Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Razlog, zakaj vam ne dam službe

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kluge sporočil: 390
Zadnja sprememba: kluge 11.01.2012 09:17
Pred 20 leti sem ustanovil podjetje in državi kot inkasant v tem času odvajal 20 % davka.
Potem sem moral opravljati doregistracije, dobivati dovoljenja, izdelovati razne statistike na svoje stroške.
Potem sem ostanek dal na pol in izplačal neto plače.
Potem sem iz plače zgradil hišo in plačal na material še 20 % DDV
Sedaj bom od hiše plačeval še davek na nepremičnino ali celo na premoženje, ki je tako ali tako samo še 25 % tistega, kar sem sam zaslužil.
Tej državi sem v obliki davkov in prispevkov torej prepustil 75 % svojega zaslužka, na ostanek pa bom plačeval davek na premoženje.

To nima več nobenega smisla. Država bi morala biti rezultat družbene pogodbe v kateri bi napisali, kaj od države pričakujemo. Imamo pa davčni totalitarizem. Država je v kurcu, plačujem pa jo s suhim zlatom. Zahtevam, da se država zvede na minimum. Naj skrbi za red. Naj skrbi za bolne in nemočne. Naj ukine Urade za podnebne spremembe, za ples, za investicije, za knjigo, pedagoške inštitute, inštitute za polpreteklo zgodovino, you name it.

Naj naredijo vlado narodne neenotnosti. Naj mandatar skrbi za uspešne greenfield investicije zasebnega sektorja, ki bo obdavčen z zmernih 33% in to je to. Janković pa bi gradil državne kolhoze v obliki železnic, cest in dvigoval pomen države, da bo stala 90 % davkov in prispevkov. On bo pa menedžer.

Zahtevam: SVOBODO – ODGOVORNOST - RED.

A ja, volitve so že mimo.
To sem napisal že pred enim mesecem.

Danes dodajam samo še: Kjer pametni popuščajo, idioti vladajo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1529434

Strani: 1

anon-221237 sporočil: 3.746
[Glavni forum] Tema: Razlog, zakaj vam ne dam službe
[#1529832] 11.01.12 11:48 · odgovor na: kluge (#1529434)
Odgovori   +    1
kak si dobro napisal....škoda d takih ni v parlamentu. Ja pa morm zbirat med klauni katermu bolj paše rdeči nosek.

Strani: 1