Zasebnost
1 ura
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah
2 uri
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Kaj bo drugače in kako bo ob navalih upokojencev?
2 uri
Eksperimenti z zdravstvom 2
3 ure
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ...
3 ure
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
3 ure
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
4 ure
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
5 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
5 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
5 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
5 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
6 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
6 ur
Bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
7 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5
8 ur
DAF predstavlja spletno platformo za upravljanje voznega parka
8 ur
Cinkarna Celje: Modra zavarovalnica želi v nadzornem svetu Tomaža Berločnika
9 ur
Luksuzni terenci postajajo novi standard višjega razreda
9 ur
Je novi Superb res boljši od starega? (Oglas)
9 ur
Handelsblatt: prodajalci avtomobilov jezni na Volkswagen 2
9 ur
Priključni hibrid, ki zna skoraj vse: pospeševati, varčevati in nabirati električne kilometre

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Lepo prosim za komentar in grobo oceno spodnjega stanovanja

Strani: 1 2

anon-193160 sporočil: 1.682
[#688238] 21.01.10 10:45 · odgovor na: anon-179576 (#688236)
Odgovori   +    0
Ne razumem, kaj si hotel povedati. Oglas za fizične osebe je brezplačen, čez čas se avtomatsko odstrani, ti daš gor novega in to lahko počneš v nedogled.
anon-179576 sporočil: 125
[#688256] 21.01.10 10:51 · odgovor na: anon-193160 (#688238)
Odgovori   +    0
Oglas o katerem se pogovarjava je s strani podjetja Property d.o.o. in je kot tak plačjiv (ne gre za fizično osebo)? Kako sistem za pravne osebe deluje, ne poznam, se mi pa ne zdi pravilno predvidevati, da poteka vse po istem postopku.
bigl sporočil: 18.363
[#688274] 21.01.10 11:01 · odgovor na: anon-179576 (#688256)
Odgovori   +    0
[AmadejSI]
Oglas o katerem se pogovarjava je s strani podjetja Property d.o.o. in je kot tak plačjiv (ne gre za fizično osebo)? Kako sistem za pravne osebe deluje, ne poznam, se mi pa ne zdi pravilno predvidevati, da poteka vse po istem postopku.
Ko si enkrat kupil stanovanje je neetično in zavajajoče, da oglas za to stanovanje agencija rola dalje. Lep dan.
anon-179576 sporočil: 125
[#688313] 21.01.10 11:30 · odgovor na: bigl (#688274)
Odgovori   +    0
Žal je tega ogromno. Ne nujno, da je samodejno ponovljen, jih pa na mnogih oglasnikih nihče ne odstrani ipd.
anon-169928 sporočil: 296
[#688371] 21.01.10 12:07 · odgovor na: anon-179576 (#688313)
Odgovori   +    1
Ohh no ... prvo kot prvo sem star 26 let in sem se pozanimal namesto sodelavke samo zato ker sem ji hotel naredit uslugo.

Sam nimam denarja in ga še nekaj časa ne bom imel za nakup svojega stanovanja/hiše.

Tudi ona ni niti prodala svojega stanovanja, kaj šele kupila novega. Spremlja že nekaj časa stanovanja v tistem koncu, pa mi je dala 2 linka, ki sta ji bila všeč ... prvega sem ji sam takoj odsvetoval, za drugega sem povprašal vas. Sicer pa vztrajno kličem osebo (fizikalca ki poseduje to nepremičnino, da dobim podatke s prve roke), pa je nedosegljiva.


Sem tak anti pristaš teorij zarote da kar takoj prenehajte z mislijo na to :)


Je pa res da nekaj pametnih nasvetov je pa padlo v tem topicu ... zanimivih razmišljanj ... za v bodoče v razmislek ...
anon-193160 sporočil: 1.682
[#688439] 21.01.10 12:45 · odgovor na: anon-179576 (#688256)
Odgovori   +    0
Oglas, ki je še naprej na nepremičnine.net je od fizične osebe in ne od agencije. Oglasi od fizičnih oseb pa se avtomatsko zbrišejo po določenem času, kar pa ne velja za agencije. Iz tega sledi, da mora ta fizična oseba/prodajalec, oglas na novo dajati gor in povsem logičen je pomislek, zakaj bi fizična oseba oglas ponovno dajala gor, če je stanovanje prodala. Meni to bolj zgleda, kot sem napisala že prej, da je dana samo neka rezervacija v višini par tisoč evrov in stanovanje v tem trenutku še ni prodano, prodano bo šele s podpisom pogodbe in pologom are. Ker res ne vem, zakaj bi se prodajalec sicer zafrkaval z dajanjem oglasov na portal, če bi bilo stanovanje prodano. A ne?
anon-179576 sporočil: 125
[#688449] 21.01.10 12:51 · odgovor na: anon-193160 (#688439)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-179576 21.01.2010 12:54
A midva isti oglas gledava? Na prvem postu v tem topicu?

"Prodajalec: Nepremičnine PROPERTY d.o.o."

Kadar je oglas dejansko od fizične osebe, piše zasebna ponudba, tule imaš pa zelo lepo napisano agencijo, ki to trži vključno s prikazom njihovega logotipa.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#688493] 21.01.10 13:15 · odgovor na: anon-179576 (#688449)
Odgovori   +    0
Maj mistejk, ne vem, zakaj mi je ostalo v spominu, da je to oglas od fizične osebe. Sicer pa to ničesar ne spremeni, če je bilo stanovanje prodano že novembra, agencija pa oglasa ni umaknila, lahko skoraj zagotovo trdim, da pogodba ni podpisana ampak je dana samo neka mala rezervacija. Če te nakup še vedno zanima, jih kar pokliči in malo povprašaj, kaj je s tem. Če ti bodo kaj mutili in ti ne bodo dali konkretne informacije kaj se dogaja, jim pa mirno povej, da je oglas zavezujoča ponudba in v kolikor je stanovanje prodano, je to lažna ponudba, za lažno ponudbo pa so zagrožene gromozanske kazni. Na pamet sicer ne vem, kakšna je kazen, vem pa, da je zelo visoka. In ker je Property znan po svojem mutivodič načinu, predvidevam, da ne bodo hoteli riskirati in ti bodo raje povedali resnico.
anon-179576 sporočil: 125
[#688627] 21.01.10 14:07 · odgovor na: anon-193160 (#688493)
Odgovori   +    0
Spremeni IMHO toliko, da je brezveze delati neke teorije zarote. Ko se je oglas začel ponavljati sem se pozanimal in dobil odgovor, kot sem ga tudi tu zapisal. Hkrati so oglas s svoje lastne strani umaknili. Se ti to dvoje zdi logično početje, če želiš zadevo prodati in zaslužiti provizijo? Pa ne bi rekel, če bi podal neko nezanimivo ponudbo in se jim ne bi ljubilo z menoj ukvarjati - kot sem rekel, smo bili sredi aktivnih pogajanj za ceno. Oglasa druge agencije ali zasebne ponudbe za to stanovanje pa tudi ni.

Stanje na oglasnikih je pač neurejeno (na nekterih bolj, na nekaterih manj) in to nažalost hitro ugotoviš, ko začneš hoditi na oglede.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#688683] 21.01.10 14:44 · odgovor na: anon-179576 (#688627)
Odgovori   +    0
[AmadejSI]
Se ti to dvoje zdi logično početje, če želiš zadevo prodati in zaslužiti provizijo?
Se mi zdi logično. Poznavajoč Property. Pred časom je dobra prijateljica najemala stanovanje in sta s partnerjem en teden klicala agenta za neko stanovanje in se jim je dvakrat javil na telefon, obakrat obljubil, da jih pokliče za ogled potem pa se je nehal javljati. Po enem tednu sta obupala, ker sta vedela, v katerem naselju je stanovanje, sta tam nalepila listke, najemodajalec jih je poklical in sta najela stanovanje. Tisto isto od Propertyja. Sta mu rekla, kaj je s tem Propertyjem, pa jima je najemodajalec rekel, da ni nič z njim, da ga sploh nikoli ne pokliče. Čez precej dolgo časa (nekaj mesecev) smo ta oglas še vedno videli na nepremičnine.net. Si lahko predstavljaš, da smo se delali norca.

Pred tremi leti je dober prijatelj kupoval stanovanje, zgodba je bila enaka, samo da on potem ni kupil tistega stanovanja ampak eno drugo. Logika ni ravno doma v naših krajih, zato sklepanje po logiki ni priporočljivo.
anon-169928 sporočil: 296
[#689965] 22.01.10 14:08 · odgovor na: (#689753)
Odgovori   +    0
Sem jo z vsem seznanil, sicer pa sem ji dal link da si sama sproti lahko prebere mnenja.

Je pa pametna ženska tako da ne dvomim da v kolikor biznis uspe da ga bo dobro izpeljala.

lpg

Strani: 1 2