Zasebnost

Strani: 1 2 3 4

anon-257 sporočil: 39
[#1131608] 11.03.11 14:48 · odgovor na: novica (#1131509)
Odgovori   +    0
[novica]
kako bi se pa pritožil? ne mene pa ne skbijo javnofinančne posledice prehode na open source? če v odgovor na temo prehoda na odprtokodne programe MS zapiše, da v omenjeni študiji manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti...ne vem, kaj sem naredil narobe, če sem povzel, da jih skrbijo javnofinančne posledice. sicer je to podpis pod sliko, v članku pa je naveden citat. to, da si največji player zaželi poštenih in nevtralnih razpisov, pa me sili k dvomo, da je največji postal na nepoštenih razpisih.
novica
Kako bi se pritožil? Najprej bi prosil vas osebno, da popravite tekst pod sliko, če ne bi pisal Franklu :)

ga. Weber je izjavila: "V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic..."

Vi ste pod sliko zapisali: "Šefinjo slovenskega Microsofta Biljano Weber skrbijo javnofinančne posledice..."

Ona je rekla "manjkajo" kar je vaša novinarska svoboda povzela v "skrbijo". To vaše izvajanje v smislu, da prodajalca skrbijo finance kupca pa je izvalo ogorčenje bralcev na forumu. Tudi moje dokler se ni razodelo, da kaj takega ni nikoli izjavila.

Ostalo tukaj napisano sicer drži, a je v tem kontekstu namenjeno očitno samo odvračanju od vaše zamenjave besedice "manjkajo" v "skrbijo".

lp Mitja
anon-253746 sporočil: 3
[#1131617] 11.03.11 14:52 · odgovor na: anon-216242 (#1131591)
Odgovori   +    2
Wolfey, MS Office zna odpreti in urejati odf. že nekaj let... www.microsoft.com/Pr...atsPR.mspx
anon-216242 sporočil: 248
[#1131620] 11.03.11 14:53 · odgovor na: anon-253746 (#1131617)
Odgovori   +    3
Najlepša hvala, od zdaj bom to vsakemu uporabniku Microsoft Offica razložil... :)
anon-257 sporočil: 39
[#1131623] 11.03.11 14:54 · odgovor na: (#1131585)
Odgovori   +    1
[gsavli]
> [novica]
>
>
> V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti in posledice povezljivosti z obstoječimi sistemi ter analize z vidika varnosti.

Ja, to tudi jaz razumem kot skrb za javnofinančne posledice, če gre JU stran iz MS Officea.
Narobe, hotela je povedati, da se ovrednoti cena obeh rešitev v celoti in izbere cenejša, ki je po njeno Microsoftova. Briga njo za JU finance, hoče prodati svojo robo. Sicer pa vsak naj razume kakor hoče, moje prepričevanje prepričanih se tukaj neha.
anon-7020 sporočil: 1.410
[#1131675] 11.03.11 15:24
Odgovori   +    4
Morda največja posledica za SLO bi bila, da bi se Open office, Linux in še kaj začelo nadgrajevati promptno tudi s slovensko verzijo.
Pa bi potem BSA ostala brez možnosti ''šnofanja'' iz ozadja. To delajo pač, s tiho podporo Policije in tožilstva in z javno podporo DURS-a.
Koliko pa je za to MS dal tem ljudem? A nič, samo šefi zahtevajo, da se poroča. Uf, kakšna država, brezplačno vohunjenje v korist multinacionalk. KAJNE?
anon-233151 sporočil: 26
[#1131693] 11.03.11 15:35
Odgovori   +    5
Uporabniki računalnikov vseh dežel,zbudite se! Microsoft vam prodaja meglo in prek vplivnih lobistov molze državne proračune. Za brskanje po spletu, besedilne in tabelarične datoteke uporabite Firefox in OpenOffice! Kot OP pa linux. Zakaj nekomu sploh plačevati za nekaj, kar je na voljo ZASTONJ, v DOBROBIT ČLOVEŠTVA!
anon-198018 sporočil: 94
[#1131704] 11.03.11 15:42
Odgovori   +    2
M$ ga srbijo evri :)
unix prava stvar, naj se navadi birokracija
depersin sporočil: 10.224
[#1131711] 11.03.11 15:49 · odgovor na: anon-234292 (#1130950)
Odgovori   +    5
[andd]
Ja se strinjam da je bilo še vedno dražje ampak to samo zaradi informatikov, ki za vsak drek najemajo zunanje storitve,
Ne seri. Tudi pri podjetjih, kjer takih težav nimajo, je open source dražja rešitev.
anon-216242 sporočil: 248
[#1131744] 11.03.11 16:07 · odgovor na: depersin (#1131711)
Odgovori   +    4
Če znaš oboje ni opensource nič dražji, pri strežnikih je očitno cenejši, ker ne plačaš licenc (za vsak CPU posebej)

Opensource je v izraziti prednosti tam, kjer so računalničarji sposobni sami kaj na hitro zakrprati, namesto da čakajo, da se jih Microsoft usmili...

Tam kjer najemajo zunanje izvajalce, pa bi bilo treba primerjat cene izvajalcev....
depersin sporočil: 10.224
[#1131875] 11.03.11 17:20 · odgovor na: RTM (#1131476)
Odgovori   +    8
[RTM]
prej je rdeča ikona bila zgoraj levo, po novem je zelena spodaj desno in birokrati so zmedeni kot kurji drek !
Ne samo birokrati. Marsikdo, ki sem mu pomagal inštalirati računalnik, se je raje odločil za piratski MS office kot pa openoffice.
depersin sporočil: 10.224
[#1131888] 11.03.11 17:36 · odgovor na: anon-216242 (#1131744)
Odgovori   +    5
[wolfey]
Če znaš oboje ni opensource nič dražji, pri strežnikih je očitno cenejši, ker ne plačaš licenc (za vsak CPU posebej)
Seveda ne. Le, da ko nastopijo težave, si prepuščen sam sebi. Da ne govorimo o času, ki ga rabiš za razvijanje v open source orodjih in kakšnih Microsoftovih.

Zastonj rešitev je običajno najdražja. Dejansko je realna alternativa Microsoftu produkt kakega drugega podjetja.
anon-216242 sporočil: 248
[#1131897] 11.03.11 17:49 · odgovor na: depersin (#1131888)
Odgovori   +    1
Meni osebno se okolja kot sta Eclipse (IBM & prijatelji) in NetBeans (Oracle & prijatelji) zdijo bolj produktivna od Visual Studia. So pa res produkt podjetij. Vsekakor opensource ni neka hipijevska stvar, gre se za to, da je osnovna infrastruktura odprta (in skupna).
anon-216242 sporočil: 248
[#1131904] 11.03.11 17:52 · odgovor na: (#1131901)
Odgovori   +    2
OpenOffice je Sunov/Oraclov produkt. Od kar je Oracle prevzel Sun, pa ostali razvijalci bežijo v www.libreoffice.org/
XFACT1 sporočil: 306
[#1132071] 11.03.11 22:42 · odgovor na: anon-253746 (#1131617)
Odgovori   +    2
Zna, ampak očitno po svoje:
www.odfalliance.org/...upport.pdf

Ocitno ima M$ svoj standard:)
anon-19494 sporočil: 117
[#1132098] 12.03.11 01:30 · odgovor na: anon-247029 (#1130866)
Odgovori   +    0
[murencek71]
...

Glede na navedeno se mi zdi edina varianta, da se odprtokodna srenja resno poslovno organizira in da državi pobudo za javnozasebno partnerstvo na področju uvajanja odprte kode v državno upravo. Državi s tem ne bo treba dajati denarja za pilote in študije, odprtokodniki pa bodo dokazali, da so v idejo tako prepričani, da so pripravljeni nekaj tvegati...
Naj se dela postopoma... Licence ni treba obnavljat tam, kjer so zadovoljni s staro... 90% zadev rešenih...

Že par let imam oba sistema na računalniku za vsak primer... Pri par bolj zahtevnih datotekah, sem moral uporabiti MS office in prilagoditi zadevo za open office... Napisati na novo... 9% (naj gre 1 mio preko ŠS za te potrebe)

Zgoraj predlagana ekipa, pa naj rešuje probleme in izobražuje za preostanek 1% uporabnikov - kar naj ne stane več kot 1 MIO EUR...

Verjamem, da stroški lahko presežejo licenčnino (predvsem zaradi neznanja uradnikov in nategovanja s strani računalničarjev) , vendar enkrat je treba ugrizniti v kislo jabolko ;) Kako smo sploh padli v to sranje ???
anon-253746 sporočil: 3
[#1132112] 12.03.11 07:30 · odgovor na: XFACT1 (#1132071)
Odgovori   +    1
odf standard ne omogoča funkcionalnosti v polni meri(track changes), ki so jih navajeni uporabniki MS Office: blogs.msdn.com/b/dma...anges.aspx
Pri formulah pa je pri odfu očitno prava zmeda: blogs.msdn.com/b/dma...1-2-1.aspx

Lahko pa se uporablja tudi Open XML, ki vse to zmore. Pa še kao dobro podrt je v OpenOffice-u :)
anon-243883 sporočil: 28
[#1132117] 12.03.11 07:38
Odgovori   +    1
Poglejte si nemške izkušnje in dobili boste odgovor. Prej nikoli ni bil problem Microsoft, celo zaželjen je bil kot standard (celotno obdobje CVI - Centra Vlade za Informatiko). Danes se uradniki trudijo, da bi zmanjšali stroške državne uprave, vendar so začeli na napačnem koncu. Vprašajte se raje, kakšna je dodana vrednost na zaposlenega in potem odkrijte, kje je mogoče iskati prihranke. IT vam namreč pomaga pri doseganju dodane vrednosti, ne pa da boste sedaj IT okrnili...
RTM sporočil: 4.799
[#1132252] 12.03.11 11:03 · odgovor na: anon-257 (#1131608)
Odgovori   +    3
tebi in zarjavele kurcu nagaja že ena samcata kocina.

ali si na M$ plačilnem spisku ?
anon-178358 sporočil: 777
[#1132323] 12.03.11 12:46
Odgovori   +    1
Ubuntu, LibreOffice, VLC player, Mozilla - vse kar rabi 99 % uporabnikov.
anon-202161 sporočil: 13
[#1132330] 12.03.11 12:57
Odgovori   +    7
Sem proti monopolom vseh vrst, ampak bodimo realni: odprtokodna skupnost v tem trenutku nima ustrezne alternative za Microsoftov Office in Back-office sistemov. Obstajajo približki, ki pa so še vedno zgolj to - približki.

Po drugi strani pa bi bilo dobro raziskati, kaj kdo od nameščene in licencirane opreme dejansko uporablja - kot je nekdo omenil, Word večina uporabnikov uporablja kot pisalni stroj - takšnim bi lahko dali na mizo tudi kaj drugega, cenejšega; kdo uporablja Outlook samo za pošto, itd.

Je pa še tretji vidik - upam, da je kdo iz JU pomislil tudi na to: Microsoft se trudi čedalje bolj seliti svoje rešitve in storitve v Oblak (po zgledu Googla). Samo vprašanje časa je, kdaj bodo začeli s tem pritiskati tudi na JU in razmisliti bo treba, če se nam zdi smiselno, da so podatki iz naše JU nekje na farmi strežnikov nekega podjetja, pa naj bo to Microsoft, Google, ali kdo tretji. Kaj o tem pravi informacijska pooblaščenka?
anon-128631 sporočil: 2.624
[#1132477] 12.03.11 17:55 · odgovor na: FIN-204454 (#1130735)
Odgovori   +    5
[FIN-204454]
Verjetno ni nihče od vas od foha. Prehod na odprto kodo, bi v naši javni upravi pomenil ogromno povečanje stroškov. Ves obstoječi namenski software bi bilo potrebno prepisati. To bi seveda naredile največje slovenske firme, ki so seveda najdražje. Samo dograjevanje in vzdrževanje tega namenskega programja predstavlja verjetno zajeten del ostalih 95 mio EUR/letno. Koliko bi stal rewrite, če upoštevate vse kuhinje in dogovarjanja na naših javnih razpisih. Poleg tega je potrebno hordo uslužbencev, izobraziti na nekaj povsem drugega (veliko manj prijaznega), pa še delati bodo morali začeti. Če bodo najemali zunanje svetovalce, bodo ti precej dražji kot pri Microsoftu. Iz svojih izkušen vem tudi, da resni projekti na kvazi TOP odprtokodnih sitemih in platformah trajajo 3-4 krat dlje kot projekti temelječi na Microsoftu (seveda nisem mislil web page-jev). Torej izvolite. Bomo programerji in fajn zaslužili. :)
Delno imaš prav. Vendar na tistih delovnih mestih, kjer se uporablja samo pisanje in uporaba tabel je smiselno naredit. NAmreč če gledamo elektronsko pošto deluje vredu, open ofice deluje vredu, mozila firefox nadomestilo za inernet eksp. NAstavitev sterežnikov deluje vredu. Omrežje deluje vredu.

JAz ne vidim problemov. Celo narejena je kompatibilnost Worda z Writerjem, EXCELOM z calcom.

Eelektronska pošta deluje v tanderbirdu. NAvedel sem samo tiste programe, ki so že prevedeni. Tako, da na tej točki ni problemov, samo treba je spremeniti mišljenje.
anon-220054 sporočil: 111
[#1132611] 13.03.11 00:32
Odgovori   +    8
Sem računalničar na osnovni šoli. Ne potrebujemo ničesar od Microsofta. Tudi učence želim navaditi na Ubuntu in LibreOffice. Itak pa jih vleče samo FB :(

Treba je začeti vzgajat novo generacijo.
anon-91 sporočil: 755
[#1132747] 13.03.11 11:18 · odgovor na: depersin (#1130941)
Odgovori   +    3
To ti misliš. To najbolj zmede ravno navadne uporabnike z malo znanja. Dovolj je, da je nekaj, česar so navajeni, drugje, kot sicer.
Takim uporabikom je mesto na zavodu za zaposlovanje ali pa v kakšenm jarku z krampom v roki.
0211MAXMa sporočil: 5
[#1133018] 13.03.11 19:51
Odgovori   +    0
Fino je na pamet "nabijat" vse po vrsti. Me prav zanima, če je avtor prebral tako imenovano študijo...
Prepričan sem, da ne. Toliko o objektivnem novinarstvu.
novica sporočil: 5.397
[#1133498] 14.03.11 10:03 · odgovor na: anon-257 (#1131608)
Odgovori   +    1
[mitja5]
> [novica]
> kako bi se pa pritožil? ne mene pa ne skbijo javnofinančne posledice prehode na open source? če v odgovor na temo prehoda na odprtokodne programe MS zapiše, da v omenjeni študiji manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti...ne vem, kaj sem naredil narobe, če sem povzel, da jih skrbijo javnofinančne posledice. sicer je to podpis pod sliko, v članku pa je naveden citat. to, da si največji player zaželi poštenih in nevtralnih razpisov, pa me sili k dvomo, da je največji postal na nepoštenih razpisih.
> novica

Kako bi se pritožil? Najprej bi prosil vas osebno, da popravite tekst pod sliko, če ne bi pisal Franklu :)

ga. Weber je izjavila: "V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic..."

Vi ste pod sliko zapisali: "Šefinjo slovenskega Microsofta Biljano Weber skrbijo javnofinančne posledice..."

Ona je rekla "manjkajo" kar je vaša novinarska svoboda povzela v "skrbijo". To vaše izvajanje v smislu, da prodajalca skrbijo finance kupca pa je izvalo ogorčenje bralcev na forumu. Tudi moje dokler se ni razodelo, da kaj takega ni nikoli izjavila.

Ostalo tukaj napisano sicer drži, a je v tem kontekstu namenjeno očitno samo odvračanju od vaše zamenjave besedice "manjkajo" v "skrbijo".

lp Mitja
roko na srce, nje ne skrbijo posledice za javne finance. to je jasno vsakomur. njo skrbijo edino in le posledice za finance MS. kar je tudi edino pravilno. in vsak bralec to razume. torej je opozarjanje na to, da v študiji manjka analiza javnofinančnih posledic zamenjave MS za odprto kodo, navadno sprenevedanje.
novica
philips sporočil: 6.715
[#1133526] 14.03.11 10:17 · odgovor na: novica (#1133498)
Odgovori   +    0
[novica]
> [mitja5]
> > [novica]
> > kako bi se pa pritožil? ne mene pa ne skbijo javnofinančne posledice prehode na open source? če v odgovor na temo prehoda na odprtokodne programe MS zapiše, da v omenjeni študiji manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti...ne vem, kaj sem naredil narobe, če sem povzel, da jih skrbijo javnofinančne posledice. sicer je to podpis pod sliko, v članku pa je naveden citat. to, da si največji player zaželi poštenih in nevtralnih razpisov, pa me sili k dvomo, da je največji postal na nepoštenih razpisih.
> > novica
>
> Kako bi se pritožil? Najprej bi prosil vas osebno, da popravite tekst pod sliko, če ne bi pisal Franklu :)
>
> ga. Weber je izjavila: "V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic..."
>
> Vi ste pod sliko zapisali: "Šefinjo slovenskega Microsofta Biljano Weber skrbijo javnofinančne posledice..."
>
> Ona je rekla "manjkajo" kar je vaša novinarska svoboda povzela v "skrbijo". To vaše izvajanje v smislu, da prodajalca skrbijo finance kupca pa je izvalo ogorčenje bralcev na forumu. Tudi moje dokler se ni razodelo, da kaj takega ni nikoli izjavila.
>
> Ostalo tukaj napisano sicer drži, a je v tem kontekstu namenjeno očitno samo odvračanju od vaše zamenjave besedice "manjkajo" v "skrbijo".
>
> lp Mitja

roko na srce, nje ne skrbijo posledice za javne finance. to je jasno vsakomur. njo skrbijo edino in le posledice za finance MS. kar je tudi edino pravilno. in vsak bralec to razume. torej je opozarjanje na to, da v študiji manjka analiza javnofinančnih posledic zamenjave MS za odprto kodo, navadno sprenevedanje.
novica
ALi lahko iz zgornjega, sklepamo da Financ ne skrbi za nič drugega kot za rezultat poslovanja Financ in da je vsako sklicevanje na kaj drugega navadno sprenevedanje?
novica sporočil: 5.397
[#1133607] 14.03.11 10:53 · odgovor na: philips (#1133526)
Odgovori   +    0
[philips]
> [novica]
> > [mitja5]
> > > [novica]
> > > kako bi se pa pritožil? ne mene pa ne skbijo javnofinančne posledice prehode na open source? če v odgovor na temo prehoda na odprtokodne programe MS zapiše, da v omenjeni študiji manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti...ne vem, kaj sem naredil narobe, če sem povzel, da jih skrbijo javnofinančne posledice. sicer je to podpis pod sliko, v članku pa je naveden citat. to, da si največji player zaželi poštenih in nevtralnih razpisov, pa me sili k dvomo, da je največji postal na nepoštenih razpisih.
> > > novica
> >
> > Kako bi se pritožil? Najprej bi prosil vas osebno, da popravite tekst pod sliko, če ne bi pisal Franklu :)
> >
> > ga. Weber je izjavila: "V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic..."
> >
> > Vi ste pod sliko zapisali: "Šefinjo slovenskega Microsofta Biljano Weber skrbijo javnofinančne posledice..."
> >
> > Ona je rekla "manjkajo" kar je vaša novinarska svoboda povzela v "skrbijo". To vaše izvajanje v smislu, da prodajalca skrbijo finance kupca pa je izvalo ogorčenje bralcev na forumu. Tudi moje dokler se ni razodelo, da kaj takega ni nikoli izjavila.
> >
> > Ostalo tukaj napisano sicer drži, a je v tem kontekstu namenjeno očitno samo odvračanju od vaše zamenjave besedice "manjkajo" v "skrbijo".
> >
> > lp Mitja
>
> roko na srce, nje ne skrbijo posledice za javne finance. to je jasno vsakomur. njo skrbijo edino in le posledice za finance MS. kar je tudi edino pravilno. in vsak bralec to razume. torej je opozarjanje na to, da v študiji manjka analiza javnofinančnih posledic zamenjave MS za odprto kodo, navadno sprenevedanje.
> novica

ALi lahko iz zgornjega, sklepamo da Financ ne skrbi za nič drugega kot za rezultat poslovanja Financ in da je vsako sklicevanje na kaj drugega navadno sprenevedanje?
ti seveda lahko sklepaš, karkoli želiš. te pa vprašam, ali se ti zdijo finance največji igralec na svojem trgu in ali svoje prihodke ustvarjajo na javnih razpisih, ki naj bi bili pregledni in pošteni?
novica
philips sporočil: 6.715
[#1133647] 14.03.11 11:11 · odgovor na: novica (#1133607)
Odgovori   +    0
[novica]
> [philips]
> > [novica]
> > > [mitja5]
> > > > [novica]
> > > > kako bi se pa pritožil? ne mene pa ne skbijo javnofinančne posledice prehode na open source? če v odgovor na temo prehoda na odprtokodne programe MS zapiše, da v omenjeni študiji manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti...ne vem, kaj sem naredil narobe, če sem povzel, da jih skrbijo javnofinančne posledice. sicer je to podpis pod sliko, v članku pa je naveden citat. to, da si največji player zaželi poštenih in nevtralnih razpisov, pa me sili k dvomo, da je največji postal na nepoštenih razpisih.
> > > > novica
> > >
> > > Kako bi se pritožil? Najprej bi prosil vas osebno, da popravite tekst pod sliko, če ne bi pisal Franklu :)
> > >
> > > ga. Weber je izjavila: "V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic..."
> > >
> > > Vi ste pod sliko zapisali: "Šefinjo slovenskega Microsofta Biljano Weber skrbijo javnofinančne posledice..."
> > >
> > > Ona je rekla "manjkajo" kar je vaša novinarska svoboda povzela v "skrbijo". To vaše izvajanje v smislu, da prodajalca skrbijo finance kupca pa je izvalo ogorčenje bralcev na forumu. Tudi moje dokler se ni razodelo, da kaj takega ni nikoli izjavila.
> > >
> > > Ostalo tukaj napisano sicer drži, a je v tem kontekstu namenjeno očitno samo odvračanju od vaše zamenjave besedice "manjkajo" v "skrbijo".
> > >
> > > lp Mitja
> >
> > roko na srce, nje ne skrbijo posledice za javne finance. to je jasno vsakomur. njo skrbijo edino in le posledice za finance MS. kar je tudi edino pravilno. in vsak bralec to razume. torej je opozarjanje na to, da v študiji manjka analiza javnofinančnih posledic zamenjave MS za odprto kodo, navadno sprenevedanje.
> > novica
>
> ALi lahko iz zgornjega, sklepamo da Financ ne skrbi za nič drugega kot za rezultat poslovanja Financ in da je vsako sklicevanje na kaj drugega navadno sprenevedanje?

ti seveda lahko sklepaš, karkoli želiš. te pa vprašam, ali se ti zdijo finance največji igralec na svojem trgu in ali svoje prihodke ustvarjajo na javnih razpisih, ki naj bi bili pregledni in pošteni?
novica
To nima veze s tem, da velikokrat napišete kar ni bilo rečeno oz. ne povzamete v celoti.
novica sporočil: 5.397
[#1133655] 14.03.11 11:15 · odgovor na: philips (#1133647)
Odgovori   +    1
[philips]
> [novica]
> > [philips]
> > > [novica]
> > > > [mitja5]
> > > > > [novica]
> > > > > kako bi se pa pritožil? ne mene pa ne skbijo javnofinančne posledice prehode na open source? če v odgovor na temo prehoda na odprtokodne programe MS zapiše, da v omenjeni študiji manjkajo analize javnofinančnih posledic, tehnološke in ekonomske smotrnosti...ne vem, kaj sem naredil narobe, če sem povzel, da jih skrbijo javnofinančne posledice. sicer je to podpis pod sliko, v članku pa je naveden citat. to, da si največji player zaželi poštenih in nevtralnih razpisov, pa me sili k dvomo, da je največji postal na nepoštenih razpisih.
> > > > > novica
> > > >
> > > > Kako bi se pritožil? Najprej bi prosil vas osebno, da popravite tekst pod sliko, če ne bi pisal Franklu :)
> > > >
> > > > ga. Weber je izjavila: "V objavljenem dokumentu manjkajo analize javnofinančnih posledic..."
> > > >
> > > > Vi ste pod sliko zapisali: "Šefinjo slovenskega Microsofta Biljano Weber skrbijo javnofinančne posledice..."
> > > >
> > > > Ona je rekla "manjkajo" kar je vaša novinarska svoboda povzela v "skrbijo". To vaše izvajanje v smislu, da prodajalca skrbijo finance kupca pa je izvalo ogorčenje bralcev na forumu. Tudi moje dokler se ni razodelo, da kaj takega ni nikoli izjavila.
> > > >
> > > > Ostalo tukaj napisano sicer drži, a je v tem kontekstu namenjeno očitno samo odvračanju od vaše zamenjave besedice "manjkajo" v "skrbijo".
> > > >
> > > > lp Mitja
> > >
> > > roko na srce, nje ne skrbijo posledice za javne finance. to je jasno vsakomur. njo skrbijo edino in le posledice za finance MS. kar je tudi edino pravilno. in vsak bralec to razume. torej je opozarjanje na to, da v študiji manjka analiza javnofinančnih posledic zamenjave MS za odprto kodo, navadno sprenevedanje.
> > > novica
> >
> > ALi lahko iz zgornjega, sklepamo da Financ ne skrbi za nič drugega kot za rezultat poslovanja Financ in da je vsako sklicevanje na kaj drugega navadno sprenevedanje?
>
> ti seveda lahko sklepaš, karkoli želiš. te pa vprašam, ali se ti zdijo finance največji igralec na svojem trgu in ali svoje prihodke ustvarjajo na javnih razpisih, ki naj bi bili pregledni in pošteni?
> novica

To nima veze s tem, da velikokrat napišete kar ni bilo rečeno oz. ne povzamete v celoti.
v članku je citiran njihov odgovor v celoti, pod fotko pa za kaj takega ni prostora in sem povzel tako, da se delu bralstva zdi sporno, medtem ko se avtorici odgovora ne zdi nič sporno.
novica
anon-207862 sporočil: 1.476
[#1140621] 18.03.11 16:02
Odgovori   +    0
Vsa alternativa Microsoftu bi se morala obvezno začeti v osnovni šoli - to je dejstvo. Šele med poklicno specializacijo lahko človek oceni, kakšna orodja potrebuje za delo in koliko ga lahko stanejo. Kasneje ni časa, energije, znanja,...zato pač podpiramo lifestyle malega zastopniškega SLO jet-seta, ki se v jahtah razkazuje po jadranu. Tko je.

Strani: 1 2 3 4