Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kriza nas ni zabetonirala, zatrjujejo gradbinci

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1 2 3 4

anon-190595 sporočil: 504
[#510968] 01.06.09 21:05 · odgovor na: anon-105255 (#510855)
Odgovori   +    0
Kdor poizkusi sam lahko vidi da ni noben problem. V LJ sem se vozil, ko je bila avtocesta končana še samo na pol pa je šlo. Sedaj je prava milina :-), dober avto, tempomat, sploh mi ni treba razmišljat, da sem na cesti, vožnja je čisti užitek.....ne namravam nikogar učit kako se reči izvedejo vendar naj povem da do sedaj nisem imel še enega centa stroška z prevozom v službo :-) 
anon-190595 sporočil: 504
[#510969] 01.06.09 21:11 · odgovor na: bc123a (#510863)
Odgovori   +    0
Nekdo je omenja Polzelo in bajto za 300K ...nobena bajta na Polzeli ni vredna več kot 150K. Glede tragičnega dogodka povezanega s Šoštanjem...od Šoštanja do avtoceste rabiš toliko kot od avtoceste do LJ...odločitev za Šoštanj je res bila napaka...
anon-198023 sporočil: 32
[#510977] 01.06.09 21:36 · odgovor na: anon-190595 (#510968)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Kdor poizkusi sam lahko vidi da ni noben problem. V LJ sem se vozil, ko je bila avtocesta končana še samo na pol pa je šlo. Sedaj je prava milina :-), dober avto, tempomat, sploh mi ni treba razmišljat, da sem na cesti, vožnja je čisti užitek.....ne namravam nikogar učit kako se reči izvedejo vendar naj povem da do sedaj nisem imel še enega centa stroška z prevozom v službo :-) 
 
Najbolj uživam pozimi, ko vozim v temi, na nespluženi cesti. Če me ustavijo kakšni tovornjakarji, ki ne morejo speljat, se ne sekiram, v avtu je toplo in radio na glas, lahko pa se jim tudi pridružim na počivališču pri čaju in alko dodatkih. Poleti pa itak dela klima, nekdo mora kurit nafto, skrbet za čisto okolje, Arabce in slovenske državne finance.
hostamox sporočil: 8.460
[#510980] 01.06.09 21:42 · odgovor na: anon-45881 (#510563)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):
Samo jaz sem sklenil, da bom za 300k EUR dobil kaj več od 80 m2 v betonskem naselju. Sicer pa ne vem, kaj je tvoj point? Da hiše ne bom mogel prodati s profitom? A se ti zdi, da je primarna funkcija bivališča profit? In to je tvoja poanta? Moja poanta je ta, da bodo počasi tudi drugi razumeli, da 200k EUR za betonsko kletko v LJ ni najbolj smotrn nakup.


300 tisoč evrov je velik denar in da ga zaslužiš moraš bit kar priden.
bc123a sporočil: 48.253
[#510993] 01.06.09 21:58 · odgovor na: anon-45881 (#510563)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):
bob: veš, nepremičninarji imajo vseeno prav v eni stvari - vsak potrebuje dom. Samo jaz sem sklenil, da bom za 300k EUR dobil kaj več od 80 m2 v betonskem naselju. Sicer pa ne vem, kaj je tvoj point? Da hiše ne bom mogel prodati s profitom? A se ti zdi, da je primarna funkcija bivališča profit?
Ne. Nepremicnina ni namenjena profitu. Je pa tako, da vcasih nepremicnino moras prodati. Bogsigavedi, kaj se lahko zgodi. In ce potrosis 300.000 EUR za nepremicnino, ki je potem vredna, say, 150.000 EUR, si dejansko kakrsnokoli mobilnost ali prilagodljivost vrgel skozi okno, ker ti bo pri kakrsnikoli odlocitvi tistih 150K EUR viselo za vratom.

Sicer vem, da je "prodati druzinsko hiso" za slovence totalno nov in nepricakovan koncept, a tudi na to, da te morda razmere prisilijo v to, da se moras preseliti ali prodati, ni neumno racunati.

Negative equity (ce je nepremicnina financirana s kreditom) tudi naceloma nobenega direktno ne boli, zna pa zelo zelo ojacati bolecino, ce gre kaj drugega narobe. To se mi zdi podobna situacija, ceprav imas morda ves denar ze prihranjen.
anon-89 sporočil: 10.178
[#511005] 01.06.09 22:35 · odgovor na: bc123a (#510993)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Ne. Nepremicnina ni namenjena profitu. Je pa tako, da vcasih nepremicnino moras prodati. Bogsigavedi, kaj se lahko zgodi. In ce potrosis 300.000 EUR za nepremicnino, ki je potem vredna, say, 150.000 EUR, si dejansko kakrsnokoli mobilnost ali prilagodljivost vrgel skozi okno, ker ti bo pri kakrsnikoli odlocitvi tistih 150K EUR viselo za vratom.

Sicer vem, da je "prodati druzinsko hiso" za slovence totalno nov in nepricakovan koncept, a tudi na to, da te morda razmere prisilijo v to, da se moras preseliti ali prodati, ni neumno racunati.

Negative equity (ce je nepremicnina financirana s kreditom) tudi naceloma nobenega direktno ne boli, zna pa zelo zelo ojacati bolecino, ce gre kaj drugega narobe. To se mi zdi podobna situacija, ceprav imas morda ves denar ze prihranjen.
 
da se vrnemo na izhodišče, mene je zbodel ta text markaff,

BTW: sam nisem prav nič jezen na nepremičninarje, imam svojo parcelo, kupujem Marlesovo hišo (kjer nabijejo maksimalno 20-30% marže in ne 300%), kvadrat luksuzne hiše (vsaj po slovenskih razmerah) me bo stal ca. 1.500 EUR. Če govorim o parceli, papirjih, plati, bajti, zunanji kleti, nadstrešku, celotna ureditev okolice z vrtom in mini sadovnjakom, lokacija taprava osrednja Slovenija (Savinjska dolina, ne močvirje, da se razumemo), blizu AC, vsa 3 največja SLO mesta relativno blizu. Zdaj pa pomisli, koliko bi moral dati za m2 betona v podstandardnih blokih (rad bi videl stanovanje z energetsko varčnostjo in udobjem moje nastajajoče bajturine).

Meni je samo smešno, kako se je našla gora naivcev, ki je kupovala stanovanja po abotnih cenah, sedaj pa se najde gora naivcev, ki misli, da bo v teh časih še vedno po teh cenah lahko prodajala. Bebci najprej na eni, sedaj pa na drugi strani. In, stari, jaz sem se pred 3 leti smejal kupcem ravno tako, kot se sedaj smejim nepremičninarjem. :)))


oba odstavka mi nekako ne pašeta skupaj, a lepo kažeta tragikomično naravo slovenske duše.
anon-177801 sporočil: 149
[#511015] 01.06.09 23:04 · odgovor na: anon-89 (#511005)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-177801 01.06.2009 23:05
No, da vsaj jaz povem nekaj v prid BETONSKIM KLETKAM v LJ. Ja res je drage so, ampak to je prestolnica SLO, središče vsega in tako kot povsod po svetu so stanovanja draga. Sam vidim bolj problem v kakovosti kot v ceni. V centru Ljubljane se prodaja veliko nevzdrževanih stanovanj po visokih cenah. Drugod so ta stanovanja obnovljena na najvišjem možnem nivoju in tako opravičujejo ceno. Pri nas praktično nimamo top meščanskih stanovanj!

Tudi v okolici LJ kakovost šepa. Drugače pa LJ ponuja na nekaterih lokacijah izjemno veliko zelenih površin z vsemi bonusi prestolnice. Moramo vedet, da je na dolgi rok, stanovanje v LJ bolj likvidno, lažje za naprimer oddajo, pa tudi tekoči stroški so manjši kot če živiš v hiši.
anon-190595 sporočil: 504
[#511028] 01.06.09 23:18 · odgovor na: anon-198023 (#510977)
Odgovori   +    0
Bedarije..... tovonjakarji ne ustavljajo prometa na avtocesti, včasih so ga na Trojanah vendar to je del zgodovine, pred avtocesto. Še nikoli ni bila cesta tako slaba oz zasnežena, da se ne bi mogel peljat 130 km/h, običajno se peljem hitreje kljub zasneženemu cestišču. Je pa res, da je moj avto vedno obut v nove, po ADAC -ovem testu najboljše gume. Trenutno Fulda carat progresso. :-).
anon-190595 sporočil: 504
[#511049] 02.06.09 00:23 · odgovor na: anon-177801 (#511015)
Odgovori   +    0
Življenje v prestolnici je že ok in so bonsi kot praviš - če ti zato ni treba sklenit doživljenskega suženjskega razmerja z banko - so pa tudi malusi - tudi drugje se marsikaj dogaja,kulturne prireditve in veselice, ples v maskah ,gledališče, nakupovalni centri,rekreacijski objekti, bazeni, kakor vam drago....... cene gostinskih in ostalih  storitev niso tako navite, tudi drugje so službe, zlasti v državni upravi in izobraževanju ni razlike pri prihodkih....res pa je da nekaj razlike je....mene tukaj kjer živim nihče ni pripravljen toliko plačat kot v LJ..ampak za to službo ne bi bil pripravljen plačat dvojne oz trojne cene za stanovanje.... ko bodo cene zgrmele bo marsikateri balonarski suženj padel v psihične težave ko bo spoznal kako je bil naplahtan..vendar izhoda ne bo......razen morda ,da poišče in spusti šus v glavo svojemu nepremičninarju.
bc123a sporočil: 48.253
[#511234] 02.06.09 10:35 · odgovor na: anon-190595 (#511049)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
tudi drugje so službe, zlasti v državni upravi in izobraževanju ni razlike pri prihodkih.
To sicer pojasni precej tvojih naceloma (vsaj meni) nerazumnih odlocitev, se ti ne zdi?

Ce je (vsaj) eden od partnerjev zaposlen v javnem sektorju, odpade vecina rizikov, ker sluzbe ne more izgubiti. Plus, ker so place na ravni celotne slovenije prakticno enake, se ti splaca odriniti v najbolj zarukan kraj z najnizjimi stroski zivljenja - ce le imas tam taksno delovno mesto.
anon-124429 sporočil: 112
[#511282] 02.06.09 11:19 · odgovor na: (#511237)
Odgovori   +    0
Izračun porabljenega časa v enem dnevu (brez otrok)

6.30 - vstaneš , se urediš, oblečeš, itd.
7:10 - odhod od doma iz Kranja, vračunaš 10 minut za vsak slučaj, če bo gužva
8:00 - na del. mestu, ker nimam fiksnega delavnika, delam do nekaj čez 17 uro, vmes 1 ura malice, itd
17:45  - prihod domov

Se pravi, da če bi živela še dlje, bi zjutraj šla od doma 30 min prej in prišla domov celo nekaj čez 6. 12 ur od doma, 6-8 ur spanca, Če imaš otroke, grejo spat ob 8h-9h. Če bi hodila domov nekaj čez 18o, bi bila s svojimi otroci 2 uri, 2 uri s partnerjem in potem odšla spat. Res kvaliteta družinskega življenja.

Še dodatni razlog, da se želim preseliti v Ljubljano, ko zaključim delo ob 17h, pridem domov ob 17.15 in ne ob 18.15. Meni je pač ta čas dragocen in več vreden od tega, da imam 10 kvadratov več za 20k eur manj nekje daleč.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#511452] 02.06.09 14:14 · odgovor na: anon-45881 (#510437)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 
Saj pravim, poglej, kako je sestavljena cena 300k EUR - pomembne postavke pri večini prodaj sploh ni - zemljanka/klet, nadstrešek, frišna ureditev okolice (ca. 70k). Govorim seveda o NOVI hiši, ki bo (letos) postavljena po mojih željah in specifikacijah, ne na trgu. Priznam pa, da sem zelo terenski človek in se pol leta vozim po celi Sloveniji, manj kot pol leta pa grem v pisarno v LJ. Ergo štancam kilometre, kjerkoli živim. A vprašaj se, koliko bi me stala takšna hiša v LJ samo na račun balona, pa ti bo jasno, da je tole celo poceni. Prihranek pri času praktično zanemarljiv (seveda ne funkcioniram na principu 8-16h). Pa upoštevaj, da sem nabutal v specifikacijo precej kakovostnih in varčnih materialov in sistemov.

PS: nisem užaljen. Skoraj celo življenje sem živel v Zasavju in če govorimo o vukojebinah, so takoj za Kozjanskim in Rovtami na vrsti prav rudarski revirji. Savinjska dolina izgleda kot Panonska nižina v primerjavi. :)
 

Tudi sam poznam malo slovenije:))

Sicer sem iz zasavja ampak sem res videl že precej vukojebin.

Zasavje je res vukojebina, službe, cementarna:)) itd....

Ne vem kje si živel v zasavju, tukaj je precej precej podstandarda..

Najdejo se pa tudi lepi kotički, ki pa seveda niso v centrih, ampak blizu:)

Strani: 1 2 3 4