Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2669788] 28.08.17 11:20 · odgovor na: bobek13 (#2669776)
Odgovori   +    1
Prosim lepo. To je le malenkostna samopromocijska oddolžitev za tvojo promocijo špeckahlanja in komplimente pobalinstvu. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2669961] 29.08.17 12:26 · odgovor na: pobalin (#2669788)
Odgovori   +    1
A veš tisto, ko prebereš odklenjen članek, pa pod njim tri komentarje, ki se vsi nanašajo na napake v članku, pa potem hočeš replicirati na en komentar, pa se ti pojavi napis "Ta tema je zaklenjena".
avto.finance.si/8859...-Slovencev

Potem se pa spomniš, da si pred kratkim iskal svoj strupen ampak čisto nič za lase privlečen komentar pod člankom istega avtorja, a ga nisi našel. Pa si misliš, a ne bi bilo bolje in bolj varno, če bi tudi njegove članke zaklepali, kot je zadnje čase zaklenjena večina Milačevih člankov. Je možno, da nima vsak avtor pravice svojega dela nameniti samo naročnikom? Ali gre za razpetost med ekstrovertiranostjo fotoesejista in introvertiranostjo ranljivega ega? Kdo bi vedel...

Neznanka ostaja tudi razlog, da sta oba avtorja Financ zamolčala, kakšno pobalinsko provokacijo si je omislil Ford, ko je novinarje povabil na vožnjo Fieste v severni Valladolid.

Tam je namreč Renault postavil svojo prvo tovarno v Španiji, v kateri so dolgo delali majhne avtomobile (Katro, Petko, Clio), zadnje čase pa od tam prihajata Captur in Twizzy.
en.wikipedia.org/wik...id_Factory

Čeprav ima Ford svojo špansko fabriko v slikoviti južni Valenciji, ki ima zelo zanimivo genezo, po kateri je prvovrsten velik sadovnjak (magnanimously) prepustil mesto tovarni avtomobilov.
In 1973 the Ford Motor Company headed by Henry Ford II purchased 270 acres (1.1 km2) of orchard on the edge of Valencia. Exactly 1,000 days later, on 18 October 1976, the first Ford Fiesta rolled off the production line.
en.wikipedia.org/wik...ncia_Plant
pobalin sporočil: 14.456
[#2669969] 29.08.17 13:12 · odgovor na: pobalin (#2669961)
Odgovori   +    0
Tole je sicer sponzorirana propaganda, ampak vseeno - maledetto d'Anunzio, požri se! :-)
‘Red’ Rijeka is ready to rock as European Capital of Culture 2020
Rijeka, Croatia’s third-largest city, will be European Capital of Culture in 2020. But don’t wait, this left-leaning, punk-loving city is ready to rock now – as its locals reveal …
Na koncu pa še pojasnilo, ki nedvomno potrdi, da gre za sponzorirano objavo, obenem pa z vstavljenimi linki služi še kot zadnja vaba.
The trip was provided by the Croatian National Tourist Board and the Grand Hotel Bonavia (doubles from £118 B&B), in Rijeka. Ryanair flies from Stansted to Rijeka twice weekly until 30 September 2017. Jet2 flies to Pula; it’s then possible to take a scenic bus (one hour and 15 minutes) to Rijeka through Istria. For more information on the city go to Visit Rijeka
www.theguardian.com/...food-music
To je meni veliko bolj všeč kot kripto oglaševanje pod slabo masko nekakšnih prilog in portalov, ampak okusi so različni.
pobalin sporočil: 14.456
[#2670057] 30.08.17 02:57 · odgovor na: pobalin (#2669969)
Odgovori   +    1
A veš tisto, ko pri prerokih Resnice vedno znova odkriješ isti vzorec skrajnega podcenjevanja in poneumljanja ljudi, a te vedno znova preseneti. Na primer s tem, da je portal Resnice 22.8.2017 objavil novico, daj je Janša podpisal založniško pogodbo v Angliji.
Janez Janša podpisal pogodbo z znano londonsko založbo za svoj zgodovinski roman!
nova24tv.si/slovenij...ski-roman/
Sredi članka je vstavljena slika iste novice s spletne strani The Bookseller v angleščini z jasno vidnim datumom objave 9.3.2017 (!?) in napovedjo, da bo knjiga izšla poleti. Saj bralci Portala Resnice ne bodo gledali teh malenkosti, če pa že, bo zmagala Resnica in ne pamet.

Žaltav je tudi opis v naslovu: "znana londonska založba". Funkcionalen človek že iz imena založbe sklepa, da ne gre za eno od velikih založb, a je vseeno presenečen, ko ugotovi, da je ta IndieBooks le nekaj let staro mikro podjetje, ki se samopredstavi kot "artisan publisher". V ponudbi ima približno poldrugi raznovrstnih knjig. Lastnik, direktor in urednik James Humphreys je bil menda piarovec Tonyja Blaira, je pa tudi avtor nekaj knjig.

Janšev Beli Panter je izpostavljen na naslovnici spletne strani založbe, saj ga že ponuja v predprodaji po znižani ceni 7,95 GBP (redna 12,95). Knjiga naj bi izšla do konca septembra.
indiebooks.co.uk/ind...duct_id=81

Mladinska knjiga to knjigo v slovenščini prodaja za 25 evrov.
www.emka.si/norisko-...3385,11373
V Sloveniji kupovat ni poceni, slovensko robo zunaj drago prodat je pa blazno težko. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2670058] 30.08.17 03:16 · odgovor na: pobalin (#2670057)
Odgovori   +    1
Po poročanju Požarja in Vezjaka, bo Moja Dežela kmalu bogatejša za še en medij: Škandal24 na papirju in digitalu. Veselite se!
vezjak.com/2017/08/2...ezplacnik/
pobalin sporočil: 14.456
[#2671511] 07.09.17 00:05 · odgovor na: pobalin (#2670058)
Odgovori   +    0
Gustl me je danes naučil uporabljat eno čisto novo orodje. Simpl in učinkovito, če hočeš komu reči, naj si pogugla.

Menim, da je orodje silno uporabno tudi za rejv Financ: garant poveča produktivnost, radikalno zmanjša riziko napak pri prevajanju, prepisovanju in kopi-pejstiranju. Za povrh lahko zmanjša račun za glupe sta.sijevske rejve.

Gre pa takole. Dežurni v drugih medijih najde zanimivo zgodbo, namesto da bi se trudil s prepisovanjem in prirejanjem, si izmisli udaren naslov, skrbno izbere ključne besede za to zgodbo in v rejvu objavi nekaj takega:

Jelinčič mala riba v veliki korupcijski mreži azerbajdžanskega režima
lmgtfy.com/?q=Azerba...Jelinčič

ali pa

Vlada namerava avtomobiliste še bolj skubiti
lmgtfy.com/?q=predlo...a+odbor+dz
pobalin sporočil: 14.456
[#2671969] 08.09.17 13:43 · odgovor na: pobalin (#2669961)
Odgovori   +    1
[pobalin]
A veš tisto, ko prebereš odklenjen članek, pa pod njim tri komentarje, ki se vsi nanašajo na napake v članku, pa potem hočeš replicirati na en komentar, pa se ti pojavi napis "Ta tema je zaklenjena".
Ali pa prebereš odklenjen orto-promo članek, pa pod njim nekaj normalno kritičnih komentarjev, pa ti zadeva malo zasmrdi, pa greš malo pogledat naokrog, pa napišeš strupen ampak čisto realen komentar, potem pa čez en dan odkriješ, da je članek pod ključem. Ja, to. :-)
avto.finance.si/8860...-pogajanja
pobalin sporočil: 14.456
[#2672154] 09.09.17 13:44 · odgovor na: pobalin (#2671969)
Odgovori   +    0
Ker je rubrika reciklaža po zadnji prenovi manj izpostavljena kot nekoč, niti ne vem več, če je vsakodnevna. Zato si pomagam sam. Še sreča, da niso vsi za reciklažo primerni odpadki končali v "naključnem" požaru, kot je zadnje čase moda.

Aha, od para Financ-izzivalnih 2010 junakov do kriminalnih bedakov.
Glavna posebnost Skupine Aha je izvirni način sodelovanja med lastnikoma, managerji in zaposlenimi. Tokrat ne podeljujemo priznanja izziv 2010 zgolj za ambiciozne načrte in prepoznavanje priložnosti tam, kjer jih drugi ne vidijo, temveč tudi za svež način korporacijskega upravljanja in vodenja podjetij.
Skupina Aha je pritegnila pozornost našega uredništva, še preden je letos januarja prevzela podjetje Seca Plast s 120 zaposlenimi in približno devetimi milijoni evrov prihodkov. Kdo sploh je...
manager.finance.si/2...n-Lukancic
Posel mojega življenja oziroma moja najboljša življenjska naložba sta bila čas in denar, ki sem ju namenila za duhovno rast, spoznavanje same sebe in odkrivanje poslanstva, ki ga imam v življenju. Približno dve leti (od 1998 do 2000), sem vsak prosti trenutek namenila temu, in to je bil definitivno posel mojega življenja. Meditacija je tudi sicer del mojega vsakdanjika.
Mojca Lukančič, odvetnica in solastnica Aha Skupine in dobitnica priznanja managerski izziv 2010
www.finance.si/271600#
Mojca Lukančič in Nigel Buxton sta letos prejela tudi nagrado revije Manager za izziv leta 2010. Lukančičeva pravi, da bi bila vsekakor vesela, če bi razpolagala z aktivnim premoženjem v neto vrednosti 12,6 milijonov evrov. "Moj osebni moto, ki sem si ga sposodila iz nekega ameriškega plakata, je: Nekateri sanjajo o uspehu. Drugi se prebudijo in zanj trdo delajo! Vesela in ponosna bi bila, če bi me upoštevanje mojega mota pripeljalo na listo najbogatejših Slovencev. Bojim pa se, da na to listo ne spadam," je zapisala v odzivu.
www.finance.si/29784...jbogatejsa
Revija Manager je februarja letos nagrado izziv leta 2010 podelila Skupini Aha. Gre za nagrado, ki jo naše uredništvo podeljuje managerjem z ambicioznimi načrti za prihodnost. Mojco Lukančič in Nigela Buxtona, lastnika Skupine Aha, smo izbrali, ker sta drzna na sistematičen način: kupujeta podjetja, v katerih vidita prihodnost, nato pa jih skupaj z managementom korak za korakom razvijata in izboljšujeta. Na začetku letošnjega leta sta kupila Seca Plast iz Laškega s približno 120 zaposlenimi, julija pa sta od Iskre, d. d., kupila Iskro EMS.
www.finance.si/29213...kupine-Aha
Do zaslužka s prevzemanjem podjetij
Začela sva iz nič, pravita lastnika holdinške skupine Aha in letošnja dobitnika nagrade revije Manager Izziv 2010, odvetnica Mojca Lukančič in njen zunajzakonski partner Nigel Buxton, sicer...
mojefinance.finance....m-podjetij
Podjetje Seca Plast bo kupljeno danes; na vrsti še nekdanji dobavitelj Tehnochem
Družba AHA Plastik odvetnice Mojce Lukančič in Angleža Nigela Buxtona bo danes končala prevzem podjetja za proizvodnjo izdelkov iz plastičnih mas Seca Plast iz Laškega in se tako utrdila na...
www.finance.si/26985...za-pocitek
Nigel Buxton, managerski trener za osebnostno rast, se po novem ukvarja predvsem z rastjo podjetij. Svojih, ki jih je prevzel.
Skoraj vsako podjetje je primerno za prevzem. Vprašanje pa je, kaj želite," pojasnjuje Nigel Buxton, angleški poslovnež, ki je leta 2006 prevzel Lesnino Emmi in manj znano podjetje Plastik....
manager.finance.si/2...rajo-rasti
Strokovnjaka za prevzeme Nigel Buxton in odvetnica Mojca Lukančič prevzemata Lesnino Emmi, šef tarče Roman Stegne se ne upira
AHA Aluminij, ki za 5,5 milijona evrov prevzema Lesnino Emmi, je v lasti družbe za pridobivanje spoznanj AHA Spoznanje. Ta je last Nigela Buxtona in odvetnice Mojce Lukančič, para, ki ima bogate...
www.finance.si/16589...snino-Emmi
»V podjetje sem prišel, da bi ga poslovno prestrukturiral, a že od začetka je bilo jasno, da tega brez finančnega prestrukturiranja ne bo mogoče storiti. Žal se je zadeva zavlekla prek vseh pričakovanj. Poleg tega obstajajo standardi korporativnega upravljanja, na katere so na drugi strani, pri drugih deležnikih videli drugače kot jaz, in nisem se več videl v tej zgodbi,« nam je dejal in tako najbrž poskušal nakazati nesoglasja med njim in lastnikoma AHA Mure.
www.delo.si/gospodar...kocan.html
BTW, kanarček Damir Kočan, ki v AHA ni na ves glas zažvrgolel ampak samo odletel, je od leta 2014 v belgijski skupini Soudal, ki je v Sloveniji prevzela dve podjetji TKI Srpenica in Mitol. Tam je menda direktor za naš, JV del Evrope.
Trgovina s prestižnimi oblačili Aha Midas, ki je bila del skupine AHA Mojce Lukančič in Nigela Buxtona, je danes končala v stečaju. Kot je razvidno iz sklepa ljubljanskega okrožnega sodišča, je predlog za stečaj vložila država oziroma Furs. Država je predlog za stečaj vložila zaradi 144.572 evrov terjatev iz naslova zapadlih davčnih obveznosti. Predlogu za stečaj je vodstvo Aha Midas ugovarjalo, vendar je sodišče po opravljenem naroku odločilo, da je družba insolventna.
live.finance.si/3518...-v-stecaju
Na okrajnem sodišču v Idriji, od koder prihaja Lukančičeva, so v teh dneh izdali odredbo o prodaji njenih nepremičnin. Za 19. oktobra so razpisali prvo javno dražbo, na kateri bodo ves dan iskali kupce za več kot 30 različnih poslovnih prostorov.
Kljub temu ni prepričala murskosoboških kriminalistov, ki so februarja 2014 proti njej in Buxtonu vložili ovadbo zaradi suma storitve kaznivega dejanja preslepitve pri pridobitvi posojila. V kateri fazi je zadeva in ali so morda že zahtevali sodno preiskavo, na tožilstvu še preverjamo.
siol.net/posel-danes...nja-443727
Na specializiranem državnem tožilstvu so za Siol.net potrdili, da so proti Lukančičevi in njenemu partnerju Nigelu Petru Buxtonu pravnomočno uvedli sodno preiskavo zaradi suma storitve kaznivega dejanja zlorabe položaja.
Zahtevo za preiskavo so vložili že avgusta 2015, približno leto dni in pol po odmevnih hišnih preiskavah pri Lukančičevi in drugih vpletenih, avgusta lani pa jo je sodišče tudi uvedlo. "Sodna preiskava je v teku," so povedali na tožilstvu.
siol.net/posel-danes...cem-443852
pobalin sporočil: 14.456
[#2673615] 18.09.17 14:39 · odgovor na: pobalin (#2672154)
Odgovori   +    1
Tole bi sicer pasalo pod članek o pomenu domačih semen v Agrobiznisu, ampak ga nisem mogel komentirati.
The seeds and the skins are separated using a traditional seed cleaner, which is also uncommon these days as Americans aren't allowed to save their seeds if they're owned by a large corporation.
Po drugi strani je pa tako odbito, da zna zanimati ljubiteljskega agronoma in pastirja čebel Črta - moka iz tropin. (tojemožnosamovameriki)
Fancy yourself some riesling and apple cinnamon pancakes for breakfast, or perhaps a cab sav brownie? One business in the United States has embraced a 'drink your wine and eat it too' attitude turning grape waste into wine flour.
www.abc.net.au/news/...ur/8946284
No, pa naj navržem še eno ideološko from down under za Janeza Tomažiča, enega največjih deželnih prerokov absolutne zablode in gotovega propada zadružnih sistemov. :-)
Southern Cross University and the nationwide Farming Together project are researching the coop model and are finding it has distinct advantages.
www.abc.net.au/news/...ck/8892726
pobalin sporočil: 14.456
[#2674809] 22.09.17 19:25 · odgovor na: pobalin (#2673615)
Odgovori   +    1
Dober glas seže v deveto vas. Pri čemer je najbolj balkansko tragično, da je očitno šele angleški komik na ameriški televiziji na glas omenil kretensko logiko hrvaškega oglaševalca, ki je k učenju tujega jezika vabili v tem tujem jeziku.
www.youtube.com/watc...u.be&t=106

Da je balkanske pisune mučilo predvsem vprašanje marketinške genialne drznosti, morebitne prizadetosti nežne dušice iz Sevnice in odločnosti njene odvetnice, ne pa, kako je možno v Hrvaški objavljati reklame v tujem jeziku, je krasna podoba klečeplazne balkanske forme mentis s cerebralno žlahto med giricami v piranski vali.
S tim su postom postali viralni hit, a njihova objava se munjevito širi po FB-u, uz komentare 'Nisu valjda!', 'Hrabro i genijalno', 'Sad će ih Melania tužiti', na što oni spremno odgovaraju: 'Jedva čekamo'.
www.vijesti.rtl.hr/v...engleskog/
Fotografiju inovativnog plakata objavili su na svojoj stranici na Facebooku i dobili stotine pozitivnih reakcija te brojne komentare podrške i od marketinških stručnjaka.
www.24sata.hr/fun/pl...ump-540106
I dok su ih neki u komentarima upozorili na dvoznačnost navoda odnosno na mogućnost da ih Melania tuži zbog korištenja njezinog lika i djela s obzirom na to da je nakon Trumpove pobjede angažirala odvjetnicu u Sloveniji koja prati takve stvari, u institutu nisu ni najmanje zabrinuti.
Uostalom, bez obzira kako tko shvatio poruku na njihovom plakatu, on je postao hit te danas o njemu priča čitava Hrvatska.
www.index.hr/black/c...94694.aspx
Glede na to, da je ta plakat na Hrvaškem, Musarjeva še razmišlja, ali bo svojo stranko Melanio Trump o tem sploh obvestila. "O čisto vsem pač Melanie ne obveščam, vsega tega je preprosto preveč," je še povedala za Siol.net.
siol.net/novice/svet...hit-449259
Na vprašanje, ali je bila o dogajanju obveščena tudi prva dama ZDA, je Pirc Musarjeva odgovorila: "Seveda. Brez njenega mandata ne počnem nič." Tega, ali je plakat Sevničanko prizadel, odvetnica ni želela komentirati.
siol.net/novice/svet...zbo-449450
Američki Institut iz Zagreba koristio je lik i osobu gđe. Melanije Trump u komercijalne svrhe kako bi oglašavao svoje tečajeve engleskog jezika, bez dopuštenja gđe. Melanije Trump, a čime je počinjena povreda Kodeksa oglašavanja i tržišnog komuniciranja i Zakona o obveznim odnosima. Ispričavamo se zbog bezobzirnog čina kojim je povrijeđena gđa. Trump.
americkiinstitut.hr/kampanja/
Spineless attention whores.
pobalin sporočil: 14.456
[#2675933] 29.09.17 10:57 · odgovor na: pobalin (#2674809)
Odgovori   +    1
Berem komentarje pod ful totalno zaklenjenim Franklovim člankom o učnih letih direktorja Kriptopolža na portalu Manežer,
manager.finance.si/8...lockchainu

pa mi šine v pobalinsko glavo en tak butast izziv za spretno pero (ni z veliko začetnico) in bister um. Bi kdo znal nam, forumskim retardirancem in drugim, razložiti osnove Oblakove Lipe in današnjih kriptovalut, glavne razlike in morebitne podobnosti med njimi? Koliko lip bi danes dobil za en bitkojn? Itn.

V mislih imam avtorja takega kalibra, da lahko danes objavi svoj več let star tekst in še vedno izpade frajer. Več tekstov, s pripisom "čez X let vse prav pride". #ifyouknowhomimean :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2675939] 29.09.17 11:28 · odgovor na: pobalin (#2675933)
Odgovori   +    3
[pobalin]
Berem komentarje pod ful totalno zaklenjenim Franklovim člankom o učnih letih direktorja Kriptopolža na portalu Manežer,
manager.finance.si/8...lockchainu

pa mi šine v pobalinsko glavo en tak butast izziv za spretno pero (ni z veliko začetnico) in bister um. Bi kdo znal nam, forumskim retardirancem in drugim, razložiti osnove Oblakove Lipe in današnjih kriptovalut, glavne razlike in morebitne podobnosti med njimi? Koliko lip bi danes dobil za en bitkojn? Itn.

V mislih imam avtorja takega kalibra, da lahko danes objavi svoj več let star tekst in še vedno izpade frajer. Več tekstov, s pripisom "čez X let vse prav pride". #ifyouknowhomimean :-)
Mr. Blitzschrieb, a ti mas to temo odprto prav za pizdakanje nad zaklenjenimi clanki, v smislu "prebral sem naslov in ze vidim da je cel clanek out of order"?

Ker ce to tko spila, pol pa res vec ni prav nobenega razloga za narocnino...

Un avtor je pa tko... ce mu frankl glih roko na hrbet zvije, od spredaj da snops na mizo in poleg s solznimi ocmi zastoka "c'mon, for ooold times sake", iz zepa pa mu gleda sop zelenih... pol z muko nekaj nakraca.

Dost lazje ga je na forumu zmanipulirat, da kaj posoli... saj ves, breme sirjenja Resnice pa to :-))
pobalin sporočil: 14.456
[#2675963] 29.09.17 12:26 · odgovor na: anon-207617 (#2675939)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 29.09.2017 12:30
[NemirniTujec]
Mr. Blitzschrieb, a ti mas to temo odprto prav za pizdakanje nad zaklenjenimi clanki, v smislu "prebral sem naslov in ze vidim da je cel clanek out of order"?
Mr. Nemirni, sem šel (namesto tebe, he, he) pogledat na začetek Špeckahlanja in ne, inicialna špecanja so bila nad prebranimi članki. Možno pa je, da tudi tu velja: novi časi, novi običaji.

Sicer nikjer nisem napisal, da je Frankov tekst out-of-order, sem se pa ob branju komentarjev g. Endimiona in tov. Najobj spomnil na Oblakovo Lipo in se mi je paralela nenadoma zazdela vredna debate. A sem samo navaden pobalin, ki je mogoče brcnil v totalno temo, ne pa v zanimivo temo.
Ker ce to tko spila, pol pa res vec ni prav nobenega razloga za narocnino...
Jaz ta razlog iščem že kar nekaj let, pa ga še nisem našel. Zate pa ne vem.
Un avtor je pa tko... ce mu frankl glih roko na hrbet zvije, od spredaj da snops na mizo in poleg s solznimi ocmi zastoka "c'mon, for ooold times sake", iz zepa pa mu gleda sop zelenih... pol z muko nekaj nakraca.
Per aspera ad astra.
Nemo enim fere saltat sobrius, nisi forte insanit.
Dum spiro, spero.
Dost lazje ga je na forumu zmanipulirat, da kaj posoli... saj ves, breme sirjenja Resnice pa to :-))
No, saj prav to sem imel za bregom s tem poskusom. Najprej sem mu hotel napisat z.s., ker pa sem se spomnil na njegovo muhavost in na svojo odgovornost, da to pobalinsko temo držim pri življenju, sem pač storil, kar sem storil. Je pa lepo, da ima ta moja mala provokacija mednaroden doseg. :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2675968] 29.09.17 12:38 · odgovor na: pobalin (#2675963)
Odgovori   +    3
Tukaj na angleskem je vase pobalinstvo nadvse cenjeno... udba je tukaj dosti bolj tehnicno dovrsena, prakticno si pod kamerami ko stopis cez prag. Pobeg v eno minorno jezikovno skupino na spletu je eno zadnjih okenc umazane svobode v tem krasnem novem svetu.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2675971] 29.09.17 12:51 · odgovor na: pobalin (#2675963)
Odgovori   +    4
V sosednji temi... starejsi gospod rename, ki se bliza vasim castitljivim pobalinskim letom, bo zgleda iz moralno trdnega in stabilnega jansevega zavetja pregnan med nas odpadnike, vsegliharje, abstinente! Med tiste, ki ostanemo doma in svoj glas podarimo zmagovalcu, kot on sam rece.

"Glej, neznatni clovek,
Neznansko silo svicarske centralne banke! Hromi so shodili, slepi spregledali, pravicni so zrtvovani na volilnem oltarju zaspekuliranih frankistov!"

Ali nekoliko manj vzneseno:
"ce bi se lahko se enkrat rodil,
najraje svicarski bancnik bi bil."

Tudi vsegliharji nismo vec to, kar smo bili...
pobalin sporočil: 14.456
[#2675976] 29.09.17 13:15 · odgovor na: anon-207617 (#2675971)
Odgovori   +    2
Pojma nimam, kakšno somo dobivate v Veličastni Brexitaniji, ampak ko sem tole prebral, bi tudi jaz malo probal. Na varnem, med domačimi in za trikrat zapahnjenimi vrati. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2676122] 30.09.17 11:47 · odgovor na: pobalin (#2675976)
Odgovori   +    1
Nedavno sem pod člankom opazil en hecen feler v tukajšnjem sistemu umetne inteligence (!). Ni edini primerek, ker se zadeva pojavlja tudi pod drugimi članki, ampak tisti so zaklenjeni, takih pa si od intervencije Mr. NemirnegaTujca ne upam več omenjati. :-)

Za kaj gre? Če je v članku omenjena npr. petina (20%) nečesa, umetna pamet Financ med ključne besede oz. oznake za radar očitno doda Petin. Petin je (bil) sesuti prihvatizacijski voz tranzicijskega povzpetnika in vektorskega potnika Zdenka Pavčka. Tako bo to, ko nam bo zavladala umetna inteligenca (!). :-)
Oznake: Radar: Dostava obvestila ob objavi članka, ki vsebuje oznako.
Petin, Evropska investicijska..., SID banka, Luka Koper
www.finance.si/88605...ugi-tir-bo
pobalin sporočil: 14.456
[#2676323] 02.10.17 10:42 · odgovor na: pobalin (#2676122)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 02.10.2017 10:44
Kdo lahko iz te objave zanesljivo ugotovi, kdo je naročnik tega oglasa - preden klikne na edini link?
OGLASNO SPOROČILO
9 lastnosti, ki jih ceni vsak delodajalec
topjob.finance.si/88...elodajalec
Kaj pravi Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot)?
15.a člen
V vseh oglaševalskih sporočilih, ki so del ali pa predstavljajo storitev informacijske družbe, mora biti, če ni z drugim predpisom to že urejeno v enakem ali večjem obsegu, poleg podatkov iz 2. člena tega zakona zagotovljeno tudi, da je jasno prepoznavno, da gre za oglaševalsko sporočilo in katero podjetje je njegov naročnik.
Izpolnjen je samo prvi od dveh boldanih pogojev. Butasti zakoni (že spet, itak) ali spoštovanje zakonov po krpanovsko domače, kakor se komu zljubi in mu status dopušča?
pobalin sporočil: 14.456
[#2676698] 03.10.17 15:19 · odgovor na: pobalin (#2676323)
Odgovori   +    0
Nekaj skepse o elektrificiranih kolesljih:
Fiat Chrysler Automobiles CEO Sergio Marchionne believes that a widespread move to electric vehicles could be catastrophic because it has the potential to increase CO2 emissions and worsen global warming.
Marchionne said that two-thirds of global electricity is produced using fossil fuels such as coal and oil today, which means the actual CO2 emissions of a battery-powered car are “at best” equivalent to those of a car with a gasoline engine.
europe.autonews.com/...the-planet
The rise of electric cars could leave us with a big battery waste problem
Carmakers, recyclers and tech startups are working to solve the question of how to deal with lithium-ion batteries when they wear out
...
The number of electric cars in the world passed the 2m mark last year and the International Energy Agency estimates there will be 140m electric cars globally by 2030 if countries meet Paris climate agreement targets. This electric vehicle boom could leave 11m tonnes of spent lithium-ion batteries in need of recycling between now and 2030, according to Ajay Kochhar, CEO of Canadian battery recycling startup Li-Cycle.
...
Linda Gaines, transportation system analyst and electric vehicle battery expert at the Argonne National Laboratory in the US says: “The bottom line is there’s time to build plants”. “But”, she adds, “we don’t know what kinds of batteries they’ll be yet. It would help if the batteries were standardised and designed for recycling, but they’re not.”
www.theguardian.com/...-recycling
bobek13 sporočil: 4.301
[#2676700] 03.10.17 15:24 · odgovor na: pobalin (#2676698)
Odgovori   +    0
Jap, ekomobilnost je prvovrstni ekonateg...

:-)

LpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2676919] 04.10.17 09:36 · odgovor na: bobek13 (#2676700)
Odgovori   +    1
[bobek13]
Jap, ekomobilnost je prvovrstni ekonateg...
Približno tolikovrstni kot vsaka ideologija... Zato ima večina ekoagitatorjev družboslovno izobrazbo, da skozi šnelkurse in prepisane pamflete res izvrstno razumejo kemijske, fizikalne in biološke procese. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2677498] 07.10.17 15:11 · odgovor na: pobalin (#2676919)
Odgovori   +    1
Delo ima rubriko Kje so zdaj (kapitani slovenskih tranzicijskih aka piratskih ladij). Januarja so nekaj malega objavili o politikantsko-podjetniškem tipu, ki je v državni službi nepojasnjeno silno obogatel, pri čemer je čisto naključje, da je službeno in privatno mešetaril z nepremičninami in parklje uspel vtakniti tudi v prihvatizacijo BTC. Silno dolg prebavni trakt slovenskih sodišč ga je po prvi stopnji prebave vrnil v fazo prežvekovanja.

Kakorkoli že, meni je v pričakovanju nepremičninskega davka padlo v oči to, da je gursovskaja vrednost njegovega stanovanja cca dvakratnik vrednosti mojega, pol manjšega, ampak jaz v svoji "polovički" nimam ne terase in tudi ne parkirnega mesta (v pokriti garaži?). Očitno je bil Oven tisti, ki je izrabil posebno ponudbo TOP-GURS "če pokličete zdaj, vam v vrednost štejemo še vse hišne perifernalije." Bring it on, the superhik tax! Da se bomo počutili še bolj varne.
Podatki kažejo, da ima v Ljubljani 140 kvadratnih metrov veliko stanovanje s prostorno teraso in dvema parkirnima mestoma, ki je po oceni geodetske uprave vredno 341 tisoč evrov, njegovo 455 kvadratnih metrov veliko vilo z bazenom v Ankaranu (nekdanji počitniški dom Iskre) pa je Gurs ovrednotil na prav toliko.
www.delo.si/ozadja/k...daj_1.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2677689] 09.10.17 10:05 · odgovor na: pobalin (#2677498)
Odgovori   +    1
Zanimivo, kakšen tihi boj se vodi za/proti transparentnosti lastništva firm. Medtem ko se pri nas sliši občasne glasove, da Ajpes ponuja preveč podatkov, je Slovenija ponekod izpostavljena kot primer s prave strani radarja transparentnosti in je primerjana npr. z Veliko Britanijo.

Na drugi strani se menda dogaja "tojemogućesamouhrvatskoj":
Iako su kilometrima udaljeni od shvaćanja transparentnosti u Hrvatskoj, i u Sloveniji postoje ograničavajući faktori u zakonu koji će onemogućiti da se u tražilicu naprosto ukuca nečije ime i dobiju svi podaci (pretraživo će biti vlasništvo pojedinačnih pravnih subjekata), pa u Sloveniji kao najbolji primjer navode Veliku Britaniju koja ima najtransparentniju tražilicu.
Velika Britanija daleko je odmakla u transparentnosti vlasništva jer je tamošnja Vlada još prije nekoliko godina zaključila kako joj je javnost najbolji osigurač.
faktograf.hr/2017/10...iva-vlada/
pobalin sporočil: 14.456
[#2677697] 09.10.17 10:30 · odgovor na: pobalin (#2677689)
Odgovori   +    1
Problemov in mešetarjenja z nepremičninskim davkom nimamo samo v Moji Deželi, ampak tudi na Hrvaškem. Imajo tudi problem nekredibilnih izjav predsednika vlade Plenkovića.
“Vlada je pristupila toj temi (poreza na nekretnine, op.a) na način da nismo htjeli uvesti vrijednosni porez na nekretnine kakav poznaju mnoge članice Europske unije i mnoge druge zemlje. Takav vrijednosni porez značajno bi opteretio vlasnike nekretnina”, rekao je na aktualnom satu u Saboru premijer Andrej Plenković, odgovarajući na zastupničko pitanje Ivana Vilibora Sinčića.
Za dokazom da citirana tvrdnja nije točna ne treba tragati dalje od Nacionalnog programa reformi 2017. koji je Vlada RH u travnju ove godine uputila Europskoj komisiji. U tom je dokumentu Plenkovićeva vlada obećala Komisiji uvođenje upravo vrijednosnog poreza na nekretnine, kojeg se premijer sada pokušava odreći.
...
Sve zapravo ukazuje da aktualna HDZ-ova vlast uopće nije odustala od uvođenja tzv. jednostavnog poreza na nekretnine, usprkos prijedlogu izmjena Zakona o lokalnim porezima koji je upućen u Sabor, već ga je samo odlučila “rebrendirati”. Premijer Plenković to je praktički priznao na ovotjednoj sjednici Vlade, kazavši da se odredbe vezane za porez na nekretnine brišu iz Zakona o lokalnim porezima, uz dodatak da će se ovo pitanje dalje regulirati kroz Zakon o komunalnom gospodarstvu (Hina/Lider). Plenković je, naime, najavio izmjene tog zakona tijekom narednih nekoliko mjeseci, te obećao da će se pritom voditi računa o načelima pravednosti i razmjernosti, te da će u javnoj raspravi biti temeljita procjena fiskalnog učinka.
faktograf.hr/2017/09...ekretnine/
pobalin sporočil: 14.456
[#2677715] 09.10.17 11:27 · odgovor na: pobalin (#2677697)
Odgovori   +    0
Veš tisto, ko se malo zabavaš z mukami sosednje nekdaj bratske nam Lijepe Njihove? Pa slučajno najdeš ene vrste klon Financ (ima čak svoj "klub izvoznika") z enim krasnim praslovanskim imenom Lider (manežer im nije dovoljno ambiciozan). Pa v tem liberalnem Vođi prebereš kolumno urednika, ki je v bistvu reciklaža lastnega članka iz leta 1982. In se grenko zabavaš. No, to! :-)
O izlazu je prošli tjedan govorio i predsjednik republičke komore Vjekoslav Čemeljić: Krajgerova komisija naznačila je osnovne puteve. Izlaz je na dohvat ruke, ali ga moramo tražiti…
...
Građevinska industrija prevelika je i takva ne može ostati u godinama koje dolaze. Prioritet moraju imati, ako je to već zapisano kao najvažnije, izvoznici (koji su danas u tako teškoj situaciji da više vremena troše lutajući za lovom potrebnom za osobne dohotke radnika nego za ugovaranje novih poslova).
lider.media/stavovi/...35-godina/
Jer ste to pročitali sad, evo vam još bonus reading Ekonomalija:

lider.media/stavovi/...hrvatskoj/
lider.media/stavovi/...dobro-ide/
lider.media/stavovi/...aju-loptu/

Za konec pa še 100% črtovski naslov: "Pitanje iz 2020.: Kad će biti bolje? Odgovor: Bilo je 2017."
lider.media/stavovi/...o-je-2017/

Samo taj Lider nije na razini Financ - nema mangupskih komentara. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2677962] 10.10.17 11:54 · odgovor na: pobalin (#2677715)
Odgovori   +    0
New Yorker zna poslati res hude teaserje za svoje long-read članke!
This January, a few days before Donald Trump’s Inauguration, Mike Enoch, a self-proclaimed leader of the alt-right movement and one of the most prominent anti-Semites in the country, got doxed. It turned out that his real name was Mike Peinovich, and that he lived on the Upper East Side, with his Jewish wife. I was intrigued, to say the least. In general, I am opposed to doxing—I worry about vigilante mobs, false positives, slippery slopes—but not opposed enough, apparently, to overcome my curiosity. Two e-mail addresses were listed as belonging to Enoch. I wrote to them both.
He responded right away. I made no secret of the fact that I found his views repugnant, but I explained that I wanted to know how he’d ended up in this predicament and what he planned to do next. At one point, I wrote him a long note trying to persuade him to talk to me. His entire response was “You seem kinda mad.” We went back and forth for a while, but I had no real success in drawing him out, and eventually we both lost interest.
Then I heard back from the other e-mail address. “I am not the Mike Peinovich to whom you addressed this email, but I am his father,” it read. “Until two days ago, I was totally unaware of his ‘alt-right’ activities. . . . I am struggling to understand how [he] could have said, posted or tweeted the things that are attributed to him.” Four days after the rally in Charlottesville, where Enoch made a speech about “white genocide,” I went to meet Mike, Sr., to ask him how his son had strayed so far from his progressive upbringing.
www.newyorker.com/ma...upremacist
pobalin sporočil: 14.456
[#2678712] 13.10.17 13:22 · odgovor na: pobalin (#2677962)
Odgovori   +    1
Za konec tedna pa en tak groteskno bizaren pogled iz lufta na priobalno periferijo San Diega,

www.google.si/maps/p...17.1599036

ki je bil medijsko opažen že pred toliko leti, da se lahko zadevo danes ponovi

www.dailymail.co.uk/...stika.html

in BTW vpraša, kam je šlo 600 zelenih jurjev, če je zračni posnetek svastika bloka danes enak kot pred petimi oz. 50 leti. American taxpayers deserve an answer, I guess. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2678788] 14.10.17 11:52 · odgovor na: pobalin (#2678712)
Odgovori   +    1
Evo, ker je skoraj poldne, pa v rejvu "poslovnega časnika Finance" še niso nič napisali o nekem članku o avstrijsko-koroških posojilniških izbrisancih v današnjem Delu (rubrika gospodarstvo!). Zato bom to naredil tu kar jaz. Pozor, članek je zaklenjen, zato za zastonjkarje velja WYSIWYG.
Slovenski milijoni izbrisani na južnem Koroškem
Vlagatelji v dopolnilni kapital zamejske Posojilnice bank zaradi sanacije ostali brez denarja.
Številni Slovenci tako iz matične domovine kot iz južne Koroške so z vplačili v dopolnilni kapital zamejske Posojilnice bank izgubili več milijonov evrov. Banka je namreč njihov kapital uporabila za pokrivanje bančnih izgub – in mnogi tega sploh ne vedo, je povedal celovški odvetnik Franz Serajnik. Ta je prepričan, da je banka zavajala njegove stranke.
www.delo.si/gospodar...oskem.html
Upam, da bo TadejK v bližnji prihodnosti napisal kakšen članek tudi na to temo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2679084] 16.10.17 17:59 · odgovor na: pobalin (#2678788)
Odgovori   +    0
Ipsos je objavil anketo o pomenu vere za prebivalce različnih držav in dobil interesantne rezultate. Pri morda najbolj provokativnem vprašanju sta Argentina in Poljska točno na povprečju 23 držav.
www.ipsos.com/sites/...ligion.pdf

Še PR tekst za vzbujanje medijske pozornosti:
Half (49%) in a new global study agree that religion does more harm than good in the world, and 51% disagree, according to new data from Ipsos Global @dvisor survey.
In total 17,401 interviews were conducted between 24 June and 8 July 2017 among adults aged 18-64 in the US and Canada, and adults aged 16-64 in all other countries. The survey was conducted in 23 countries around the world via the Ipsos Online Panel system.
www.ipsos.com/en/glo...-harm-good
pobalin sporočil: 14.456
[#2679112] 16.10.17 19:55 · odgovor na: pobalin (#2679084)
Odgovori   +    0
Pod današnjim člankom o dražbah nepremičninske mrhovine
drazbe.finance.si/88...na-drazbah
je kolega Xodat pustil zelo umesten komentar.

Opozoril je na skoraj leto dni star Večerov članek, čigar odmeva v Financah predvsem pa ne na sponzoriranem mrhovinarskem portalu za dražbe nisem našel. Članek govori (sicer pomanjkljivo in s premalo vztrajnosti) o vprašanju, kdo je dolžan preveriti dokumentacijo nepremičnine, ki se prodaja v stečajnem postopku. Mora prodajalec razkriti, da gre morda/zanesljivo za črno gradnjo, ali mora to sam raziskati potencialni kupec?
Stečajni upravitelj Fota Tabor Damjan Belič, sicer tudi prvi nadzornik SDH*, nam je odvrnil, "ali ima objekt gradbeno in uporabno dovoljenje, so dolžni preverjati kupci". Opozoril je, da se premoženje v stečajih kupuje po načelu videno-kupljeno, in zatrdil: "Da je stavba na Gorkega ulici v Mariboru črna gradnja, nisem vedel."
Marko Zaman, predsednik Zbornice upraviteljev Slovenije, razlaga nekoliko drugače, da se premoženje v stečaju "načeloma prodaja brez stvarnih napak. Kupec običajno ni dolžan preverjati informacij o gradbenem dovoljenju, bi jih pa moral imeti upravitelj in tudi razreševati dvome okrog tega."
www.vecer.com/foto-t...ja-6242214
* Ki je celjsko nepremičnino iz istega stečaja že prej prodal DUTB.
siol.net/posel-danes...ica-415493

Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 57