Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odgovor: Je Rodetov umik povezan z razvratom?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-101299 sporočil: 9.501
[#1053866] 08.01.11 20:50 · odgovor na: anon-1670 (#1053858)
Odgovori   +    6
[Maj]
> [Aleister]
> Šefi pa grejo z njimi (nepremičninami) na ono stran, pa zato zate nič ne ostane. Kako hudo. Da so ti pa tvoji šefi ukradli pokojnino in se trudijo še, da ti jo zmanjšajo, te pa nič ne moti.

Glede na to, da sem izključno sam svoj šef, sem potem očitno tak kozel, da sem sam sebi ukradel penzijo.

Sicer pa človek je ravno na stara leta najbolj osamljen in nič lepšega ne bo, kot hoditi kam med ljudi do smrti-tepst te ne smejo, odpustit te ne smejo, torej hodiš lepo malce debatirat,...

Poznam človeka, ki je ob odhodu v penzijo postal tako zelo depresiven in brez vsakega smisla-da ga je pobralo v enem mesecu.
Pohodniki na partizanske Brezje se že zbirajo za procesijo na Pasji ravni.Še nisi gor? Že molijo prvo desetko...

PS:nesi nekej dnarja s sabo,samoprispevek bojo pobirali,ker je F21 bankrotiral in nima več kdo plačati Kučanu govora.
čarli sporočil: 13.178
[#1053869] 08.01.11 20:53 · odgovor na: anon-234405 (#1053864)
Odgovori   +    3
[JaniKralj]
G. Rodeta so vplivni krogi lansirali za bodočega Papeža. Seveda gre to, da je Slovenec marsikomu v nos. Po tej zadnji akciji je 1:0 za nasprotnike, a ne bo ostalo pri tem. Igra je dolga še 5 let.
A ti že veš kdaj bo umrl sedanji papež?:) Zanimivo...
anon-101299 sporočil: 9.501
[#1053881] 08.01.11 21:06 · odgovor na: čarli (#1053869)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-101299 08.01.2011 21:12
[čarli]
> [JaniKralj]
> G. Rodeta so vplivni krogi lansirali za bodočega Papeža. Seveda gre to, da je Slovenec marsikomu v nos. Po tej zadnji akciji je 1:0 za nasprotnike, a ne bo ostalo pri tem. Igra je dolga še 5 let.

A ti že veš kdaj bo umrl sedanji papež?:) Zanimivo...
Star pregovor pravi,da kdor gre v konklave kot favorit na karti,pride ven razočaran...

Pred sliko Poslednje sodbe namreč odloča Božja previdnost. :)

Če že špekuliramo,povem,da je papež z zadnjimi imenovani precej pomladil rimsko kurijo.Težko je sicer špekulirati glede na to,da je papež odličnega zdravja,predvsem pa mu misel še vedno izredno dobro teče..Rekel bi takole,da je pripravljen na dokončanje velikih zadev,ki si jih je zadal.Očiščenja Cerkve deviantnih pojavoh čeprav za ceno skrčenja in novo evangelizacijo.
Oboje mu odlično uspeva,za primer nevedemo napovedane nove prehode anglikanskih škofov v poseben katoliški ordinariat za anglikance (trije škofi samo v prejšnjem tednu,čaka še cca 20 škofov in 1000 duhovnikov s celimi župnijami vred).
Skratka čuti,da ima še nekaj let,da pripravi nov pontifikat,ki bo tokrat daljši.
Kdo pride pa za njim je težko reči...Vsekakor so močni kandidati avstrijec Schonborn (Ratzingerjev učenec), nadškof iz Hondurasa kardinal Maradiaga ali pa teolog,predkratkim imenovan italijanski kardinal Ravasi.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#1053936] 08.01.11 22:53 · odgovor na: purinoli (#1053651)
Odgovori   +    2
[purinoli]
> [NavadniNimda]
> Ni res Dorki22, nasedaš jim. Evroskepticizem je nacionalizem v svoji nabolj perverzni obliki, nacional-socializmu.

Nimda, evroskepticizem NI NACIONALIZEM !! Absolutna eurofilija, kot jo žal izkazuješ ti, je preprosto religija. Evroskeptiki nismo proti EU ampak proti TAKI EU, KOT JE DANES.
Podpišem.
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053953] 08.01.11 23:36 · odgovor na: anon-1670 (#1053865)
Odgovori   +    4
[Maj]
> [jani639]
> > [Maj]
> > > [s69t]
> > > > [Maj]
> > > > ... podari domu Malči Beličeve(narodni herojki, ki je delovala ravno v okolju okrog Goričan)
> > >
> > > zdaj mi je končno jasno, čemu komunisti tako očitno kot papige ena za drugo preferirajo to organizacijo, ko je govora o donacijah NGO ali pa odškodninah za težke duševne bolečine, ki naj bi bile nakazane v dobro tej organizaciji
> > >
> > > check & bookmark, še en kriterij prepoznavanja verskih levičarjev in članov Udbomafije
> >
> > Lepo, da sem te spet nekaj novega naučil.
> >
> > A ne bi bilo lepo, če bi se tudi cerkev zgledovala po teh komunistih, ki pomagajo temu domu in podarila dvorec Goričane otrokom ter se s tem vsaj malo odkupila za vse grehe.
>
> naj jim zoki podari lublanski grad..tem otrokom brez staršev..le kje so jih izgubili,huh..

A Ljubljanski grad je že kar Zokijev?
Od kdaj pa to?

Če pa tako gledava potem pa slabo spremljaš medije.

"Zoki" je ravno okrog Božiča podaril obnovljeno hišo Hospicu.
zanimivo..grad ni zokijev,hospic pa..sej tud stadion ni,ampak pustmo to..
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053966] 09.01.11 00:04 · odgovor na: čarli (#1053849)
Odgovori   +    4
čarli,sori,tole je eno samo bluzenje iz katerega se kaže nepoznavanje snovi..

cerkev,razen v papeški državi nikjer nikoli ni bila na oblasti..seveda pa so papeži imeli vpliv,včas večji(canossa),včas manjši(hlapci francoskega kralja v avignonu,ujetniki normanskih barbarov)

čudn da še ameriških indijancev nis povleku na videlo..lih prej sem gledu na his story kanalu.. v mehiki je bilo 25 milijonov ljudi pred cortezom(1527),v začetku 17. stoletja pa samo milijon(pobil so jih gldi gldi katoliški španci)...ja,kdo hudiča pa je naredu popis prebivalstva?aja,kar tko so izračunal..

resnica pa je približno taka..

www.cdc.gov/ncidod/e...1-0175.htm

belci so bili v majhni meri prizadeti,z izjemo enega profila...duhovnikov, ki so edini pomagali bolnim..
anon-115045 sporočil: 233
[#1053969] 09.01.11 00:07 · odgovor na: bozga (#1053342)
Odgovori   +    0
Lepo povedano!
anon-115045 sporočil: 233
[#1053971] 09.01.11 00:11 · odgovor na: anon-128962 (#1053047)
Odgovori   +    2
Ne blebetaj neumnosti, kdo se je pa "lizal" z nemci.
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053973] 09.01.11 00:35 · odgovor na: (#1053822)
Odgovori   +    6
janezpizdek ,a veš kdaj me je bilo sram?ko je na nekem sredinem omizju po pljuvanju(pa ne spominm se več kdo) čez cerkev dvignil glas muftija in dejal:jaz res ne razumem kaj imate proti RKC,ne razumem teh vaših žaljivk in podtikanj...

sram me je bilo zato ker nihče od rkc ni prej dvignil glasu in zavpil:stran,pobeljeni grobovi!!!vi ste zadnji ki lahko komurkoli kaj očitate!


pa ne da bi povzidigoval cerkev v nebesa,to bo že bog,če bo,vendar..tu so,naši so in mi smo njihovi(uu,klele vidim rdeče vampirje skakat do stropa),naša civilizacija temelji na krščanstvu,ne na zmešanmu wannabe killerju marxu,niti ne na idejah morilske francoske revolucije..če se bo kaj menjalo, se bo menjalo v morju krvi..deja vu..
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053996] 09.01.11 08:44 · odgovor na: anon-101299 (#1053866)
Odgovori   +    0
[sivi pinot barique]
> [Maj]
> > [Aleister]
> > Šefi pa grejo z njimi (nepremičninami) na ono stran, pa zato zate nič ne ostane. Kako hudo. Da so ti pa tvoji šefi ukradli pokojnino in se trudijo še, da ti jo zmanjšajo, te pa nič ne moti.
>
> Glede na to, da sem izključno sam svoj šef, sem potem očitno tak kozel, da sem sam sebi ukradel penzijo.
>
> Sicer pa človek je ravno na stara leta najbolj osamljen in nič lepšega ne bo, kot hoditi kam med ljudi do smrti-tepst te ne smejo, odpustit te ne smejo, torej hodiš lepo malce debatirat,...
>
> Poznam človeka, ki je ob odhodu v penzijo postal tako zelo depresiven in brez vsakega smisla-da ga je pobralo v enem mesecu.

Pohodniki na partizanske Brezje se že zbirajo za procesijo na Pasji ravni.Še nisi gor? Že molijo prvo desetko...

PS:nesi nekej dnarja s sabo,samoprispevek bojo pobirali,ker je F21 bankrotiral in nima več kdo plačati Kučanu govora.
Ce lo nočni poh odn iki na "Br ezje" imaaa mo vse zasstojnj, do govo rov ga imamo pa že tolk pod kapo, da v bisttvu niti ne vemo ali govvo rri Rode ali Kučan ali celo Jovanka ;)

H i k , h i k
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1054002] 09.01.11 08:59 · odgovor na: (#1053483)
Odgovori   +    1
[dob]
Drugega ne potrebujemo, predvsem pa ne revolucionarnega prava, kot ga zdaj imamo.
Kakšno revolucionarno pravo pa je to, da noben ne sedi, kaj šele, da bi visel???

Revolucionarno pravo bi bilo proti temu kar "imamo" sedaj fantastično.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1054004] 09.01.11 09:03 · odgovor na: anon-101299 (#1053881)
Odgovori   +    0
[sivi pinot barique]
Kdo pride pa za njim je težko reči...Vsekakor so močni kandidati avstrijec Schonborn (Ratzingerjev učenec), nadškof iz Hondurasa kardinal Maradiaga ali pa teolog,predkratkim imenovan italijanski kardinal Ravasi.
A ne bi bil že skrajni čas za kakšno žensko???

Če so Američani dočakali črnega predsednika bi bilo lepo, da tudi mi dočakamo kakšno žensko papežinjo ;)
jurijjurij sporočil: 4.944
[#1054123] 09.01.11 12:48 · odgovor na: (#1053984)
Odgovori   +    2
[dob]
> [velikidrobizek]
> > [dob]
> > Hvala tudi tebi za pomoč!
> > Ne vem zakaj mi desni Alt in črka G ne delajo zaklepaja, medtem ko desni Alt in F delata čisto v redu. In to samo v okencu, v Wordu je pa vse ok.
> >
> > Lp
> > dob
>
> Morda takole:
>
> CTRL (levi) hkrati z ALT (levi) pritisni na F = [
> CTRL (desni) hkrati z ALT (desni) pritisni na G = ]

Hvala, velikidrobizek, ampak ne gre. Morda s tipkovnico kaj ni v redu.
Lp

[janezpizdek]
> [dob]

Probaj moj shamanski vudu. Evo: V kakšen fin kozarec za rdečega, s primerno elegantnim peclnom in si natoči do vrha najbolj kakovostnega terančka do katerega imaš dostop ta hip. Spij počasi, a ne prepočasi, vmes pa nažgi še kakšno dobro kubanko, jaz še naprej stavim na sirotinjsko, a zelo kakovostno Cohibo. Potem to ponovi tako vsaj osemkrat v cugu. Da se prime.
Po končani predpripravi, se usedi za tipkovnico in preveri, če te še skrbi oz. zares ščemi f kurcu kje sta tota oglati oklepaj in zaklepaj.

Če te, kupi si Apple računalnik na katerem takih zadreg ni. Obvezno si v sistemskih nastavitvah omogoči v menu baru prikaz menija za dostop do grafično na ekranu prikazane tipkovnice, ki ti v živo pokaže kje je kakšen znak, medtem ko ti pritiskaš jebene kombinacije tipk crtl-option-alt-shift in katerekoli druge mtoherfucker kombinacije tudi. Vse to zato, ker je nek pizdek na Financah nasanjal, da se bomo šli nekšen HTML, ali celo PHP vsekakor pa ogaben ne-wysiwyg vudu zato, ker njemu gredo na kurac gumbi bold, italic, underline in podobno. Gustl, jebo te primitivni editor, da te jebo. Lej kva mi delaš s frendom Dobom, ki zdaj troši svoje dragocene umske resurse na tvoje pizdarije. Gustle bogtenimarad, če mene fprašaš je kritika komunajzarof še bolj huda taka pristna, primordijalna in neformatirana, hehe.

PC-pizdeki, nea se mi zaj tu oglašat, vem, vem, vem, ja v redu, tudi PC lahko prikaže toto tipkofnico, ma nekak nikoli ne deluje kot je treba jebiga.

P.S. hehe.

LP shaman



Dob, za nas in zate, ki očitno nisi Apple-pizdek (kot je shaman, hehehe) velja poskusiti naslednje: inštalacija virualne tipkovnice! V XP-jih je to tukaj:

START/All programs/Accessories/Accessibility/On-Screen Keyboard

Poskusi! Stvar deluje in pridobil boš tudi oglate oklepaje, ki jih potrebuješ za boldanje.

PS.
Pa lep pozdrav Apple-pizdeku od od nas PC-pizdekov, hehehehehe.
anon-228486 sporočil: 2.144
[#1054125] 09.01.11 12:50
Odgovori   +    1
Meni ni iz džepa ni u džep. Ljudje bi morali pogruntati, kdo jih lupi in kdo ima korist od sejanja sovraštva. Ni zastonj.
čarli sporočil: 13.178
[#1054174] 09.01.11 14:11 · odgovor na: (#1054100)
Odgovori   +    1
Here we go again. A neposredno si pa ne upaš ugovarjati a ne;)
[hrvatini]
Vidim veliko pisarije, veliko pisunov...Ko sem malo preletel, sem ugotovil naslednje:
Poglej prvo sebe kakšne bedarije pišeš in hvalospeve jj;)
- hudo obolelost zdrave pameti
Mogoče jo pa tebi manjka;)
- strašno divjaštvo t.im. liberalcev in levičarjev
Aha, liberalce in levičarje kar skupaj tlačiš. Zanimivo. Mislim, da imate t.i. desničarji in levičarji veliko skupnega. Npr pri skupni skledi;)
- polne glave predsodkov
Ti si najboljši primer teaga;)
- strašno duhovno in mentalno pohabljenost
Glej prejšni odgovor;)
- žolčno zagovarjanje rdeče diktature, ki jo imamo že od leta 1941
Aja, a to delamo mogoče tudi liberalci?
- nasprotovanje normalnemu slovenstvu, h kateremu spada tudi to, da smo del katoliškega sveta
definiraj mi normalno slovenstvo;)
- popolna dezorientiranost, pisunčki ne vedo kaj bi radi, kaj bi želeli, nimajo ciljev, le pljuvajo
Nastavi si sebi prvo ogledalo preden pljuvaš po drugih;)

- strašno črna je prihodnost družbe, kjer se na forumu FINANC, ki je še najbolj spodoben in naj bi nanj pisali in predvsem odpirali Finance bolj usposobljeni ljudje , pojavlja tako število popolnih duhovnih DIVJAKOV, ki se celo štejejo med liberalce
Ja mi liberalci smo pravi divjaki, ker imamo kaj povedat čez jj;)
- popolno ignoriranje komunističnih zločinov in slepo sovraštvo do cerkve - samo slovenske oz. katoliške !!, ne pa protestanstke, pravoslavne, islama Bog ne daj, budistov, vsi so OK, le slovenska katoliška cerkev je problem !!- kar pomeni samouničenje !!
A liberalci ignoriramo komunistične zločine? In tudi ne ignoriramo cerkveno zločine. kakor bi rekel tvoj bog. Vse merimo z istimi vatli:)
- nesposobnost normalnega pogleda na svet
Khm, definiraj mi normalen pogled na svet;)
- popolna nezadovoljnost s samim seboj, brezciljnost !!
In to vidiš kje?
Ljudje, bežite iz take države, če le morete !!!
Ne skrbi bomo če se bo takšno skupnoskledarstvo nadaljevalo. V kar pa ne dvomim, da se bo nadaljevalo po letu 2012...
anon-203277 sporočil: 2.441
[#1054214] 09.01.11 15:13 · odgovor na: anon-76818 (#1053227)
Odgovori   +    4
*****
anon-237972 sporočil: 256
[#1054247] 09.01.11 15:32
Odgovori   +    1
možakar je redni udeleženec sex in rave partyjev ...je na meti al pa na cracku kot pol vatikana...papa ratzi je pa glavni handler
anon-12560 sporočil: 3.563
[#1054276] 09.01.11 16:08 · odgovor na: (#1053585)
Odgovori   +    4
[dob]
> [dorki22]
> > [dob]
> > Skratka, edina molitev ki jo zdaj vidim za dobrodošlo je, naj se komunisti skinejo s te države in naj država končno zadiha v neki bolj tuzemski in človeški obliki pravičnosti, ki jo vladavina prava, za razliko od religij, lahko da.
>
> Da, se strinjam. Škoda, da glih s tabo to debatiram. Ti imaš zadeve porihtane, nekaterim drugim škripa. Ti lahko "brez sankcij" napišeš, kako je religija uzurpirala državo v Vatikanu.
>
> Vse od dne, ko sem se prvič odklopil od komunajzarske matrice, in sem padel v to greznico resničnega, opažam enako. Ovce rabijo, hočejo pastira, kar same bežijo za ograjo. Kaj se je zgodilo s človekom? A je vedno bilo tako? A ne more biti nekaj le za vzor, ne pa predmet verovanja, zakaj kar oddati svojo lastno svobodo? Potem sploh ni čudno, da rdečim in črnim uspeva. Divida ti omogoča empera, pa si na konju.
>
> Zakaj ne smem dvomit v legitimnost biblije in biti liberalec (npr. forumaš salto)?
> Zakaj ne smem nekomu reči komunajzar, če pa vem, da podpira krajo denarja z zakonsko prisilo?
> Zakaj sploh to pišem, he he?
>
> Ajd mej se, anonimnež Dob, da ti ne zagnjavim preveč, danes mam fazo ZAKAJ :-))

Ma, kaki "zagnjaviš", lepo te prosim, dorki22!
Meni je užitek tole prebrat.

Recimo tole, kar si tu napisal:
"Kaj se je zgodilo s človekom? A je vedno bilo tako? A ne more biti nekaj le za vzor, ne pa predmet verovanja, zakaj kar oddati svojo lastno svobodo?"

Tu si me ganil do solze.

Pa vsi tvoji Zakaji.
Dvomiti v vse, kaj pa! V Biblijo še posebej!
To dela Boga živega.

Lp
dob
Živjo obema,
vesel sem, da tako kot jaz veliko dvomita in nista ovci in se rada sprašujeta ZAKAJ. Pa še liberalca sta. Zadnjič sem na predavanju Brščiča za Libertarni klub na gradu ugotovil, da sem jaz definitivno klasični liberalec oz. konzervativni liberalec, kot je Brščič govoril. Ker dosedaj sem imel dileme kakšen liberalec sem, ko pa je večina liberalcev do Cerkve kot steklih psov, razen Shamana tu gor. Tudi v cerkvenih krogih sem imel te probleme, ker so mi slili, da ima liberalnost kakšno vezo s Tavčarjevim sovraštvom do cerkve, pa z LDS itd. Skratka cel šmorn.

Biblijo gledati znanstveno, leposlovno, zgodovinsko oz. kot versko knjigo. O tem se ne bi zapletal. Vzemi jo kot jo hočeš. Definitivno pa jo več ljudi bere, ki se nimajo za vernike.

Razumeti vero je posebna pot, ki najprej vključuje osebne izkušnje, ki so dostikrat težko pojasnljive oz. riskiram, da se mi začne poslušani smejati. Kajti presenžnost, transcedenca oz. vprašanja smisla, višjega itd. to so stvari, ki ves čas zahtevajo zakaj, odgovori pa počasi kapljajo, dolgo in delno. Če hočeš spoštovati vero, Cerkev, Biblijo gre pa nočeš biti vernik, gre to samo po poti, da spoznaš kakšnega vernika, vernico, ki te v to vpelje s pomočjo svoje kredibilnosti ( skratka, ti ga spoštuješ, ceniš in zato si pripravljen na nekaj več: to osebo sprašuješ in preko tega počasi poosebljaš kar drugemu pomaga živeti polneje).
Fino je, če imaš vzore na različnih področjih. Od vzora se počasi naprej učiš, meni se zdi brez veze bosti in ti vsiljevati svoja spoznanja, ker jih ne morem dokazati, ti pa ne moreš z nobenim dokazom mene prepričati, ker sem osebno doživel odnos z Bogom. Tudi do duhovnikov, škofov in papeža nisem ovca in slepo uklonjen.

a mi je kaj uspelo odgovoriti na zakaj oz. vsaj sprožiti več zakajev ( to je meni primankovalo pri tradicionalnih katolikih, ko sem bil pri svojih 22 letih v duhovni puberteti in iskanju smisla, notranjega miru, ZADOVOLJSTVA ( nočem reči sreče!!!!) ter v grozi konstantne notranje osamljenosti ( čeprav sem bil zelo socialno vpet v razne kroge). Pri vernikih danes zelo spoštujem, da znajo pokazati v odnosu svojo ranljivost - kar pri ateistih in zagrizenih fanatikih ne najdem.

Biti vernik Boga še ne pomeni biti ovca. Ne vem od kod ti to. Morda zaradi zgodovine, ker je bila vera včasih mainstream: a pri mainstreamih imaš res več ovc kot samostojno mislečih, stoječih in verujočih.
anon-203277 sporočil: 2.441
[#1054435] 09.01.11 18:52 · odgovor na: čarli (#1053682)
Odgovori   +    8
Budala,kje v demokratičnih državah je cerkev na oblasti?
Menda nisi mislil,da se katoličani ne smemo "iti politike" kot v kominističnih zločinskih diktaturah?
Danes smo v Dražgošah videli katera opcija je ponovno pripravljena dvignit roko nad svoje politične nasprotnike predvsem katoličane.Tvoje razmišljanje v dobršni meri opravičujejo tako početje.
čarli sporočil: 13.178
[#1054507] 09.01.11 20:07 · odgovor na: anon-203277 (#1054435)
Odgovori   +    2
[travko]
Budala,kje v demokratičnih državah je cerkev na oblasti?
Hvala enako za budalo;) A sem kje napisal, da je cerkev na oblasti? Vprašaj se koliko je cerkev demokratična v lastnih vrstah;) Sploh pa kako je lahko neka totalitarna opcija prosperira v demokracijah?
Menda nisi mislil,da se katoličani ne smemo "iti politike" kot v kominističnih zločinskih diktaturah?
A sem kje napisal, da se ne smejo?
Danes smo v Dražgošah videli katera opcija je ponovno pripravljena dvignit roko nad svoje politične nasprotnike predvsem katoličane.Tvoje razmišljanje v dobršni meri opravičujejo tako početje.
In kje vidiš to razmišljanje? Ti nimaš pojma kako jaz razmišljam ok;) Poglej cerkev kot institucijo in poglej komunizmom. Malo poglej in boš videl da ni nobene razlike. Eni zagovarjajo in branijo duhovnike, ki so naredili veliko škode otrokom s posilstvi, medtem ko komunisti branijo svoje klavce. Isto kot ni razlike med levimi in desnimi komunisti pri nas. Oboji te bi obrali do gat če je potrebno;)
anon-166232 sporočil: 3.600
[#1054509] 09.01.11 20:11 · odgovor na: (#1053359)
Odgovori   +    0
V Sloveniji ni ateizma. Imamo religijo komunizma, ki je do leta 1991 bila obvezen predmet v šoli in je nikakor ne moremo imeti za "svobodo verovanja", in imamo RKC, ki je v komunizmu obstala in so v njej ljudje našli zatočišče pred prisilo z druge strani. Imamo torej dve možnosti izražanja svoje svobode! Lahko smo verniki komunizma in podpiramo "državo", ki nam pod prisilo krade denar iz žepa in se pri tem niti najmanj ne obnaša kot država (država kot talčec), in imamo RKC, kamor nam sploh ni treba iti, niti je plačevati, če menimo, da od nje nič nimamo. In imamo ateizem, vendar si je komunizem privzel to pravico, skupaj s civilnimi organizacijami, in si jih spravil pod svoje okrilje, da so več ali manj vse skupaj en SZDL.
Zanimiv prispevek, vreden branja. A imam nekaj pripomb.

V Sloveniji je ateizem, vendar na osebni ravni, neorganiziran. Ateizem tako ni gibanje, je zgolj posameznikovo zavračanje verskih dogem. Težava ateizma je tako ali tako v svoji arhaičnosti, saj zavračanje ali nepriznavanje dogem in resnic, še ne pomeni priznavanje drugih dogem ali resnic, kar povzroča iskanje skupnega imenovalca pri organiziranosti. Vendar kot ateist menim, da organiziranost pri nas niti ni potrebna, saj je ločitev vere od države zgledno urejena.

Zakaj me kot ateista tlačite pod okrilje komunizma in SZDL (kaj je to?), pa si ne znam razložiti. Tako kot si nisem znal razložiti besed papeža Ratzingerja ob lanskem obisku na Škotskem, v nagovoru vernikom: Če ste se tako odločno uprli nacizmu, kako se ne morete postaviti po robu sekuralizaciji in nevarnemu širjenju ateizma. (?!?) Hm, torej sem fašist pa še komunist po vrhu.

Se pa ateisti organizirajo na zahodu, predvsem v ZDA in tudi v VB, zaradi vdora konzervativnega verovanja in vsiljevanja pogledov v laično družbo, kateri je dodatni spin dobil po 11.9.

Samo primer. Pokojnega predsednika ZDA Johna F. Kennedyja je zaradi slavne izjave, da ni katoliški kandidat za predsednika, temveč demokrat, ki je slučajno katolik, v svoji knjigi napadla Sarah Palin, ki upodablja konservativen del ameriške desnice, in mu očitala, da je bežal od svoje vere. Torej izdajalec, tako rekoč komunist. Zdaj si pa predstavljajte, kaj bi šele bil, če bi izjavil, da je zgolj demokrat.

Hvala bogu, da tega ni pri nas. Imamo pa polno komunistov, pravite vi. Torej moram izbirati med komunisti in RKC, po vašem. Čudna izbira. Bom kar ostal pri ateizmu in demokraciji. Izbiro pa prepuščam vam.
XTAXA sporočil: 2.304
[#1054519] 09.01.11 20:17 · odgovor na: anon-166232 (#1054509)
Odgovori   +    0
A ateist je lahko samo liberalen in napreden? Konservativnega ateista ni? Vprašam, ker nisem ateist, pa me to zanima.

l.p.
Robert
XTAXA sporočil: 2.304
[#1054649] 09.01.11 21:59 · odgovor na: (#1054629)
Odgovori   +    0
Dob, vem da veš, zakaj je Lucifer hudič postal. In upam, da mi ne zameriš, če se v točki, ko postavljaš materijo nad(pred) duha ne strinjam s tabo.

l.p.
Robert
jurijjurij sporočil: 4.944
[#1054747] 09.01.11 23:42 · odgovor na: (#1054653)
Odgovori   +    0
[velikidrobizek]
> [jurijjurij]
> Dob, za nas in zate, ki očitno nisi Apple-pizdek (kot je shaman, hehehe) velja poskusiti naslednje: inštalacija virualne tipkovnice! V XP-jih je to tukaj:
>
> START/All programs/Accessories/Accessibility/On-Screen Keyboard
>
> Poskusi! Stvar deluje in pridobil boš tudi oglate oklepaje, ki jih potrebuješ za boldanje.
>
> PS.
> Pa lep pozdrav Apple-pizdeku od od nas PC-pizdekov, hehehehehe.

Mučasgracjas,Jurči, hehe, od PC-(več ne bi nadaljevala, ker sem pupa :)
Prego, prego, e stato un grande piacere.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#1054910] 10.01.11 08:40 · odgovor na: (#1054629)
Odgovori   +    0
Sebe prištevam k tistim ateistom, ki vedo, da Bog je, a se z njim v vsem ne strinjam.
To je oksimorom.

Oksimoron (grš. oxýmron: oxys = oster + moros = nor) je jezikovna zveza (posebna vrsta antiteze) v kateri se združujeta dva neudružljiva, nasprotna pojma

SSKJ: Ateizem = nepriznavanje boga

p.s.
Vi ste vernik, ki ve, da bog je, a se z njim v vsem ne strinjate.

p.s.s.
Tudi to je oksimorom.

Bog, kot vsemogočna, popolna in nezmotljiva sila, je namreč, po verovanju vernikov, ustvaril popolen svet. Totej ste tudi vi popolni.

Če se vi z bogom v vsem ne strinjate, pomeni da
-ali zanikate popolnost boga, kar pomeni, da zanikate njegov obstoj, ker on je popolen in nezmotljiv, po trditvah vernikov
-ali pa niste vi popolni in ne dojamete boga, kar pomeni, da vas je naredil nepopolnega. To pa pomeni, da ni vsemogočen, s čimer zopet zanikate njegov obstoj.

p.s.s.s.
Če ste res vernik, potem se morate z bogom v vsem strinjati. V vsem, brez izjeme!

p.s.s.s.s.
Če vam bog reče, da mu morate izkazati ljubezen, in ste vi pravi vernik, potem morate npr. žrtvovati vašega sina (Abraham), se klanjati 5 krat na dan v pravo smer (ne 4 krat ali 6 krat), se z letalom zaleteti v stavbo (11.9.), napasti Irak po njegovem ukazu (Bush), obvezno 1 krat na teden hoditi v stavbo in tam zganjati ljudožerstvo (piti njegovo kri in jesti njegovo meso) in podobne nebuloze.


p.s.s.s.s.s.
Zato sem jaz raje ateist.
depersin sporočil: 10.224
[#1054924] 10.01.11 08:48 · odgovor na: (#1053149)
Odgovori   +    5
[rename]
Bisi, ti imaš doktorat iz tehničnih znanosti, če se prav spomnim.
Ampak tudi tajnik ima doktorat, zato mislim, da je takšna napaka malenkost, saj predvidevam, da se je on večinoma šolal v tujini.
Komentatorji postanejo lektorji takrat, ko jim zmanjka argumentov.
depersin sporočil: 10.224
[#1054930] 10.01.11 08:52 · odgovor na: anon-19197 (#1053246)
Odgovori   +    7
[0129Pe2]
Zanimivo, da ni bilo nobenega odziva na članek v Mladini, ki je te zadeve opisoval zelo podrobno in podkrepljeno z drugimi viri?
Pametni ljudje itak ne jemljemo resno Mladine - zato se z njo ne ukvarjamo.
depersin sporočil: 10.224
[#1054943] 10.01.11 09:00 · odgovor na: anon-35515 (#1053285)
Odgovori   +    6
[marsonn]
Rode je pa seveda v svojih izjavah nadvse strpen, kaj? Izjave, da je pravi Slovenec lahko le katolik, da je število zlorabljenih otrok v RKC zgolj statistično zanemarljiv pojav ali citiranje biblije na TV Slovenija v kateri je homoseksualnost označena kot "gnusoba", ki se kaznuje s smrtjo (čeprav sem prepričan, da je tudi sam homoseksualec), pa dišijo po čem?
Izgleda, da je tvoj vir Mladina, ki tako izkrivlja njegove izjave in laže.
depersin sporočil: 10.224
[#1054952] 10.01.11 09:06 · odgovor na: anon-202104 (#1053297)
Odgovori   +    5
[jani639]
medtem ko se ne primerja podobne in veliko hujše zadeve v istem času drugje po svetu
Zgodovinski kontekst jim dela hude težave. Pa ravno krščanski svet je razvil svobodno misel, kjer je dovoljeno biti kritičen tudi do krščanstva... Nihče drug ni sam od sebe - brez vpliva drugih - razvil česa podobnega.
depersin sporočil: 10.224
[#1054956] 10.01.11 09:08 · odgovor na: (#1053300)
Odgovori   +    5
[NavadniNimda]
Motiš se! Jaz zase lahko povem, da sem 100% Libertarec, pa nisem še v življenju rekel grdega čez Cerkev. Heh, občasno celo nakažem kak prispevek za reveže Karitasu, ker je edina človekoljubna organizacija v Sloveniji, ki ji zaupam.
Žal kaže vse na to, da ste taki, kot si ti, bolj izjema kot pravilo. Trenutno sta vidva (ti in tstih) v manjšini, kar se tega tiče.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8