Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Popusti pri novogradnjah se množijo in debelijo

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (8)

Strani: 1 2 3 4

ogo sporočil: 3.087
[#475401] 09.04.09 21:33 · odgovor na: anon-54454 (#475395)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Ne vem sicer, ce tudi jaz spadam v to kategorijo, vendar kar se mene tice, se nepremicninski trg obnasa tocno tako, kot sem predvideval ze pred skoraj letom dni, za razliko on tistih, ki ste pisarili o armagedonu in 70% padcih. No, saj bomo videli, nekega dne boste imeli sigurno prav (2, 10, 50 let?), a zaenkrat v rokah nimate nic drugega, kot "oglasevane cene" s katerimi zopet opletate in zavajate folk.

(zdaj bomo pa videli kaj se zgodi, ce si kdo drzne napisati kaj drugega, kot tuli creda...)
 A živiš na oblaku, v upanju, da je nepremičninski trg povsem drugačen od drugih? Neodvisen od ponudbe in povpraševanja ter splošne ekonomske klime? Ne bo šlo. 
Tudi pri nas je bil balon napihovan. Do katerega nivoja se bo izpraznil, pa ne boš izvedel v sledečih dveh tednih, za popolno sliko boš moral počakat par let. Vendar verjemi, da se bodo abnormalnosti izravnale. Folk ne bo noro kupoval nepremičnin in ne bo nanje gledal zgolj kot investicije, katerim gredo cene samo gor. Nepremičnine bodo postale enakovredne vsem drugim dobrinam. Torej z namenom. Z namenom imeti stanovanje. Z namenom imeti poslovni prostor. In ne zgolj z namenom špekulativne preprodaje.
anon-170479 sporočil: 160
[#475407] 09.04.09 21:42 · odgovor na: bostjan50 (#474888)
Odgovori   +    1
Ne, očitno ga res nisem dojel. :D

Sem prebral tvoj članek, je dober. Se strinjam s teboj!

Sam dojemam visoke cene nepremičnin trenutno, ko je ponudbe več kot dovolj, le tako, da so slovenci še vedno pripravljeni plačevat previsoke cene za stanovanja in se tako odreči drugim dobrinam. V tem ni logike. Pred par leti si res težko v LJ dobil stanovanje, danes to sploh ni problem. Sklepam, da se bodo cene pri nas prej ko slej začele gibati v smeri teh v Nemčiji.

Če ima nekdo povprečno 1700 EUR plače in je cena m2 1200eur, potem se mi zdi to realno. V našem primeru, ko pa imajo v LJ nekje ca. 1100 EUR povprečne plače, stanovanja pa so med 2700 in 3000 EUR, se mi to niti slučajno ne zdi vzdržno na dolgi rok. Ponudba je, povpraševanje pa se bo prav tako pojavilo ob razumni ceni.

LP
anon-180418 sporočil: 301
[#475422] 09.04.09 22:04 · odgovor na: anon-170479 (#475407)
Odgovori   +    0
trenutno padajo cene takim stanovanjem, ki so nikakva že v štartu bila: slabe lokacije, kilava izdelava, neupoštevani splošni standardi bivanja, nikakršne garancije, premajhne parcele ipd...

Torej padajo cene špekulativnim stanovanjem - malokateri špekulant razmišlja o razgledu, večina množi kvadrate s povprečno ceno na tistem območju... Problem je da se je malo gradilo tako, kot je treba in na kakovostnih lokacijah.
Dobriih stanovanj je v tej poplavi ponudbe še vedno zelo MALO, ker so tudi lokacije za gradnjo izbirali po čudnih merilih.

To, kar pada sedaj, bi kupil nekdo, ki je v zares veliki stiski, ker to zares ni vredno daljšega zakreditiranja.

Pravi popusti za spodobna stanovanja bodo prišli na vrsto jeseni ali celo drugo leto zato se ne veselite prezgodaj . To, kar pada sedaj itak ne bi prodali niti v petih letih...
anon-54454 sporočil: 4.098
[#475425] 09.04.09 22:09 · odgovor na: ogo (#475401)
Odgovori   +    0

ogo je napisal(a):

 A živiš na oblaku, v upanju, da je nepremičninski trg povsem drugačen od drugih? Neodvisen od ponudbe in povpraševanja ter splošne ekonomske klime? Ne bo šlo. 

 Slo je do zdaj, ko ze skoraj leto dni poslusam, da ne bo slo. Tako tiste, ki so napovedovali nadaljno 20% rast kot tiste, ki ze ves ta cas napovedujejo armagedon. Tisti dan, ko se bo pa kaj spremenilo, si bom pa lahko tudi premislil.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#475434] 09.04.09 22:28 · odgovor na: anon-180418 (#475422)
Odgovori   +    0
Elitnih lokacij u Ljubljani u bistvu ni, prav tako pa luksuzne gradnje tudi u bistvu ni (razen če se Vila Urbana komu zdi luksuz), tak da padajo cene vsemu, najbolj pa vrstnim hišam in dvojčkom ki niso na ozemlju MOL. Tam bo kmalu kej za dobit pod sto ceglov ali krepko pod jurčka po kvadratu. Me pa čudi kako niso padle cene kašnim fletom npr. v Višnji gori, Ivančni gorici in kej podobno nikjernazemlevidastega na realnih 500 po kvadrat.

Sicer pa je čedalje bolj vidno kako nepremičnine tiščijo nekatera podjetja ker npr. en Vegrad bi se jih že znebil tko da jih zlifra podizvajalcem, tudi tistim na drugih projektih npr. avtocestnih (˝vzamete flet zdej ali plačilo (če in ko) npr. čez pol leta ali leto ali pa ne bo posla˝), podizvajalci pa težko plačajo materila in plače v nelikvidnem materilau stanovanjih. In tko kot so bli prej vsi za da vzamejo stanovanje za poplačilo, ker so rado še tam malček zaslužili, je zdej jeba ker jih je težko sploh unovčit, kaj šele dobro unovčit. Tko da je treba počakat še ene pol leta, pol bojo fleti šli tut pod jurčka u lj, kdor bo mel denarce.
anon-180418 sporočil: 301
[#475445] 09.04.09 22:53 · odgovor na: anon-105255 (#475434)
Odgovori   +    0
niso, ker tudi gor niso šle tako, kot so šle v Ljubljani...
 Štos je v tem, da bodo stanovanja po drugih mestih bistveno manj strmoglavila, ker so bila na nižjem nivoju zaradi lokacije.

meni n.pr. Ljubljana nič ne pomeni... zelo pa bila vesela kakšne dobre nepremičnine v kraju v katerem živim in kot kaže se lahko zgodi, da me bo tale hecna situacija prisilila v razmislek da bi se pa mogoče le preselila v Ljubljano, ker je tam CENEJE kot pri nas.... Razmerja so spreminjajo.
dani14 sporočil: 6.657
[#475453] 09.04.09 23:01 · odgovor na: anon-54454 (#475425)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Slo je do zdaj, ko ze skoraj leto dni poslusam, da ne bo slo. Tako tiste, ki so napovedovali nadaljno 20% rast kot tiste, ki ze ves ta cas napovedujejo armagedon. Tisti dan, ko se bo pa kaj spremenilo, si bom pa lahko tudi premislil.
 
Sem pogledal tvoja sporočila in te znova postavil na laž. V spominu si mi namreč ostal kot zagovornik teorije, da je Slovenija "drugačna" in oh in sploh .

Sedaj se nekaj izmotavaš, da si že pred enim letom napovedal sedanjo situacijo, očitno na kakšnem baltskem forumu z grabljicami. Ti si dejansko napovedoval, da se nepremičninska kriza v Sloveniji praktično ne bo zgodila zaradi 101 specifikacije slovenskega trga in posojilnih navad. Posojilne navade so bile res drugačne, a to je tudi vse, kar drži in to niti ni napoved:))))

Si pa še pred 6 meseci pisal, da je neumno biti v kešu in da si nekateri ne upajo priti na trg z tem kešom (kam, borza, nepremičnine, forex?) Da je investiranje stvar velikosti jajc sem že slišali od večih gurujev, borznih in nepremičnimskih. Ti pa priznam, da si bolj kulturen in razgledan kot maricko ali tajkundva, a žal ne upaš sneti plašnic.

Imam pa enoi vprašanje: za koliko so se dvignile najemnine kot si napovedoval?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#475466] 09.04.09 23:21 · odgovor na: dani14 (#475453)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 09.04.2009 23:25

dani14 je napisal(a):

 
Sem pogledal tvoja sporočila in te znova postavil na laž. V spominu si mi namreč ostal kot zagovornik teorije, da je Slovenija "drugačna" in oh in sploh .

Sedaj se nekaj izmotavaš, da si že pred enim letom napovedal sedanjo situacijo, očitno na kakšnem baltskem forumu z grabljicami. Ti si dejansko napovedoval, da se nepremičninska kriza v Sloveniji praktično ne bo zgodila zaradi 101 specifikacije slovenskega trga in posojilnih navad. Posojilne navade so bile res drugačne, a to je tudi vse, kar drži in to niti ni napoved:))))

Si pa še pred 6 meseci pisal, da je neumno biti v kešu in da si nekateri ne upajo priti na trg z tem kešom (kam, borza, nepremičnine, forex?) Da je investiranje stvar velikosti jajc sem že slišali od večih gurujev, borznih in nepremičnimskih. Ti pa priznam, da si bolj kulturen in razgledan kot maricko ali tajkundva, a žal ne upaš sneti plašnic.

Imam pa enoi vprašanje: za koliko so se dvignile najemnine kot si napovedoval?

Pripisal si mi cel kup nekih trditev in jih zmetal v neko svojo vsebino. Pojma nimam v katerem delu si me postavil na laz.
dani14 sporočil: 6.657
[#475484] 09.04.09 23:49 · odgovor na: anon-54454 (#475466)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):


Pripisal si mi cel kup nekih trditev in jih zmetal v neko svojo vsebino. Pojma nimam v katerem delu si me postavil na laz.
 
Res je. Samo bral sem tvoje poste in jih prepisoval. Vir ti je znan. Laž? Da si pred enim letom opozarjal na sedanje razmere, torej padec in zastoj trga. Prvi post na temo nepremičnin si napisal pred kakšnimi 7,8 meseci in še v njih si razlagal, kako drugačni smo od ZDA.
anon-162131 sporočil: 2.080
[#475496] 10.04.09 00:10 · odgovor na: anon-180418 (#475422)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-162131 10.04.2009 00:15
Kot zanimivost: kolega iz Španije je lani, po 5 letih odločanja da ali ne, kupil špekulativno nepremičnino v Hong Kongu - navadno stanovanje, pravi, da nič posebnega. Zanjga je odštel 800.000 EUR (v EUR sem preračunal sam), pomagal pa si je s 30letno hipoteko. Prav zdaj ga zapušča najemnik, ki mu je plačeval 1500 EUR mesečno, kar je bilo več od obroka posojila. Koliko je vredno stanovanje sedaj in kolekiko bo dobil od novega najemnika, ne ve... :) Zadnjič sva si ob slovesu zaželela popravek cen vsak na svojem trgu ob pravem času:)

Še anketa: kako bi naši posredniki poimenovali stanovanje za 800.000 EUR? Hyperelite super extra uber standard dwelling?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#475498] 10.04.09 00:14 · odgovor na: dani14 (#475484)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 10.04.2009 00:15

dani14 je napisal(a):

 
Res je. Samo bral sem tvoje poste in jih prepisoval. Vir ti je znan. Laž? Da si pred enim letom opozarjal na sedanje razmere, torej padec in zastoj trga. Prvi post na temo nepremičnin si napisal pred kakšnimi 7,8 meseci in še v njih si razlagal, kako drugačni smo od ZDA.
 Napisal sem "skoraj letom dni". Ce si vedno tako povrsen se ne cudim, da iz mojih postov preberes nekaj, cesar tam ni. 
dani14 sporočil: 6.657
[#475505] 10.04.09 00:27 · odgovor na: anon-54454 (#475498)
Odgovori   +    0
Torej tega nisi napisal ti? Kolikšen je torej dvig najemnine? In padci oglaševanih cen, kako jih komentiraš? Da niso realni pokazatelj cen se strinjam, ker niti po teh cenah ne morejo prodati, torej bi morale biti še nižje.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#475517] 10.04.09 00:52 · odgovor na: dani14 (#475505)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 10.04.2009 00:55

dani14 je napisal(a):
Torej tega nisi napisal ti? Kolikšen je torej dvig najemnine? In padci oglaševanih cen, kako jih komentiraš? Da niso realni pokazatelj cen se strinjam, ker niti po teh cenah ne morejo prodati, torej bi morale biti še nižje.
 Seveda sem napisal.

https://www.finance.si/236693

(vem da gre zopet za "oglasevane" najemnine, a za vec podatkov se potrudi sam..)
dani14 sporočil: 6.657
[#475521] 10.04.09 01:01 · odgovor na: anon-54454 (#475517)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Seveda sem napisal.

https://www.finance.si/236693

(vem da gre zopet za "oglasevane" najemnine, a za vec podatkov se potrudi sam..)
 
Pogled na Slonep pokaže, da najemnine upadajo. Sicer zopet oglaševane, a v reali pa rastejo s +20%, aneda.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#475523] 10.04.09 01:06 · odgovor na: dani14 (#475521)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 
Pogled na Slonep pokaže, da najemnine upadajo. Sicer zopet oglaševane, a v reali pa rastejo s +20%, aneda.
 Lej, tako ne prideva nikamor. Kaj ko b se s tako vnemo raje spravil na tiste, ki so ze pred SKORAJ letom dni napovedovali padec cen nepremicnin za 50-70%?
dani14 sporočil: 6.657
[#475524] 10.04.09 01:10 · odgovor na: anon-54454 (#475523)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Lej, tako ne prideva nikamor. Kaj ko b se s tako vnemo raje spravil na tiste, ki so ze pred SKORAJ letom dni napovedovali padec cen nepremicnin za 50-70%?
 
Kdo od resnih forumašev je napovedal padec nepremičnin od 50 do 70%?

Je pa zanimivo, da priznaš, da si zmotljiv. Vsi smo, jebat ga.
Gustl sporočil: 13.632
[#475546] 10.04.09 06:30 · odgovor na: dani14 (#475524)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 
Kdo od resnih forumašev je napovedal padec nepremičnin od 50 do 70%?

 
Jaz sem od 30 do 50 % in se mi zdi kar relano. Govorim o stanovanjih v LJ. Pri čemer se seveda naslanjam na oglaševane cene, drugega nimam.

Kot sem rekel. Jaz sem dal za luknjo 2.000 EUR, sosed jo prodaja sedaj za 4.000 in pričakujem, da bo šlo nazaj proti moji ceni.

Je pa logično, da ne bo padec enoten.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#475638] 10.04.09 08:33 · odgovor na: anon-54454 (#475523)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Lej, tako ne prideva nikamor. Kaj ko b se s tako vnemo raje spravil na tiste, ki so ze pred SKORAJ letom dni napovedovali padec cen nepremicnin za 50-70%?
 
Večine tukaj sploh ne zanima resnica niti jih ne briga kdo ima prav, ampak kdo je z njimi in kdo proti njim ;)

Na tem forumu prevladuje mnenje, da se BODO in MORAJO cene nepremičnin vsaj prepolovit in vsakega, ki si drzne v takšne "napovedi" podvomit je treba že v kali zatret... kot da bi bilo od tega kar kdo napiše odvisno, kaj se bo res zgodilo... v smislu, če se bomo zdaj vsi prijeli za roke in si res močno želeli, potem bomo dosegli, da bo cena stanovanj v Ljubljani padla na jurja (drugje pa na 500€/m2) in vsi bomo srečni ever after ;)
Vinci sporočil: 5.933
[#475644] 10.04.09 08:38 · odgovor na: anon-54454 (#475523)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Lej, tako ne prideva nikamor. Kaj ko b se s tako vnemo raje spravil na tiste, ki so ze pred SKORAJ letom dni napovedovali padec cen nepremicnin za 50-70%?
Jaz sem za Ljubljano napovedal padec med 20 in 40%. To v prevodu v absolutne številke pomeni, da bo cena kvadratnega metra recimo v BS3 padla na 1.500 EUR/m2.
anon-89 sporočil: 10.178
[#475663] 10.04.09 08:52 · odgovor na: anon-54454 (#475425)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 10.04.2009 08:53

tmatej je napisal(a):

 Slo je do zdaj, ko ze skoraj leto dni poslusam, da ne bo slo. Tako tiste, ki so napovedovali nadaljno 20% rast kot tiste, ki ze ves ta cas napovedujejo armagedon. Tisti dan, ko se bo pa kaj spremenilo, si bom pa lahko tudi premislil.
 
cene so že sedaj nižje za vsaj 20%. splošno mnenje med tistimi, ki se tako ali drugače ukvarjajo z gradnjo pa je, da smo šele na začetku.

recimo sedaj smo v obdobju, ko mnogi, ki so plačali aro, ostajajo brez nje, ker enostavno ne morejo ne prodati svoje nepremičnine ne dobiti kredita. samo ta ara bolj malo pomaga investitorjem s kratkoročnimi krediti, ki jih ne morejo podaljšati.

je pa malo smešno sprenevedanje, da cene niso padle, ko podizvajalci ponujajo pilon za cca.2K/m2, po nakupu jankoviča po 1.7k/m2, ko se 200m2 dvojčki ali trojčki v tretji podaljšani fazi v šiški prodajajo po 250k(kar je še vedno svinjsko drago), po kolikor so se pred letom prodajali v vukojebini.

sicer ti štejem v dobro, da si daleč od dogajanja, a vseeno ti povem, da smo res na dobri poti v hudo sranje. pa sem že večkrat rekel, da si tega niti slučajno ne želim.
Pasant sporočil: 577
[#475698] 10.04.09 09:16 · odgovor na: Vinci (#475644)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):

Jaz sem za Ljubljano napovedal padec med 20 in 40%. To v prevodu v absolutne številke pomeni, da bo cena kvadratnega metra recimo v BS3 padla na 1.500 EUR/m2.

Evo, se bom malo potrudil in zapisal nekaj ugotovitev s trga.

Na portalu nepremičnine.net je približno tretjina ponudbenega trga aktivnega; s tem mislim da deluje in se cene prilagajajo povpraševanju - torej v tem delu cene padajo. Dvosobno stanovanje na solidni lokaciji v Ljubljani (rabljeno) se da dobiti za cca 110.000 EUR, kar je cca 20% manj kot pred enim letom, pa kljub temu ni veliko resnega povpraševanja (beri kupcev).

Druga tretjina oglasov je manj elastičnih in so komaj kaj nižje cene (5%) kot pred enim letom. Med temi oglasi niso toliko boljše nepremičnine kot so nespametni prodajalci, ki vztrajajo na svojih pozicijah. Tu se ne proda skoraj nič.

Zadnji, najdražji del ponudbe je so le deloma najboljše lokacije in nepremičnine. V tem segmentu seveda je Mostec, center mesta..., a zanimivo, tudi veliko povsem povprečnih stanovanj z nerazumno nastavljeno ceno.

Vodim si preglednice cen in opažam, da cene v najnižjem kakovostnem segmentu pospešeno padajo, čezdajle več je npr. 1,5 in 2 S stanovanj v Ljubljani, ki se jih oglašujejo po ceni do 100.000 EUR, kar je bila pred enim letom velika redkost.

Največja koncentracija oglasov za 1,5 in 2 S stanovanja je trenutno okoli 120.000 do 130.000 EUR, se pa ta meja vsak mesec pomakne dol za približno 1000 EUR. Po mojem mnenju je le kaka desetina oglaševanih cen blizu pričakovanih tržnih, vse ostalo le kvari statistično sliko. Prodajalci še živijo v letu 2007.Že sama teorija pravi, da se v padajočem trendu najprej poceni nižji rang, sledi srednji in nazadnje najvišji. Praksa to potrjuje. Sedaj se začenja ceniti tudi višji srednji rang stanovanj. Po mojih opažanjih so cene dejansko začele padati lani junija, torej se približujemo prvi obletnici. Spet teorija in zgodovina drugih padcev pravita, da se v drugem letu padanja padec cen pospeši. Tudi sam opažam, da se padanje oglaševanih cen pospešuje. Kar vas večina itak ve; v ZDA cene nepremičnin padajo že 30 mescev zaporedoma, kar pomeni, da smo mi najbrž šele na pol poti ali manj.

Sam sem sicer napovedoval (in še) -30% za Ljubljano. Možen pa je tudi kratkoročni večji padec, saj nas zgodovina in teorija učita, da cene z vrhov ne preidejo v ravnovesje, ampak v spodnjo skrajnost.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#475737] 10.04.09 09:40 · odgovor na: Pasant (#475698)
Odgovori   +    0
Poglejmo še z druge strani: garsonjere pred ca. 1.5 letom (mesec gor ali dol) praktično nisi mogel dobiti za manj kot 100k. Danes se nekatere oglašujejo že po manj kot 60, pa se ne prodajo. Podobno je z zazidljivimi parcelami v okolici Lj. npr.  občina Brezovica, pa okolica, kjer so bile parcele naprodaj od 200 nagor, zdej so veseli kupca ki bi dal 100.
bc123a sporočil: 48.253
[#475812] 10.04.09 10:31 · odgovor na: Gustl (#475546)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Jaz sem od 30 do 50 % in se mi zdi kar relano. Govorim o stanovanjih v LJ. Pri čemer se seveda naslanjam na oglaševane cene, drugega nimam.

Kot sem rekel. Jaz sem dal za luknjo 2.000 EUR, sosed jo prodaja sedaj za 4.000 in pričakujem, da bo šlo nazaj proti moji ceni.

Je pa logično, da ne bo padec enoten.
 
Jasno, da ne bo enoten. Poglej, ce v primeru tvojega stanovanja 50% padec pomeni vrnitev na leto 2004, zakaj je potem za nekatere druge nepremicnine vec kot 50% nerealen? Kaj pa se je tako spremenilo od leta 2004 da bi to morala biti absolutna referenca?

(ne oporekam ti, samo na tvojem primeru poskusam razloziti da recimo 70% padec ni nekaj tako hudo absurdnega, jasno pa je, da to ne pomeni da bodo stanovanja, ki so se prodajala po 2000 EUR sedaj vredna 600 EUR).

Ce ne bo povprasevanja in bodo zacele banke pleniti ter prodajati stanovanja investitorjev, se komot lahko zgodi, da bodo stanovanja, ki so jih cenili po 4000 EUR/m2 na drazbi prodajo po "daj sta das" (ker ne bo nikogar, ki bi jih parkiral za banko po dovolj visoki ceni, ker denarja za taksne finte ni vec).

Kaj pomeni recimo scenarij ITBG ce se zgodi na nepremicninskem trgu? Ce je gradbena cena stanovanja, ki so ga prodajali po 4000 EUR recimo 1300 EUR/m2, zakaj ga ne bi banka bila voljna prodati po tej ceni?

Da ne omenjamo raznih podizvajalcev, zalozenih s kompenzacijskimi stanovanji...

(mimogrede, ko racunamo gradbeno ceno stanovanja, a je kdo pomislil da kompenzacijska stanovanja pomenijo, da je gradbena cena za gradbenika se toliko nizja?)
anon-182910 sporočil: 1.666
[#476027] 10.04.09 12:39 · odgovor na: bc123a (#475812)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

(ne oporekam ti, samo na tvojem primeru poskusam razloziti da recimo 70% padec ni nekaj tako hudo absurdnega, jasno pa je, da to ne pomeni da bodo stanovanja, ki so se prodajala po 2000 EUR sedaj vredna 600 EUR ).

 
  Zakaj že ne  ? Jaz tu ne vidim nikakršnih ovir. Če folk ne bo imel denarja ( in to vemo ), potem je cena pač taka kot bo najboljši ponudnik pripravljen (zmožen) plačati. Samo zato ker je nek biser pred 5 leti kupi flet za 2k EUR/m2 to ne pomeni da bo čez 5 let obstajal kupec, ki bo imel denar, da to kupi.
anon-521 sporočil: 5.625
[#476039] 10.04.09 12:50 · odgovor na: anon-182910 (#476027)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

 
  Zakaj že ne  ? Jaz tu ne vidim nikakršnih ovir. Če folk ne bo imel denarja ( in to vemo ), potem je cena pač taka kot bo najboljši ponudnik pripravljen (zmožen) plačati. Samo zato ker je nek biser pred 5 leti kupi flet za 2k EUR/m2 to ne pomeni da bo čez 5 let obstajal kupec, ki bo imel denar, da to kupi.
 
glede na to, koliko pesmističnih izjav preberem, razmišljam, da bi kupil kakšno jamo ali vsaj nadstandarden previs, ki ga bom v časih res hude krize prodal ali oddal.  ker je jasno, da denarja ni več in nihče ne bo nikoli več ničesar kupil. razen jame seveda.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#476493] 11.04.09 14:42 · odgovor na: anon-521 (#476039)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
glede na to, koliko pesmističnih izjav preberem, razmišljam, da bi kupil kakšno jamo ali vsaj nadstandarden previs , ki ga bom v časih res hude krize prodal ali oddal.  ker je jasno, da denarja ni več in nihče ne bo nikoli več ničesar kupil. razen jame seveda.


 
 Odlična ideja. V jamo te lahko pokopljej(m)o, čez previs pa se lahko zaletiš. Imaš polno izbiro :)
anon-190595 sporočil: 504
[#476546] 11.04.09 20:29
Odgovori   +    0
Govoriti o 5,10,20 % popustu pri sedanjih z medijskimi kamapnijami napihnjenih cenah je smešno in samo za največje naivce. Realna cena v LJ je 1200 Eur/m2 v MB 900Eur/mb2 - tam takšno že oglašujejo. Kupci predvsem počakat še kakšnih 6 mesecev, da se zruši Istrabenz in z njim še kdo...banke bodo zahtevala denar od nepremičninskih špekulantov nazaj....bo vselo..prodajalo se bo po vsakršnih cenah...:-)...kupci 1000% je eno : čas dela za vas...ne morete zrgrešiti...še nikoli se ni toliko splačalo čakat kot sedaj...:-)...kdor bo čakal še kakšnih 6-12 mesecev bo bogato nagrajen...tisti, ki pa ne, si bo pulil lase zaradi življenske napake...
anon-190595 sporočil: 504
[#476547] 11.04.09 20:30
Odgovori   +    0
Sesutju cen vrednostnih papirjev vedno z določenim zamikom sledi sesutje cen nepremićnin....
anon-196420 sporočil: 23
[#476695] 12.04.09 15:28 · odgovor na: anon-190595 (#476546)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Govoriti o 5,10,20 % popustu pri sedanjih z medijskimi kamapnijami napihnjenih cenah je smešno in samo za največje naivce. Realna cena v LJ je 1200 Eur/m2 v MB 900Eur/mb2 - tam takšno že oglašujejo. Kupci predvsem počakat še kakšnih 6 mesecev, da se zruši Istrabenz in z njim še kdo...banke bodo zahtevala denar od nepremičninskih špekulantov nazaj....bo vselo..prodajalo se bo po vsakršnih cenah...:-)...kupci 1000% je eno : čas dela za vas...ne morete zrgrešiti...še nikoli se ni toliko splačalo čakat kot sedaj...:-)... kdor bo čakal še kakšnih 6-12 mesecev bo bogato nagrajen...tisti, ki pa ne, si bo pulil lase zaradi življenske napake...
 In s čim bo to bogato nagrajen? In če bo kdo kupil čez 3,4,5 let? Vprašanje kdo si bo pulil lase.
trance0 sporočil: 678
[#476699] 12.04.09 15:48 · odgovor na: anon-196420 (#476695)
Odgovori   +    0
Ni vprašanja tu. V času krize, NE bo niti gospodarske rasti, niti rasti cen vrednostnih papirjev in še najmanj nepremičnin. Lahko je le padec ali stagnacija. Se pravi, če počakaš 6-12 mesecev ne izgubiš ničesar, kvečjemu lahko kot kupec pridobiš. Kdor trdi drugače, je ali idiot ali pa lastnik nepremičnine oz. 'ceglar', ki želi zavesti ovce(beri: kupce). Na 5 let je pa že bolj špekulacija, sam sicer menim, da bodo tudi čez 5 let nepremičnine še vedno bistveno cenejše kot so danes oz. pred enim letom, a to je že špekuliranje.

Strani: 1 2 3 4