Zasebnost
15 min
Boštjančič bi normirance vrgel iz sistema, če bi v dveh letih presegli 120 tisoč evrov prihodkov
16 min
Surova nafta brent se že drugi dan ceni
34 min
Darsov aneks: Za 22 odstotkov dražja gradnja dela hitre ceste med Velenjem in Slovenj Gradcem
57 min
Janša je dal, Svoboda bo vzela: Golobova vlada zapira vrata do podatkov s trga nepremičnin 4
1 ura
Izračun: koliko davka bi po Boštjančičevem predlogu plačevali normiranci 56
1 ura
Šola borze, 13. del: Kako vem, da sem pri vlaganju uspešen?
1 ura
Izračun: z novo uredbo bodo cene goriv bolj skakale 4
2 uri
Na upravni enoti Ljubljana ni več naročanja, stranke morajo v vrsto, delajo pa v »upočasnjenem ritmu«
2 uri
Pozor! V zakonu o davčnem postopku bo določena solidarna odgovornost pri plačilu naknadno ugotovljenih davkov
2 uri
Na GZS so nagradili najboljše mlade računalničarje in informatike
2 uri
IFO: Poslovna klima nemški avtomobilski industriji se je maja poslabšala
2 uri
Krčev Gratel v stečaj
3 ure
Hrvati vpisali za več kot 900 milijonov evrov ljudskih zakladnih menic; prihodnji mesec nove obveznice
3 ure
Proizvodnja tesle model Y na Kitajskem upada drug mesec zapored
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Za glasovanje zunaj okraja stalnega prebivališča se je treba prijaviti - čas je še danes in jutri
4 ure
Skrajno desna AFD tik pred evropskimi volitvami z najnižjo podporo v zadnjem letu, skrajno leva Sahra Wagenknecht gor
4 ure
5. industrijska revolucija v kmetijstvu: SlopeHelper in AgileHelper (Oglas)
4 ure
Danes se je začelo predčasno glasovanje - kje lahko glasujete
5 ur
Delničarji Triglava potrdili dividendo, znaša 1,75 evra bruto na delnico

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Lepa in divja, končno prava Alfa Romeo

Strani: 1 2

najobj sporočil: 31.990
[#2616946] 16.09.16 15:31 · odgovor na: tasilo (#2616928)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 16.09.2016 15:35
[tasilo]
Povprašaj ti potem po zdravju slovenski pravopis in pravila za zapisovnje avtomobilov. Ker tako pridno in vestno brskaš po spletu in tudi po tem forumu, sem prepričan, da boš ta pravila z lahkoto našel .. na spletu in na forumu. Chop chop!
... OK, če ostanemo pri istem avtomobilu ...

... Italija : www.alfaromeo.it/giulia#style ...

... Avstrija : www.alfaromeo.at/giulia#style ...

... Nemčija : www.alfaromeo.de/giulia#style ...

... Francija : www.alfaromeo.fr/giulia#style ...

... Španija : www.alfaromeo.es/mod...ulia#style ...

... ZDA : www.alfaromeousa.com...meo-giulia ...

... Kanada : www.alfaromeo.ca/car...iulia-2017 ...

... evo, in ker je normalnemu to verjetno dovolj, se samo za tebe res ne bom več jebal ...


P.S.: če imaš veselje, lahko enako vajo ponoviš z vsemi drugimi tovarnami in modeli avtomobilov, potem pa se slovenisti zmenite med sabo, zakaj ste s svojimi pravili glih vi nekaj tako posebnega ...
najobj sporočil: 31.990
[#2616949] 16.09.16 15:44 · odgovor na: Klepec (#2616943)
Odgovori   +    0
[Klepec]
> [najobj]
>
> > 1) Avto so testirali na progi
> > 2) www.youtube.com/watc...ubpD1SMHUY
> ... OK, ker je na Financah najbolj popularno vprašanje "Kaj imam JAZ od tega?", me zanima, kaj imam jaz od avta, ki na testni progi zmore 230 km/h, če razen 130 km/h na avtocesti skoraj nikjer drugje ne smem voziti več kot 50 km/h ... khmm, če seveda hočem ohraniti svoje vozniško dovoljenje, da o evrih za kazni raje ne govorim ...
>
> P.S.: če se le da, vozim "živahno", pri več kot 200 km/h pa me postane strah ... khmm, oziroma me je postalo strah, ker tega ne delam več ...
Če bi le pogledal pripet video, bi ti sam Jeremy Clarkson razložil, da so športni avtomobili najbolj okretni in imajo najkrajšo zavorno pot, včasih tudi za pol krajšo od ostalih avtomobilov. Če bo na cesto pred tabo torej stopil zbegan pešec, boš s pomočjo superiornega gereta pod ritjo z lahkoto odvil ali se ustavil in s tem rešil življenja.
In v obratni smeri - če boš kdaj stopil na cesto brez, da bi pogledal kaj je na njej, glej, da boš stopil pred Porscheja ali kaj podobnega, ker bodo v takem slučaju možnosti za tvoje preživetje najvišje!
... eh, to sploh ni bil moj namen in malo hecno bi bilo, da bi jaz zdaj nekomu pridigal, češ kako je treba vozit strogo po omejitvah ... no, še bolj hecno pa je pričakovati, da so za serijske športne avtomobile hitrosti nad 200 km/h obvladljive, če pa še profi v F1 ne more z lahkoto odvijati sem in tja, kaj šele da bi se ustavil ...

P.S.: tukaj www.tecajcpp.com/cpp...rnapot.php lahko na hitro preveriš zavorno pot, ki je pri zgoraj omenjenih 230 km/h na suhi cesti skoraj pol kilometra oziroma 361,45 m, če smo bolj natančni ...
chef sporočil: 2.987
[#2616953] 16.09.16 16:19 · odgovor na: najobj (#2616949)
Odgovori   +    5
Pri 100km/h pa 56 metrov. Glede na to, da giulia QV v praksi potrebuje 32 metrov (navadna 38m) je jasno, koliko so podatki merodajni. V praksi so zelo pomemben faktor gume in njihovo stanje pa to, kaj pocnes za volanom. Ce sanjas, ti ne pomaga nic ;)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2616954] 16.09.16 16:25 · odgovor na: anon-202150 (#2616877)
Odgovori   +    0
[SF32]
> [MarijanMacek]
>
> Vsekakor pa ne razumem zakaj je potrebno izdelovati avtomobile za hitrosti recimo preko 200 km/h (alfa menda 310 km/h), če pa so vsepovsod po svetu omejitve na 100-140 km/h. Seveda razen Nemčije, kjer je pa običajno gužva in lokalne omejitve....., no mogoče se da brzeti po polnoči...., sam zelo (preko 130 km/h)hitre vožnje ne prakticiram, nimam kompleksov manjvrednosti.
>
> Vsekakor pa drži, da pisati o nekem prevoznem sredstvu (avto je namreč prevozno sredstvo, ne psihoterapevtsko sredstvo za lajšanje kompleksov) v taki obliki je milo rečeno neumnost vseh neumnosti, vredno avtomobilskega plačanega novinarstva in ne resnega(?) finančnega časopisa.
>
> Pripomba neke bralca SF "Raji fičke, funkcionarjem pa volge?" je pa rahlo neumestna. Avto mora zadovoljevati določenim kriterijem, ne prvi ne drugi jih že dolgo več ne izpolnjujeta, nikakor pa niso merodajni kriterij hitrost, poskočnost, hrup iz izpušnih cevi in recimo zavore, ki vsebino želodca postavijo na preiskus.... Vse to sodi med psihoterapevtska sredstva za zakompleksane minorneže.
>
> Če pa kdo misli, da se 4 vratno limuzino vozi na dirkališču, mu pa lahko pomaga samo bog in nič drugega.

Pravico posedovati odrekajo drugim vedno osebki, ki so nesposobni na trgu zaslužit dovolj, da bi si privoščili standard tistih, ki sposobni zaslužit več, zato tudi vedno drugim vsiljujejo teorijo enakih riti. Če jim to ne uspe zlepa, uporabijo protokol imenovamn "Obećati ćemo im veliku pljačku"...
Nekateri razmišljamo racionalno, drugi pač emocionalno. Meni na kraj pameti ne pride, da bi svoj kapital vlagal v prestrižne potrošniške dobrine, še zlasti ne avtomobile, ko pa vsak ve, da je povprečna hitrost avtomobila nekje okoli 50 km/h, vsaj tako kaže moj potovalni računalnik na zadnji pridobitvi izpred 10 mesecev, pa se vozim po mestu sorazmerno malo, je kolo hitrejše.
Zakaj pa nakladaš o teoriji enakih riti mi pa ni jasno, se bojim da je moja večja od tvoje tako fizično kot v prenenesenem pomenu. Važne so VREDNOTE, ti pač staviš na minljivost, jaz pa na kaj drugega, manj profanega. Bom ti pa še zaupal, veliko prijetneje se je voziti v lepo urejenem starodobniku kot v nekem sodobne plehu....
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2616955] 16.09.16 16:31 · odgovor na: crt (#2616863)
Odgovori   +    1
[crt]
> [MarijanMacek]
> Vsekakor pa drži, da pisati o nekem prevoznem sredstvu (avto je namreč prevozno sredstvo, ne psihoterapevtsko sredstvo za lajšanje kompleksov) v taki obliki je milo rečeno neumnost vseh neumnosti, vredno avtomobilskega plačanega novinarstva in ne resnega(?) finančnega časopisa.

ce se ti navsezgodaj razpocis od pripisovanja neumnosti, dobis popravek, ga razumes, nakar vseeno spet navalis z neumnostmi... razmisli, a ni mogoce kje drugje problem kot v novinarstvu in casopisu.
Merilo neumnosti je silno relativna stvar, saj poznaš mnenja pred in izza plota norišnice. In še vedno trdim, da je pisanje o avtomobilih, zlasti takšno, kot si ga je privoščil novinar o novi Alfi nevredno razumnega in treznega človeka, še manj pa bojda resnega finačnega časopisa. No saj se lahko sprijaznimo še z enim roza cajtngom več, svet ne bo propadel, samo preden ga človek pogleda je dobro da ve, kaj vzame v roke.
O tem, da je premnogemu prebivalcu tega planeta avto sredstvo za kompenzacijo manjvrednosti pa verjetno ni dvoma nobenemu zdravorazumskemu človeku. Mogoče se pa motim, do sedaj sem tvoja mnenja spoštoval....
chef sporočil: 2.987
[#2616958] 16.09.16 16:41 · odgovor na: anon-178149 (#2616955)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: chef 16.09.2016 16:45
A bos ti morda uspel razloziti, kaj tocno te tako blazno moti v clanku, da bo jasno tudi nam na drugi strani ograje? Kaj taksnega sem si pa privoscil, razen da sem opisal dozivetje in izkusnjo? (se enkrat in se posebej pocasi, zgolj zate - na poligonu testnega centra v Baloccu, kar seveda pise)
tasilo sporočil: 9.830
[#2616960] 16.09.16 16:44 · odgovor na: najobj (#2616946)
Odgovori   +    5
Zdaj zastopim, zakaj te vsak mimiodoči s takim veseljem drka :)
crt sporočil: 27.335
[#2616962] 16.09.16 16:59 · odgovor na: anon-178149 (#2616955)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 16.09.2016 17:11
[MarijanMacek]
Merilo neumnosti je silno relativna stvar, saj poznaš mnenja pred in izza plota norišnice. In še vedno trdim, da je pisanje o avtomobilih, zlasti takšno, kot si ga je privoščil novinar o novi Alfi nevredno razumnega in treznega človeka
okej. ti si komot tako misli. jaz si mislim, da nimam tri ciste, o cem sploh govoris oziroma kaj te je tako grozno zmotilo. lahko ti pa recem, da pridejo vcasih taki dnevi, ko se cloveku zdi vse kurac od a do z, vse je zanic in vsi so debili razen seveda njega. tak dan je najboljse prespati.
še manj pa bojda resnega finačnega časopisa. No saj se lahko sprijaznimo še z enim roza cajtngom več, svet ne bo propadel, samo preden ga človek pogleda je dobro da ve, kaj vzame v roke.
saj je na roza papirju in se online je na roza podlagi, kaksno presenecenje je potem to :)

finance so ze zdavnaj izstopile iz tega, da bi bile (ali bile samo) "resen financni casopis". ze veliko let nazaj. tako da trkas na odprta vrata.

resen financni casopis v sloveniji je recimo bancni vestnik. z vsem, kar to pomeni. za kaj vec pa ni resne financne publike. z vsem, kar to pomeni.

mimogrede, ce si ogledas denimo financial times, bos pa v njem in okoli njega nasel vse sorte.

ce dovolis prakticni nasvet: skusaj od vse hude kolicine vsebine, ki je na voljo, uporabiti tisto, kar ti je vsec in se ne sekiraj tolko za tisto, kar ti ni. preprican sem, da je splet dovolj velik, da najdes dovolj sebi prijetnega, zakaj torej drezati v tisto, za kar lahko brez hudega napora ocenis, da ti najbrz ne bo.
O tem, da je premnogemu prebivalcu tega planeta avto sredstvo za kompenzacijo manjvrednosti pa verjetno ni dvoma nobenemu zdravorazumskemu človeku. Mogoče se pa motim, do sedaj sem tvoja mnenja spoštoval....
ce bos zdaj zaradi tega nehal spostovati moja prejsnja mnenja, bo to seveda skrajno bedasto - saj bi to pomenilo, da ti je merilo to, kdo govori in ne to, kaj govori. takega spostovanja pa osebno ne zelim in ga zavracam.

mene sicer na splosno avti sploh ne ganejo drugace kot po prakticnosti, kar lahko ilustriram s tem, da a) nimam izpita, zena pa zelo rada vozi in b) je doma pakiran fiat, ki sicer ni multipla, je pa doblo maxi, za katerega mi kolegi razlagajo, da je to po rangu privlacnosti in prave moskosti tam nekje. meni je cista desetka. kar pa ne pomeni, da so drugi, ki jim je zelo do zelo drugacnih avtov, avtomaticno zakompleksani kreteni.
anon-202150 sporočil: 1.066
[#2616965] 16.09.16 17:22 · odgovor na: anon-178149 (#2616954)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [SF32]
> > [MarijanMacek]
> >
> > Vsekakor pa ne razumem zakaj je potrebno izdelovati avtomobile za hitrosti recimo preko 200 km/h (alfa menda 310 km/h), če pa so vsepovsod po svetu omejitve na 100-140 km/h. Seveda razen Nemčije, kjer je pa običajno gužva in lokalne omejitve....., no mogoče se da brzeti po polnoči...., sam zelo (preko 130 km/h)hitre vožnje ne prakticiram, nimam kompleksov manjvrednosti.
> >
> > Vsekakor pa drži, da pisati o nekem prevoznem sredstvu (avto je namreč prevozno sredstvo, ne psihoterapevtsko sredstvo za lajšanje kompleksov) v taki obliki je milo rečeno neumnost vseh neumnosti, vredno avtomobilskega plačanega novinarstva in ne resnega(?) finančnega časopisa.
> >
> > Pripomba neke bralca SF "Raji fičke, funkcionarjem pa volge?" je pa rahlo neumestna. Avto mora zadovoljevati določenim kriterijem, ne prvi ne drugi jih že dolgo več ne izpolnjujeta, nikakor pa niso merodajni kriterij hitrost, poskočnost, hrup iz izpušnih cevi in recimo zavore, ki vsebino želodca postavijo na preiskus.... Vse to sodi med psihoterapevtska sredstva za zakompleksane minorneže.
> >
> > Če pa kdo misli, da se 4 vratno limuzino vozi na dirkališču, mu pa lahko pomaga samo bog in nič drugega.
>
> Pravico posedovati odrekajo drugim vedno osebki, ki so nesposobni na trgu zaslužit dovolj, da bi si privoščili standard tistih, ki sposobni zaslužit več, zato tudi vedno drugim vsiljujejo teorijo enakih riti. Če jim to ne uspe zlepa, uporabijo protokol imenovamn "Obećati ćemo im veliku pljačku"...

Nekateri razmišljamo racionalno, drugi pač emocionalno. Meni na kraj pameti ne pride, da bi svoj kapital vlagal v prestrižne potrošniške dobrine, še zlasti ne avtomobile, ko pa vsak ve, da je povprečna hitrost avtomobila nekje okoli 50 km/h, vsaj tako kaže moj potovalni računalnik na zadnji pridobitvi izpred 10 mesecev, pa se vozim po mestu sorazmerno malo, je kolo hitrejše.
Zakaj pa nakladaš o teoriji enakih riti mi pa ni jasno, se bojim da je moja večja od tvoje tako fizično kot v prenenesenem pomenu. Važne so VREDNOTE, ti pač staviš na minljivost, jaz pa na kaj drugega, manj profanega. Bom ti pa še zaupal, veliko prijetneje se je voziti v lepo urejenem starodobniku kot v nekem sodobne plehu....
Katerega starodobnika voziš, če ni skrivnost?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2616975] 16.09.16 18:41 · odgovor na: anon-202150 (#2616965)
Odgovori   +    2
Lepega, starega hroščka, sicer nič posebnega. Je žena godrnjala pred leti, ko sem ga obnovil, na prvi vožnji je pa spremenila mennje, še zlasti, ko so ljudje recimo na semaforju skozi okno spraševali, če je naprodaj.
Pravi balzam proti danšnjim avtomatiziranim in ne vse kako podprtimi avti. Seveda pa je druga stvar dnevna ali tedenska raba, toda po Ljubljani je bicikel prva izbira.
najobj sporočil: 31.990
[#2616977] 16.09.16 18:51 · odgovor na: chef (#2616953)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 16.09.2016 18:57
[chef]
Pri 100km/h pa 56 metrov. Glede na to, da giulia QV v praksi potrebuje 32 metrov (navadna 38m) je jasno, koliko so podatki merodajni. V praksi so zelo pomemben faktor gume in njihovo stanje pa to, kaj pocnes za volanom. Ce sanjas, ti ne pomaga nic ;)
... OK, jaz sicer pišem o (ne)obvladovanju avtomobila pri hitrosti nad 200 km/h, čeprav tudi pri 100 km/h - na reakcijskih 28 metrov si pozabil - tistih 84 metrov ni glih malo za pešačit, ko greš pogledat nazaj, kaj se je zgodilo s pešcem, ki si ga pred nekaj sekundami povozil ...

P.S.: tudi če med vožnjo ne sanjaš, ampak zelo pozorno pišeš SMS-e ali surfaš po internetu, tvoja hitrost sploh ni pomembna, ker itak ne veš, da si koga povozil ... aja, seveda mi je všeč, da ti je všeč rjovenje Giulije, čeprav mi to ne gre glih najbolj skupaj z "rjovenjem" električnih avtomobilov, ki so Financarjem tako zelo všeč, da skoraj vsaki teden napišete, da zmorejo še kakšen meter več kot teden prej ...
najobj sporočil: 31.990
[#2616978] 16.09.16 19:05 · odgovor na: tasilo (#2616960)
Odgovori   +    1
[tasilo]
Zdaj zastopim, zakaj te vsak mimiodoči s takim veseljem drka :)
... ja, mimoidoči na totem forumu res lahko samo drkajo, če jih veseli ...

P.S.: čisto zares mi ni jasno, komu kurcu na čast je bilo treba spremeniti pravila za zapisovnje lastnih(!) imen avtomobilov, če pa vem, da smo jih včasih tudi Slovenci pisali z veliko začetnico, kot to delajo po celem svetu ... khmm, in zakaj vem ? ... ja, ker bi tudi včasih vedno popizdil, če bi kakšen Česenj v Avtu o Giuliji pisal z malo začetnico, pa se ne spomnim, da bi zato kdaj popizdil ...
chef sporočil: 2.987
[#2616979] 16.09.16 19:16 · odgovor na: najobj (#2616977)
Odgovori   +    0
Nisem pozabil, ampak za prikaz odstopanja ni pomembno. V bistvu ne vem, kateri avto danes ima vsaj priblizno tako dolgo pot zaviranja, kot jo poda izracun. Povprecje je okrog 40-45 metrov bi rekel.
Pojma nimam, kdaj si prebral kak moj clanek na to temo, nazadnje mislim da sem pisal o obcutkih, kot da ze vozis na rezervi, ce odmislim posebneza twizyja. Ce te ze zanima, za dom-sluzba-opravki so super kot drugi avto (zoe ali i3 recimo , sploh rex), za edini avto pa (se) ne bi imel niti Tesle model S. Bolj uporabni za vsak dan so prikljucni hibridi.
najobj sporočil: 31.990
[#2616984] 16.09.16 19:36 · odgovor na: chef (#2616979)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.09.2016 19:37
[chef]
Nisem pozabil, ampak za prikaz odstopanja ni pomembno. V bistvu ne vem, kateri avto danes ima vsaj priblizno tako dolgo pot zaviranja, kot jo poda izracun. Povprecje je okrog 40-45 metrov bi rekel.
Pojma nimam, kdaj si prebral kak moj clanek na to temo, nazadnje mislim da sem pisal o obcutkih, kot da ze vozis na rezervi, ce odmislim posebneza twizyja. Ce te ze zanima, za dom-sluzba-opravki so super kot drugi avto (zoe ali i3 recimo , sploh rex), za edini avto pa (se) ne bi imel niti Tesle model S. Bolj uporabni za vsak dan so prikljucni hibridi.
... eh, zdaj sva midva kompletno zašla, ker sem se jaz na začetku javil zato, ker se mi zdi hecno, da na Financah vedno znova poudarjate pospeške in končne hitrosti, jaz pa se bojim pritisnit na gas in na prazni cesti za nekaj kilometrov prekoračit omejitev, ker so mi v grmovju skriti panduri že parkrat kasirali in se mi zdi nadvse butasto na tak način zapravljat denar ...
zoran13 sporočil: 2.420
[#2616992] 16.09.16 22:01
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 16.09.2016 22:11
CENE in VZDRŽEVANJE ?

2.0 TURBO - 40.500 €
Posebnost je tudi direkten vbrizg goriva z visokim pritiskom do sedaj nepredstavljivih 200 bar?
www.auto.it/news/new...da_200_cv/

2.2 TURBO DIZEL - 43.000 €
www.auto.it/news/pri...rbodiesel/

ALFA ROMEO GIULIA Q - 81.500 €
8 stopenjski avtomatski menjalnik
www.auto.it/news/new...utomatico/

BALOCCO
www.auto.it/video/ne...lo_skunk_/

7′32″
Nova Alfa Giulia QV je dosegla nov rekord, na dirkališču Nürburgring Nordschleife kot najhitrejša serijska limuzina(segment E) in sicer 7 minut in 32 sekund.
www.auto.it/video/ne...ring_7_32/
nurburgringlaptimes....s-top-100/
nurburgringlaptimes.com/

STELVIO - 15.november
www.auto.it/news/new...a_cassino/
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2616993] 16.09.16 22:22 · odgovor na: anon-266193 (#2616864)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-182066 16.09.2016 22:23
[S4S6S8]
Ja, bo treba brat...


Sicer pa tudi na naših avtocestah najdeš vsak trenutek koga, ki kdaj pa kdaj pritisne tudi na več kot 230. Pa se ne zaletavajo ravno pogosto v druge. Ostali bebavci, ki se vozijo 130 ali še manj in mislijo da so s tem naredili vse za svojo varnost in varnost drugih, pa se kar pogosto zaletavajo. Tudi s fatalnimi posledicami.


Pa naj vsak razume to, kakor mu paše.
Glej, tudi moj avto lahko pelje precej več kot 200 na uro pa vseeno ne prekoračim 130 kilometrsko omejitev. Ne več, če sem točen. Nekaj časa me je to motilo, sedaj sem se pa navadil. Je bolj prijazno za denarnico.

Bi te pa opozoril, ni problem voziti 200 na uro, večji problem je ustaviti, če pride do takšne situcije. Voziti hitro zna vsak osel, reagirati pri zelo visoki hitrosti pa predvsem vozniki relijev in formul, drugi povečini ne. To da tisti, ki vozijo 200 povzročijo malo nesreč je pa zato, ker je teh voznikov, ki si to drznejo zelo malo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2616999] 17.09.16 00:53 · odgovor na: najobj (#2616978)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: čisto zares mi ni jasno, komu kurcu na čast je bilo treba spremeniti pravila za zapisovnje lastnih(!) imen avtomobilov, če pa vem, da smo jih včasih tudi Slovenci pisali z veliko začetnico, kot to delajo po celem svetu ... khmm, in zakaj vem ? ... ja, ker bi tudi včasih vedno popizdil, če bi kakšen Česenj v Avtu o Giuliji pisal z malo začetnico, pa se ne spomnim, da bi zato kdaj popizdil ...
Se ne spomniš za 45 let nazaj? Evo ti, tajm mašin, fil jang:
www.avto-magazin.si/...-super.pdf

P.S.: Sicer se strinjam, da je svinjarija uporaba dvojnih meril: Delo, Finance, Komunist z veliko, giulia, clio, veyron pa z malo. Ampak ta pravila so skovali na obsijani poti iz socializma v komunizem in jasno je, da se imperialistično-potrošniško-materialistični krami ni smelo dajati velike začetnice. Po drugi strani se glasilom naših ljudskih zvez avantgarde in delovnega ljudstva res ni spodobilo dajati v nič z majhnimi začetnicami.

Tole je sicer kibicanje, vendar, kaj pa, če je res? Mogoče lahko Tasilo prosi agilnega Lectorja da vpraša starega Hanibala, kako se je nekoč v svetli preteklosti kalil slovenski pravopis. :-)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2617007] 17.09.16 08:53 · odgovor na: crt (#2616962)
Odgovori   +    0
Crt, primerja današnjo predstavitev Alfe v Delu s predstavitvijo v Financah. Razlika, kot noč in dan. Meni, kot tehnično in narovoslovno izobraženemu človeku, je skrajno tuje zapisovanje Mateja Kačiča. Oziroma predstavlja način pisanja, povsem neprimeren opisovanju prometnega sredstva, ki v končni fazi lahko tudi ubija. Avto je namreč ”prometalo”, se oproščam za hrvaški izraz, in ne terapevtski rekvizit zafrustriranih posameznikov. In proti takemu pisanju bi se morali razumni ljudje upret!
Vinci sporočil: 5.933
[#2617015] 17.09.16 09:38 · odgovor na: anon-178149 (#2617007)
Odgovori   +    5
[MarijanMacek]
Nekateri razmišljamo racionalno, drugi pač emocionalno.
Glede na to, da si najprej bil siten v zmoti in si potem, ko so te popravili, bil še naprej siten, se mi zdi, da nisi čist racionalen.
Meni, kot tehnično in narovoslovno izobraženemu človeku, je skrajno tuje zapisovanje Mateja Kačiča.
Najbrž bi se moral predstaviti kot tehnično in naravoslovno izobražen ter silno siten človek.
crt sporočil: 27.335
[#2617021] 17.09.16 10:22 · odgovor na: anon-178149 (#2617007)
Odgovori   +    3
[MarijanMacek]
Crt, primerja današnjo predstavitev Alfe v Delu s predstavitvijo v Financah. Razlika, kot noč in dan. Meni, kot tehnično in narovoslovno izobraženemu človeku, je skrajno tuje zapisovanje Mateja Kačiča. Oziroma predstavlja način pisanja, povsem neprimeren opisovanju prometnega sredstva, ki v končni fazi lahko tudi ubija. Avto je namreč ”prometalo”, se oproščam za hrvaški izraz, in ne terapevtski rekvizit zafrustriranih posameznikov. In proti takemu pisanju bi se morali razumni ljudje upret!
vidim, da se te nic ne prime, tako da - nadaljuj brez mene.

ce bos se naprej imel izpade, kot je bil tisti vceraj, bodo posledice taksne, kot ponavadi v takih primerih so.

lep pozdrav od se enega tehnicno in naravoslovno izobrazenega cloveka, kot vidis, smo tudi znotraj te vrece razlicni.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2617025] 17.09.16 10:33 · odgovor na: pobalin (#2616999)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: drugmirko 17.09.2016 10:36
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: čisto zares mi ni jasno, komu kurcu na čast je bilo treba spremeniti pravila za zapisovnje lastnih(!) imen avtomobilov, če pa vem, da smo jih včasih tudi Slovenci pisali z veliko začetnico, kot to delajo po celem svetu

Se ne spomniš za 45 let nazaj? Evo ti, tajm mašin, fil jang:
www.avto-magazin.si/...-super.pdf

P.S.: Sicer se strinjam, da je svinjarija uporaba dvojnih meril: Delo, Finance, Komunist z veliko, giulia, clio, veyron pa z malo. Ampak ta pravila so skovali na obsijani poti iz socializma v komunizem in jasno je, da se imperialistično-potrošniško-materialistični krami ni smelo dajati velike začetnice.
hja... skrb za jezik je kar pomembna stvar vendar imam ob takih stvareh kot je tale z zapisom imen avtomobilov res občutek, da se slovenisti naravnost trudijo postat sami sebi nemen.... in iskreno, sam ne premorem več zadosti znanja (in pameti), da bi iz pravopisnih pravil razvozlal kdaj za Boga milega se kaj piše z veliko ali malo začetnico. še posebej, ker v "sekciji" imenovani "stvarna in obča imena; male črke" pravijo, da se z malo začetnico piše:
-imena industrijskih izdelkov ipd., nastala iz imen podjetij in trgovskih znamk, kadar se ne uporabljajo kot imenovalni prilastki: Pišem z olivetijem (s pisalnim strojem Olivetti). – Fotografiram s kodakom. – Vozim se s fordom. – Zobe si umivam s kalodontom. –- Komarje uničujem s pipsom; (pravopis iz 2001)

zdej.... kako to pravilo "implementirat" na lastno ime modela Giulia, znamke Alfa Romeo, saj ne gre za "vrstno poimenovanje, nastalo iz imena podjetja ali blagovne znamke" pa tudi za "imenovalni prilastek" ne... še posebej, ker z "lastnimi" imeni, ki jih pšemo z veliko začetnico, poimenujemo tako posamezna bitja (osebe/živali) kot tudi stvarne in zemljepisne danosti... in avtomobil je "stvarna danost".

v cajtih "komunajzarskega enoumja" je bilo enostavneje... ločili so "lastno ime", recimo obuvala Superga ali zobne paste Kalodont, ki se jih je pisalo z veliko ter "obče besede" superga (tip obuvala) ali kalodont (sinonim za zobno pasto), ki se jih je pisalo z malo....
odkar živimo v takoimenovani "demokratični svobodi" pa je očitno treba vse skomplicirat, tudi jezik. po novodobni logiki se z malo piše tudi aspirin in apaurin, ker jim novodobna slovenština ne priznamva več "statusa" lastnega imena stvarnega produkta, temveč jih uvršča v "vrstna imena zdravil".... torej za vrle sloveniste Bayerjev Aspirin ni več "analgetik" ampak so analgetiki "aspirini"...

žal vse to presega znanje in razumevanje enega navadnega "štromarja" (z malo, ker gre za občo besedo), ki je šolski predmet imenovan Slovenski jezik" na zadnje obiskoval pred skoraj tremi desetletji...
pobalin sporočil: 14.456
[#2617034] 17.09.16 11:25 · odgovor na: anon-178149 (#2617007)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Meni, kot tehnično in narovoslovno izobraženemu človeku, je skrajno tuje zapisovanje Mateja Kačiča. Oziroma predstavlja način pisanja, povsem neprimeren opisovanju prometnega sredstva, ki v končni fazi lahko tudi ubija.
Od tehnično in naravoslovno izobraženega človeka bi pričakoval, da bo predvsem pozoren na dejstva, tehnične podatke, naravoslovno nevzdržne trditve. Ampak ne, ti si pri dejstvih površen in delaš napake, na vsak način pa bi do onemoglosti polemiziral s Kačičevim slogom pisanja. Od tako površnega tehnika in naravoslovca, ki iz članka ne zna razbrati, kje je Kačič vozil 230 km/h, jaz ne bi kupil niti kladiva.

Ko sem že pri kladivu, evo en vic iz svetle socialistične preteklosti; voznik k mehaniku pripelje lado/stoenko/škodo, ki mu nagaja. Mehanik gleda, posluša, vzame kladivo, lopne nekje pri motorju, mašina pa začne delati kot švicarska ura. Cena? Jurja. Kaj, jurja za en udarec s kladivom? Ne. Udarec stane samo deset din, 990 pa stane to, da sem vedel, kje in kako udariti.

No, tvoj udarec tukaj je vreden samo 10 din, ker si pri "popravilu" totalno falil, imaš pa ogromno za povedati o barvi avtomobila in prevlekah sedežev.
najobj sporočil: 31.990
[#2617045] 17.09.16 12:27 · odgovor na: pobalin (#2616999)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.09.2016 12:32
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: čisto zares mi ni jasno, komu kurcu na čast je bilo treba spremeniti pravila za zapisovnje lastnih(!) imen avtomobilov, če pa vem, da smo jih včasih tudi Slovenci pisali z veliko začetnico, kot to delajo po celem svetu ... khmm, in zakaj vem ? ... ja, ker bi tudi včasih vedno popizdil, če bi kakšen Česenj v Avtu o Giuliji pisal z malo začetnico, pa se ne spomnim, da bi zato kdaj popizdil ...
Se ne spomniš za 45 let nazaj? Evo ti, tajm mašin, fil jang:
www.avto-magazin.si/...-super.pdf

P.S.: Sicer se strinjam, da je svinjarija uporaba dvojnih meril: Delo, Finance, Komunist z veliko, giulia, clio, veyron pa z malo. Ampak ta pravila so skovali na obsijani poti iz socializma v komunizem in jasno je, da se imperialistično-potrošniško-materialistični krami ni smelo dajati velike začetnice. Po drugi strani se glasilom naših ljudskih zvez avantgarde in delovnega ljudstva res ni spodobilo dajati v nič z majhnimi začetnicami.

Tole je sicer kibicanje, vendar, kaj pa, če je res? Mogoče lahko Tasilo prosi agilnega Lectorja da vpraša starega Hanibala, kako se je nekoč v svetli preteklosti kalil slovenski pravopis. :-)
... ups, očitno včasih nisem tako hitro popizdil kot danes ali pa nisem tako natančno bral kot danes ... ja, ali pa sem danes res že pozabil, da je bilo včasih dovolj drugih stvari za popizdevat, tako da posebej zaradi "julije" nisem popizdil, jebiga ... khmm, čeprav moram v svoj zagovor povedat, da je naliman članek še za mene preveč od "včasih", ker sem se za avtomobile začel zanimat malo kasneje ...

P.S.: drugmirko je tukaj zgoraj lepo napisal in sam nimam kaj dodati, tako da zaradi mene ni treba čakat na tasilota, ki bo kot vsi slovenski strokovnjaki v podobnih primerih itak zagovarjal "stroko", karkoli že to pomeni ... OK, pravzaprav lahko dodam moj glavni "nestrokovni" argument, in sicer da če dobesedno celi svet piše lastna imena avtomobilskih modelov z veliko začetnico, potem je nekaj narobe s tistim, ki jih piše z malo ... khmm, ker če se vrnem na našo skupno s svetlim soncem obsijano pot iz socializma v komunizem in na
imperialistično-potrošniško-materialistično kramo, danes niti naši južni bratje Hrvati www.autonet.hr/ niti Srbi www.autoportal.rs/ nobene "julije" ne pišejo z malo ... evo, in ko smo gli pri obujanju spominov na svetlo pot v bodočnost in če bo tasilo res prišel mimo, pa bo mogoče lahko povedal, zakaj je bilo treba zamenjat stavek oziroma zakaj novodobna poved pove več kot starodobni stavek, čeprav ni nujno, da poved komu sploh kaj pove ...
anon-258854 sporočil: 470
[#2617059] 17.09.16 14:28
Odgovori   +    2
Mi ni všeč, preveč me spominja na stoenko. Sicer pa, kaj mi bo avto, ki gre 230 km/h, če pa se ne smem peljati več kot 50, 70, 90, 110, 130.
Hočem velik, udoben in varčen avtombil, ki ne gre več kot 150km/h.
anon-258854 sporočil: 470
[#2617061] 17.09.16 14:30
Odgovori   +    1
Kdaj bodo končno pričeli vgrajevati zračno vzmetenje? Ampak Full zračno vzmetenje, ne tiste Audi cice mice, pol zračno vzmetenje.
To bo napredek, ne pa 300 km/h, ki itak nimaš kje uporbiti.
chef sporočil: 2.987
[#2617066] 17.09.16 15:20 · odgovor na: anon-258854 (#2617059)
Odgovori   +    1
Težko boš danes dobil takega, ki ne gre več kot 150 km/h. Mi je pa ob nekaterih komentarjih na temo pospeškov in hitrosti padlo na pamet le tisto, da hvala bogu, da nekateri predniki niso bili zadovoljni zgolj z drevesom, temačno jamo in surovim mesom.
Je pa res, da v normalnih državah zmogljivosti še tako močnega avtomobila lahko varno in brez posebnih težsav preizkušaš na dirkališču oziroma več njih, pri nas pa so bolj pomembni metulji in civilne iniciative. In konec koncev, Nemčija je le štiri ure stran.
Sicer nima veze s tem, ampak državi in njenim vrlim organom sta kraja in represija veliko lažja, če se jih ljudje bojijo oziroma so vse bolj v vlogi ovac. Izvoli ;)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2617075] 17.09.16 17:42 · odgovor na: chef (#2617066)
Odgovori   +    1
[chef]
Težko boš danes dobil takega, ki ne gre več kot 150 km/h. Mi je pa ob nekaterih komentarjih na temo pospeškov in hitrosti padlo na pamet le tisto, da hvala bogu, da nekateri predniki niso bili zadovoljni zgolj z drevesom, temačno jamo in surovim mesom.
Je pa res, da v normalnih državah zmogljivosti še tako močnega avtomobila lahko varno in brez posebnih težsav preizkušaš na dirkališču oziroma več njih, pri nas pa so bolj pomembni metulji in civilne iniciative. In konec koncev, Nemčija je le štiri ure stran.
Sicer nima veze s tem, ampak državi in njenim vrlim organom sta kraja in represija veliko lažja, če se jih ljudje bojijo oziroma so vse bolj v vlogi ovac. Izvoli ;)
S tem odgovorom si čisto vse povedal o svoji filozofiji. Pač tipično razmišljanje neke kategorije ...., ki vidi samo sebe, ne vidi pa drugih in smatra izvajanje prometne regulative za represijo nad njhovo nad-svobodo.
Sam tako imenovano represijo smatram nekoliko drugače, v smislu moje zaščite (in seveda drugih prometnih udeležencev) pred norci na cesti. Avto je prevozno sredstvo in služi prevažanju od kraja A do karaja B v okviru splošno dogovorjenih tehnično prometnih norm. In kot je že prej bilo rečeno z vsem potrebnim udobjem. Če vam pa omejene hitrosti duše drage niso všeč, si pa kupite dirkalnik in dirkajte na dirkališču, saj niso tako daleč stran. Samo ne po cesti kot se to počne pri nas premnogokrat! V Nemčiji pa res hitrosti niso omejene, toda sam sem vedno tičal v nekih kolonah, ker ne ljubim preveč polnočne vožje, vsekakor je pa za hitro pot bolj primeren ICE, da ne govorimo o TGV-ju v Franciji.
FIN-379669 sporočil: 8.039
[#2617076] 17.09.16 17:44 · odgovor na: chef (#2617066)
Odgovori   +    1
Električna vozila se praktično ne vozijo več kot 1 km na AC nad 150 km/h. Imetniki takih vozil jih kupijo z drugim namenom. Pa še pospeške do 80 km/h ima kot tale Alfa - za pol manj denarja.

Poleg tega je vsa razprava o superšportni Alfi pretirana in se deloma strinjam z Mačkom: Avto je prevozno sredstvo in v današnjem gostem prometu je treba primarno zasledovati potrebe po varčnosti vožnje in varnosti vozila, deloma tudi po drugi vrsti e-multifunkcionalnosti.

Avto z 200 KM moči je vrh glave glede na to, da so težo vozil večinoma spravili pod 1,7 tone. Avto s 500 KM moči pa je za zaljubljence v avte (tudi sanjače). Kaj čmo, tudi taki obstajajo. Pa kaj pol. Tudi tako Alfo je lepo pogledati, vendar z vsakodnevnim razumom in uporanostjo nima kaj dosti zveze.
anon-258854 sporočil: 470
[#2617077] 17.09.16 17:44 · odgovor na: chef (#2617066)
Odgovori   +    1
To nima nobene veze s strahom. Ljudje imamo vsak svoj pogled na svet. Eni radi plačujete kazni in si msilite, da ste uporniki, drugi smo pač bolj racionalni. Nimam nič proti športnim avtom. Naj jih izdelujejo in naj jih ima kdor ga pač takšnega hoče. Italijanski avti mi pa nikoli niso bili všeč. Ali ne bi bil to napredek, če bi naredili tudi udoben, moderno vzmeten avto? Pa bi lahko tisti, ki želimo udobje izbrali takšen avtomobil in vi ostali pač kakršen si želite?
chef sporočil: 2.987
[#2617081] 17.09.16 18:24 · odgovor na: FIN-379669 (#2617076)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: chef 17.09.2016 18:30
Za 150 km/h je dovolj tudi 45 konjev. Pojma nimam v bistvu, kaj razni mački sploh želite povedat pa tudi dvomim, da koga to v temi o športni mrcini sploh zanima. Srečno drugje ;)

Strani: 1 2