Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Stanovanja v treh letih dražja za 50 %

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0703Boski sporočil: 2.154
[Nepremičnine] Tema: Re: Stanovanja v treh letih dražja za 50 %
[#146611] 24.10.07 11:09 · odgovor na: anon-99717 (#146585)
Odgovori   +    0
ne mika me vlaganje, vlagam že kar nekaj časa in to ne na LJSE, zato vem kaj je risk. Trdnega zagotovila pač ni.

ti obenem govoriš, da cene lahko tudi padejo, hkrati pa vzameš prejsnjo rast cen kot zagotovilo pri računanju donosov investicije. Zdiš se precej siguren pri tem, jaz nisem, ker kristalne krogle nimam.
Če me že vprašaš, trenutno vidim druge bolj perspektivne prilike vlaganja, kot pa kupovanje slovenskih na pol gnilih ceglov za enormno vsoto.

Kot vlagatelju ti je najbrž jasno kateri fundamentalni razlogi vplivajo tako na trg nepremičnin, kot tudi na borzni trg. Ne rečem da v kratkem roku ne prihaja do odstopanj, v obliki evforije, panike..... ampak tej razlogi v grobem delujejo. In kar lahko debattirava tukaj je edinole to, kateri so tej razlogi, ki naj bi pripomogli k višanju/nižanju cen nepremičnin, vse druge floskule o investiranju, dolgoročnih donosih so mlatenje prazne slame, se strinjam.

Torej te sprasujem, kateri so tej razlogi, da so te prepricali v nadaljno rast slo trga v 20 letih. Je to poceni denar, kupna moč, omejevanje gradnje, zakonodaja, naval tujcev.....? PRETEKLI DONOSI PAČ NE MOREJO BITI GARANCIJA ZA PRIHODNOST.
Torej, facts prosim.