Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-200181 sporočil: 117
[Nepremičnine] Tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo
[#1147617] 23.03.11 21:04 · odgovor na: bc123a (#1142018)
Odgovori   +    9
Bc 321: To kar si opisal zgoraj se dogaja praktično po vsem svetu. PRivatni dolg je ratal državni, javni. Z drugimi besedami ni to nič drugega, da so vsi dolžni za tiste, ki so skočili z glavo naprej v bazen s prenizko vodo. V oči najbolj bode Irski primer, kjer so banke zbankrotirale državo, ker jim očitno ni bilo čisto jasno zakaj so dali državno jamstvo. Je pa dost noro kako narod ne popeni...

Bob: Seveda se strinjam. Se tudi meni zdi noro, vendar je to prej kot ne še danes kar redna praksa. Enkrat sem že pisal, da je to pomoje posledica destva, da smo/so navajeni na +5 posto v plači letno in zato bo ta kreda počasi vedno bolj "na izi". Jasno temu ne bo tako, ker bodo plače prej -5 posto v vsaj nekaj naslednjih letih. Zanimivo se mi zdi, da ljudje, ki se grejo take krede niti ne omenjajo, da jim vrednost ceglov raste, ker je po njihovo vrednost itak brez veze, ker ne bodo nikdar prodajali.....
Kakorkoli že. Tako kot očitno branimo za vsako ceno "nacionalne šampione" se bo tale zgodba z nepremičninami sesula šele takrat ko bo res zmanjkalo keša. Po mojem občutku bo to ko bodo šle plače v javnem sektorju za ene 10-20 posto dol, ko bo treba čist zamrznit penzije in še kaj. Do tja je pa zaenkrat še neki lufta. Zakaj? Ker bomo to kravo molznico do zadnje kaplice oželi in se šele pol spraševali kaj zaboga smo naredili narobe, da je zmanjkalo. Čeprav mi ne bo nikdar čisto jasno, verjamem, da je to pogojeno tudi s človeško naravo.

Če se konkretno navežem na temo. Cena, ki ste jo človeku predlagali kot "pravo" je tudi zaradi navedenega smešno nizka. Morda sprejemljiva le, če gre za življenje/smrt situacijo, sicer pa smešna. nenazadnje se je pa treba zavedati, da tule razpravljajoči predstavljate zelo majhen delež populacije, ki si očitno lahko dovoli in tudi dejansko (pravilno) razmišlja drugače od povprečnega plebejca. Za izmerit utrip pa tale populacija tule ni ravno merodajna pomoje:-). Pa s tem nikakor ne mislim, da zapisano v veliki meri ne drži.