Zasebnost

Strani: 1 2

anon-202494 sporočil: 2.309
[#2640119] 09.02.17 20:08 · odgovor na: anon-226535 (#2639989)
Odgovori   +    2
[prec]
najbolj zanimivo je gledat slike teh slovenskih "ljubiteljev kakovostnega zivljenja in perfektnih oblik" kako so neurejeni in brez vsakrsnega smisla za estetiko, pri cemer je slika 4 dobesedno sokantna. prava antropoloska poslastica! vsi povrsti izgledajo kot kmetavzarji, razen enega. vec kot ocitno je tudi da svoje "strasti do lepega" niso najprej potesili pri zobozdravniku. klavrno. bi ze pricakoval, da vsaj po 25+ letih konca komunizma nebi vec bilo tako ocitnih razlik med njimi in njihovimi zahodnimi vzorniki.
Prav imaš!
V tujini vozijo take avtomobile le pravi gentlemani, urejeni, kulturni in izobraženi.
Pri nas pa neki fičfiriči, neurejeni, umazani in prostaški, ki mislijo, da so z dragim avtomobilom zgrabili boga za jajca.
Slike res povedo vse. Zato sem tudi prej napisal, da bi rad slišal mnenje kakega psihologa in tudi tistih, ki se ukvarjajo z estetiko.
JaniL sporočil: 166
[#2640133] 09.02.17 22:29 · odgovor na: (#2640122)
Odgovori   +    1
republican,

po mojem se zaman trudis. Sam sem prej napisal 2 komentarja pod tem clankom, ta je tretji in zadnji, a vseeno imam obcutek, da sem napisal vsaj 2 prevec. Nekateri ne bodo "spregledali".
OK, nekateri sploh ne znajo prebrati bistva oz. ne locijo, kdo kaj zagovarja, ampak te pustimo.
Ko takole hodis po svetu, spoznavas slabo in zelo izobrazene, bolj in manj bogate (ne samo beres od njih, spoznavas, se pogovarjas) in seveda vse vmes, je edino, kar vidis, da ni pravila in da vedno vidis kaj novega. Uspesen clovek bo lahko kupil pac, kar si zeli, a je se vedno navaden clovek. Iz totalne obsedenosti in poznavalske zilice, ali pa pac zato, ker lahko. Ali pa zato, da se bo pokazal sosedu, ker je pac zakompleksan. Ali zaradi vsega navedenega po malem. Vsi imamo kaj, za kar damo relativno gledano vec ali celo dosti vec, kot bi bilo mogoce nekako "normalno". Ce bo uspesen "zidar" (primer, nothing personal) kupil rolexa za 10.000 €, ga pac bo. Ali sploh ve, kaj je mehanska ura ali pa bo prisel cez en teden vprasat, ce lahko zamenjajo baterije, ker se mu je ustavila - funny, maybe, but so what? Najbrz ni za pricakovat, da bo poznal celotno zgodovino podjetja, na pamet program dunajske opere za nekaj let nazaj pa se razlozit einsteinovo teorijo, seveda v zadnji armanijevi obleki in z brezhibnimi zobnimi luskami. Ali pac kaj od tega celo bo. Life iz not B&W.
Nekateri pa pac dolocijo, da mora Iza L. vozit skromen avto, da je "carica" (predvidevam, da je ne poznajo niti od dalec), dobrega "dovolijo" le Akrapovicu ali Boscarolu, vse ostale takoj prevzgojiti, ce nic drugega ne najdejo, pa kaj ni v redu z izgledom ... itd. Obup.

In to na forumu financ, kjer upam, da bralcem res ni treba gledat na vsak € in jim svet in s tem mnogotere navade in ljudje niso tuji. Potemtakem oz. predvsem pa, da so torej ... vsaj pretezno nezafrustrirani in da bomo prebirali bolj strokovne, neosebne in "pametne" debate, v tem primeru bi recimo rekel kaj od ... kaj vem, pogoji za clanstvo v klubu, st. clanov, whatever.

Live and let live. Ehmmm ... live your own life, that is.

Pozdrav vsem.
anon-292686 sporočil: 763
[#2640140] 10.02.17 02:58
Odgovori   +    3
Dajte prosim kaj več napisati o tej potrebi po vsakoletnem servisu tovrstnih strojev. Je to pavšalno v tem razredu? In je to uradno priporočilo ali celo (garancijska) zahteva proizvajalcev (in torej ne prodajalcev)? Za kakšne podrobnosti servisa gre pri tem, v povprečju? Za boljše mehanske ročne ure nekako razumem, da jih je priporočljivo letno testirati vsaj za vodotesnost, večji in manjši servisi pa si sledijov v par- ali večletnih razmakih. Pri avtih pa mi je omenjena pogostnost (rednih torej?) servisov, ki naj bi povrhu in privzeto bili še "luksuzno" dragi, rahlo pretirana in ne čisto razumljiva (razen če se dandanes tudi v kategoriji nižjih luksuznih vozil, v katero spadajo tudi ti iz članka, vgrajuje materiale bolj ali manj običajno omejene kakovosti in omejenega roka trajanja (saj upam, da vsi vemo, kako je s tem v današnji industriji, in da večina pozna npr. zgodbo o Philipsu in žarnicah ...), kar me klnec koncev niti ne bu presenetilo.
moon sporočil: 1.623
[#2640169] 10.02.17 08:36
Odgovori   +    1
Na sliki manjka Demeter Bitenc... aja.. on je bolj na viski, kot na avte.
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2640175] 10.02.17 08:56 · odgovor na: anon-202494 (#2640119)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-226535 10.02.2017 09:00
kulturni in izobrazeni glih niso vsi, no:) vsaj po mojih izkusnjah ne. so pa vsi zelo urejeni in poslihtani, to pa ja. v provinci trevisa, 150km od meje na zahod je se pred 15 leti bilo polno bivsih zaposlenih(zaposlenih tik po srendji soli, celo velikokrat niti dokoncane ne), ki so odprli svojo dejavnost in dokaj hitro presedlali iz enega socialnega razreda v drugega. brez nobene posebne izobrazbe. ampak takrat(se posebej v devetdesetih) se je se dalo, o globalizaciji ni bilo se duha ne sluha(se danes sama provinca izvaza vec kot cela grcija se mi zdi). kultura in izobrazba ni bila lih mocna tocka tega geografskega podrocja:)
anon-182381 sporočil: 8
[#2640178] 10.02.17 09:22 · odgovor na: (#2640086)
Odgovori   +    0
[republican]

Pa ti razumeš, kaj pišem? Jaz ji nikoli ne bi rekel, da je koza... tudi če bi se vozila v Ferrariju. Zate pa nisem prepričan...
Razumem kaj pišeš, vendar ti NE razumeš, da Ize NE boš videl, da se bo na Cipru vozila v Ferariju na tržnico.

Preberi si še enkrat njeno izjavo.
"Na Cipru vozim renaulta capture. Všeč mi je range rover evoque. Kupiš si ga, saj si ga lahko, mi pravijo. Enkrat na teden se peljem v mesto na biotržnico ali pa še to ne. In zato naj imam evoqua? Ne. Ne potrebujem ga, to je stran metanje denarja ...
(vir: Ona Plus)"
(Tako Iza Login, zdaj že nekdanja lastnica družbe Outfit7, ki jo je z možem konec lanskega leta za eno milijardo evrov prodala Kitajcem, o svojem odnosu do avtomobilov in stran metanju denarja.)

Torej, zagledala se je v Roverja, v katerega bi iskreno rečeno pasala kot "ata na mamo":
www.youtube.com/watc...QHZBMq99is

Ampak ... preberi si še enkrat njeno izjavo zgoraj.
Logično razmišljanje varčne Gorenjke.
anon-182381 sporočil: 8
[#2640196] 10.02.17 11:34 · odgovor na: (#2640191)
Odgovori   +    0
Seveda, saj je pametna ženska. :-)
Pred prodajo sta s Samotom 40% firme razdelila med svoje zaposlene.
Vsakemu po deležu, ki ga po njunem mnenju prispeval k uspehu podjetja.
Kaj bosta naredila z svojimi 600 milijoni, je pa njuna stvar in me v kočni fazi niti na zanima. :-)
anon-155331 sporočil: 129
[#2641347] 19.02.17 20:21
Odgovori   +    0
Dozdej ni blo junaka u Ferariju ka bi se hotu kej it, ka sm se z nekajkrat cenejso Z06 zravn zapelu. Zdej si lohk to razlaga kdo, da pac ne grejo se igrc s spartanci, jest pa pravm, nda nimajo s cem se it.

Strani: 1 2