Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1529872] 11.01.12 12:03 · odgovor na: Gustl (#1529688)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [pobalin]
> Zanimivo branje, prav značilno za Finance. Tudi zato, ker pri obdavčitvi kaže soliden položaj Slovenije, kar je v nasprotju s tu prevladujočimi mantrami.

Ja, Slovenija nima težav z davčno obremenjenostjo plač. Zadevo smo uredili tako, da smo ustvarili delovna mesta z nizko dodano vrednostjo, nizkimi dohodki, kamor smo nabili tudi nizke davke. Da prinesemo notri, z najvišjo dohodninsko stopnjo poberemo vsem bogatašem zaslužek nad astronomskih 1.254,83 na mesec (medklic: prasci kapitalistični zavaljeni!!!).
Ta ureditev pride prav tudi v takšnih statistikah, kot je gor, saj zaradi mediane, ki je tudi precej nižje od povprečne plače, grafki pač pokažejo, da niti ni tako grozno.
In zato naj bodo vsi sposobni, izobraženi, pridni, ki se čudijo svojemu 41% dohodninskemu razredu, začinjenim s prispevki, vrtci..., kar lepo tiho, ali pa naj se izselijo na Madžarsko pa bodo potem videli, kaj je to DAVEK!
LOL! Ker imate radi čiste račune, ste "pozabili" dodati Andarjevo povezavo na poročilo Deloitte, anede. No, tukaj je: www.finfacts.ie/biz1...on2008.pdf

Sicer pa nisem jaz izbral in objavil tistega diagrama tam zgoraj. Nisem jaz urednik ali novinar Financ, ki bi lahko k povzetemu blogu pripisal še kakšen komentar, ali ga vzel kot izhodišče za temeljito in objektivno osvetlitev zadeve z več strani. Nisem jaz tisti, ki pobalinsko objavlja z vseh vetrov nabrane neumnosti, ki se jih da stisniti v nekaj gromoglasnih (včasih ponavljajočih se) stavkov pod kot skala trd in težek naslov. sem očitno samo miselno na nasprotnem bregu ali raje na sosednjem pomolu od tu dominantnega.

Kdo je pri nas ustvarjal (verjetno bolj ohranjal) delovna mesta z nizko dodano vrednostjo, kako in zakaj, bi morali najbolj vedeti prav v uredništvu in na "akademiji" Financ. Prav tako verjetno dobro veste, kateri visoko izobraženi kadri, ki bi dolgoročno zagotavljali visoko dodano vrednost, so samo zaradi dohodnine odšli v tujino. Koliko Hribar-Miličevih manežerjev, ki so z odhodom grozili pred letom, dvema, tremi, je potem res v tujino prodalo svoje znanje, delo? Koliko podcenjenih akademikov, zdravnikov in podobnih nad-enakih ljudi je zaradi nezaslišane dohodnine dalo slovo tej žalostni dolini? Meni se zdi, da so čez meje le poslali svoj tovarišijski plen, svoje rentne vire in morda tudi podmladek.

Kakšen razcvet dodane vrednosti je pred leti prineslo znižanje prispevkov na plačilno listo? Kakšna je bila dodana vrednost klinično totalno mrtvega šolsko-državnega podjetja, čigar zadnja bilka je bilo tajno odobreno neplačevanje prispevkov? Kako sistematično in dosledno ste v Financah zadnjih ducat in več let spremljali in bičali razkorak med rastjo dodane vrednosti in drugih realnih gospodarskih kazalnikov ter porabo, rastjo BDP...?

Da bo jasno, tudi meni se zdi sedanja dohodninska lestvica norost za normalno gospodarsko okolje. Ne pa za državo, ki vedno bolj prerazporeja iz votlega v prazno, in v kateri se boljše plače vse bolj izrazito selijo tja, kjer je v veljavi vsake vrste dogovarjanje in usklajevanje, samo realni kazalniki ne. Virantokracija naj sama zase kar plačuje davke!

Pri Financah se gotovo držite svojih svetovalno-preiskovalnih člankov in se pripravljate na selitev čez severno mejo. Menda bo le fatvani Elikan ohranil mini dopisništvo v Ljubljani, kar pa je malo odvisno tudi od današnjega glasovanja v parlamentu. Aja, pa Frankl se menda bliža letom, ko stopi v veljavo medvedja zaščita in bi ga liberalno-podjetniški Švedi torej morali dati na čevelj. Ne bo sile, saj bo lahko delal preko s.p. kot oni zdravniki na Ptuju. :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1529872

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1529966] 11.01.12 12:37 · odgovor na: pobalin (#1529872)
Odgovori   +    1
[pobalin]
LOL! Ker imate radi čiste račune, ste "pozabili" dodati Andarjevo povezavo na poročilo Deloitte, anede. No, tukaj je: www.finfacts.ie/biz1...on2008.pdf
Dodano, tekst je skopiran iz printa in se je pozabilo dodat na spletu link. Tabele in vse ostalo je pa tako kot v originalu, nismo želeli čisto nič spreminjat.

Strani: 1