Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odgovor: Je Rodetov umik povezan z razvratom?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053434] 08.01.11 10:46 · odgovor na: (#1053412)
Odgovori   +    3
[s69t]
> [Maj]
> > [s69t]
> > > [Maj]
> > > ... podari domu Malči Beličeve(narodni herojki, ki je delovala ravno v okolju okrog Goričan)
> >
> > zdaj mi je končno jasno, čemu komunisti tako očitno kot papige ena za drugo preferirajo to organizacijo, ko je govora o donacijah NGO ali pa odškodninah za težke duševne bolečine, ki naj bi bile nakazane v dobro tej organizaciji
> >
> > check & bookmark, še en kriterij prepoznavanja verskih levičarjev in članov Udbomafije
>
> Lepo, da sem te spet nekaj novega naučil.
>
> A ne bi bilo lepo, če bi se tudi cerkev zgledovala po teh komunistih, ki pomagajo temu domu in podarila dvorec Goričane otrokom ter se s tem vsaj malo odkupila za vse grehe.


Temu domu naj podarjajo kar Udbaši iz svojih offshore računov, ki so polni prebivalcem Slovenije ukradenega in naropanega denarja.
Ni treba, da dvorec podarijo domu Malči Beličeve-bi bilo pa lepo, če bi se zgledovali po komunistih in v dvorcu Goričane odprli mladinski dom Marije Terezije s štajersko podružnico v dvorcu Betnava.

Še bolje pa če v Goričanah in Betnavi odprejo podružnici Hospica, ki rabi še precej več pomoči, kot otroci.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#1053439] 08.01.11 10:53
Odgovori   +    5
RKC je dobila črne koze pa še niti rdečk ni prebolela.
anon-148454 sporočil: 1.272
[#1053445] 08.01.11 11:02
Odgovori   +    6
Rode je človek, ki pove naravnost, po pravici, naši politiki so se ga bali, tudi hrčki se bojijo kaj je odkril in kdaj bo spregovoril . . .
anon-189 sporočil: 25
[#1053460] 08.01.11 11:18
Odgovori   +    7
Po navajanju ameriškega časopisa National Catholic Reporter (NCR), ki je več mesecev preiskoval delovanje Kristusovih legionarjev, je Maciel že v prvih dveh desetletjih delovanja svojega reda zlorabil okoli 20 semeniščnikov, v tem obdobju pa je bil tudi odvisnik od morfija. Z leti je jemal vedno več otrok in mladih semeniščnikov "na počitnice" po Mehiki in v Španijo ter jih posiljeval. Zaplodil je tudi več otrok z različnimi ženskami. Newyorški škof John McGann je leta 1976, 1978 in 1989 v Vatikan poslal podrobne opise Macielovega spolnega zlorabljanja, s katerimi ga je seznanil neimenovani duhovnik, pripadnik legionarjev, vendar se ni zgodilo nič. Maciel je vzpostavil tako rekoč neprebojni obrambni mehanizem za varovanje svojega ugleda. Predvsem so se morali vsi legionarji zavezati k molčečnosti in popolni podrejenosti vodji, poleg tega si je Maciel v Vatikanu še kupoval prijateljstvo vplivnih kardinalov.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053464] 08.01.11 11:22 · odgovor na: (#1053440)
Odgovori   +    5
[s69t]
> [Maj]
> > [s69t]
> > > [Maj]
> > > > [s69t]
> > > > > [Maj]
> > > > > ... podari domu Malči Beličeve(narodni herojki, ki je delovala ravno v okolju okrog Goričan)
> > > >
> > > > zdaj mi je končno jasno, čemu komunisti tako očitno kot papige ena za drugo preferirajo to organizacijo, ko je govora o donacijah NGO ali pa odškodninah za težke duševne bolečine, ki naj bi bile nakazane v dobro tej organizaciji
> > > >
> > > > check & bookmark, še en kriterij prepoznavanja verskih levičarjev in članov Udbomafije
> > >
> > > Lepo, da sem te spet nekaj novega naučil.
> > >
> > > A ne bi bilo lepo, če bi se tudi cerkev zgledovala po teh komunistih, ki pomagajo temu domu in podarila dvorec Goričane otrokom ter se s tem vsaj malo odkupila za vse grehe.
> >
> >
> > Temu domu naj podarjajo kar Udbaši iz svojih offshore računov, ki so polni prebivalcem Slovenije ukradenega in naropanega denarja.
>
> Ni treba, da dvorec podarijo domu Malči Beličeve-bi bilo pa lepo, če bi se zgledovali po komunistih in v dvorcu Goričane odprli mladinski dom Marije Terezije s štajersko podružnico v dvorcu Betnava.
>
> Še bolje pa če v Goričanah in Betnavi odprejo podružnici Hospica, ki rabi še precej več pomoči, kot otroci.


Komunisti naj se odklopijo iz arterij naroda in spontana ter od politike povsem neodvisna dobrodelnost bo zaživela sama od sebe. Seveda komuniste moti tudi takšna dobrodelnost, ker ne bi bila pod njihovim nadzorom in parazitiranjem.

Tja, kjer imajo zraven prste komunisti, se denarja pod nobenimi pogoji ne daje, če si že pozabil rabote Rdečega križa.
Pa pravim ti, da naj cerkev nič ne podarja ampak naj kar sama v dvorcu Goričane odpre mladinski dom Marije Terezije-še bolj potreben bi bil pa dom za hudo bolne, umirajoče...

Cerkev naj zagotovi nepremičnine, Karitas pa denar za obratovalne stroške.

Ne pa, da z denarjem vernikov obnavljajo nepremičnine in jih potem podarjajo nekaterim svojim šefom.
najobj sporočil: 32.035
[#1053516] 08.01.11 12:10 · odgovor na: anon-76818 (#1053227)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 08.01.2011 12:11
[Miran77]
hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.

... aha, da bi pa RKC kaj naredila v smer, da bi jo ljudje sprejemali drugače ... ja, ta pa ne, to pa ne gre, se razume ...

... ja, razume pa se iz enega zelo preprostega razloga, ker se ji sladko jebe, kdo pri nas vlada, ker toti "rdeči dečki" v rdečih in črnih kiklah obvladajo svojo sceno v nulo ne glede na "oblast", kot se lepo vidi iz priloženega ...

... khmm, ker oni niso tukaj, da bi bili od ljudi sprejeti, ampak so tukaj zato, da od ljudi sprejemajo ...



P.S.: čuj, pubec ... kam si te ti f šolo hode, ha ? ... ker f tote šole za pese al kak je že toti Rode takrat reko, ti že nisi hodo, če mene fprašaš ...
anon-101299 sporočil: 9.501
[#1053535] 08.01.11 12:24 · odgovor na: najobj (#1053516)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-101299 08.01.2011 12:25
[najobj]
> [Miran77]
> hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.


... aha, da bi pa RKC kaj naredila v smer, da bi jo ljudje sprejemali drugače ... ja, ta pa ne, to pa ne gre, se razume ...

... ja, razume pa se iz enega zelo preprostega razloga, ker se ji sladko jebe, kdo pri nas vlada, ker toti "rdeči dečki" v rdečih in črnih kiklah obvladajo svojo sceno v nulo ne glede na "oblast", kot se lepo vidi iz priloženega ...

... khmm, ker oni niso tukaj, da bi bili od ljudi sprejeti, ampak so tukaj zato, da od ljudi sprejemajo ...



P.S.: čuj, pubec ... kam si te ti f šolo hode, ha ? ... ker f tote šole za pese al kak je že toti Rode takrat reko, ti že nisi hodo, če mene fprašaš ...

e moj kolega objektivni,oprosti da se ftikam v toto debato..
fprašujejš,kaj naj bi Cerkef naredila drugače,da bi jo ludi sprejemali.....Zej,kteri ludi...uni k u Cerkev hodijo (uradno 55% po zadnjem popisu ), tistim je tota stvar verjetno f redi...Zej unih 30% OeFovcev pa pričakuje da se bo Cerkef samorazpustla in ukinla...Pol bo pa to najboljša organizacija na sveti..Ne bo tak šlo...To že dvataužnt let ne rata....
anon-91930 sporočil: 426
[#1053547] 08.01.11 12:29
Odgovori   +    3
zopet velja staro pravilo hrvatarjev: nije važno šta, samo da se sere po slovencima!
RTM sporočil: 4.799
[#1053563] 08.01.11 12:43 · odgovor na: (#1053350)
Odgovori   +    5
[s69t]
> [Miran77]
> hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.


Stari, tik pred praznikom komunističnega vnebovzetja v Dražgošah morajo obnoviti nauke svoje vere in malo usekati po konkurenčni.
Na TV pa pokažejo neko žensko persono, ki je, ooo groza, padla po tistem razpadajočem betonu v Dražgošah in si polomila nogo.

Copatar Pahor pa bo iz proračunske rezerve takoj nakazal cekine in cement, da bo murgeljski drekač skupaj z gošarji imel proslavo kot se šika.
najobj sporočil: 32.035
[#1053564] 08.01.11 12:46 · odgovor na: (#1053534)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 08.01.2011 12:52
[dob]
> [najobj]
> ... aha, da bi pa RKC kaj naredila v smer, da bi jo ljudje sprejemali drugače ... ja, ta pa ne, to pa ne gre, se razume ...
>
> ... ja, razume pa se iz enega zelo preprostega razloga, ker se ji sladko jebe, kdo pri nas vlada, ker toti "rdeči dečki" v rdečih in črnih kiklah obvladajo svojo sceno v nulo ne glede na "oblast", kot se lepo vidi iz priloženega ...

Hej, RKC je ločena od države! Ni ji treba nič narediti, da bi jo ljudje jemali drugače, ker jo lahko svobodno jemljejo tako, kot jo hočejo in nočejo. Če jim je pa kaj naredila, jo lahko tožijo, enako kot lahko vsakdo toži janšo, če mu je kaj naredil. Da bi pa sama po sebi RKC kaj naredila - ni ne dolžna, ne pozvana.

Delati vtis, da če ne bi na oblasti bili komunisti, potem bi pa oblast zgrabila RKC, je res beden izgovor. Predvsem ni nobenega razloga, da komunisti še kar naprej držijo državo za goltanec in je ne spustijo. Tebi očitno ni jasno kaj je Država.

... čuj, kje si ti to prebral, o čem tukaj zgoraj pišeš, veš samo ti ... khmm, jaz sem komentiral tole tukaj spodaj s poudarkom na boldano, se razume ...

[Miran77]
hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj >lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le >skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo >komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo >treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo >maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), >pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je >manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se >bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, >nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih >komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" >komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega >človeka. In na ključu piše - sovraštvo.

... aha, da bi pa RKC kaj naredila v smer, da bi jo ljudje sprejemali drugače ... ja, ta pa ne, to pa >ne gre, se razume ...

... ja, razume pa se iz enega zelo preprostega razloga, ker se ji sladko jebe, kdo pri nas vlada, ker >toti "rdeči dečki" v rdečih in črnih kiklah obvladajo svojo sceno v nulo ne glede na "oblast", kot se >lepo vidi iz priloženega ...

... khmm, ker oni niso tukaj, da bi bili od ljudi sprejeti, ampak so tukaj zato, da od ljudi >sprejemajo ...



P.S.: čuj, pubec ... kam si te ti f šolo hode, ha ? ... ker f tote šole za pese al kak je že toti Rode >takrat reko, ti že nisi hodo, če mene fprašaš ...

... alzo, preberi še enkrat ... khmm, oni Miran77 je namreč združil komuniste in liberalce, če dobro vidim ... kdo potem pri nas sploh še ostane, ha ? ...


P.S.: itak pa jaz sploh nisem govoril o nobeni oblasti ... khmm, niti formalni niti oni drugi ... ampak sem pisal o tem, da je za to, da te nekdo sprejme, treba tudi nekaj narediti ... in če te ne sprejema tako, kot ti pričakuješ, je zelo verjetno, da si tudi ti naredil nekaj narobe ... khmm, ali pa ti vedno narediš vse prav, ha ? ...


pa še en P.S.: oni kurac fukjeni je spet editor razjebal, ampak ne grem zdaj še tega popravljat ...
RTM sporočil: 4.799
[#1053570] 08.01.11 12:56 · odgovor na: anon-1670 (#1053407)
Odgovori   +    5
[Maj]
> [s69t]
> > [Maj]
> > ... podari domu Malči Beličeve(narodni herojki, ki je delovala ravno v okolju okrog Goričan)
>
> zdaj mi je končno jasno, čemu komunisti tako očitno kot papige ena za drugo preferirajo to organizacijo, ko je govora o donacijah NGO ali pa odškodninah za težke duševne bolečine, ki naj bi bile nakazane v dobro tej organizaciji
>
> check & bookmark, še en kriterij prepoznavanja verskih levičarjev in članov Udbomafije

Lepo, da sem te spet nekaj novega naučil.

A ne bi bilo lepo, če bi se tudi cerkev zgledovala po teh komunistih, ki pomagajo temu domu in podarila dvorec Goričane otrokom ter se s tem vsaj malo odkupila za vse grehe.
Za začetek naj SD, prej ZLSD, SDP, ZKS, ZKJ vrnejo vilo na Vrtači, kjer se šopirijo, prvotnim lastnikom.

To bo krasen zgled za vse ostale !
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1053572] 08.01.11 13:02 · odgovor na: (#1053359)
Odgovori   +    2
[dob]
Kaj je gnalo ljudi v Novi svet? Kaj jim Evropa ni dajala, pa so zato verjeli, da jim Novi svet bo?
mogoče pa so si želeli osvoboditve od klerofašističnega fevdalizma?
najobj sporočil: 32.035
[#1053576] 08.01.11 13:09 · odgovor na: anon-101299 (#1053535)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 08.01.2011 13:21
[sivi pinot barique]
> [najobj]
> > [Miran77]
> > hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.
>
>
> ... aha, da bi pa RKC kaj naredila v smer, da bi jo ljudje sprejemali drugače ... ja, ta pa ne, to pa ne gre, se razume ...
>
> ... ja, razume pa se iz enega zelo preprostega razloga, ker se ji sladko jebe, kdo pri nas vlada, ker toti "rdeči dečki" v rdečih in črnih kiklah obvladajo svojo sceno v nulo ne glede na "oblast", kot se lepo vidi iz priloženega ...
>
> ... khmm, ker oni niso tukaj, da bi bili od ljudi sprejeti, ampak so tukaj zato, da od ljudi sprejemajo ...
>
>
>
> P.S.: čuj, pubec ... kam si te ti f šolo hode, ha ? ... ker f tote šole za pese al kak je že toti Rode takrat reko, ti že nisi hodo, če mene fprašaš ...
e moj kolega objektivni,oprosti da se ftikam v toto debato..
fprašujejš,kaj naj bi Cerkef naredila drugače,da bi jo ludi sprejemali.....Zej,kteri ludi...uni k u Cerkev hodijo (uradno 55% po zadnjem popisu ), tistim je tota stvar verjetno f redi...Zej unih 30% OeFovcev pa pričakuje da se bo Cerkef samorazpustla in ukinla...Pol bo pa to najboljša organizacija na sveti..Ne bo tak šlo...To že dvataužnt let ne rata....

... eh, kurc ... to moraš onemu Miranu77 povedat in ne meni, ker oni stalno nekaj jamra in ne jaz ... khmm, ker uradno 55% po zadnjem popisu je več kot preveč za udobno vladanje za veke vekov ... ja, še nekaj malega se zbere, pa se z dvotretjinsko večino lahko v ustavo zapiše, da imamo pri nas nebeško kraljestvo na zemlji ... khmm, in ne le pravno in socialno državo ... ja, ampak je za to treba tudi malo zmigat svoje debele riti, ne pa samo sedet in jamrat ...



P.S.: tudi tebe moram opozoriti, da sploh nisem pisal o nobeni oblasti ... khmm, preberi si moj odgovor dobu, če te zanima, o čem sem pisal ... pizda, pa kaj ti tudi nič več ne znaš prebrat, ko vidiš kje RKC napisano ...
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1053578] 08.01.11 13:10 · odgovor na: anon-184333 (#1053431)
Odgovori   +    2
[picikato]
> [jani639]
> > [picikato]
> > Papež pometa pred cerkvenim pragom in prah se dviguje daleč naokoli. Za tiste, ki spremljajo vatikanske zadeve je bolje da si pokrijejo usta, da ne vdihnejo preveč škodljivega prahu in ne trosijo bacilov naokoli. Če ne bi bilo Trubarja pred 500 leti, ki nas Slovence je pisati in brati učil in pred tako cerkvijo je branil bi še danes ždeli lačni in nevedni sredi polja.
>
> trubar je že res pisal kar je pisal,vendar je bilo to dostopno ozkemu krogu ljudi,vsak ki pa vsaj malo pozna zgodovino pa se zaveda da so slovence učili brat in pisat predvsem duhovniki od 18. stoletja naprej,brez teh bi nas v 19. stoletju germanizacija požrla,to agresivno(drugega nam ni ostalo kot agresivnost) slovenstvo med preprostimi ljudmi je pripeljalo do tega da so se nemško govoreči prebivalci slovenskih dežel iz same jeze na cerkev množično prepisovali v protenstatizem...verjetno je tu kal takoimenovanih liberalcev in njihovega sovraštva do RKC

Saj res, le od kod toliko sovraštva do Trubarja, da ga je RKC pregnala v svet in mu sežigala slovenske knjige z namenom, da bi bilo njegovo delo dostopno čim ožjemu krogu ljudi. Niso vsi duhovniki slepo sledili RKC in so brali Trubarja in posledice tega so njeni verniki zagotovo opazili.
in se sprašujem, od kod toliko sovraštva do naših pradedov, katerih svetišča Peruna in Vesne so porušili in vbetonirali v temelje cerkva, ki zdaj neobiskane samevajo na vsakem gričku, osvetljene z milijoni žarometov, brez najmanjšega spoštovanja do zvezd in ptic...
RTM sporočil: 4.799
[#1053579] 08.01.11 13:11 · odgovor na: (#1053545)
Odgovori   +    3
[dob]
> [Miran77]
> hehe...

Miran77, ne znam poboldati, zato bom posebej nalimal tukaj en tvoj stavek, s katerim se zelo strinjam:

Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec.
simpl k kranjska klobasa !

b = bold
i = italic
u = underline

na začetku tistega kar želiš poboldat napišeš [ b ], na koncu pa [ / b ].
enako velja za i ali u.

pazi: kot primer sem napisal [ b ] s presledki - seveda "v živo" je pravilno brez presledkov.
foore sporočil: 12.753
[#1053580] 08.01.11 13:12
Odgovori   +    12
Razvrat z bulmastifi pa niso želeli raziskati in javno obsoditi.....kje je njihova morala in pravičnost....
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1053582] 08.01.11 13:14 · odgovor na: (#1053438)
Odgovori   +    4
[dorki22]
> [dob]
Svoboda verovanja je ena od najpomembnejših svobod, kar jih je.

Dob, to pa ne bo držalo. In prav to me moti, ko govorimo o svobodi do česarkoli. Potem je svoboda verovanja v komunizem enako legitimna. Ne obstaja bolj ali manj pomembna svoboda. Sicer bi to vsi radi, pa ne zaradi svobode.

ALI SI SVOBODEN, AL PA NE.

Če izraziš svojem mnenje, pa ti mnogo ljudi hiti razlagat, da si komunajzar, ali pa cerkvena miš, potem ti toti ljudje tvoje svobode ne privoščijo. Hočejo ti podtakniti svojo svobodo.

Lp
posameznikova svoboda gre do svobode drugega. ko začne nekdo zajedati v mojo svobodo, imava problem.

cerkev kot vsaka kapitalna megakorporacija pač ima tisti gen za širjenje, ki se zajeda v svobodo neverujočih. iz tega potem nastane kolektivni problem.
anon-179388 sporočil: 756
[#1053596] 08.01.11 13:31
Odgovori   +    4
Še kar velja staro pravilo "jajca je potrebno izpraznit". Drugače je neizogiben rak prostati, ki skrajša življenje "poštenim" katolikom.
čarli sporočil: 13.178
[#1053600] 08.01.11 13:40 · odgovor na: (#1053300)
Odgovori   +    4
[NavadniNimda]
Pravi Libertarec bo šel na volitve s svojim programom in ne bo vnaprej nikoli razglašal s kom bo šel v koalicijo, ali pa koga drugega izključeval. Koncentriral se bo izključno na svoj program, ki ga bo nato s po-volilnimi koalicijskimi pogajanji probal v čimvečji meri udejaniti. Dobra primera sta Nemčija in Velika Britanija.
Nimda, če bi kaj vedel o politiki ne bi zapisal tako neumnost kot si jo o angleški liberalnih demokratih. Namreč oni so levičarji! Tako kot je večina liberalcev, ki imajo to ime samo kot krinko. Poglej si samo "liberalno" skupino v EU parlamentu. Med njimi najdeš lds. Res pravi liberalci tam sedijo:) Največji liberalec v EU je dejansko tvoj osovraženi Farange oz skupina evroskeptikov. Ker pa si toliko naiven v politiki in tudi ideološko naravnan (pa ne liberalno!) tega niti ne opaziš...
purinoli sporočil: 8.690
[#1053604] 08.01.11 13:47 · odgovor na: (#1053471)
Odgovori   +    8
[janezpizdek]
Dorki,
Ločnica med svobodo dveh homoseksualnih ali hetero odraslih oseb da si ga rinejo frit in "svobodo" pedofila da ga frit porine otroku je zelo pomembna.
Ko so bili komunisti, ki v svoji doktrini javno in brez sramu naciji oznanjajo da bodo v primeru da pridejo na oblast s pomočjo zlorabljene državne represije izvajali eksproprijacijo in razna druga nasilja in sistematično institucionalizirano kratenje svoboščin ter kraje, je v prostor nacije bil spuščen strup spačene, isprijene komunistične interpretacije svobode in sintagme " to je moje mnenje".
Ravno na liniji vektorja primerjave cerkev vs. Kompartija/ komi doktrina v politpraksi se lahko vsak poduči o razliki med verovanjem in mnenjem na eni strani in lopovskim posiljevanjem na drugi.
Cerkev in vsak ortovernik meni, da bi ljudje morali biti solidarni in se ne predajati patološkim ekscesnim formam hlastanja po grmadenju materijala, ma tega svojega mnenja nikomur v formi eksproprijacije ne sili. Komunisti pa!
Dokler nekdo svoj komunizem prakticira v formi zgolj verovanja mnenja stališča v svojem zasebnem svetu ali se prostovoljno pridruži kibutsu je to zgolj mnenje in svoboda mišljenja v smislu korektno interpretirane demokracije.
Stopiti pred soseda z izjavo " sori sosed to je moje mnenje do katerega imam pravico" potem ko si mu obral jabolka s pol jablan, kar presega okvir benignega rabutanja, je sprijena hinavska interpretacija svobode in demokracije.

LP shaman
Good try, Shaman, ma moje srednje uho je zaznalo disonance, ki jih podajam tule. RKC je zadnjih 65 let benigna v primerjavi z našim PravoVerno Agar Agar rastiščem za človeku podobne amebe & bakterije. Po domače Avgistance.

RKC ima daljšo kilometrino, ampak njene akcije se v tej kilometrini niso kaj dosti razlikovale od naših PravoVernih. Se sicer strinjam, da je perverzno v tem trenutku postavljati enačaj ( v tem smislu sem tudi jaz, zagrizen pingvin, pripravljen zagovarjati RKC), ma oboje slej ali prej čaka katarza, purgativ in posledice besa oropanih, pobitih, mučenih. Če ne direktno, pa od potomcev in trenutno ropanih.

Moj nasvet obem bi bil : spametujte se danes, ne jutri. Moj starejši brat, vedno za hece, je ob vsaki priliki, ko je pogovor nanesel na dame, rekel : Tista, ki hitro da, dvakrat da. Na videz off topic, v resnici pa ne. Za šankom bi tej dilemi ( oz. mojemu nasvetu) rekli : fukat al' pa d'nar nazaj.

Lep pozdrav, Purinoli

P.S. Forum imam rad, ker sankcionira nasilne poste, pri kvantanju je pa (še) strpen he he.
čarli sporočil: 13.178
[#1053607] 08.01.11 13:51 · odgovor na: anon-97761 (#1053283)
Odgovori   +    2
[posavski]
p.s. da ne bi slučajno koga zavedla imena, Duhovni utrip in Obzorja duha sta 100% zgoščeni katoliški sok. :)
Če bi gledal kdaj Duhovni utrip, ne bi zapisal takšno neumnost o tej oddaji;)
anon-169378 sporočil: 945
[#1053614] 08.01.11 13:58 · odgovor na: anon-19197 (#1053246)
Odgovori   +    4
[0129Pe2]
Zanimivo, da ni bilo nobenega odziva na članek v Mladini, ki je te zadeve opisoval zelo podrobno in podkrepljeno z drugimi viri?
Ali je zopet odnesel ovadbo iz MLADINE kakšen "naš" Drago Kos ali Rok Praprotnik, ali celo vodja repovžekov Gregec na Hrvaško?
čarli sporočil: 13.178
[#1053615] 08.01.11 13:59 · odgovor na: anon-202104 (#1053297)
Odgovori   +    2
[jani639]
da s tem svojim takoimenovanim liberalizmom držijo štango zlu in odpirajo vrata še večjemu zlu jih niti ne zanima..
Tzanimivo je tvoje preverzno stališče, da liberalci držimo štengo zlu. A zato ker smo proti omejitvam in podpiramo, da človek dela s svojimtelesom kar ga je volja? V glavnem ti se ne zavedaš, da s svojim podpiranjem države pri represiji (prohibicija proti drogam in drugim stvarem) držiš štango zlu. Tebi pač človeška življenja niso vredna nič a a ne;) Ker so žrtve mamilarskih vojn baje samo đankiji in mafijaši...
anon-111975 sporočil: 243
[#1053625] 08.01.11 14:13
Odgovori   +    0
bankman

očitno se imaš za "poštenega katolika", kajne ?
anon-241571 sporočil: 763
[#1053627] 08.01.11 14:15 · odgovor na: (#1053534)
Odgovori   +    6
Hej, RKC je ločena od države!
Cerkev bo ločena od države takrat, ko za svoje delovanje ne bo dobila niti centa od države. Ko bo vrnila vse nakradeno premoženje in začela plačevati davke od prejemkov državljanov. Isto velja za univerze, društva in vse, ki trdijo, da so (ali bi bili radi) ločeni od države, vse dotlej dokler države ne pretrga finančnih vezi.
čarli sporočil: 13.178
[#1053630] 08.01.11 14:19 · odgovor na: (#1053393)
Odgovori   +    2
[hrvatini]
Nekdo spodaj se ukvarja z nekaterimi pisuni, ki naj bi bili "liberalni"...Lepo vas prosim, kakšni liberalci neki !! V Sloveniji so bili do druge svetovne vojne, med vojno in po njej pa so pristopili (mnogi, ne vsi) h komunistom ! Zdaj v SLO govoriti o liberalcih je laž. nekaj jih gotovo je, kak Ljubo Sirc, toda koliko glasov pa je dobil, 1 do 2 % !!! Ti samozvani liberalci so drugače poimenovani komunisti, v političnem in človeškem pogledu enostavno DIVJAKI. O liberalnosti pri njih ni ne duha ne sluha. Gre za DIVJAKE, za katere je značilen egoizem, žaljenje drugih, katerim sicer predavajo o STRPNOSTI, to pa pojmujejo tako, da morajo biti drugi strpni do njih divjaštva...To kar t. im liberalci pisarijo o RKC, dr. Rodetu itd. je navadno primitivno, barbarsko divjaštvo....In za take divjake je ta oblast kot naročena. Če KGB vlade ne bi bilo, bi si jo za take divjake nekdo moral izmisliti...A ni v resnici tako, da vsak voli kandidate, politike, s katerimi se lahko identificira....Ker je tako, lahko hitro naredimo "posnetek" stanja duha v Sloveniji....Volivcev, pa tudi nevolivcev, ki so enako odgovorni za KGB vlado kot tisti, ki so jo volili....Koliko nas torej ostane demokratov, normalnih Evropejcev ???
Spet se nisi izneveril svoji ideologiji a ne:) Samo jj je edini pravi in zveličavni in mi liberalci mu bomo samo kradli glasove, če bomo kandidirali. Fuck off ok;) Da nisi ti slučajno tale stric v spodnjem linku, ki tudi samo v sds (seveda na čeku z jj kakopak) vidi alternativo komunistom:
Udbovec piše "proti" UDBI???
www.gibanje-ops.com/...rotiq-udbi

PS:Ni mi pa jasno kako so lahko desni komunisti alternativa levim komunistom?:)
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053643] 08.01.11 14:39 · odgovor na: anon-1670 (#1053399)
Odgovori   +    8
[Maj]
> [jani639]
> aja,tamle si pisal o 75 letnih potrebnežih..ok,tvoja pravica je da so ti všeč razni maršali(z desetarskim tečajem) ki so pofukal lih vse kar so jim pripeljal

Pa ne moreš enačiti tistih, ki pofukajo vse 15+, s tistimi, ki to počnejo s 15-, še raje pa z 10-.
zame ni razlike za odrastle osebe ki jebejo 15 + al pa une ki počno to otrokom 10-..zame so oboji bolniki ki se znašajo nad sebi neenakimi ljudmi..zloraba moči torej...tako kot 75 letnik ki pojebe(no,ja,z mehkim) 25 letnico izključno zaradi pohlepa le te ali njenih
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1053646] 08.01.11 14:46 · odgovor na: anon-247226 (#1053146)
Odgovori   +    5
[savan59]
:))))))))))) bravo!

Kaj bravo? V Sloveniji ima vsaka vas svoje narečje. Sedaj bosta pa to vidva prepotentno prepovedala.
čarli sporočil: 13.178
[#1053647] 08.01.11 14:46 · odgovor na: (#1053622)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > [NavadniNimda]
>
> > Pravi Libertarec bo šel na volitve s svojim programom in ne bo vnaprej nikoli razglašal s kom bo šel v koalicijo, ali pa koga drugega izključeval. Koncentriral se bo izključno na svoj program, ki ga bo nato s po-volilnimi koalicijskimi pogajanji probal v čimvečji meri udejaniti. Dobra primera sta Nemčija in Velika Britanija.
>
> Nimda, če bi kaj vedel o politiki ne bi zapisal tako neumnost kot si jo o angleški liberalnih demokratih. Namreč oni so levičarji! Tako kot je večina liberalcev, ki imajo to ime samo kot krinko. Poglej si samo "liberalno" skupino v EU parlamentu. Med njimi najdeš lds. Res pravi liberalci tam sedijo:) Največji liberalec v EU je dejansko tvoj osovraženi Farange oz skupina evroskeptikov. Ker pa si toliko naiven v politiki in tudi ideološko naravnan (pa ne liberalno!) tega niti ne opaziš...

Tole packarijo si napisal samo zaradi lastne Evroskepse. A Cameron je šel v koalicijo z levičarji, oni so pa raje šli s Cameronom kot z Brownom?! Lepo te prosim, no. :) Pa spet si domnevno naci-opico od Farađea omenjal. Fuj te blo!

Politika je še vse kaj drugega, kot vrtenje okoli une pofykane skupne sklede na nacionalnih osnovah, s postavljanjem carinskih in regulatornih barier. To je arhaično, predjamsko, zastarelo, vodi v vojne, zato tega nočemo. Hočemo pa ogromen trg, pa minimalno državo. Zaenkrat mi več tega nudi Evropska Unija, kot slovenski socializem. Bistveno več, kljub občasnih robnim kretenizmom, ki so večinoma sabotaža s strani evroskeptikov. :)
Jao nimda ti si res pravi analfabet kar se tiče politike. Prav zares;) Vsaj poglej si za katere stvari se angleški liberalni demokrati zavzemajo, da ne boš mu pisal takšnih nebuloz o njih zakaj niso šli v vlado z laburisti. OK? Ti bom pa malo pomagal. Oni so se zavzemali za višje davke na kapitalske dobičke;) In to se je tudi izglasovalo;) Zato pa zdj vsi iz Citya bežijo. Toliko o njihovi liberalnosti. Če želiš še kaj zvedeti o teh prefarbanih liberalcev pa povej;)

PS:In ja Cameron tudi ni nobeden liberalec. On je bolj podoben našemu ivanu;)

PS2: Kdaj je Farage omenjal kakšne carine?
čarli sporočil: 13.178
[#1053649] 08.01.11 14:48 · odgovor na: (#1053634)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
Ni res Dorki22, nasedaš jim. Evroskepticizem je nacionalizem v svoji nabolj perverzni obliki, nacional-socializmu.
Nasedaš jim ti najbolj. Ti si namreč pripravljen se prodati za nekakšne evropske ideje, ne glede na to ali so liberalne ali niso. Takorekoč si pripravljen trgovati s svojo svobodo;)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8