Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Nepremičnine] Tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo
[#1138770] 17.03.11 13:38 · odgovor na: shevchenko (#1138689)
Odgovori   +    17
[shevchenko]
prijatelj, ki je nepremičninski posrednik, je na tvoje včerajšnje pisanje komentiral takole:
Torej to, da je nepremičninski posrednik, se mu v plus šteje al kaj? rofl.
V resnici pa so zadeve zelo kompleksne, v glavnem pa gre za to, da imajo tako kupci kot prodajalci, ki so seveda solidno informirani svoje navijaške pozicije
Ma nemoj??? Po mojih izkušnjah so informirani za en kurac, vključno z nepremičninarji, sem jih preklical kar nekaj, iz čisto osebnih potreb. večina folka, ki ima nepremičnino, ali pa jo kupuje, je čist isto glupega, kot vsi ostali. Če tvoj prijatlej tega še ni opazil, bog pomagaj... spada med tiste forumske upajoče sralce, ki ob novici kake svinjarije napišejo:

"Ljudje niso neumni, vidijo, kaj se dogaja!!! Revolucija itd..."
beboti zarukani.
Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega.
U jebenti, ta pa je globoka. Kdo se ima zdaj za pametnega?

Nadoglasa ni in je popolni nesmisel... Skratka, prav nič nisi naredil, če si poskušal z zanimivim oglasom nekaj prodati, saj to preprosto ni možno. Seveda poudariš atribute nepremičnine, še posebno pozitivne, vendar je izjemno pomembna zmernost, da ne okrepiš nezaupanja.
Nismo pisali o prodaji z oglasom, ampak o tem, da te sploh kdo pokliče - s čiomer imajo nepremičninske agencije očitno probleme, glede na svoj sloves med folkom. In nadoglasi seveda so. Kot opazovalec oglasov pokličem zgolj kakih 10 do 20% oglasov, ki so v mojem izboru zanimanja. Ostali izpadejo - največkrat zaradi cene, pa tudi zaradi slabih fotk, pomanjkanja podatkov, ipd.
V pogovorih z drugimi agenti pa ugotoviš, da gredo razmišljanja praviloma v isto smer, pač na podlagi izkušenj.
Tudi žalujoči ostali smo opazili, da vsi nepremičninarji razmišljajo z enakimi vatli.
Skratka, dober nepremičninski oglas je predvsem korekten oglas z bistvenimi atributi nepremičnine.
Seveda. Ampak "bistvene atribute" določamo po bistveni ciljni skupini, in kvaliteta in jasnost prikaza je lahko zelo različna.
Sicer pa je nivo intelekta pisca razviden s stavkom : Dobrih nepremičninskih agencij je toliko, kot pametnih resničnih levičarjev. Torej v Sloveniji nič. Morda kaka v tujini :-)
Se ne bi mogel bolj strinjati.

-------------

Pri tem bi opomnil, da je imel zoli1 problem, da ga preprosto nihče ni poklical - torej mu nepremičninarji niso uspeli dotupiti, da bajto prodaja vsaj za 100.000 evrov preveč. Kar je zelo nepremičninarsko značilno.

Ko jaz gledam oglase AGENCIJ, ki so brez fotk, ali recimo v celoti v enem odstavku ipd, se res vprašam, zakaj jih ljudje plačujejo.

In ne mi sploh srat o "zapletenosti in kompleksnosti" bla bla bla. Ljudje delujemo na podobne načine, zato marketing deluje.

Če bi bilo posredovanje v nepremičninah zapleteno, ne bi vsak polpismen cepec dobil licence in potem akvizitiral tega sranja naokoli, kot se je to dogajalo v preteklih 5 letih. Zapleteno je vodenje hedge funda, ali razumevanje teoretske fizike, ne pa pisarjenje nepremičninskih oglasov. Zato se sam tudi nimam za nič posebej pametnega, kar se tega tiče. Zato nepremičninarji tudi cepajo kot muhe, ker so se zavozili.