Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Popis je končan, sledi množično vrednotenje

Strani: 1

anon-18414 sporočil: 1.237
[#124082] 03.09.07 22:38
Odgovori   +    0
Lastniki nepremičnin so tudi še osebe, ki so že davno umrle.
anon-128590 sporočil: 22
[#124442] 04.09.07 12:04
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-128590 04.09.2007 12:05
še enkrat,se verjetno že ponavljam,vse nepremičnine so že v registru in se od njih plačuje davek,kaj je bilo tega treba?baje sedaj pa kdor še ni popisal svoje pa bo celo kazen plačal...čisto po NAŠE,kdo bo pa za teh 10mio eu odgovarjal? Najprej naj to upravičijo,potem pa siromaka oglobijo,ki ni popisal,torej nikoli!
vukovicv sporočil: 38
[#124449] 04.09.07 12:15 · odgovor na: anon-128590 (#124442)
Odgovori   +    0

kramerx je napisal(a):
še enkrat,se verjetno že ponavljam,vse nepremičnine so že v registru in se od njih plačuje davek,kaj je bilo tega treba?baje sedaj pa kdor še ni popisal svoje pa bo celo kazen plačal...čisto po NAŠE,kdo bo pa za teh 10mio eu odgovarjal? Najprej naj to upravičijo,potem pa siromaka oglobijo,ki ni popisal,torej nikoli!
 
Mislim, da so imeli dve možnosti: se soočit z "registri" po vsaki od 210 občin, na podlagi katerih se odmerja NUSZ in ki so med sabo nepovezljivi, ali raje narediti novega. Če pogledate stroške ažuriranja zemljiške knjige, je jasno, da bi verjetno manj stalo, če bi jo na novo postavili... Ažurirajo jo že deset let, pa še vedno ni ažurirana. 10 mio zveni veliko, ampak v dveh letih bo država imela zelo natančne evidence, pa še davek bo lahko začela učinkovito pobirat. Ne vem, meni se bolj zdi, da so dobro opravili... Če izpeljejo še množično vrednotenje, bi rekla, da je en državni organ končno nekaj izpeljl do konca (ok, pol leta zamude gor ali dol...).
Vesna
shevchenko sporočil: 21.898
[#124533] 04.09.07 13:31 · odgovor na: vukovicv (#124449)
Odgovori   +    0

vukovicv je napisal(a):

10 mio zveni veliko, ampak v dveh letih bo država imela zelo natančne evidence, pa še davek bo lahko začela učinkovito pobirat . Ne vem, meni se bolj zdi, da so dobro opravili... Če izpeljejo še množično vrednotenje, bi rekla, da je en državni organ končno nekaj izpeljl do konca (ok, pol leta zamude gor ali dol...).
Vesna
ta država zna učinkovito pobirati samo dohodnino. kar se tiče davka na nepremičnine, ni še niti uveden, pa že opletate s terminom "učinkovito". japajade.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#124771] 04.09.07 19:12
Odgovori   +    0
Katastrofa.
Je kdo gledal TV dnevnik?
Žensko obtožujejo, da njenega stanovanja niso popisali, ona pa nima dokazov, da so ga.
Je kdo kopiral tiste obrazce? Dvomim.
Imate potrdilo, da so vam popisali? Jaz ga nimam.

Kolega mi pravi, da njegovega stanovanja niso popisali in da ni bilo nobenih popisovalev, niti nobenih obvestil.

Strani: 1