Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Nova stran - komentarji

Strani: 1 2 3

primor sporočil: 201
[#1795073] 24.08.12 12:12 · odgovor na: Gustl (#1795010)
Odgovori   +    0
Hvala, saj sem prišel na iskalnik, samo nisem pa poskusil potem s praznim okencem.
P
najobj sporočil: 31.920
[#1795335] 24.08.12 15:14 · odgovor na: Gustl (#1795010)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.08.2012 15:23
... čuj, Gustl ... evo, tole tukaj spodaj sem hotel pri tem www.finance.si/spans...e_1_499680 članku napisat, pa me ne pusti oziroma se zadeva vrti v zanki, kjer mi vedno znova napiše "niste vnesli naslova nove teme"...

... Bonitetna hiša Fitch je danes sporočila, da bonitetne ocene Španije v primeru, da država zaprosi za splošno mednarodno finančno pomoč, ne bi znižala. Podobno zagotovilo je pred dnevi podala bonitetna hiša Standard&Poor's (S&P). ...


... hahaha ...


P.S.: evo, zdaj pa me res zanima, kaj bo naš Janez na to porekel ...
P.S.: če pa me ne pusti komentirat, ker moj komentar ni politično korekten, pa se opravičujem, ker te gnjavim ... ja, pa one stručkote za forum moram v tem primeru pohvalit, ker so forum tako sprogramirali, da on zna kar sam izločit politično nekorektne komentarje ... aja, z ono zanko tu zgoraj se ne zajebavam, res vam ne dela direktno komentiranje pod člankom ...
crt sporočil: 27.193
[#1795405] 24.08.12 16:08 · odgovor na: najobj (#1795335)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 24.08.2012 16:10
[najobj]
... čuj, Gustl ... evo, tole tukaj spodaj sem hotel pri tem www.finance.si/spans...e_1_499680 članku napisat, pa me ne pusti oziroma se zadeva vrti v zanki, kjer mi vedno znova napiše "niste vnesli naslova nove teme"...
naslov clanka se na misticno-mitoloske nacine prenasa med novim in starim sistemom. obcasno pride do izpada magije. razlogi so transcendencno heisenbergovski.

(ps. kdor je prebral bilderberg namesto heisenberg, je vosu.)
crt sporočil: 27.193
[#1795436] 24.08.12 16:36 · odgovor na: (#1795424)
Odgovori   +    2
kdor je prebral carlsberg, je pa pod gasom :)

najprej smo hoteli prenasat z dresiranimi polzi. to so oni, ki jih ima bs za prenos podatkov za nadzor bank. samo so odpovedali, ker finance grdo pisejo o kranjcu.

potem je bila ideja, da bi to poceli leprechauni, ker je to geografsko-izrocilno blizu izvajalcem novega sistema. samo so prisli, pogledali in rekli, da oni ne nastopajo v grozljivkah.

zdaj uporabljamo to: en.wikipedia.org/wik...n_Carriers
samo so veliki problemi z mackami, se zlasti s schrodingerjevo.
najobj sporočil: 31.920
[#1795828] 25.08.12 12:20 · odgovor na: crt (#1795405)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.08.2012 12:23
[crt]
> [najobj]
> ... čuj, Gustl ... evo, tole tukaj spodaj sem hotel pri tem www.finance.si/spans...e_1_499680 članku napisat, pa me ne pusti oziroma se zadeva vrti v zanki, kjer mi vedno znova napiše "niste vnesli naslova nove teme"...
naslov clanka se na misticno-mitoloske nacine prenasa med novim in starim sistemom. obcasno pride do izpada magije. razlogi so transcendencno heisenbergovski.

(ps. kdor je prebral bilderberg namesto heisenberg, je vosu.)

... čuj, za mene se ne bat, ker se jaz z Bilderbergi sploh ne ukvarjam, še manj pa se oni ukvarjajo z mano ...


P.S.: ob začetku tote famozne prenove nekaj cajta nazaj sem napisal, da mi grejo autsorserji po defaultu na jetra ... evo, zdaj bo počasi verjetno tudi zadnjemu Financarju jasno, zakaj sem napisal, kar sem napisal ... ja, je pa tudi meni jasno, da je gazda na Švedskem in da se zato vse vidnejše izboljšave sploh ne morejo videt pri nas, ampak so ostale skrite v žepu naročnika in izvajalca prenove ...
crt sporočil: 27.193
[#1795935] 25.08.12 14:55 · odgovor na: najobj (#1795828)
Odgovori   +    3
[najobj]
P.S.: ob začetku tote famozne prenove nekaj cajta nazaj sem napisal, da mi grejo autsorserji po defaultu na jetra ... evo, zdaj bo počasi verjetno tudi zadnjemu Financarju jasno, zakaj sem napisal, kar sem napisal ...
tebe in mene 200 mio, zal se vedno ne dovolj :)
bc123a sporočil: 48.253
[#1797742] 27.08.12 23:46 · odgovor na: Gustl (#1785733)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 27.08.2012 23:50
[Gustl]
> [0983xperi]
> Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?

Kaj pa napiše?
A je to normalno, da so novice odrezane na pol?

Recimo, www.finance.si/dobre...i_1_500247 se konca pri podnaslovu "DEJSTVA IN ŠTEVILKE: Kaj kažejo podatki zavoda za zaposlovanje", pa se pri nekaj podnaslovih manjka vsebina.

Pdoobno tale:

www.finance.si/faceb...i_1_500208

konca se pri "najnovejse usmeritve".

A bodo po novem elektronske novice odrezane? Papirnate finance so itak samo se pointer na elektronske "vec v elektronski izdaji", kje pa sedaj mislite objavljati popolne clanke?!

PS. Kje je novica o koncu fotovoltaike, ki jo napovedujete v "prelistajte finance"? A ne bi bilo fer vsaj link dati pod tisti clanek?!?!

PS. Glede na zgornje ugotovitve - nova platforma sux, ce niso to porodni krci.
anon-202150 sporočil: 1.066
[#1799240] 29.08.12 11:17 · odgovor na: anon-175511 (#1785720)
Odgovori   +    0
[0983xperi]
Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?
Meni se to enako od prenove naprej dogaja na telefonu. Telefon Samsung 5310. včasih ste imeli že pri naslovu tudi link na komentarje. Odkar ga nimate, ne dela. Na stran sem prihajal prek opcije pretvori stran za mobilne telefone.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1799482] 29.08.12 13:51 · odgovor na: anon-175511 (#1785720)
Odgovori   +    0
Mogoče kdo ve kako se registrira nov uporabnik, ki ni zastojnkarski voajer, ampak resen in finančno podkovan naročnik revije Financ ?
Morpher sporočil: 197
[#1800008] 29.08.12 23:19 · odgovor na: bc123a (#1797742)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> > [0983xperi]
> > Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?
>
> Kaj pa napiše?

A je to normalno, da so novice odrezane na pol?

Recimo, www.finance.si/dobre...i_1_500247 se konca pri podnaslovu "DEJSTVA IN ŠTEVILKE: Kaj kažejo podatki zavoda za zaposlovanje", pa se pri nekaj podnaslovih manjka vsebina.

Pdoobno tale:

www.finance.si/faceb...i_1_500208

konca se pri "najnovejse usmeritve".

A bodo po novem elektronske novice odrezane? Papirnate finance so itak samo se pointer na elektronske "vec v elektronski izdaji", kje pa sedaj mislite objavljati popolne clanke?!

PS. Kje je novica o koncu fotovoltaike, ki jo napovedujete v "prelistajte finance"? A ne bi bilo fer vsaj link dati pod tisti clanek?!?!

PS. Glede na zgornje ugotovitve - nova platforma sux, ce niso to porodni krci.
porodni krči - ni normalno.

www.finance.si/dobre...i_1_500247 fixed

www.finance.si/faceb...i_1_500208 - vidim cisto ok tekst naprej od tistega mednaslova

zaenkrat se se se vsi lovimo na novem sistemu + malo morje bug-ov. vse skupaj zaenkrat flikarija.

lp ,P.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801764] 31.08.12 15:36 · odgovor na: anon-15715 (#1799482)
Odgovori   +    0
[Dudek]
Mogoče kdo ve kako se registrira nov uporabnik, ki ni zastojnkarski voajer, ampak resen in finančno podkovan naročnik revije Financ ?
Lahko natančneje opišeš problem?
Gustl sporočil: 13.629
[#1801766] 31.08.12 15:37 · odgovor na: anon-202150 (#1799240)
Odgovori   +    0
[SF32]
> [0983xperi]
> Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?

Meni se to enako od prenove naprej dogaja na telefonu. Telefon Samsung 5310. včasih ste imeli že pri naslovu tudi link na komentarje. Odkar ga nimate, ne dela. Na stran sem prihajal prek opcije pretvori stran za mobilne telefone.
Preveri, ali imaš omogočen javascript. Mora bit, sicer to ne deluje.
bc123a sporočil: 48.253
[#1801772] 31.08.12 15:38 · odgovor na: (#1799489)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Dudek]
> Mogoče kdo ve kako se registrira nov uporabnik, ki ni zastojnkarski voajer, ampak resen in finančno podkovan naročnik revije Financ ?

Po mojem se registrira in nato kontaktira Gustla, da ga zlinka z naročnino in ima dostop do plačljivih člankov.
V mojem casu je bilo tako, da si ob narocnini dobil nov username in geslo. Potem si svoj stari username zlinkal z novim preko ene forme (ali pa je bilo preko emaila nekomu? ampak se mi zdi, da je slo preko elektronske forme/obrazca).
Gustl sporočil: 13.629
[#1801777] 31.08.12 15:42 · odgovor na: blink (#1794001)
Odgovori   +    0
[blink]
Ali bi bilo možno v RSS feed dodati cca. zadnjih 100 člankov tako kot je bilo v prejšnji verziji strani? Sedaj jih je prikazanih zgolj 20, tako da se ne vidi vsega kar je bilo dodano preko noči za novo številko Financ.
To je sedaj urejeno.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801781] 31.08.12 15:44 · odgovor na: bc123a (#1801772)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [rename]
> > [Dudek]
> > Mogoče kdo ve kako se registrira nov uporabnik, ki ni zastojnkarski voajer, ampak resen in finančno podkovan naročnik revije Financ ?
>
> Po mojem se registrira in nato kontaktira Gustla, da ga zlinka z naročnino in ima dostop do plačljivih člankov.

V mojem casu je bilo tako, da si ob narocnini dobil nov username in geslo. Potem si svoj stari username zlinkal z novim preko ene forme (ali pa je bilo preko emaila nekomu? ampak se mi zdi, da je slo preko elektronske forme/obrazca).
Bila je stran, kjer si naredil prenos statusa. To ni več izvedljivo. Tako da najboljša pot je vedno pisat na admin@finance.si in čim bolj natančno opisat problem.
bc123a sporočil: 48.253
[#1801782] 31.08.12 15:45 · odgovor na: Gustl (#1801766)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 31.08.2012 15:50
[Gustl]
> [SF32]
> > [0983xperi]
> > Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?
>
> Meni se to enako od prenove naprej dogaja na telefonu. Telefon Samsung 5310. včasih ste imeli že pri naslovu tudi link na komentarje. Odkar ga nimate, ne dela. Na stran sem prihajal prek opcije pretvori stran za mobilne telefone.

Preveri, ali imaš omogočen javascript. Mora bit, sicer to ne deluje.
Cist mimogrede, svedom lahko preneses moje mnenje - platforma sux, tudi ce jo poflikate. Ker smrdi tudi oblika, berljivost, itd. Imam obcutek, da dnevno preberem precej manj vsebine kot pred prenovo in ce bom v naslednjih nekaj mesecih imel se vedno tak obcutek, bo narocnina hitro odvec in morda bo rajsi sla na kak WSJ digital :(, (kjer so tudi zanimive debate pod clanki :)

(pac ker je naslov teme "komentarji", sem se oglasil, sedaj ko je obcutek glede strani tudi statisticen, ne samo emocionalen. statistike branosti imate verjetno tudi sami - ce jih je nova platforma sploh sposobna v redu zbirati :).

PS. Sicer socustvujem z vami in verjamem da scijete kri (ali pa zeblje), zato tudi pravim, da bom pocakal se nekaj mesecev, recimo do novega leta :)
anon-521 sporočil: 5.625
[#1801809] 31.08.12 16:07 · odgovor na: bc123a (#1801782)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> > [SF32]
> > > [0983xperi]
> > > Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?
> >
> > Meni se to enako od prenove naprej dogaja na telefonu. Telefon Samsung 5310. včasih ste imeli že pri naslovu tudi link na komentarje. Odkar ga nimate, ne dela. Na stran sem prihajal prek opcije pretvori stran za mobilne telefone.
>
> Preveri, ali imaš omogočen javascript. Mora bit, sicer to ne deluje.

Cist mimogrede, svedom lahko preneses moje mnenje - platforma sux, tudi ce jo poflikate. Ker smrdi tudi oblika, berljivost, itd. Imam obcutek, da dnevno preberem precej manj vsebine kot pred prenovo in ce bom v naslednjih nekaj mesecih imel se vedno tak obcutek, bo narocnina hitro odvec in morda bo rajsi sla na kak WSJ digital :(, (kjer so tudi zanimive debate pod clanki :)

(pac ker je naslov teme "komentarji", sem se oglasil, sedaj ko je obcutek glede strani tudi statisticen, ne samo emocionalen. statistike branosti imate verjetno tudi sami - ce jih je nova platforma sploh sposobna v redu zbirati :).

PS. Sicer socustvujem z vami in verjamem da scijete kri (ali pa zeblje), zato tudi pravim, da bom pocakal se nekaj mesecev, recimo do novega leta :)
Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo, pa problemi na mobilnih napravah, vendo se kaj najde, da se hitro poslovim. Mimogrede, kam so izpuhteli moji žetoni?
bc123a sporočil: 48.253
[#1801812] 31.08.12 16:10 · odgovor na: (#1801800)
Odgovori   +    2
[rename]
Ja, novi fonti v člankih gredo tudi meni na živce.
Naslovnica mi je sedaj sicer bolj všeč, je bolj pregledno, ker so slike levo od tekstov.
Ni pa to razlog, da bi odpovedal naročnino.
Konec koncev WSJ ne piše nič o pikčastih in progastih, prav tako tam Shaman ne komentira ;-)
Dolgo sem premisljeval, kako mojo kritiko formulirati tako, da ne bi izpadla prevec ostra nasproti tistim, ki niso nic, krivi, ali pa celo kot bebavo izsiljevanje ("hocemo stran nazaj, sicer jutri odpovem narocnino"). Koliko je zadeva tehnicno dobro ali slaba, verjetno vedo predvsem fantje z mastnimi komolci in v plavih kombinezonih, ki pod njo lezijo ocitno ze nekaj tednov :)

Ampak to me ne tangira - stvar je tudi vizualno obupna in nefunkcionalna. Moje upanje je, da se bo izkazalo, da je tudi tehnicno tako zanic, da bodo obupali in pride star softver nazaj. Ker za obliko in funkcionalnost se ocitno svedom svira, ker tole je nagravzno.
bc123a sporočil: 48.253
[#1801815] 31.08.12 16:12 · odgovor na: anon-521 (#1801809)
Odgovori   +    0
[lukav]
Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo,
Jaz problemov s prijavo nimam (obnasanje je cisto enako kot prej, vcasim fasem kaksno opozorilo o dvojniku, to pa je vse). V bistvu je to edini del poleg foruma, ki ga ni nova platforma pokvarila. Je pa res, da sem skoraj popenil, ko sem se prvic prijavljal :)
Gustl sporočil: 13.629
[#1801830] 31.08.12 16:24 · odgovor na: bc123a (#1801782)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Cist mimogrede, svedom lahko preneses moje mnenje - platforma sux, tudi ce jo poflikate. Ker smrdi tudi oblika, berljivost, itd.
Kaj točno smrdi? Font, dimenzija fonta, postavitev, postavitev naslovnice, kakšna manjkajoča funkcionalnost...

Jaz točno vem, kaj meni najbolj smrdi in mi najbolj otežuje branje - ozka postavitev članka, 430 px namesto kakšnih 600 ali 650.

Upoštevaj pa, da je oblika precej stvar navade in okusa.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801831] 31.08.12 16:26 · odgovor na: anon-521 (#1801809)
Odgovori   +    0
[lukav]
Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo, pa problemi na mobilnih napravah, vendo se kaj najde, da se hitro poslovim. Mimogrede, kam so izpuhteli moji žetoni?
Prijava je sedaj urejena. Imaš še vedno težave?

Kakšne imaš probleme na mobilnih napravah?

Imetniki neporabljenih žetonov dobijo v naslednjih dneh info, kako in kaj.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801833] 31.08.12 16:28 · odgovor na: (#1801800)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja, novi fonti v člankih gredo tudi meni na živce.
Ti fonti so med najpogostoješimi fonti na novičarskih spletnih straneh, tako je najbrž to stvar okusa ali navade. Nič takega, kar bi lahko rešili tako, da bi bilo všeč vsem.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801835] 31.08.12 16:30 · odgovor na: (#1801818)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja, roza, pa kar nametano malo gugleds, malo fleširane reklame zgoraj, pa spet neke slikce na desni... o poglej borzni indeksi so na desni če mal poskrolaš, eh pa spet reklame...

Ja, je grozna realizacija.
V osnovi je najbrž problem, da mora biti toliko in toliko reklam gor.
Če si zamisliš stran brez reklam... well, to pa je nekaj povsem drugega, a ne?
Hm, ampak ta del se od prej ni spremenil. Je bilo povsem enako.
bc123a sporočil: 48.253
[#1801840] 31.08.12 16:35 · odgovor na: (#1801818)
Odgovori   +    1
[rename]
Ja, je grozna realizacija.
V osnovi je najbrž problem, da mora biti toliko in toliko reklam gor.
Dvomim. Meni je eden od ogabnih aspektov to, da je vsepovsod polno nekih lukenj, kjer ni nicesar, niti reklam. Na widescreen monitorju je itak dizaster (forum zgleda proti temu kot vrhunec estetike).
anon-521 sporočil: 5.625
[#1801843] 31.08.12 16:37 · odgovor na: Gustl (#1801831)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [lukav]
> Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo, pa problemi na mobilnih napravah, vendo se kaj najde, da se hitro poslovim. Mimogrede, kam so izpuhteli moji žetoni?

Prijava je sedaj urejena. Imaš še vedno težave?

Kakšne imaš probleme na mobilnih napravah?

Imetniki neporabljenih žetonov dobijo v naslednjih dneh info, kako in kaj.
Vmes med prejšnjim in tem postom sem se moral prijaviti. Tako da po moje še ni čisto urejeno :)

Na mobilnih imam tudi probleme s prijavo. Ampak tudi jaz nočem zveneti kot težak - čeprav v resnici sem :) Slabo berljivost včasih rešim kar s funkcijo Reader v Safariju. (uporabljam sicer izmenično Chrome in Safari)
anon-521 sporočil: 5.625
[#1801851] 31.08.12 16:41 · odgovor na: bc123a (#1801840)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [rename]
> Ja, je grozna realizacija.
> V osnovi je najbrž problem, da mora biti toliko in toliko reklam gor.

Dvomim. Meni je eden od ogabnih aspektov to, da je vsepovsod polno nekih lukenj, kjer ni nicesar, niti reklam. Na widescreen monitorju je itak dizaster (forum zgleda proti temu kot vrhunec estetike).
Meni je grozno tudi to, da odpreš članek in ne vidiš nič drugega kot naslov, reklame in praznino. Če hočeš vsebino, moraš scrollati. Verjetno odvisno od velikosti monitorja, na 13" laptopu tako izgleda.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801856] 31.08.12 16:45 · odgovor na: bc123a (#1801840)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [rename]
> Ja, je grozna realizacija.
> V osnovi je najbrž problem, da mora biti toliko in toliko reklam gor.

Dvomim. Meni je eden od ogabnih aspektov to, da je vsepovsod polno nekih lukenj, kjer ni nicesar, niti reklam. Na widescreen monitorju je itak dizaster (forum zgleda proti temu kot vrhunec estetike).
Velika moteča luknja je predvsem leva kolona ob članku, ki je prazna. Vsekakor se bomo trudili dobit nazaj ta prostor.

Osnovni dizajn predvideva oblivanje teksta okoli levih elementov ( www.pb.pl/2660373,90...4-miesiecy ), vendar so morali zaradi naše želje, da je možno slike dajati tudi med tekst, ne samo levo zgoraj, kjer so si Poljaki to zamislili, fiksirati širino. In potem nastane luknja. Kot rečeno, je ena izmed prvih prioritet za teženje.

Ostalih novih lukenj niti ni, ti pa lahko na širokem monitorju tako deluje, ker je centralna postavitev. Prej si imel levo, tam je bilo torej zaprto, desno si imel pa slikce člankov do dna, kar je morda dajalo vtis zaprtja strani. Na naslovnici še marsikaj manjka, tako da morda bodo tisti elementi pomagali.

Popolnoma nedodelana je še stran Časopis, ki je bila vedno med bolj popularnimi pa je trenutno zgolj seznam člankov. Se dela na tem.

Skratka, marsikaj bo še urejeno, glavni problem je bil, da sedaj tri tedne osnove niso delale in se ni dalo sploh do konca strani zgradit, ker so se vsi ukvarjali s stvarmi, ki sploh ne bi smele bit problem - recimo piškotek za prijavo.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801860] 31.08.12 16:51 · odgovor na: anon-521 (#1801843)
Odgovori   +    0
[lukav]
> [Gustl]
> > [lukav]
> > Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo, pa problemi na mobilnih napravah, vendo se kaj najde, da se hitro poslovim. Mimogrede, kam so izpuhteli moji žetoni?
>
> Prijava je sedaj urejena. Imaš še vedno težave?
>
> Kakšne imaš probleme na mobilnih napravah?
>
> Imetniki neporabljenih žetonov dobijo v naslednjih dneh info, kako in kaj.

Vmes med prejšnjim in tem postom sem se moral prijaviti. Tako da po moje še ni čisto urejeno :)
Naprava? Brskalnik? Če bi bilo sistemsko, bi nas zasuli s tem problemom.

Na mobilnih imam tudi probleme s prijavo. Ampak tudi jaz nočem zveneti kot težak - čeprav v resnici sem :) Slabo berljivost včasih rešim kar s funkcijo Reader v Safariju. (uporabljam sicer izmenično Chrome in Safari)
Kakšne probleme imaš s prijavo? Če v kratkem času skačeš iz enega brskalnika na drugega, iz ene naprave na drugo, potem je normalno, da se moraš veliko prijavljati. Ampak to si se moral že prej. To ni stvar novega sistema (ta naj bi imel rešeno težavo s prijavo), ampak naših nastavitev, da ne dovolimo istemu uporabniškemu imenu, da se istočasno prijavlja na n napravah.

Prej ni bilo tako? A si naročnik?
bc123a sporočil: 48.253
[#1801862] 31.08.12 16:52 · odgovor na: Gustl (#1801830)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 31.08.2012 16:56
[Gustl]
> [bc123a]
> Cist mimogrede, svedom lahko preneses moje mnenje - platforma sux, tudi ce jo poflikate. Ker smrdi tudi oblika, berljivost, itd.

Kaj točno smrdi? Font, dimenzija fonta, postavitev, postavitev naslovnice, kakšna manjkajoča funkcionalnost...

Jaz točno vem, kaj meni najbolj smrdi in mi najbolj otežuje branje - ozka postavitev članka, 430 px namesto kakšnih 600 ali 650.

Upoštevaj pa, da je oblika precej stvar navade in okusa.
Sori, samo feeling je, bom lahko vec rekel se po nekaj casa. Vse mi izgleda nekam vegasto. Ajd v dolocenih aspektih je to posledica tehnikalij (dizaster prelomi avtorjev v skatlici kolumn na prvi strani, luknje v tekstu), drugace pa sumim, da je dizajn. Slab dizajn, ki za perfektne linije daje vtis, da niso perfektne.

Primer:

www.finance.si/dars_...g_1_501661

- reklama med tekstom in naslovom je ozja od teksta. Daje vegast vtis. Tudi visina reklame je manjsa od visine praznega prostora, kar pomeni da ni poravnana z elementi na levi.
- Fonti levo od teksta (povezani clanki in tagi) so sracje gnezdo. Malo veliko, malo majhno, malo podcrtano. Zakaj mora biti podcrtano? Zgleda kot moja diploma, preden me je mentor nakuril, da je podcrtovanje neestetsko (res je :)
- Horizontalne crte med tagi in povezanimi clanki so tudi sracje gnezdo. malo svetlejse, malo temnejse, malo debelejse ... a se ne da variirati samo enega aspekta dizajna? Samo debelino (zazeleno) ali pa samo svetlost? Ce je pa variiran samo en aspekt, potem je pa barva slabo izbrana :)
- reklama desno pod skatlico "borza" je ozja od skatlice, spet daje vtis sracjega gnezda.
- tekst je levo poravnan. kot da bi gledal izdelek strojepiske izpred 20 let nazaj. Zakaj ni poravnan po obeh robovih? Ce izgleda grd poravnan po obeh robovih je velikost fonta slabo izbrana (ali pa font).

Sicer vidim, da v zivo stimate tudi design, pohvalno. Sem mislil, da je nedotakljiv, svedski?
Gustl sporočil: 13.629
[#1801866] 31.08.12 16:54 · odgovor na: (#1801848)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Ja, novi fonti v člankih gredo tudi meni na živce.
>
> Ti fonti so med najpogostoješimi fonti na novičarskih spletnih straneh, tako je najbrž to stvar okusa ali navade. Nič takega, kar bi lahko rešili tako, da bi bilo všeč vsem.

Problem je, če so fonti (oblika in velikost) na strani neskladni.
In pri vas se zelo tepejo fonti reklame (sploh gugleds) z ostalimi deli, z meniji in tako dalje.
Mi je pa jasno, da je to stvar navade, ne bom rekel okusa. Predvsem pa - starejši, ko smo, težje se strinjamo s spremembami ;-)
OK, gugleds so res grdi, se strinjam, mislim, da je to celo tako mišljeno. Opaznost pa to.

Strani: 1 2 3