Zasebnost

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Predlogi

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 11

crt sporočil: 27.365
[#596023] 28.09.09 07:32 · odgovor na: (#595340)
Odgovori   +    0

minuteman je napisal(a):
Ko pa mine eno mesec od zadnjega posta, pa se podatki o sledenju izbrišejo.

 ja, tocno s tem si bomo pomagali.
crt sporočil: 27.365
[#596027] 28.09.09 07:35 · odgovor na: (#595341)
Odgovori   +    0

minuteman je napisal(a):
Še nekaj:

1. Bo stari (zdajšnji) forum enako dostopen, ali bo "dostopen" tako, kot je sedaj stari (1.0) forum?

2. Prosim, ukinite te zoprne rubrike (da je ena tema v 100 rubrikah). Naj avtor članka/urednik izbere, v kateri rubriki bodo komentarji na članek, ne pa da ofce izbiramo vsak svojo rubriko.
 
1. plan je (vsaj kar se mene tice), da bo v forumu 3 normalno dostopen ne samo 2, temvec tudi 1.

2. smisel rubrik je v tem, da imas situacije, ko se da nekaj gledati v vec kontekstih, ki si med sabo delajo solato. klasika in hkrati karikatura je to, da folk vidi kucana in janso povsod vkljucno s seksom in vremenom. vendar so dobre sanse, da bo forum 3 kompletno maso odzivov na clanke spravil v en sam forum, poleg tega pa bodo (lahko) obstajale tematske skupine za posamezne ozje tematike, ce bodo nasle prostovoljce, ki bi jih drzali gor.
bc123a sporočil: 48.253
[#596037] 28.09.09 07:45 · odgovor na: (#595341)
Odgovori   +    0

minuteman je napisal(a):
Še nekaj:

1. Bo stari (zdajšnji) forum enako dostopen, ali bo "dostopen" tako, kot je sedaj stari (1.0) forum?

2. Prosim, ukinite te zoprne rubrike (da je ena tema v 100 rubrikah). Naj avtor članka/urednik izbere, v kateri rubriki bodo komentarji na članek, ne pa da ofce izbiramo vsak svojo rubriko.
 
Ne. To je cisto dobra ideja. V odgovor na clanek "Pahor nagovoril zbrane simpatizerje SD" imas kup moznoh reakcij, in

- spekulacije o tem, kako bo to vplivalo na podjetja morda sodijo v Borzo
- politicne debate na to temo sodijo v Politiko
- diskusija o tem, kdaj je bil Pahor v solariju, glede na to da je nekam bled, sodi v Solato

Sicer pa, upam da bo ostala funkcija "seznam sporocil".

In da bog dal da dobi tisti, ki je dal komando za upokojitev starega foruma vsaj en orenk zobobol.
Gustl sporočil: 13.631
[#596043] 28.09.09 07:51 · odgovor na: bc123a (#596037)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Ne. To je cisto dobra ideja. V odgovor na clanek "Pahor nagovoril zbrane simpatizerje SD" imas kup moznoh reakcij, in

- spekulacije o tem, kako bo to vplivalo na podjetja morda sodijo v Borzo
- politicne debate na to temo sodijo v Politiko
- diskusija o tem, kdaj je bil Pahor v solariju, glede na to da je nekam bled, sodi v Solato

Sicer pa, upam da bo ostala funkcija "seznam sporocil".

In da bog dal da dobi tisti, ki je dal komando za upokojitev starega foruma vsaj en orenk zobobol.
 
1) Zelo verjetno se ne bo dalo izbirati forumov in bo šlo vse skupaj v eno malho + možnost skupin za kakšne resnejše debate, če bomo kaj moderatorjev. To uvrščanje sedaj ne deluje, ker avtorji niso dovolj disciplinirani pri uvrščanju, mi pa tudi nimamo časa pospravljati. In je že sedaj sama zbrka.

2) Seznam sporočil ostaja.

3) Sem 8 let hodil z zobarco, tako da ni bilo težav :)
bc123a sporočil: 48.253
[#596060] 28.09.09 08:09 · odgovor na: Gustl (#596043)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
1) Zelo verjetno se ne bo dalo izbirati forumov in bo šlo vse skupaj v eno malho + možnost skupin za kakšne resnejše debate, če bomo kaj moderatorjev. To uvrščanje sedaj ne deluje, ker avtorji niso dovolj disciplinirani pri uvrščanju, mi pa tudi nimamo časa pospravljati. In je že sedaj sama zbrka. 
Kaksna zbrka? jaz ne vidim nobene zbrke. Demontaza starega foruma je bila po isti logiki. Gustl je nekje videl problem, kjer ga ni bilo :)
anon-23307 sporočil: 582
[#596076] 28.09.09 08:16 · odgovor na: bc123a (#596060)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Kaksna zbrka? jaz ne vidim nobene zbrke. Demontaza starega foruma je bila po isti logiki. Gustl je nekje videl problem, kjer ga ni bilo :)


 
Se strinjam z bc-jem. Tudi jaz ne vidim nobene zbrke. Zbrka bo, ce boste Nepremicnine in Borzo prikljucili ostalemu smornu. Potem bo vse skupaj veliko tezje (nemogoce) spremljati. Osebno spremljam le tematske forume, v ostale pokukam le, ko/ce imam cas. Forum Gospodarstvo sem poskusal (redno) spremljat, vendar je tam prevec solate in ni slo. Tako da bom zelo vesel, ce boste od ostalega locili vsaj Borzo in Nepremicnine (lahko tudi skupaj - v enem podforumu). To bi precej pomagalo k hitremu locevanju zrna od plev:)
Gustl sporočil: 13.631
[#596106] 28.09.09 08:31 · odgovor na: bc123a (#596060)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Kaksna zbrka? jaz ne vidim nobene zbrke. Demontaza starega foruma je bila po isti logiki. Gustl je nekje videl problem, kjer ga ni bilo :)

 
Ne vidiš zbrke, ker uporabljaš seznam sporočil, uporabniki tega pa nismo niti v odstotkih merljivih. Večina uporablja phpBB pogled, tam pa je zbrka.

Problem je bil, deloma tudi rešen, samo rešitev nikoli do konca izpeljana + napačna odločitev, da ne dograjujemo prvotne, ampak delamo iz nule.
Gustl sporočil: 13.631
[#596117] 28.09.09 08:35 · odgovor na: anon-23307 (#596076)
Odgovori   +    0

pgregorc je napisal(a):

 
Se strinjam z bc-jem. Tudi jaz ne vidim nobene zbrke. Zbrka bo, ce boste Nepremicnine in Borzo prikljucili ostalemu smornu. Potem bo vse skupaj veliko tezje (nemogoce) spremljati. Osebno spremljam le tematske forume, v ostale pokukam le, ko/ce imam cas. Forum Gospodarstvo sem poskusal (redno) spremljat, vendar je tam prevec solate in ni slo. Tako da bom zelo vesel, ce boste od ostalega locili vsaj Borzo in Nepremicnine (lahko tudi skupaj - v enem podforumu). To bi precej pomagalo k hitremu locevanju zrna od plev:)
 
Dokončna odločitev, kaj ločimo, bo še padla. Borza in Nepremičnione sta definitivno prva, morda celo edina kandidata, da jih ločimo.

Zavedati se je pa treba, da ima forum cca. 10K dokaj rednih uporabnikov (ne nujno piscev) in vsak ima takšne in drugačne muzičke. Nikoli ne bodo vsi zadovoljni.
bc123a sporočil: 48.253
[#596127] 28.09.09 08:42 · odgovor na: Gustl (#596117)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Dokončna odločitev, kaj ločimo, bo še padla. Borza in Nepremičnione sta definitivno prva, morda celo edina kandidata, da jih ločimo.
Dejansko so forumi zivi le kot odziv na clanke. Kar je super sistem.

Ce se bo dalo komentar na clanek napisati le v eno skupno vreco, bos imel v skupni vreci vse debate, borza in nepremicnine bosta pa samevala.

Koliko uporabnikov pa je imel stari forum? Vsi so uporabljali seznam sporocil...
Gustl sporočil: 13.631
[#596214] 28.09.09 09:37 · odgovor na: bc123a (#596127)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Dejansko so forumi zivi le kot odziv na clanke. Kar je super sistem.

Ce se bo dalo komentar na clanek napisati le v eno skupno vreco, bos imel v skupni vreci vse debate, borza in nepremicnine bosta pa samevala.

Koliko uporabnikov pa je imel stari forum? Vsi so uporabljali seznam sporocil...

Ja, forum na finance.si v bistvu sploh ni forum, ampak so komentarji na članke, kjer je urejeno, da se razvije "forumska debata".

Kot rečeno, dokončne odločitve še ni, povsem možno je, da bosta Borza in Nepremičnine edina tematska otoka poleg skupne vreče. Bo pa morda še en ekstra smetnjak, sicer s kakšnim lepšim imenom, kamor bomo lahko metali ekstra smeti.

Jaz se bolj v to smer nagibam, Črt se , kot vem, bolj nagiba v skupine, vendar po izkušnjah iz vodenja skupine vem, da je to precej težko izvedljivo.


Sicer smo že v zadnjem času šli nekoliko v to smer, smo združevali forume. Ukinili smo Davke, IT, Avto, Karirera, Odklop,...Tako da smo pravzaprav že blizu temu, da bi imeli Borza, Nepremičnine in Svaštarnica.

Bo pa kot že večkrat povedano več poudarka na drugim možnostih za olajšanje spremljanja komentarjev: top/priljubljeni komentatorji, top teme, boljši iskalnik, boljši sistem za opozarjanje na nova sporočila, neposredne dgovre itd...
crt sporočil: 27.365
[#596232] 28.09.09 09:50 · odgovor na: bc123a (#596127)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 28.09.2009 09:52

bc123a je napisal(a):
Koliko uporabnikov pa je imel stari forum? Vsi so uporabljali seznam sporocil...

stari forum je imel za velikostni razred manj uporabnikov. tako zaradi takratnega casa (razsirjenosti uporabe neta) kot zaradi takratnega (bistveno ozjega) fokusa casopisa.

racunati je treba tudi s tem, da ko je forum 1 startal (1998, prehod v finance 2000), se ni bilo znj forumov na (vsaj slovenskem) netu in je tudi obstajala se neka raznovrstnost pristopa, kako sploh taka rec deluje. kasneje je prevladala phpbb - "tabla" varianta, ki je danes de facto standard.

tako je s prilivom novih uporabnikov prihajalo do vedno vecjega jamranja, kako da je forum "neuporaben" in "nepregleden", tj. nekomu se ne da vloziti par minut za razmislek, ker je drugace ker je navajen. sicer mogoce bedasto, vendar spostovanja potrebno dejstvo. verjetno se strinjas, da sta najmocnejsi sili na netu lenoba in inercija in da razvoj zato tipicno gre v smeri najmanjsega skupnega imenovalca. zal, fakti bruti, cloveski material.

(ce mene vprasas, bi "moral" biti forum vsaj tolko kompleksen, da ga ne more uporabljat vsak bedak, ki bi ravno rad naredil svoj aromaticni kupcek, ampak to je osebno mnenje, ki se lahko glede na danosti populacije bistveno razlikuje od zelje imeti veliko uporabljanost.)

(kot ves) sem avtor foruma 1 in ko sem videl prehod na 2, s katerim nimam nic razen kasnejsega (jesen 2007 in dalje) flikanja vsega, kar je ostalo odprto, sem se drzal za glavo. vseeno pa vse zgoraj napisano drzi.
bc123a sporočil: 48.253
[#596257] 28.09.09 10:09 · odgovor na: crt (#596232)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


(ce mene vprasas, bi "moral" biti forum vsaj tolko kompleksen, da ga ne more uporabljat vsak bedak, ki bi ravno rad naredil svoj aromaticni kupcek , ampak to je osebno mnenje, ki se lahko glede na danosti populacije bistveno razlikuje od zelje imeti veliko uporabljanost.)

(kot ves) sem avtor foruma 1 in ko sem videl prehod na 2, s katerim nimam nic razen kasnejsega (jesen 2007 in dalje) flikanja vsega, kar je ostalo odprto, sem se drzal za glavo. vseeno pa vse zgoraj napisano drzi.
Boldano je odlicna ideja. Seveda vem, da si ti avtor foruma.

Nisem imel obcutka da je uporabnikov za razred velikosti vec; vsebine se mi zdi priblizno isto, oziroma malenkost vec. Ce me obcutek ne vara, je potem precej vec bralcev, kar je do neke mere cudno :)

ocitno se bo uporaba seznama sporocil pridruzila moji uporabi komandne vrstice pod windows visto v kosari eksoticnih orodij, katerih uporabnost vidim samo jaz ;)
crt sporočil: 27.365
[#596265] 28.09.09 10:13 · odgovor na: bc123a (#596257)
Odgovori   +    0
statistika uporabe tako seznama kot lojtre je prilicno smesna. tako da v najboljsem primeru bi to ostalo kot nek unsupported feature.

vendar ze samo to, da bi se sploh (za spremembo ;) organizirano lotili foruma, nakazuje, da unsupported ali half-supported zadeve ne bodo ravno delezne velike naklonjenosti.

mislim, da nama je obema jasno, v koliksni meri se v bistvu strinjava (vkljucno s cmdline) in da bi bilo zelo fajn, ce bi se cela rec dogajala v nekomercialnem vakuumu, vendar se ne.
anon-15197 sporočil: 786
[#596272] 28.09.09 10:18 · odgovor na: crt (#596265)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
statistika uporabe tako seznama kot lojtre je prilicno smesna. tako da v najboljsem primeru bi to ostalo kot nek unsupported feature.

 
To si napisal že parkrat in sem rabil precej časa, da sem dojel, kaj misliš. Sam je dolgo nisem imel vključeno po defaultu, ampak sem imel narejen shortcut (bookmark) na seznam. Tudi na finance.si sem hodil preko tega seznama, ne preko glavne strani.

Na default sem jo dal zato, da sem ti povečal statistiko, način uporabe pa se ni spremenil :)
crt sporočil: 27.365
[#596284] 28.09.09 10:25 · odgovor na: anon-15197 (#596272)
Odgovori   +    0
statistika gleda dejansko uporabo (skozi prikaze strani) in se potem vzorci skozi neko obdobje. glede na dosedanje izkusnje je zelo malo verjetno, da bi se slika kaj dosti spremenila. do te mere, da ce se zdaj naenkrat bo, bo to vzeto kot sum, ne kot signal. :)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#596796] 28.09.09 17:12 · odgovor na: anon-23307 (#596076)
Odgovori   +    0

pgregorc je napisal(a):

 
Se strinjam z bc-jem. Tudi jaz ne vidim nobene zbrke. Zbrka bo, ce boste Nepremicnine in Borzo prikljucili ostalemu smornu. Potem bo vse skupaj veliko tezje (nemogoce) spremljati. Osebno spremljam le tematske forume, v ostale pokukam le, ko/ce imam cas. Forum Gospodarstvo sem poskusal (redno) spremljat, vendar je tam prevec solate in ni slo. Tako da bom zelo vesel, ce boste od ostalega locili vsaj Borzo in Nepremicnine (lahko tudi skupaj - v enem podforumu). To bi precej pomagalo k hitremu locevanju zrna od plev:)
 
S tem se tudi jaz strinjam.

Forum naj ima dva dela.

Enega resnejšega(ki je vsaj minimalno moderiran) in drugega za vse ostalo.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#596800] 28.09.09 17:14 · odgovor na: Gustl (#596117)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Dokončna odločitev, kaj ločimo, bo še padla. Borza in Nepremičnione sta definitivno prva, morda celo edina kandidata, da jih ločimo.
Preprosto naredite dva foruma(prvi naj bo resen-dosedanji borza in nepremičnine), drugi pa za vse ostalo, vključno z vsemi komentarji na članke.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#843505] 18.06.10 01:09 · odgovor na: (#843366)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-124452 18.06.2010 01:13
[janezpizdek]
Zdaj ko sem dal svojega prvega "na ignore" in okusil sladkosti te nove implementacije, ter ves začuden, ko tele v nova pisana vrata nekaj časa bolščal v oni simbol in se spraševal za koji kurac mi Šitos ni zginil >
Naj se izpovem, da mi je šele zdaj jasno zakaj je tak naglo narasla količina onih, ki koga kao "ignorirajo", v resnici pa nabolj berejo ravno te. Neki tacega kot, ko so bili v vrtcu pa so za lase najbolj vlekli špelco, ki jim je bila najbolj všeč.
Eto, dobro si se prepoznao. Pa ti si na tiho zaljubljen u Xitosa i mene, zar ne vidiš?
No ja, saj ne vztrajam čisto pri vseh kategorijah, Gustlnu dovolim, da mi pomaga in kot profi naredi en tak jagodni izbor a la shaman....
.....spremenite le toliko, da mi samo dodate še kategrijo "ignoriraj Šitosa geronto-pootročenega" in to bo to. he,he.

LP shaman
Cile Mile samozvana Pizda, kao prvo ti lažeš. Sram te bilo. Ko laže taj i krade, bolhe ima.

Tamo po forumu pišeš, da imaš 28 na ignore a ovdje Gustiju govoriš o prvome????

A kao drugo, kako si na mene zaboravio. Samo o Xitosu govoriš a mene kao da nema.

Pa čoveče, seti se, i mene si još davno dao na ignore listu. Budi pošten, bolan jadan ne bio, do kraja. Ne pravi me ljubomornim na Xitosa. Ti i ja smo počeli davno prije nego što se on pojavio.

A jopet sve mi se čini, da te je taj Xitos dobro uje(o)bo.

Pa izgleda na prvi pogled da se ga bojiš kao đavo križa.

I sada bi se ti jopet malo sakrio pred njim, a ne?

A znaš li ti onu staru slovenačku pjesmu:

En hud pesjan je živel, se futral je z ljudmi.....

Pa se zamisli malo!

Vedno je nekdo bolj kosmat!!

Nego smiri konje čoveče, uhvati malo ravnotežu, svet nije crno bel.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#843581] 18.06.10 07:39 · odgovor na: (#843545)
Odgovori   +    3
[janezpizdek]
> [yuslocan]
>
>
> Cile Mile samozvana Pizda, kao prvo ti lažeš. Sram te bilo. Ko laže taj i krade, bolhe ima.
>
> Tamo po forumu pišeš, da imaš 28 na ignore a ovdje Gustiju govoriš o prvome????
Štekamo? Narišem?
LP shaman
Mile Pizda, moram ti opet reči glasno i jasno:

LAŽEŠ BRE ČOVEČE.

Idi čitaj svoje postove, pa češ tamo nači najmanje jednoga (i to mene lično) za kojega si najmanje tri puta napisao dao si me dao na "ignore"! Zadnji put pre tri dana.

Dakle ne može biti Xitos prvi, kojega si dao na "ignore".

Po logiki stvari najmanje drugi, iza mene kao najmanje prvog.

Štekaš li ti ili tebi treba nacrtati.

Evo, ja se stalno trudim da ti pišem na tvom maternjem jeziku, samo zato da lakše i brže shvatiš, a ti ništa.

LP
anon-195618 sporočil: 1.141
[#844347] 18.06.10 21:56 · odgovor na: (#843545)
Odgovori   +    4
Uporabnik: janezpizdek
Uporabniško ime odprto: 10.2.10; prva objava v forumu: 13.2.10
Je online? DA
FQ: 50
Sporočil v forumu: 714
Glavni forum: 695, Servis: 2, Odklop: 17
Prijatelj od: 42 (tudi moj) / Ignoriran od: 43

Auuuu, jebote .... Sade će se frljamo sas Gust-lovu dukomentaciju (kao objectifnu)
Eeee xebiga kada tamoneki may moon dobije laprdator-top u jednu od svoje četiri ruke, pa onda udara-li-udara po jednoj-te-istoj tip-key ....sve dok rezultat ne dostigne dužinu njegovog/svojeg repa (a mi svi znamo KAKO je dugačak rep u pavijana) i potom još napiše "neće da gi krati" ....

BTW moj CHA 1000 .... ipak sam ja tvoj NAJBOLJI prijatelj, iako si ti moj NAJGORI (o kom kurcu ono beše beseda (?)) ....
Ene ti gore potvrd (tudi moj) čitaj bre, jerbo nisam teo da pišem u Re-Busssi, nego tako da i ti razumeš
prijatelj od 42 (tudi MOJ) .... Ama jebeš one koji te ignoriraju (jedva 43) .... TI, Puri i JA, ko tri oka uglavi
Xebiga .... 1, 2, 3, .......48, 49, 50 LIFE .... Pa budi veseo dasi tudi TI

Još je rano da ti napišem "laku noć", jerbo znam da ćeš jope oko 00:00 h kao ono "mačak oko vrele kaše" .... A ona vruća-vrućaaaa da orto-čiček-kaka mine želja da ga cucla ....
anon-195618 sporočil: 1.141
[#844388] 18.06.10 23:43 · odgovor na: anon-124452 (#843581)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-195618 18.06.2010 23:49
Ojla buraz .... živ mi bio i veliki (TI) poras'o
Jebeš shaMONU .... Verovatno si ti prvi dospeo na njegovu "manualnu" (šit-list) mada je mene vrlo rano "kao šitlistirao" .... Ali mene sada interesuje nešto drugo ....
Prvi put sam čuo za tebe od tvojeg prrrr-JA-telca Mila Wola u tvojem otsustvu ....
Od
[#160163] 18.11.07 13:22 odgovor na: gregor666 (#159683)
Do
[#300702] 22.08.08 18:26 odgovor na: micom (#300632)

Devet meseci .... paaaa jesti bio na porodniškem bogati (?)
A mene su u to vreme taslačili milwal i NoriPuri kao novaka, ali ja sam ti jako uzak u kukovima, pa su jedino mogli noseve da provire .... evo izločenje (citat)....
milwal [#212289] 02.03.08 17:29
forum.finance.si/?m=...2289&reply
Po juzlotu si prvi primerek, ki se mi zdi vreden ignoriranja
Možda je to bila milwalova "figura" (zakovrn'o na ovom seratorijumu 10.10.09 11:00) bog da mu dušu prosti
Paaa sada neznam jesu li imali u vidu tebe pa i mene "držali" kao i tebe (?), pa iskoristili priliku da se proseravaju zajedno sa šalamantom.... (đes'bio kad je grmilo (?))

LP xitos, glavom i bradom .

PS sada ima crt i gustl da popizde, jerbo ovo nije mesto za "ovakve stvari"
vidimo se na nekom drugom tematu, .... beži dok si čitav, inače ima da te izbrišu kao i mene, .... xexexex "na moj zahtev" (fakin shit) cinqpress .....

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 11