Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Nasvet: Okoli dva tisoč evrov za kvadrat novega stanovanja v Ljubljani - kupite!

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (1)

Strani: 1 2

0703Boski sporočil: 2.154
[#540988] 07.07.09 19:14 · odgovor na: anon-13004 (#540177)
Odgovori   +    0

0607LM1 je napisal(a):

gradbeni guru :)
 
oprosti, ampak ne morem ti reči drugega kot, da si idiot.....ko berem tvoje komentarje.

evo, iz druge roke, hiša 160m2+, nadstandard s talnim, toplotno, ytong, nič šparanja pri izbranih materialih, lastno angažiranje pri delu in barantanje za ceno....kaj rečeš, z zadnjim žebljem in kladivom, ki je bilo kupljeno za potrebe zidave, 50k€. No, manjkajo še tlaki in oprema, ampak to ne podraži toliko.

mogoče ne razumeš, da se da z malo lastnega angažiranja stroške razpoloviti. Pa ne mi prosim o bajnih 1000€ na m2, gospod nepremičninar. To razlagajte kljukcem, ki so vas voljani poslušati, gospod guru.
LP
0703Boski sporočil: 2.154
[#541096] 07.07.09 22:48 · odgovor na: (#541068)
Odgovori   +    0
samo gradbeno dovoljenje ni taki strošek, drugače je s komunalnim prispevkom, ta pa lahko tudi zelo varira.

Jaz sem se navezoval na primer graditve hiše, kjer je blio zemljišče izključeno iz navedenih zneskov.

Sicer pa vidim, kam pes taco moli, saj se ti sodeč po tvojih prispevkih tu gor, zdi 50% marža naših graditeljskih mojstrov nadstandardnih :)) stanovanj čisto normalna zadeva. Mogoče tebi, meni se to ne zdi ok, verjamem da pa zna biti glede na kvaliteto izvedbe del in uporabljene materiale marža še kaj višja.
XODAT sporočil: 1.106
[#542149] 09.07.09 09:34 · odgovor na: (#541115)
Odgovori   +    0

LockMastr je napisal(a):

 Kako si bil lahko izključen iz stroškov gradbenega dovoljenja, komunalnih prispevkov, če smem vprašat?

Ker  načeloma - vsaj take izkušnje (take ponudbe smo dobili na vpogled) sem dobil  - stane papirologija od 15-20.000 EUR (odvisno za kaj) in pol vsaj še 5-15.000 vržeš za komunalno infrastrukturo...

Drugo je, če delaš obnovo stare bajte, kjer je komunala že izgrajena... Cenejš pride navadno, če delaš nekje, kjer ni nič komunalne infrastrukture, pa še tisto ki obstaja moraš sam naredit, ampak tudi to navadno ni pod 5000 EUR...

Pa ne mi zdj, da če sam delaš, kolk je to cenejš, ker za komunalno rabš tut dnar za papirje spet...

In ne, ne prodajam nobene bajte, gradbenih storitev...


In ne, sploh ne govorim o maržah. Sam pravim, da ne vem kje je papirologija in komunala, če je strošek izgradnje bajte na ključ z opremo 45.000 EUR...

Razloži mi, tudi jaz bi rad naredil tako - si bom že najdu kako brezvezno parcelo nekje...
 
Parcela med Mb, Slov.B. in Ptuj. Na lepem mestu v bližini nove avtoceste in dovolj daleč hkrati.
Stroški pridob.grab.dovoljenja in komunalne opremljanosti: 3000 EUR. do sedaj.ni še plačan priključek za odpadne vode.

Strani: 1 2