Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koga in kako udari malo delo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

turkda sporočil: 1.906
[Glavni forum] Tema: Koga in kako udari malo delo
[#1166869] 08.04.11 07:39
Odgovori   +    10
Sem proti vsaki spremembi, ki dodatno sesa denar davkoplačevalcev. In ta sprememba je taka.
Če spreminjajo naj spremenijo tako, da je finančni priliv v proračun enak po spremembi oz. manjši. Drugih sprememb ne podpiram, ker so DREK!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1166869

Strani: 1

anon-228799 sporočil: 54
[Glavni forum] Tema: Koga in kako udari malo delo
[#1167302] 08.04.11 10:50 · odgovor na: turkda (#1166869)
Odgovori   +    1
[turkda]
Sem proti vsaki spremembi, ki dodatno sesa denar davkoplačevalcev. In ta sprememba je taka.
Če spreminjajo naj spremenijo tako, da je finančni priliv v proračun enak po spremembi oz. manjši. Drugih sprememb ne podpiram, ker so DREK!
Tipično razmišljanje Slovenskega egocentirka. Vsi zaposleni naj plačujejo davke in prispevke za pokojnino, zdravsvto, meni pa tega ni treba. Saj zdravstvo je itak zastonj (vsaj zame, a ne?), penzija pa me še ne zanima.
Z malim delom se bo naredil korak k izenačitvi obremenitve redno zaposlenih in tistih, ki bodo občasno delali. Malo delo ni nadomestilo za redno zaposlitev. Ker se bodo stroški malega dela vsaj deloma približali stroškom redno zaposlenih, in ker bo malo delo količinsko omejeno za delavca in delodajalca, bodo morale firme zaposlovati več rednih delavcev, kar bo povečalo zaposlenost.
Tudi izkrivljene konkurence med podjetji, ki so do sedaj izkoriščale študente in njihovo poceni delo ter podjetji, ki so imeli redno zaposlene, bo manj.
Z zakonom o malem delu zgubijo le tisti delodajalci in študenti, ki so do sedaj izkoriščali sistem študentskega dela čez mero, vsi drugi pa dobimo. Tako enostavno je to.

Strani: 1