Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Servis ni več molzna krava avtotrgovcev

Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2480550] 05.12.14 13:00 · odgovor na: 0513ANITO (#2480519)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> Ej, pa to vem. Tisto kar me zanima so izkusnje z uradnim servisom, ce k njim pripeljes avto s stampiljko nepooblascenega serviserja. A to pozrejo tako,, kot doloca EU uredba, ali probajo po slovensko mutiti?

Mutijo po slovensko.

Dokler ne rečeš STOP. Odjebite ali pa pokličem koga.

Ampak pazi neki.

Obstojajo tudi podaljšane garancije trgovcev. Recimo Opel 8 let (karkoli že to pomeni).

Tam je pa načeloma tako, da Opel krije svojo garancijsko dobo, trgovec pa svojo (tuki pa načeloma lahko postavi svoje pogoje).

Recimo za dobo od (+3...8 let). Če je tovarniška recimo 3 leta.
Aha, hvala.
anon-287853 sporočil: 157
[#2480841] 06.12.14 14:54
Odgovori   +    0
nateg je edino pri olju, ki to ga prodajo enkrat dražje, kot ga dobiš v trgovini.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2481071] 07.12.14 20:30 · odgovor na: moon (#2480287)
Odgovori   +    1
[moon]
> [bobek13]
> AC MB Micka, prvi servis 250€, drugi 400€... Enak( do pikice) avto kupljen 6m pozneje servis Mlakar Stopce pri Sentjurju prvi servis 160€, drugi 260€... lahko samo recem, da glih sedin pri Ahacu, jem bujto repo cakajoc, da bo konec servisa(ze tretji pri Mlakarju)
>
> :)
>
> LpA
>
> p.s.: oba uradna in pooblascena za Micke...

Ne vem, kje si glih tega našel, da ga hvališ? Če malo poguglaš, ugotoviš, da imajo kar precej masla na glavi. Če si ti zadovoljen, kar vozi svojega MB-ja tja. Moj je bil velik predrag, da ga dam takim telembakom v roke..
nimam MB(benz?) ampak micko(mitsubishi)... in nimam nobenih problemov z Mlakarjem, vedno se da fajn zmenit za termin(tudi za naslednji dan), če je kaj daljši servis ti dajo brez problema nadomestno vozilo, in še enkrat hardcore cenejši so od AC v Mariboru, o katerih strokovnosti bom pa samo eno rekel, mi je šla žarnica, pokličem kdaj lahko pridem, da menjajo, mi reče uuuu vi pa mate neki "čuden" nevsakdanji avto (Grandis) za tega pa ne držimo žarnic na zalogi bo treba naročit in vas pokličemo ko bo... mine dva tedna, nobenga klica, kličem še enkrat jaz, povem zakaj kličem in onemu na drugi strani ni bilo jasno kdo mi je te rekel, da nimajo teh žarnic saj je ja navadna halogenka... seveda termin za zamenjat ni blo kar tako za dobit, ker po 15:30 pa res ne gre, pa frajerji so mi pol še za 30min dela in žarnico skasirali 25€, ko mi je naslednjič Mlakar (kamor sem lahko prišel takoj naslednji dan po klicu in brez problema ob 16tih) skasiral celih 5,4€!

sicer pa, nekak smo še svobodna dežela, tako, da kako komu paše... jaz sem z Mlakarjem zadovoljen, pa nisem tam avta kupil, pa nimam nobenih vez, poznanstev, skontov ali kar koli podobnega... ;)

lpA
drmo321 sporočil: 5
[#2481217] 08.12.14 13:49 · odgovor na: anon-287853 (#2480841)
Odgovori   +    0
pa še to ni nujno da je tisto kar misliš da dobiš ;)
moon sporočil: 1.623
[#2481285] 08.12.14 18:32 · odgovor na: bclinton (#2479937)
Odgovori   +    0
[bclinton]
Ja, se splača. Vozim enakega kot ti 270CDI, vozil svoje cajte na Autocommerce, zdaj pa že nekaj let ne. Vse rezervne dele kupim sam, servisira pa autocomercev serviser popoldne v domači garaži. Evo, redni servis 3 tedne nazaj:
olje Castrol Edge 5 litrov (interspar) 35,50 eur
zračni filter Man 12,00 eur
oljni filter Man 8,00 eur
filter goriva Man 18,00 eur
delo mehanika 25,00 eur
Vse skupaj manj kot 100 eur, trajalo eno urco.
E270 CDI ima oče. Sem ga pa vozil, ko je bil nov. Me ni navdušil.
Sam nimam ne časa ne volje, da bi kaj šraufal v domači delavnici, iskal najcenejša olja in filtre...
Me bolj jezi, če ti sredi Italije nihče ne pomaga, ko ti avto crkne... Takle mojster je veeeelikoooo prekratek, da bi takrat kaj opravil.. stroški pa gredo kar po 1000 EUR.. Ma mene neoben "mojster" ne prepriča več. Šalabajzer pri AC ima vsaj svojega šefa, katerega se boji, mojster je pa kralj kraljev, kateri te odpika takrat, ko ga najbolj potrebuješ...

Strani: 1 2