Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Stanovanja v treh letih dražja za 50 %

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0703Boski sporočil: 2.154
[Nepremičnine] Tema: Re: Stanovanja v treh letih dražja za 50 %
[#146409] 23.10.07 23:51 · odgovor na: anon-99717 (#146343)
Odgovori   +    0

brane40 je napisal(a):
Evo, spet se je začelo... Ravno tega sem se bal... Fantje mislim, da je bilo enkrat dovolj in zato nočem še enkrat čez vse to... Nočem tudi nikogar prepričevat, vsak ima pravico do svojega mnenja. Jaz sem povedal svoje, upam da je vsaj kdo to razumel, kot dobronameren nasvet, ne pa kot provokacijo ali povod za prepir... Še nekaj: garancij ponavadi v življenju ni, sploh pa ne v podjetništvu in vlaganju, ki ju vedno spremlja tudi določeno tveganje... Vprašanje je samo ali smo ga pripravljeni sprejeti. Kdor se s tem ne more sprijazniti, je zanj res bolje, da sploh ne tvega in lepo ostane pri varni službi... Čeprav tudi služba ni več tako varna in zagarantirana, kot je že nekdo pred mano lepo napisal... Over & out.

ah spet ti :)

V svojih izračunih jemlješ rast cen kot nekaj samoumevnega. No, da ne boš govoril samo o japonski, ti danes postrežem s čim bolj pripravnim (glej priponko, linke...)

http://www.investingintelligently.com/wp-content /uploads/2006/08/a_history_of_home_values.png


http://mysite.verizon.net/vodkajim/housingbubble /


Iz tega upam da lepo vidiš, da dostikrat velikemu skoku cen sledi dolgoletna korekcija, se pa strinjam s tabo, da dolgoročno cene rastejo, realno. Seveda so tudi borze dolgoročno v plusu, ampak to ti še nič ne pove in pomaga, potrebno je imeti dober timing, tako kot pri investiranju v nepremičnine. Volatilnost cen je sicer majhna tu, ampak je pa trend toliko bolj stabilen in dolgotrajen.

Druga stvar, upam da ti je jasno kateri vzroki so privedli do dviga cen worldwide. Kaj se zgodi, če bodo tej vzroki odpravljeni, če se denar podraža, če gospodarstvo zaide v recesijo......

Pa da ne boš rekel da te samo napadamo, ponudimo ti argumente, ki jih poskušaj tudi ti argumentirano spodbijati. Če pa boš začel o "znalcih, ki nimajo pojma", večni rasti cen, filozofije vlaganja in risk managementa.....potem se s tabo ne da diskutirati.
Najprej pa moraš tudi ti dopustit možnost padanja cen, ker verjamem, da nisi noben vseved (če se pa motim, me pa kar na pm kontaktiraj, se bova zmenla ;)