Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Od ponedeljka pisanje v forumu le še za naročnike

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[FIN-454644]
A je poslovna skrivnost: ZAKAJ? Komu smo stopili na zulj?
Ni poslovna skrivnost - cost/benefit dobrega moderiranja je slab. Ce je potrebe po moderiranju malo, kot je to bilo nekaj let, je to znosno. V zadnjem času pa se je ta potreba povecala in to nam/mi ne ustreza. Se posebej, ker forum ze kar precej let o(b)staja predvsem zaradi nostalgije in (vedno manj) entuziazma.

Zato pač postaja spet (je ze bilo tako pred časom) del naročniškega paketa, kar bo deloma razbremenilo moderiranje.

Argument/vprašanje "komu smo stopili na žulj", ki se pojavi ob vsaki taki spremembi, pa kaže predvsem na izgubljen stik z realnostjo glede pomembnosti foruma in posameznih avtorjev/zapisov na njem.
Pojav seveda ni vezan na forum Financ, je značilen tudi za novejše druzabne medije (ali ze od nekdaj na gostilniški debate).

Morda bo kdaj spet drugače. Forum ima 20+ let in v tem času se je model večkrat spreminjal.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2980786

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.889
[Servis] Tema: Od ponedeljka pisanje v forumu le še za naročnike
[#2980833] 05.12.21 11:17 · odgovor na: Gustl (#2980786)
Odgovori   +    1
Stik z realnostjo? Meni se zdi, da o avtorjih besedil, ki kakemu pomembnezu stopijo na zulj, izdajatelj lahko TAKOJ preda vse osebne podatke, ce so narocniki.Ker o narocnikih imate vse podatke. Brez gostiln nam pa itak ziveti ni. Ce se zapre gostilne je konc heca. Zato naj zivi gostilniski nivo.
najobj sporočil: 31.918
[Servis] Tema: Od ponedeljka pisanje v forumu le še za naročnike
[#2980864] 05.12.21 13:13 · odgovor na: Gustl (#2980786)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [FIN-454644]
> A je poslovna skrivnost: ZAKAJ? Komu smo stopili na zulj?
Ni poslovna skrivnost - cost/benefit dobrega moderiranja je slab. Ce je potrebe po moderiranju malo, kot je to bilo nekaj let, je to znosno. V zadnjem času pa se je ta potreba povecala in to nam/mi ne ustreza. Se posebej, ker forum ze kar precej let o(b)staja predvsem zaradi nostalgije in (vedno manj) entuziazma.

Zato pač postaja spet (je ze bilo tako pred časom) del naročniškega paketa, kar bo deloma razbremenilo moderiranje.

Argument/vprašanje "komu smo stopili na žulj", ki se pojavi ob vsaki taki spremembi, pa kaže predvsem na izgubljen stik z realnostjo glede pomembnosti foruma in posameznih avtorjev/zapisov na njem.
Pojav seveda ni vezan na forum Financ, je značilen tudi za novejše druzabne medije (ali ze od nekdaj na gostilniški debate).

Morda bo kdaj spet drugače. Forum ima 20+ let in v tem času se je model večkrat spreminjal.
... čuj, ko si glih pri izgubljenem stiku z realnostjo, če s komentarji na totem forumu nekomu - le komu v zadnjem letu in pol ? - ne bi stopili na žulj, potem se ne bi pokazala potreba po povečanem(!) moderiranju, kaj šele po prepovedi pisanja neznanim nenaročnikom ... evo, to je zgolj moja skromna pripomba o tvoji hecni logiki, ki je v iskanju izgovora "ki ga pes na repu prinese", vedno dokaj luknjičava ...

P.S.: že spet sem pozabil, da ti mene ignoriraš in da tega ne moreš prebrat ... eh, jebiga ...
robi2107 sporočil: 4.272
[Servis] Tema: Od ponedeljka pisanje v forumu le še za naročnike
[#2981025] 05.12.21 23:16 · odgovor na: Gustl (#2980786)
Odgovori   +    16
[Gustl]
Ni poslovna skrivnost - cost/benefit dobrega moderiranja je slab. Ce je potrebe po moderiranju malo, kot je to bilo nekaj let, je to znosno. V zadnjem času pa se je ta potreba povecala in to nam/mi ne ustreza.
Sicer je pisalo, da je forum moderiran, opazil pa tega nisem (razen enkrat samkrat, ko je bil moj post izbrisan). V primerjavi s kakšnim forumom MMC, kjer vlada severnokorejski tip cenzure, je (bil) forum Financ pravi otok svobodne besede, In tudi forumaši so (bili) znatno bolj artikulirani in civilizirani, kot na mnogih frugih forumih. Tudi številni tisti, s katerimi se sicer glede nekaterih stvari nismo strinjali.
Morda bo kdaj spet drugače. Forum ima 20+ let in v tem času se je model večkrat spreminjal.
Takrat bodo tukaj neki novi klinci. Me prav zanima, kako bo zdaj izgledal ta forum. Mnogi so pisali zelo tehtne in argumentirane komentarje, iz katerih se je dalo kaj izvedeti. Kakšen me je tudi do solz nasmejal (o sosedu na morju, ki okoli šotora goji paradajze :)) Škoda. Bilo je lepo ampak nobena stvar ne traja večno, če je fajn, pa to velja še toliko bolj.

Ostanite zdravi, pa srečno za naslednje in za nadaljnja leta. Toliko od mene.

Zadnji naj ugasne luč in zapre vrata. Mejte se.
Rokc5 sporočil: 2.857
[Servis] Tema: Od ponedeljka pisanje v forumu le še za naročnike
[#2981059] 06.12.21 10:47 · odgovor na: Gustl (#2980786)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Rokc5 06.12.2021 10:49
[Gustl]
> [FIN-454644]
> A je poslovna skrivnost: ZAKAJ? Komu smo stopili na zulj?

Ni poslovna skrivnost - cost/benefit dobrega moderiranja je slab. Ce je potrebe po moderiranju malo, kot je to bilo nekaj let, je to znosno. V zadnjem času pa se je ta potreba povecala in to nam/mi ne ustreza. Se posebej, ker forum ze kar precej let o(b)staja predvsem zaradi nostalgije in (vedno manj) entuziazma.

Zato pač postaja spet (je ze bilo tako pred časom) del naročniškega paketa, kar bo deloma razbremenilo moderiranje.

Argument/vprašanje "komu smo stopili na žulj", ki se pojavi ob vsaki taki spremembi, pa kaže predvsem na izgubljen stik z realnostjo glede pomembnosti foruma in posameznih avtorjev/zapisov na njem.
Pojav seveda ni vezan na forum Financ, je značilen tudi za novejše druzabne medije (ali ze od nekdaj na gostilniški debate).

Morda bo kdaj spet drugače. Forum ima 20+ let in v tem času se je model večkrat spreminjal.
Gustl - meni se pa zdi, da forum ni potreboval bogsigavedi koliko moderiranja, ker je, kot so zapisali ostali pred mano, ohranjal vseeno neko civiliziranosti in kulturnost argumentirane razprave. Ne vem, dejansko je bil forum Financ velik 'outlier' v slovenskem internetnem prostoru. Takega nivoja debat nisem zasledil še nikjer in je forum res postavil - vsaj kar se mene tiče - izjemno visoke standarde.

P.S. - koliko vam pa manjka do rentabilnosti foruma, da bi bili Švedi zadovoljni? Če vsak forumš prispeva nekaj malega lahko pokrijemo izgubo in forum v sedanji obliki ohranimo? LP

Strani: 1