Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-197765 sporočil: 6.444
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1530631] 11.01.12 16:56 · odgovor na: anon-237908 (#1530609)
Odgovori   +    0
[Seph]
Pišem o tej moji drži, samo njo omenjam glede tvojega vedenja o vsem.

Od kje mi to? Iz knjig. Iz učbenikov. S predavanj. Rabiš kak vir, priložim link do Cobissa?

Spet praviš, da nečesa ne vem, ne poveš pa, kaj to točno je. Zavajanje ali zgolj lenoba do tipkanja?

Moje breme, ki ga nosim, je breme davkoplačevalca, ki ne stoka, kako je ta država pogoltna, ker vem, za kaj vse gre ta denar (čeprav bolj poredko na optimalen način, priznajmo). Jaz dajem, ker sem že 20 let bil prejemnik, zdaj pa to vračam in temu ne odrekam legitimnosti.
In kakšen je potem sploh tvoj problem?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1530631

Strani: 1

anon-230542 sporočil: 2.807
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1530831] 11.01.12 17:29 · odgovor na: anon-197765 (#1530631)
Odgovori   +    3
[Jackk]
In kakšen je potem sploh tvoj problem?
A ni očitno? Je (bil) pač prejemnik socialne pomoči in se zavzema za pravice prejemnikov.
anon-237908 sporočil: 123
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1530907] 11.01.12 17:45 · odgovor na: anon-197765 (#1530631)
Odgovori   +    0
Moj problem?

Po odzivih sodeč je to problem vseh nas, po vsebini spisa pa državni problem, torej spet naš.


Ne gre za izpostavljanje problemov, to naj bi novinarji počeli, na forumu se pač diskutira o javnih zadevah, ki se nas vseh tičejo. Je problem to, da sem se sploh odzval? In to neprimerno duhu foruma? Gre morda za kognitivno disonanco, ki trka po čelu in ne da miru?

Tokrat sprašujem, ko pa kaj vem, potem to tudi trdim in zagovarjam.

Moj point je, da me je poleg očitnih zmot in nepoučenosti še najbolj zmotil vehementni ton avtorja spisa, ki s pozicije moči lastnika in upravitelja malodane odloča o življenju in smrti. Si predstavljaš, kaj bi bilo, če bi se vsi tako odločali? Svoboda delojemalca (da sprejme ali zavrne službo) pač ni enaka svobodi delodajalca, ki z zaposlitvijo vedno lahko še počaka par mesecev, da si najde dovolj podložnega, medtem ko delojemalec težko ugasne želodec in utiša stanodajalca. Ampak dvomim, da je kdo med vami kdaj zares bil na tej strani.

Potem pa vsi grejo hvaliti avtorja, kako je fajn in super napisal, tip pa se je pravzaprav svetlobna leta oddaljil od duha izvornega kapitalizma in bi si pravzaprav zaslužil grajo vseh bralcev foruma ter zgražanje vseh ostalih. Ampak od post-tranzicijskih držav ni kaj preveč za pričakovati, sploh poznavanje izvora kapitalistične miselnosti, ka-li?

Strani: 1