Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek GM bo okrepil proizvodnjo na Poljskem

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shevchenko sporočil: 21.898
[Glavni forum] Tema: Re: GM bo okrepil proizvodnjo na Poljskem
[#132872] 23.09.07 09:07 · odgovor na: anon-91864 (#132868)
Odgovori   +    0
"Ergo to pomeni, da si slabo izbral ta stereotip, češ ja seveda so delovna mesta ampak so slabo plačana."

Daj, pojdi si prebrat še enkrat, jaz nisem napisal, da so slaba plačana, ampak sem te vprašal, koliko so plačana, ker tega NE VEM. Domneval sem pač, da o tem veš več kot jaz in kaže, da sem (spet) imel prav.

"ti na primeru cen stanovanj (???!!!) dokazoval, da je mezda kul, le dobrin ni dovolj"

Aha. Torej sploh nisi razumel, kaj sem mislil. Torej - realna cena povprečnega stanovanja v Lj je ene 50k EUR. Morda 60k EUR, ampak tu smo že v nevarnih vodah. Evidentno torej (dobrin) stanovanj ni dovolj. Ampak kot kaže Slovenec zlahka izpljune 200k EUR (ali celo več) za takšno stanovanje. Nekaj očitno ne štima...

"To je pa navadna laž. Namreč ne obstaja nikakršen tak pakt "povsod po svetu"."

Seveda obstaja. Kar se mene tiče, je tudi 20% davek od dela ogromen davek. Jebemti, oseba mora plačati davek, da lahko dela. Meni se zdi to abotna ideja sama po sebi. Pri nas je nekoliko bolj izražena kot v švici, that's it. Pri nas imamo pač govno, ampak ljudje si očitno to govno želijo.

"najvišja vrednota omogočena in vzpodbujana socijalna mobilnost v smislu preskokov iz nižjih, zlasti srednjega v zgornji razred , iz razreda odvisno zaposlenih med investitorje kapitaliste"

aha, ker preskok v višji razred motivira ljudi, da več in bolje dela. pri nas te motivacije pri ljudeh ni, oz. je prisotna v manjši meri. meni se to samo po sebi ne zdi nič narobe, to kar ti kličeš bedna eksistenca, je lahko prav lepo in srečno življenje. ali si ti eden od tistih, ki kvaliteto življenja izraža skozi eure, ki jih oseba lahko potroši?

jaz recimo potrošim tam ene 1000 eur na mesec. s tem da s to vsoto plačam vse stroške, vključno z najemnino. imam zato bedno življenje? mislim, da bi bilo moje življenje približno enako kvalitetno, če bi zagonil 10.000 eur na mesec...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 132872

Strani: 1

anon-102577 sporočil: 1.544
[Glavni forum] Tema: Re: GM bo okrepil proizvodnjo na Poljskem
[#132877] 23.09.07 10:33 · odgovor na: shevchenko (#132872)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):
.... realna cena povprečnega stanovanja v Lj je ene 50k EUR. Morda 60k EUR, ampak tu smo že v nevarnih vodah. Evidentno torej (dobrin) stanovanj ni dovolj. Ampak kot kaže Slovenec zlahka izpljune 200k EUR (ali celo več) za takšno stanovanje. Nekaj očitno ne štima...
Teh 200k EUR dobi tako, da se zadolži pri banki. Ali pa pri sorodnikih in prijatlih, ki so precej manj odšteli za nepremičnino še v času YU hiperinflacije in imajo zato precej več prihrankov kot on, ki stanovanje sedaj kupuje.

Kako bo Slovenec posojilo v višini 200k EUR + obresti odplačal s svojo večinoma mizerno plačo, o tem sedaj niti ne razmišlja preveč. Morda celo misli, da se bo hiperinflacija ponovila, kar pa je račun brez krčmarja ..... Zlahka te vsote gotovo ne bo zbral skupaj.

Strani: 1