Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Nepremičnine] Tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije
[#2938169] 03.07.21 14:54 · odgovor na: Rokc5 (#2938075)
Odgovori   +    2
[Rokc5]
Ne boš verjel ampak na Slo Tech-u je kar nekaj velikih živin. Tudi med milenijci in Z-jevci. Verjamem da tudi na forumu Financ, da ne bo pomote seveda.

Kar z njimi govorim pravijo, da je problem preveč denarja v obtoku. In pa seveda da ko rabiš nepremičnino, moraš biti pragmatičen ter kupit. Tisti ki čakajo na padce so zamudili tudi cenovno dno 2011-2013.
Ravno takrat sem v eni familjarni zadevi moral žal prodajati stanovanje v LJ. In res žalostno, ko gledaš folk (potencialne kupce), ki se cenkajo za par jurjev za stanovanje , ki bo čez 10 let vredno 50% več. Takrat sem zaštekal, da je folk res prfuknjen in si v bistvu zasluži da so nategnjeni.
Isto bo lahko s tistimi, ki bodisi za vsako ceno rinejo v LJ ali v okolico in/ali čakajo da njihovi ljubi ogledani nepremičnini zgrmi cena za 50 posto ("Zdaj zdaj bo crash, veš...")

Jaz menim da padec bo, diferenciacija nam tudi ne uide a mladi osebi pač ne pomaga, če bo to čez 10 let.
Padca ne bo, predvsem na dobrih nepremičninah in lokacijah...Glede na strukturo lastništva si nekateri lahko privoščijo 10 in več letno čakanje. najbrž bodo prej šli v grob, preden bodo prodali nekaj za 900 jurjev, če mislijo da lahko za to dobijo miljon :)