaja takim firmam samo še ološ in nemotivirani kadri. Včeraj članek na podobno temo (Gorenje) v Žurnalu.
0126Bacis sporočil: 3.117
[#1610977] 11.03.12 11:43
Odgovori   +    21
>>Problem ni v mladih samih, saj v šoli dosegajo dober ali prav dober uspeh. "Problem je, da jim šole ne dajo potrebnega znanja,"
Točno to: kako zaposliti dipl.ing strojništva, ko ugotoviš, da ne zna (razen "informativno") nobenega CAD programa, da dipl. oec. ne zna formatirati tabele v excelu itd. Vsi pa imajo težave s kotnimi funkcijami in logaritmi....

Brutto 1500+ za začetnika in 3000+ po 5 letih ni problem če je znanje!
OK za box-moverje (prodajalce avtomobilov) je važno da si "vljuden". Tem priporočam teološko fakulteto.

Iščem dalje....
anon-153494 sporočil: 863
[#1610989] 11.03.12 11:51
Odgovori   +    55
Zgodbica: V neki firmi so pred leti imeli vizijo, da bodo v razvoju delali samo dohtarji in magistri. Deset let pozneje je najbolj cenjen delavec z nedokončanim faksom (ker ga zaradi velike količine naloženega dela med študentskim delom pri tej firmi ni uspel zaključiti). Znanje ima na višjem nivoju kot en frišen dohtar, ko pa prosi za povišico, mu pa očitajo premajhno izobrazbo. In tako bo čez nekaj let stroka izumrla pa bo spet samo jamranje delodajalcev, da ni kadra.
anon-104671 sporočil: 1.205
[#1610991] 11.03.12 11:55
Odgovori   +    28
Tale Kanalec je vso svojo nesposobnost pokazal v primeru vodenja HK Acroni Jesenice. Finančno je uničil klub. Naj raje utihne.
anon-220749 sporočil: 2.549
[#1610997] 11.03.12 12:04
Odgovori   +    37
Zadnja sprememba: anon-220749 11.03.2012 12:06
Yeah right, zdaj pa lahko še pove, koliko namerava plačati mlad izobražen kader, ki je sposoben na mednarodnem trgu ustvarjati 10X večjo dodano vrednost od lastnega dohodka ? Koliko 1000 € za 18 let izobraževanja ? Čez 20 let dela pa bodo ti "napredovali" na 1200 € neto (in bili že blizu bogatih prascev po absurdistanski logiki) ? 1000 € dobiš na Novi zelandiji za obiranje sadja, pa ne rabiš ravno magisterija.

Haha, dober kader je, samo se izogiba raznih Acronijev, Gorenj in ostalih reliktov tovariškega dogovornega centralno-planskega etatizma v dodelavni industriji.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1610999] 11.03.12 12:05 · odgovor na: (#1610988)
Odgovori   +    18
Še nekaj let nazaj je šlo na faks pol generacij, danes praktično 80%. Faksi so naravnani tudi storilnostno kar pomeni, da spuščajo čez sam da je; je pa po mojem tudi problem, ker se potencialni delodajalci s kadrovanjem ne ukvarjajo z dijaki ali študenti že od začetka šolanja tj. da bi folk štipendirali, jih jemali na prakso oz. vsaj začeli izvajat kakšne preizkuse že prej, da bi ljudje vedeli, kje bi se lahko zapolili in kaj bi delodajalec še pričakoval da (po)znajo, delodajalec pa kaj ima na voljo in kaj lahk pričakuje. Tko pa so kadrovske bolj za okras, dijaki in študenti pa tudi šele pred koncem razmišljajo, kaj in kako bo z zaposlitvijo in potem je cilj državna služba res edina logična izbira. Mentaliteto torej spremenit na obeh straneh, predvsem zasebniki, ki potem ne najdejo kadrov pa bi se morali nujno angažirati že prej in navezati stike s šolami in faksi in predlagati, kaj naj še ponudijo dijakom/študentom. Malokdo je pri 18 ali 25 tako celovita osebnost, da točno ve kaj bi rad počel oz. kaj bo počel in kaj mora znat, da bo dobil priložnost. Tudi, če imaš okvirno idejo, še ne pomeni, da ti sistem s 1000 ovirami tudi dejansko ponudi možnost, da nekam prideš. Seveda za delavce na minimalcem so pa res lahk veseli, da pač dobijo kar dobijo (pa ne rečem, da eni niso pridni in bi si zaslužili več) - tle pa ta sistem uravnilovke dost škode dela.
anon-163619 sporočil: 1.991
[#1611002] 11.03.12 12:08 · odgovor na: (#1610984)
Odgovori   +    11

Zakaj misliš tako? Za 200€ na mesec bomo Kitajcem šivali...
Vedno se najde delo. Vprašanje pa je zakaj s komunisti in rdečo zvezdo na čelu drvimo v to smer...
Je šivala deklica zvezdo... Je pač padla cena, žal nekateri še vedno mislijo, da so njihova dejanja večna.
anon-237417 sporočil: 2.617
[#1611006] 11.03.12 12:09
Odgovori   +    29
Prvič: Pri nas fakultete izobražujejo kader, da le-ta pridobi formalno izobrazbo, zunaj jih izobražujejo, da dosežejo ustrezno znanje.
Drugič: Takšen kader v realnem sektorju praktično ni zaposljiv, zaposljiv je samo v državni uravi, kjer pa šteje izključno samo formalna izobrazba.
Tretjič: Tako "puši" gospodarstvo in javna uprava.
Četrtič: In zato smo tu, kjer smo.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1611011] 11.03.12 12:16 · odgovor na: (#1611007)
Odgovori   +    10
Normalno-šolnine bi rešile pol težav. Pa ukinit izjemo zaq študentsko delo takoj.
anon-202018 sporočil: 8.635
[#1611015] 11.03.12 12:23 · odgovor na: anon-245836 (#1610969)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-202018 11.03.2012 12:26
[tolar33]
Tako, bosanski hladilniki so boljši od slovenskih, bosanski delavci so boljši od slovenskih. Bosna je v EU, Slovenija izven nje. Temu primerno so tudi tile delavci iz Slovenije bolje izobraženi in pripravljeni za delo. Hec je v denarju, ki ga bosanskim delavcem ni treba dati, slovenski pa ve za svoje pravice. Izigravanje in sprenevedanje se nadaljuje v nakazilih v davčne oaze na račun neplačanih delavcev, če so iz bosne je to možno, če so domačini pa je težje nekoga vleči za nos. Ta članek je popolna kozlarija.
............. ravno obratno - večina "bosanskih"delavcev(vsa čast izjemam)bolje ve za vse pravice ki jim pripadajo kot pa slovenski delavci!in tisti drugi ki ne iščejo pravic enostavno delajo!potem pa je tukaj še posebna kategorija delavcev - makedonci!in v veliko tovarnah že od 80-h naprej vsi dajejo prednost"bosancem".glede kadrov pa samo to - lahko bi se zgledovali po tujini kjer sposobni dobijo interno kvalifikacijo četudi nimajo ustrezne izobrazbe!in potem pridemo zopet do tiste znane - za ene to velja in za druge ne!

ps
sicer pa je to problem ki se stopnjuje že vsaj 40 let saj je vsaka generacija ki pride iz šole slabša!
anon-282225 sporočil: 1
[#1611022] 11.03.12 12:28
Odgovori   +    1
nič presenetljivo novega. vprašanje je le, ali se da stanje popraviti odnosno urediti
anon-88574 sporočil: 933
[#1611024] 11.03.12 12:30
Odgovori   +    29
Za Acroni in Park Hotel Bohinj iz druge roke vem da imajo tudi "višje izobraženi kadri" relativno slabe plače.

Tako da potem ne jokati da dobite samo slabe kadre. Oziroma saj tudi kakšne dobre imajo sigurno, samo jih za tisto plačo boli k.
anon-123303 sporočil: 365
[#1611026] 11.03.12 12:35
Odgovori   +    23
Začet boste mogl plačevat več kot 2k€ neto na mesec, da bo kdo hodil v shithole Jesenice
anon-188064 sporočil: 41
[#1611038] 11.03.12 12:59
Odgovori   +    24
Nekoč, nekaj let nazaj sta se dva "dajala" po časopisih, ali je "human resources" vir ali bogastvo. Danes je samo še prvo -VIR največkrat (lopata, karjola=delavec)- bogastvo je pa samo še denar.
Tudi moto "glavo dol, pa delaj" ubija inciativnost, motivacijo, pripadnost kolektivu, ne samo nizka plača. Načrtovanje kariere, partnerstvo, mentorstva, dobri zgledi, spodbujanje, usmerjanje in spoštovanje vseh zaposlenih na vseh nivojih vodi podjetja k uspehu. Ali se vsega tega kdo sploh še spomni?
Vse preveč je sistema vsi enaki-vsi ovce in bog ne daj da se kdo izpostavi s kakšnimi idejami, ker managament vse ve in vse zna.
Takle mamo, dobro da sem penzjonist in včasih obujam spomine, kako sem se čudil, ko je v MANU glavni direktor "tituliral" strugarja z gospod sodelavec ta pa ta, pri nas pa smo se vsi zmerjali z brezimnimi delavci. Razvoj pa je seveda pri nas šel naprej, seveda na slabše-žal, tudi v firmah zgoraj, kjer jim primanjkuje kvalitetnega kadra!
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1611040] 11.03.12 13:10
Odgovori   +    20
Delodajalci ne morejo pričakovati od šolskega sistema, da bo izobraževal kadre, specializirane natanko na to, kar oni potrebujejo. Največ kar lahko da šolski sistem so osnove, na podlagi katerih se človek lahko uči naprej.

Kot je pojasnil, so v Acroniju morali vzpostaviti interni sistem, po katerem starejši delavci praktično iz nič učijo mlade, ki ob testiranju pri sprejemu v službo ne znajo nekaterih osnovnih stvari.
Drugače ne gre.

Natanko tako sem dobil praktično znanje tudi sam. Ne v okviru nekega organiziranega programa sicer, ampak neformalno, od prvega šefa v prvi službi. Takrat so bili drugačni časi. Za napredovanja in delovna mesta ni bilo take podganje dirke kot danes in kakor se neverjetno sliši- tu pa tam se je celo našel kak šef, ki je stvari bolje obvladal od svojih podrejenih.

Danes mi ne pade na kraj pameti, da bi kakemu mlajšemu sodelavcu razložil karkoli koristnega. Saj nisem nor, da bi podpiral svojo konkurenco na trgu dela.
anon-11660 sporočil: 48.253
[#1611047] 11.03.12 13:25
Odgovori   +    37
"povprecna placa vrhunskih kadrov na zacetku kariere 900 EUR".

Eto pusite kurac. Zacelo se je vracati prej, kot ste si se sami mislili.

Kadrov ne dobite, ker so v preteklih 5-10 letih na tehniske sole in na tehniske fakse sli prakticno tisti, ki niso imeli druge izbire. Vsi ostali so sli na gimnazije in pozneje studirat lepe, otmjene,udobne smeri.
anon-11660 sporočil: 48.253
[#1611050] 11.03.12 13:28 · odgovor na: 0126Bacis (#1610977)
Odgovori   +    26
[0126Bacis]
>>>Problem ni v mladih samih, saj v šoli dosegajo dober ali prav dober uspeh. "Problem je, da jim šole ne dajo potrebnega znanja,"

Točno to: kako zaposliti dipl.ing strojništva, ko ugotoviš, da ne zna (razen "informativno") nobenega CAD programa, da dipl. oec. ne zna formatirati tabele v excelu itd. Vsi pa imajo težave s kotnimi funkcijami in logaritmi....

Brutto 1500+ za začetnika
Bruto 1500 za zacetnika, ki obvlada CAD program v globino ("razen informativno")? Kako? Tako da jih je prek torrentov kradel in potem prek studenta delal dumping s storitvami, preden je prisel k tebi, brihta ?!

Zato je pa sel za dipl oec, ker mu tam postavljas 10x nizji prag ... formatirati tabelo.
anon-11660 sporočil: 48.253
[#1611052] 11.03.12 13:30 · odgovor na: (#1610988)
Odgovori   +    16
[alek14]
> [0983xperi]
> Pa dobr no.... jaz sem tudi podjetnik in matematika je surovo preprosta: kadra ni če, ga plačuješ 600 evrov. Pika. Ni kaj debatirat. Šole sproducirajo dobre in slabe kadre.

To drži. A, še nekaj let nazaj je bilo dobrih 50%, sedaj pa jih je 15%.
Nekdaj je slo studirati 20% populacije, sedaj jih gre na studij 70-80%, gimnazije so skoraj vse pobrale. Stevilo dobrih je verjetno konstantno.
anon-202018 sporočil: 8.635
[#1611054] 11.03.12 13:34 · odgovor na: anon-11660 (#1611052)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> [alek14]
> > [0983xperi]
> > Pa dobr no.... jaz sem tudi podjetnik in matematika je surovo preprosta: kadra ni če, ga plačuješ 600 evrov. Pika. Ni kaj debatirat. Šole sproducirajo dobre in slabe kadre.
>
> To drži. A, še nekaj let nazaj je bilo dobrih 50%, sedaj pa jih je 15%.

Nekdaj je slo studirati 20% populacije, sedaj jih gre na studij 70-80%, gimnazije so skoraj vse pobrale. Stevilo dobrih je verjetno konstantno.
........... pravijo da je pamet konstantna!hudič je nastal ker je vedno več uporabnikov pameti!
anon-251132 sporočil: 5
[#1611088] 11.03.12 14:22
Odgovori   +    32
www.zurnal24.si/bobi...nek-150790

Cikel se je obrnil proti delodajalcem!! Končno. Leta in leta podplačevanja tehničnih kadrov je povzročilo vpis povprečnih in podpovprečnih dijakov na tehniške fakultete. Najboljši kadri še vedno obstajajo, vendar delajo za vsaj 2x višjo plačo v neki bolj razumni evropski državi, ki se začne na črko A. ;) Go figure

Zadnjih deset let so vsi poskušali olastniniti firme, za dostojne plače jim je pa večkrat zmanjkovalo denarja. Trg je evropski, plače pa so ostale na Balkanu. Včasih so taki delodajalci imeli nemotivirane zaposlene, danes bodo imeli pa nesposobne in nemotivirane. Cikel je zaključen.
foore sporočil: 12.753
[#1611096] 11.03.12 14:36
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: foore 11.03.2012 14:41
Ja Matjaž Lenassi potrebno je delavce poklicne izobražene kadre tudi več plačati, ne da dobijo dejansko zelo malo več od minimalca oziroma je to kar minimalec.....

Če ni šole za mojstre v čevljarski industriji, prave mojstre ne moreš dobiti tudi v Bosni....pomembna je tudi praksa....potrebno bo financirati in dajati denar tudi za izobraževanje..., ne da se prosi že vseskozi za pomoč samo državo....

Napaka dajanja znanja in dela ter izdelave tako v Bosni , Romuniji oziroma Kitajski so posledice, da ni pravega kadra, ne pravega zaslužka, kajti tam ste jih naučili delati, sedaj so vam pa konkurenca in nič drugega......

Za izdelovanje dobrega čevlja je potrebno tudi dosti znanja, niso to potrošnji artikli, kjer imaš lahko zaposlene v glavnem samo navadne delavce...


Plačaj več, pa ne bo toliko žirovcev iskalo delo izven Žirov......
anon-84490 sporočil: 250
[#1611111] 11.03.12 15:07
Odgovori   +    25
sta 2 problema. Prvi je, da so zapeljali globoko v blato in sedaj iscejo mocne konje, ki bi za majhen denar vlekli voz ven. Velikih denarjev ne morejo dati, ker jih dejansko ni. Drug problem je pa ta, da ze vsak tehnik ve, da potem ko bo voz iz blata (spet) ven, spet ti vlecni konji postali motec faktor pri splosno znanih metodah (samo)upravljanja (beri basanja lastnih zepov v smislu prihvatiziranja).
Vesel sem, da s(m)o tehnicarji koncno odprli oci. Dilema tehnicarjev v tem pogledu je edino moralna odgovornost oz. socutje do tistih, ki na koncnih linijah se parkrat bolj najebejo. Ali pustiti da gre vse v maloro ali pomagati da vsi skupaj prezivijo za usiv denar. Znebiti se vseh teh parazitov je pa trenutno se znanstvena fantastika.
anon-238109 sporočil: 16
[#1611120] 11.03.12 15:33 · odgovor na: (#1611112)
Odgovori   +    25
Zahtevnost srednjih šol se niža, poglejte si 100 let stare učbenike iz matematike. Neprimerno bolj zahtevno in napredno kot danes. Npr. že v osnovi je vsak moral na pamet znati 3D trigonometrijo, katere se danes pri pouku niti ne omenja (za 2D pa morajo reveži imeti tablice pred sabo).

Problem je šolsko ministrstvo, folk iz FDV, ki določa šolske načrte. Inteligentni (inteligentnost v smislu obvladovanja eksaktnih ved) pa so na ravni osnovne šole.

Potem je pa tu še prikrita državljanska vzgoja, ki jemlje čas za inteligenco potrebnim predmetom: predmet slovenščina in podobni. Kako je možno, da po 15 letih pouka (vsak dan ena ura) ljudje ne znajo slovnice (da se retorike ne omenja). Le eno posiljevanje z domačo literaturo non stop, da ko prideš iz sistema ven te zanima samo še Big brother in Talenti. IQ pa pohabljen.
anon-238109 sporočil: 16
[#1611121] 11.03.12 15:36
Odgovori   +    11
Zahtevnost srednjih šol se niža, poglejte si 100 let stare učbenike iz matematike. Neprimerno bolj zahtevno in napredno kot danes. Npr. že v osnovi je vsak moral na pamet znati 3D trigonometrijo, katere se danes pri pouku niti ne omenja (za 2D pa morajo reveži imeti tablice pred sabo).

Problem je šolsko ministrstvo, folk iz FDV, ki določa šolske načrte. Inteligentni (inteligentnost v smislu obvladovanja eksaktnih ved) pa so na ravni osnovne šole.

Potem je pa tu še prikrita državljanska vzgoja, ki jemlje čas za inteligenco potrebnim predmetom: predmet slovenščina in podobni. Kako je možno, da po 15 letih pouka (vsak dan ena ura) ljudje ne znajo slovnice (da se retorike ne omenja). Le eno posiljevanje z domačo literaturo non stop, da ko prideš iz sistema ven te zanima samo še Big brother in Talenti. IQ pa pohabljen.
anon-8873 sporočil: 675
[#1611130] 11.03.12 16:03
Odgovori   +    26
Ta propad so trasirali že leta 1981, ko so uvedli "usmerjeno izobraževanje", ukinjali mnoge šole za določene poklice (npr. več kot 200 let uspešno delujočo babiško šolo v Ljubljani), nato pa še v visokem šolstvu, kjer so praktično v nekaj letih povsem manualne poklice spremenili v visokošolske in fakultetne, skoraj filozofske študije, vede in znanosti. Zdaj pač imamo, kar smo očitno hoteli: kupe nezaposljivih "kao fakultetno izobraženih", na plečih staršev in družbe. Tudi zaposljivi, kot so npr. medicinske sestre, imajo zaradi nepotrebne fakultetne izobrazbe previsoke plačne zahteve, da o slabem odnosu do dela s pacienti ne govorim. Vse bi bile "šefice" oddelkov in bolnišnic, nobena pa ne bi delala nočnih, vikendov in praznikov. Tega nekoč ni bilo, ker je nega bazirala na srednjih medicinskih sestrah, ki so bile vzgojene v duhu sočutja in dela s pacienti in ne v duhu "fakultetno izobraženih skorajzdravnikov". Vsa ta, oprostite izrazu "izobražena, pa vendar neuporabna drhal" razredčuje vrednost svojega poklica in zmanjšuje plače tistim,ki kaj znajo in ti zdaj zapuščajo državo ter si iščejo zaposlitev v bližnji tujini, za mejo z Avstrijo in Italijo, nekateri celo v Avstraliji in Novi Zelandiji. Ampak to se naših politikov ne tiče, saj imajo mnogi tam varno pospravljen celo svoj denar :-(
anon-215620 sporočil: 2.185
[#1611131] 11.03.12 16:03 · odgovor na: anon-106499 (#1610976)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-215620 11.03.2012 16:07
[fastriff]
> [0983xperi]
> Pa dobr no.... jaz sem tudi podjetnik in matematika je surovo preprosta: kadra ni če, ga plačuješ 600 evrov. Pika. Ni kaj debatirat. Šole sproducirajo dobre in slabe kadre. Dobri delajo za BMW in Mercedes, slabi pa so ostali Acroniju za "baksiš". In razumem delavca... pri 600 evrih životari in je na poti v uboštvo. Sploh če ima še družino. Pravljice o tem, da bo trg določal minimalno ceno dela so sicer lepe, a rezultat je tukaj: ni kadra. Ker ni dobrega kadra, vsa ta podjetja životarijo in začaran krog je sklenjen. Povprečen slovenski manager oz. podjetnik je pač butast in gradi svojo konkurenčnost na poceni delovni sili, kot da smo v srcu Afrike in ne v srcu Evrope. Sedaj je tem podjetjem zmanjkalo "te konkurenčne prednosti". Konec je blizu. Preostane samo še izstop iz EU, lastna valuka in konstantna inflacija. Potem bo konkurenčnost z delovno silo funkcionirala dalje. Ampak ne vem, če si res vsi želimo tja? Ali sploh kdo?

Exactly. Ob takih stimulacijah ostaja takim firmam samo še ološ in nemotivirani kadri. Včeraj članek na podobno temo (Gorenje) v Žurnalu.
Res je v Žurnalu je odličen članek o plačah razvojnih inženirjev po slo firmah. In potem mlade prepričujejo vpisujte se na naravoslovne fakultete. Bull shit mladina dobro ve kje je potrebno trdo delat za slabo plačo.

www.zurnal24.si/inde...&id=150792
www.zurnal24.si/bobi...nek-150790

Strani: 1 2 3


vm-kiva