Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-228757 sporočil: 2.790
[Glavni forum] Tema: Janković nad dnevne migrante s parkirninami
[#1260725] 21.06.11 16:02 · odgovor na: purinoli (#1260712)
Odgovori   +    5
[purinoli]
> [zajko]
> Decenralizacijo bi bilo potrebno po mestnih občinah razporedit, ne pa urad v vsako pripizdino s 300 prebivalci. To bi pomenilo nekoliko manj uradov za LJ, saj ima metro območje LJ vsaj 650 jurčkov.

Vsaka popizdina plačuje harač Nepopizdini. Če se boste žabarji preveč šopirili, e vam zna zgodit, da bomo mi iz popizdin postavili mitnice. Adijo poceni zelenjava, hrana, pijača v Nepopizdini. Metro območje Lublane 650 k??? Zbrihtaj se, popizdina Slovenija je manj, kot predmestje večjega mesta.

Tudi za Šumadijca raste palca. Prosim navedi en racionalen razlog, da mora biti recimo ministrstvo za praskanje po jajcih točno sredi Lublane. OK, ali pa po tvoje na Viču.
Ne razburjaj se papak.

Kako boš decentraliziral nekaj kar se mora ukinit, pokopat. Se strinjam ministrstvo za praskanje po jajcih nima v LJ kaj iskati, še manj pa tam kjer bi moralo biti podeželje in kmetije, pa so samo kaotično pozidane kmetijske površine. Ne lapaj mi o hrani, saj skoraj vso že uvažamo, brez fosilnih goriv in gnojiv pa tudi slovenski kmet danes nič ne pridela saj je zemlja sprana, strošena pa še pozidana.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1260725

Strani: 1

purinoli sporočil: 8.690
[zajko]
Ne razburjaj se papak.

Kako boš decentraliziral nekaj kar se mora ukinit, pokopat. Se strinjam ministrstvo za praskanje po jajcih nima v LJ kaj iskati, še manj pa tam kjer bi moralo biti podeželje in kmetije, pa so samo kaotično pozidane kmetijske površine. Ne lapaj mi o hrani, saj skoraj vso že uvažamo, brez fosilnih goriv in gnojiv pa tudi slovenski kmet danes nič ne pridela saj je zemlja sprana, strošena pa še pozidana.
Umiri se, zajček kratkoušček. Eno od ministrstev za praskanje po jajcih je trenutno kar zunanje ministrstvo, ki je okupiralo Mladiko. Mirno ga lahko preselimo k Jorasu na podstrešje. Ker so ministrant in njegovi majordomi samo papaki, si bodo želeli najbrž klet he he.

Podeželje pa pri miru pusti, govorimo o Lublani ( pravilno se sicer reče Luwigana). Lep del krivde za kaos v oklici imajo kar Lublančani s svojimi mahinacijami. Še pomnite tovariši preseravanje nekega smrkavca s kupljeno diplomo : "....odgovor je enak, kot na ....."

Hrane pa mi okoli pridelamo zase dovolj, pa še marsikaj drugega. Vsekakor več, kot meščani v tegelcih. Kar je itak deplasiran komentar, govorimo o tem, da vam bomo pristrigli mobilnost, če jo boste vi nam. Sicer pa prvič slišim, da Lublana proizvaja fosilna goriva. Sem na Kitajskem, mi je kaj ušlo zadnje dni?
anon-71539 sporočil: 420
[zajko]
Ne lapaj mi o hrani, saj skoraj vso že uvažamo, brez fosilnih goriv in gnojiv pa tudi slovenski kmet danes nič ne pridela saj je zemlja sprana, strošena pa še pozidana.
Je off-topic, pa se vseeno moram oglasiti: pozidane je 2,7% Slovenije. Daleč od tega, da bo zmanjkalo zemlje. Tudi ni sprana in strošena - je pa res neustrezno kolobarjena in izkoriščana.

Znotraj Ljubljanske obvoznice pa ne vem, če ima smisel gojiti koruzo (pa tudi 5 km ven ne). Kvadratni meter kmetijske površine ima donos ca. 1€ (raje manj). Kvadratni meter zazidan te iste zemlje pa prinese samo s prodajo 100-500€, pa še za zidanje na njej še dodatnih 500-2500€.

Drugače pa Župankovića ne podpiram, ker je lopov, mu pa dajem prav za parkirnine. Edini problem je, ker on ne pobira parkirnin, ker si želi čisto mesto (potem bi zgradil P+R na vseh vpadnicah in prepovedal vožnjo v mestu neljubljančanom), ampak ker potrebuje keš. Keš, ki mu ga je (kao) vzel Janša. Zanimivo pa je, da se nihče ne obregne, da je sploh financiranje občin s strani države neka čudna mutnjava, ki ne pred Janšo in ne po Janši ni imelo logike. To financiranje je potrebno poenostaviti: X € za vsakega občana. Za manj razvite občine pa naj se naredijo razvojni programi, ne pa da županom na periferiji pade sekira v med, občine pa bodo še vedno nerazvite.

Strani: 1