Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Policija poostreno nadzira hitrost

Strani: 1 2

anon-182066 sporočil: 11.068
[#2371676] 15.04.14 15:15 · odgovor na: anon-204390 (#2370885)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [zyfc]
> 1. Omejitve na a-cestah so še iz kamene dobe, glede na vozne lastnosti avtomobilov in na relativno odprtost slo. a-cest bi bila vsaj na a-cesti lahko 150km/h. (zdej pa strokovnjaki začnite lajat!)
>
> 2. Dejte policaje poslat raje v mesta! V lj še nisem videl 3 avte zapored, brez da je vsaj eden od voznikov na telefonu!! In taisto na kolesih, mopedih itd. res mi je čudno da pri policiji noben tega ne opazi!
>
> 3. V peš coni, predvsem v okolici kongresnega se vozijo z mopedi in celo motorji na poln gas, prav tako s kolesi... tako da je samo vprašanje časa kdaj bo kakšen od otrok ki tam brezskrbno skače končal pod kakim kolesom!

4. V SLO je pravilo, da nihče ne ustavi na prehodih za pešce. Enkrat sem bil na Dunaju, sem videl kako je bilo ko ženska ni ustavila pešcu, po moje ga je prepozno opazila in peljala naprej, za naše razmere nič kaj takega, saj pri nas avti ne ustavijo tudi če te vidijo na 50 metrov daleč.... Skratka tip je znorel, mahnil po avtu in jo v sočni avstrijski nemščini nekam pošiljal in mahal ko je bila že zdavnaj naprej ...
To je pa res, najmanj pa ustavljajo pešcem vozniki,ko gredo na delo in z dela. Se mi zdi, da bi takrat vozniki pešca najraje povozili. Je pa kakšna desetina,ki ustavlja pešcem, včasih celo brez potrebe,ko je cesta polna tudi z druge strani in je prečkanje v tem primeru lahko zelo nevarno.
BojanRi sporočil: 5.518
[#2372022] 16.04.14 07:24
Odgovori   +    0
Zagoto so za polovico nesreč krive uničene ceste. Aja o tem pa en bo noben napisal, ker potem bi lahko državljani tožili državo. Vsakemu je jasno, da si v naselju zasluži kazen, ko pa voziš po 2km ravni magistralni cesti kjer je na obeh straneh pločnik, pa se vprašaš ali smo še v tej državi sploh normalni. Seveda na koncu te ravnine so skriti policaji s čudežno kamero.
anon-275629 sporočil: 1.493
[#2372842] 17.04.14 08:47 · odgovor na: (#2370913)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-275629 17.04.2014 08:54
Ja, tudi meni se dogaja isto, čeprav sem vsak dan vsaj 150 km na cesti! Da o tem, da bi kontrolirali telefoniranje niti ne govorim; eh, pa kaj bi telefoniranje - je pa ja boljše, da pišeš ob približno 16.20 uri sms na telefon na severni ljubljanski obvoznici in hkrati "voziš" avto (policajev pa od nikoder!)! Da o voznikih in voznicah, ki se vozijo iz Maribora do Ljubljane po avtocesti na prehitevalnem pasu 90 km/h ne govorim (seveda se ne umaknejo, ko se pripelješ s 130 km/h in jih želiš prehiteti (slednje manevre zelo dobro obvladajo v prvi vrsti voznice; če je pa tako težko manevrirati, če moraš iti na vozni pas in potem na prehitevalni in spet nazaj - zakaj bi se s tem utrujali, ne?!))!
anon-275629 sporočil: 1.493
[#2372848] 17.04.14 08:53 · odgovor na: BojanRi (#2372022)
Odgovori   +    0
Ja, ali pa butasta omejitev na 60 km/h v dolžini cca. 200 m zaradi tega, ker je tam pač avtobusna postaja, čeprav gre na dan čez prehod za pešče z ene strani ceste na drugo mogoče 5 ljudi (kretenizem po definiciji; tisti, ki je postavil to omejitev ni videl, kako so te zadeve narejene v civiliziranem svetu!)!

Strani: 1 2