Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-230542 sporočil: 2.807
[Nepremičnine] Tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj
[#1035706] 22.12.10 13:50 · odgovor na: anon-15342 (#1035144)
Odgovori   +    1
[TadejK]
In konec koncev se je še ***leto in pol kasneje*** z vsemi štirimi upirala stečaju, celo vsaj enega sodnika je dejansko prepričala, da je podpisoval absurdne sklepe sodišča, samo da se še ne bi potopilo.
Šlo je predvsem za zavlačevanje, da MOL-ova stanovanja ne bi šla v stečajno maso.

Če si lani slučajno razmišljal o nakupu stanovanja v Celovških dvorih, lahko samo hvališ boga, da ti niso ponudili toliko popusta, da bi se odločil za nakup.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1035706

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[Nepremičnine] Tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj
[#1035805] 22.12.10 14:37 · odgovor na: anon-230542 (#1035706)
Odgovori   +    2
[entrepreneur]
Šlo je predvsem za zavlačevanje, da MOL-ova stanovanja ne bi šla v stečajno maso.
Tudi to je po mojem pretirano poenostavljanje. Sredi leta 2010 je bil to definitivno motiv in lahko rečeš, da je ravno zato je pri zavlačevanju takrat začel sodelovati tudi državni PDP. V začetku leta 2010 ne vem, morda je res tudi že kdo na MOL videl to nevarnost. A še enkrat - mi govorimo o začetku leta 2009, ko je Vegrad z MOLom šele podpisoval pogodbo.

Tudi takrat je bilo sicer že znano, da se stanovanja ne prodajajo (saj zato je MOL tudi "vskočil"). A častim eno dobro kosilo, če najdeš en članek, ali pa vsaj forumski post iz tistih časov (OK, ne sme biti izpod peresa TadejaK ;), v katerem je vsaj omenjena hipotetična možnost stečaja Vegrada. Še več kot leto kasneje so novinarji uporabljali fraze v slogu "ob res skrajno negativnem razpletu, če bi se krč nepremičninskega trga nadaljeval še zelo dolgo in se še precej okrepil, bi se morda začela nakazovati celo hipotetična možnost, da bi morda Vegradu lahko začela pretiti tudi nevarnost potencialne insolventnosti".

[entrepreneur]
Če si lani slučajno razmišljal o nakupu stanovanja v Celovških dvorih, lahko samo hvališ boga, da ti niso ponudili toliko popusta, da bi se odločil za nakup.
No, toliko pismen vseeno sem, da ga brez izbrisne pobotnice ne bi vzel. Kar pomeni, da ga itak ne bi dobil, božja pomoč gor ali dol ...

Strani: 1