Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Nepremičnine] Tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj
[#1034506] 21.12.10 19:16 · odgovor na: xennon (#1034173)
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: anon-15342 21.12.2010 19:25
[xennon]
kdaj in kdo bo naslednji
24ur.com/novice/gosp...j-sct.html

No, samo da ne boste rekli, da nisem opozarjal.

Pred dvema letoma, ko sem začel svariti in razlagati, da je kolaps naših gradbincev/nepremičninarjev že zelo blizu, bi se še dalo kaj rešiti. Konkretno tako, da bi ti junaki spustili cene novogradenj za 15-20%. Pa so se vsi smejali ... in seveda niso ukrenili ničesar.

Pred enim letom bi bilo že težko, a osebno sem menil, da bi streznitev še lahko pomagala. Konkretno tako, da bi ti junaki spustili cene novogradenj za 25-30%, banke pa bi jim to (kljub nastali obvezi do ustreznih slabitev in potrebnim prilagoditvam hipotek) dovolile. Takrat so redki že začenjali razmišljati, ali bi morda pa le kazalo kako ukrepati ... a spet niso ukrenili ničesar omembe vrednega.

Zdaj je pa prepozno. Niti trikrat večji bailout od tistega, ki bi ga Slovenija vsaj teoretično lahko izvedla, tega ne more več spremeniti. In celo če bi me zdaj kdo le želel poslušati, nimam pojma, kako bi se tu še dalo kaj rešiti.

Če v vsem tem vseeno želimo najti kaj pozitivnega, pa si bomo morda tako priborili mesto v svetovnih učbenikih. The Weimar monetary crisis 1919-1923, the Wall Street stock market crisis 1929-1938, the Slovenia housing crisis of 2009-2031 ...