Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Nepremičninski trg v zadnjih štirih mesecih

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (28)

Strani: 1 2 3

anon-179572 sporočil: 108
[#506140] 26.05.09 08:59 · odgovor na: anon-162131 (#505860)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):

To ne drži, pozicija iz prve roke: garsonjera v Lj 11 let, kupljeno na keš leta '98 za 80.000 DEM + vložek za obnovo, sedaj vredno 60.000 EUR ter pada in je trenutno v fazi obnove. Zaslužek je samo posreden, preko prihranjenje najemnine, drugače pa je to slaba naložba bila in bo. Nekaj kvadartov prostora in betona pač NE MORE biti naložba sama po sebi in njena vrednost razen z inflacijo ne more rasti sama po sebi... Da tega ne dojamete priča ravno tvoj način razmišljanja.
Očitno si takrat naredil slabo kupčijo :)
anon-521 sporočil: 5.625
[#506176] 26.05.09 09:27 · odgovor na: anon-119197 (#506054)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-521 26.05.2009 09:28

dalex je napisal(a):
Zakaj pa ne, ce je cena sprejemljiva in se mu ni treba zapufati (ali pa vsaj za precej manj kot 30 let)?
 
glede na to, da je eden od glavnih teoretikov doom and gloom-a na forumu, se mi zdi nenavadno, da bi kupoval nepremičnine, za katere itak vsi vemo, da bodo vredne samo še manj :)
anon-105255 sporočil: 3.738
[#506198] 26.05.09 09:43 · odgovor na: anon-521 (#506176)
Odgovori   +    0
Ti povem zakaj :) Zato ker se mi ne da vsak dan cizat 20 km v vsako smer do delovnega mesta. Drugi razlog je to, da spričo izjemno razvitega javnega prometa in ob pričakovanem armagedonu cen energije nimam nobenega namena plačevat za gorivo tri evre ali več po litru ker ne verjamem, da mi jih bo kdo kompenziral. Drugo je, da bi lahko poceni kupljeno stanovanje eventuelno oddajal po ustrezni najemnini in ga imel zaradi zgoraj naštetih razlogov v rezerv. Pa še cene bi nižal raznim tajkunom, kar bi me neizmerno veselilo. In ja, nima nobene ambicije bit zaradi 4 sten zapufan do penzije :))
anon-521 sporočil: 5.625
[#506209] 26.05.09 09:59 · odgovor na: anon-105255 (#506198)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Ti povem zakaj :) Zato ker se mi ne da vsak dan cizat 20 km v vsako smer do delovnega mesta. Drugi razlog je to, da spričo izjemno razvitega javnega prometa in ob pričakovanem armagedonu cen energije nimam nobenega namena plačevat za gorivo tri evre ali več po litru ker ne verjamem, da mi jih bo kdo kompenziral. Drugo je, da bi lahko poceni kupljeno stanovanje eventuelno oddajal po ustrezni najemnini in ga imel zaradi zgoraj naštetih razlogov v rezerv. Pa še cene bi nižal raznim tajkunom, kar bi me neizmerno veselilo. In ja, nima nobene ambicije bit zaradi 4 sten zapufan do penzije :))
 
to je seveda čisto OK. večina na tem forumu itak govori na osnovi in v interesu lastne situacije :)
anon-105255 sporočil: 3.738
[#506226] 26.05.09 10:09 · odgovor na: anon-521 (#506209)
Odgovori   +    0
Sj če te zanima, prodajam tudi eno bajtico, ki je bila včasih bolj vikend, pa sm jo malo povečal, pa polepšal, dodal garažo, roštilj in podobno, in je zdej čist solidno za živet, pa sem že 2x ceno znižal in verjemi, da ni velikega ineteresa. Samo je pa tako, da na eni točki se bo nižanje ustavilo, ker imam še koga naselit v to hiško in se mi zdi to bolj ql kot prodajat na silo, čeprav je jasno, da bo čez 10 let realno vredno precej manj in da bo treba vanjo vlagat.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#506350] 26.05.09 11:58 · odgovor na: anon-105255 (#506226)
Odgovori   +    0
Pa še nekaj dejstev:
www.dnevnik.si/poslo...1042269541
anon-192861 sporočil: 1.350
[#506398] 26.05.09 12:42 · odgovor na: anon-105255 (#506226)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Sj če te zanima, prodajam tudi eno bajtico... 
Evo... Sjeraj je očitno tudi eden tistih, ki se zaman veselijo padca cen nepremičnin in pričakujejo, da bodo lažje prišli do boljše... V krizi se slabe nepremičnine na slabih lokacijah še slabše prodajajo od dobrih... pa tudi cena jim bolj pade.
anon-180535 sporočil: 1.169
[#506410] 26.05.09 12:48 · odgovor na: anon-179572 (#506121)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-180535 26.05.2009 12:50

grgl3745 je napisal(a): O.K. Se bom popravil. Časi so se žal spremenili. Zahtevati tako ceno je nerazumno...
Cene so res nerazumno poskočile in so nerazumno visoke, se strinjam. V bistvu je res neetično , če se morajo kupci zapufat za toliko let, in privoščil bi jim da kupijo po dostopnih cenah.  
Ko pa prodajaš seveda hočeš max., zato  razumem prodajalce da vsaj poiskušajo prodati na sedanjih nivojih , ko je mimo nekaj ogledov ( vsaj 5 - razen če je že prva ponudba dobra ) pa tudi vidiš po koliko se sploh da prodati pa potem prilagodiš ceno ali pa samo upaš , da se bo pojavil kakšen bogataš- če se bo, ki mu bo nepremičnina všeč... potencialni kupci pa medtem kupijo drugje ...
dani14 sporočil: 6.657
[#506431] 26.05.09 13:07 · odgovor na: anon-521 (#506176)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
glede na to, da je eden od glavnih teoretikov doom and gloom-a na forumu, se mi zdi nenavadno, da bi kupoval nepremičnine, za katere itak vsi vemo, da bodo vredne samo še manj :)
torej tisti, katerim se zdijo nepremičnine precenjene, nimajo pravico nakupa :)))

vsak dan bolj postajaš nepremičninar. Za stanovanje ponujaš 1.200, kar je preko 50% padec, sam pa praviš da ne verjameš v padce. Torej daj denar tja, kjer imaš usta. Ponudi 2.500 in utišaj te teoretikov doom and gloom-a na forumu. ;)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#506436] 26.05.09 13:11 · odgovor na: anon-182910 (#505907)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

 
  Mogoče res ne ... zato pa pride prav nam z veliko $$$ v rokah.  Jebat ga vsak pride enkrat na svoj račun. 

 Res kul feeling ko prideš kupovat flet in imajo eno ceno ( kao resna cena), ti pa ponudiš tako ene 20-  30 % manj in daš veljavnost ponudbi 1 mesec. Pa te kličejo zadnji dan in se premisliš in hočeš še 10 postov manj. Če ne pride do dela,  pač greš .... flet bo sigurno čakal. Če ne ta pa naslednji.  


 
 
No ja načeloma se strinjam da cene nepremičnin ne rastejo, strinjam se tudi da padajo in da so ponekod oziroma pri nekaterih vrstah nepremičnin že kar precej padle...

V preteklosti sem tudi pisal kako so šla v promet stanovanja ki smo jih sami prodajali. In sicer jaz sem nazadnje prodal stanovanje januarja, dobil sem OK ceno, zelo zadovoljen sem bil vse v skladu s pričakovanji, tudi še prej v letu 2008 smo kakšnega prodali in je bilo vse super. Resda so cene mogoče šle malo dol, ampak tisti ekstremen vrh je trajal zelo kratko obdobje. 

No in ravno sedaj prodajam še eno stanovanje, katerega sem le polovičen lastnik, ampak to ni pomembno. Nastavil sem ceno in recimo dva tedna ni bilo ravno veliko povpraševanja, so pa tudi kaj poklicali. Potem so začeli kupci prihajati na ogled in jaz sem njim dal telefonsko od moje najemnice in naj se kar z njo pogovarjajo, če jih bo pa zanimalo naj me pa pokličejo.

In res pride prva in ponudi 50 eur/m2 nižjo ceno. Meni je cena OK saj sem namenoma nastavil malo višjo ceno. No in tako se pojavi isti dan še en kupec ki takoj ponudi 20 eur/m2 več kot prva. Načeloma mislim da bom v sredo dobil aro od enega ravno za takšno ceno, kot je bila nastavljena v oglasu. Da ne bo pomote, mogoče bi lahko na vrhu za to stanovanje dobil kakšnih 50 eur/m2 več. No skoraj prepričan sem da bi, ker vsake pol leta kakšnega spravimo v promet. Ampak jebat ga, zaradi drobiža se ne bom sekiral, plus tega je pa treba računat da je enako, ker sem ves čas prejemal najemnino.

Tako da strinjam se da je stanje na trgu nepremičnin slabo, vem za mnoge primere o nekaterih sem tudi že pisal po forumih, kjer ni nič rožnato.

Ampak na mojih primerih, ko jaz prodajam je vse OK, čeprav ni tako kot pred leti ko smo kupovali po cenah okrog 600 eur/m2, ko smo dobra stanovanja iskali kar tako, ker jih ni bilo v oglasih, se vseeno proda in moram reči, da s svojimi prodajami nisem nič na slabšem kot bi bil na vrhu.

P: S to prodajo bo moj portfelj 100% v denarju.

Ostale nepremičnine katere mi ne pomenijo kot naložba ne štejem v portfelj.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#506446] 26.05.09 13:20 · odgovor na: anon-15715 (#505958)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):
Gledam cene stanovanj...padec, o katerem vsi govorite ne vidim, mogoče kakšno skoraj nepomembno malenkost. Kdo ne verjame naj pogleda cene eno/dvosobnih stanovanj v Ljubljani in okolici. Na nepremičnine.net se da to s filtrom precej hitro pogledat. Saj so cene za po.rat tudi po raznih Iv.goricah ...
 
Je mogoče kdo v zadnjem času poreboval in kupil manjše stanovanje in je prepričan, da je plačal manj, kot bi plačal pred enim letom ?

lp
 

Kot sem malo prej zapisal v enem postu, jaz sem prepričan, da bom sedaj stanovanje prodal za manj denarja kot bi ga na vrhu, ampak prepričan sem tudi da ne bom nič na slabšem:))
anon-95084 sporočil: 2.286
[#506455] 26.05.09 13:24 · odgovor na: anon-180418 (#505988)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
Pa še nekaj... če mi dovoliš dodati...

Tisti, ki v tem trenutku ponudi -30% je velika naivčina, ali pa krvavo rabi svoje stanovanje... Cene bodo šle FINO dol , tako kot so šle FINO gor.. Lahko da še bolj.

Gradilo se bo MANJ za NIŽJO ceno. In kupcev manjka, ker se nepremičnin ne izplača IMET, kot vemo, smo pa v SLO večinoma lastniki. 

Dejte že enkrat to zgruntat (to leti na vernike rasti cen nepremičnin), ker gre za preprosto dejstvo: nepremičnine NE DELAJO  NIČ razen stroškov in ljudi ni več ampak manj (v Sloveniji).

Prej bo zrasla borza, ker tam dobiš vsaj dividendo.  Najemnine so v Sloveniji prenizke glede na cene in je totalno b.z. računat na strašne dobičke z najemnino.
 
No meni so dale nepremičnine lep dobiček.

Tudi če bi bil sedaj prepričan da bodo cene le zastale bi kakšno stanovanje še obdržal, ampak ker sem prepričan da smo na poti dol se ne izplača.

Najemnine se mi zdijo popolnoma OK in kot pravim če bi cene stale, bi bil z najemnino na boljšem kot na banki, seveda ob predpostavki da je stanovanje renovirano in vanj ni treba vlagati, OK mala vlaganja so ampak tista plačuje najemnik.
anon-180418 sporočil: 301
[#506483] 26.05.09 13:48 · odgovor na: anon-15715 (#505998)
Odgovori   +    0
no,dobro.. pa mi ti povej, kaj je dobrega tvoje stanovanje(recimo da ga imaš) USTVARILO v  zadnjih recimo 5-ih letih?

Se je samo obnavljalo? Ne bi rekla, kvečjemu si hodil nekam po tolarčke in evrčke in pridno kupoval storitve obrtnikov ali pa sam v svojem prostem času vlagal v svoje stanovanje. Stanovanja ne delajo dobička. Razen če si gradbinec, nepremičninski investitor in te v tem letu ni....

Podjetja delajo dobiček. Naj bi delala dobiček. Zato imamo dividende. A si že slišal za kakšno stanovanje, ki kotira s svojimi delnicami na borzi? Druge funkcije kot strehe nad glavo samo po sebi zidovje nima ker ničesar ne proizvaja. Seveda je zadeva v primeru tistih stanovanj, ki so kupljena po Jazbinšku in oddajana tržno dobrim najemnikom malce drugačna, ker je lastnik definitivno vložil zelo malo izplen pa je enormen. Ampak temeljni princip povsem velja: nepremičnina NE DELA nič dobrega lastniku... Delnice imajo to funkcijo ( sicer je tisto, kar se je zgodilo živa žalost, a kljub temu) in so zato pravzaprav bistveno bolj zanimive za plemenitenje denarja.

Seveda je glavni problem ljudi da radi živimo v določenem okolju, s tistim kar nam je všeč in zato pač želimo prodati nekaj kar imamo in nam ni všeč ter kupiti tisto kar nam je. Zato pri nas nepremičninski trg ni normalen, ker ne temelji na hudi nuji, temveč predvsem na željah (80% je ŽE lastnikov nečesa). Tistih, ki nimajo a rabijo je zelo malo. Premalo. In to bodo prodajalci  s pomočjo krize kmalu zaznali.

Kar se mene tiče, je tako kot z večino: imam a bi morda kaj drugega... če bo kriza, pa morda tudi ne bi, razen če bi bilo res poceni. Poceni je pa takrat ko imaš občutek, da je tisto kar ponujajo cenejše od tega da se sam lotiš zidave iz 0. Zaenkrat še ni tako in zato pač čakam.  
 
  
anon-15715 sporočil: 6.084
[#506514] 26.05.09 14:23 · odgovor na: anon-180418 (#506483)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no,dobro.. pa mi ti povej, kaj je dobrega tvoje stanovanje(recimo da ga imaš) USTVARILO v  zadnjih recimo 5-ih letih?

Se je samo obnavljalo? Ne bi rekla, kvečjemu si hodil nekam po tolarčke in evrčke in pridno kupoval storitve obrtnikov ali pa sam v svojem prostem času vlagal v svoje stanovanje. Stanovanja ne delajo dobička. Razen če si gradbinec, nepremičninski investitor in te v tem letu ni....

Podjetja delajo dobiček. Naj bi delala dobiček. Zato imamo dividende. A si že slišal za kakšno stanovanje, ki kotira s svojimi delnicami na borzi? Druge funkcije kot strehe nad glavo samo po sebi zidovje nima ker ničesar ne proizvaja. Seveda je zadeva v primeru tistih stanovanj, ki so kupljena po Jazbinšku in oddajana tržno dobrim najemnikom malce drugačna, ker je lastnik definitivno vložil zelo malo izplen pa je enormen. Ampak temeljni princip povsem velja: nepremičnina NE DELA nič dobrega lastniku... Delnice imajo to funkcijo ( sicer je tisto, kar se je zgodilo živa žalost, a kljub temu) in so zato pravzaprav bistveno bolj zanimive za plemenitenje denarja.

Seveda je glavni problem ljudi da radi živimo v določenem okolju, s tistim kar nam je všeč in zato pač želimo prodati nekaj kar imamo in nam ni všeč ter kupiti tisto kar nam je. Zato pri nas nepremičninski trg ni normalen, ker ne temelji na hudi nuji, temveč predvsem na željah (80% je ŽE lastnikov nečesa). Tistih, ki nimajo a rabijo je zelo malo. Premalo. In to bodo prodajalci  s pomočjo krize kmalu zaznali.

Kar se mene tiče, je tako kot z večino: imam a bi morda kaj drugega... če bo kriza, pa morda tudi ne bi, razen če bi bilo res poceni. Poceni je pa takrat ko imaš občutek, da je tisto kar ponujajo cenejše od tega da se sam lotiš zidave iz 0. Zaenkrat še ni tako in zato pač čakam.  
 
  
 
Hipotetično...ustvarilo je 4.800 EURa letnega "donosa" v obliki najemnine, ki mi je ni bilo treba plačevati. To je neposredni donos, izražen v denarju. O drugih "donosih", v obliki prišparanega časa , energije in še česa ker se mi ni bilo treba seliti, iskati drugega najemniškega stanovanja ipd. pa ne bi razpravljal, ker je vrednost tega različna od posameznika do posameznika. Govorim o "donosu" 100.000 EUR vrednega stanovanja. Lahko bi ta denar vezal v banki, pa tega donosa ne bi dobil, še zraven bi moral dati, da napraskam za najemnino

E sad, 100.000 bi lahko vložil drugače, kot v vezavo. Zalužil veliko več. Tudi popušil, kar ni več hipotetično :)

lp
bc123a sporočil: 48.253
[#506546] 26.05.09 15:10 · odgovor na: anon-95084 (#506436)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
No ja načeloma se strinjam da cene nepremičnin ne rastejo, strinjam se tudi da padajo in da so ponekod oziroma pri nekaterih vrstah nepremičnin že kar precej padle...

V preteklosti sem tudi pisal kako so šla v promet stanovanja ki smo jih sami prodajali. In sicer jaz sem nazadnje prodal stanovanje januarja, dobil sem OK ceno, zelo zadovoljen sem bil vse v skladu s pričakovanji, tudi še prej v letu 2008 smo kakšnega prodali in je bilo vse super. Resda so cene mogoče šle malo dol, ampak tisti ekstremen vrh je trajal zelo kratko obdobje. 

No in ravno sedaj prodajam še eno stanovanje, katerega sem le polovičen lastnik, ampak to ni pomembno. Nastavil sem ceno in recimo dva tedna ni bilo ravno veliko povpraševanja, so pa tudi kaj poklicali. Potem so začeli kupci prihajati na ogled in jaz sem njim dal telefonsko od moje najemnice in naj se kar z njo pogovarjajo, če jih bo pa zanimalo naj me pa pokličejo.

In res pride prva in ponudi 50 eur/m2 nižjo ceno. Meni je cena OK saj sem namenoma nastavil malo višjo ceno. No in tako se pojavi isti dan še en kupec ki takoj ponudi 20 eur/m2 več kot prva. Načeloma mislim da bom v sredo dobil aro od enega ravno za takšno ceno, kot je bila nastavljena v oglasu. Da ne bo pomote, mogoče bi lahko na vrhu za to stanovanje dobil kakšnih 50 eur/m2 več. No skoraj prepričan sem da bi, ker vsake pol leta kakšnega spravimo v promet. Ampak jebat ga, zaradi drobiža se ne bom sekiral, plus tega je pa treba računat da je enako, ker sem ves čas prejemal najemnino.

Tako da strinjam se da je stanje na trgu nepremičnin slabo, vem za mnoge primere o nekaterih sem tudi že pisal po forumih, kjer ni nič rožnato.

Ampak na mojih primerih, ko jaz prodajam je vse OK, čeprav ni tako kot pred leti ko smo kupovali po cenah okrog 600 eur/m2, ko smo dobra stanovanja iskali kar tako, ker jih ni bilo v oglasih, se vseeno proda in moram reči, da s svojimi prodajami nisem nič na slabšem kot bi bil na vrhu.

Naj uganem - lokacija trbovlje?

Poglej, v sloveniji je tudi koeficient med cenami stanovanj in cenami nepremicnin rastel bolj v mestih z vecjim balonom. Posledica tega je absolutna nedostopnost stanovanj v nekaterih mestih.

V LJ in na obali enostavno z normalnim kredtiom NE MORES kupiti normalnega stanovanja (oz nisi mogel, ko so bile cene na vrhu).

V manjsih mestih je pac lazje - tudi povprecne place so tam nizje, ampak imas se vedno obcuten del populacije, ki ima geografsko neodvisno placo (javni sektor).

Verjamem, da si v Murski Soboti recimo javni usluzbenec komot privosci stanovanje (delavka iz Mure si ga verjetno ne), njegov ljubljanski kolega pa si ga ne more.
bc123a sporočil: 48.253
[#506548] 26.05.09 15:11 · odgovor na: anon-95084 (#506446)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 

Kot sem malo prej zapisal v enem postu, jaz sem prepričan, da bom sedaj stanovanje prodal za manj denarja kot bi ga na vrhu, ampak prepričan sem tudi da ne bom nič na slabšem:))
 
Saj bistvo poka balona je to, da se bodo zadeve normalizirale. V nasprotju s tem, nas razni nepremicninarji prepricujejo, da bo konec sveta, ce padejo cene nepremicnin za 50%. Pa ni res. Se vedno se bo splacalo graditi, ampak z bolj realnimi marzami.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#506598] 26.05.09 15:53 · odgovor na: bc123a (#506546)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Naj uganem - lokacija trbovlje?

Poglej, v sloveniji je tudi koeficient med cenami stanovanj in cenami nepremicnin rastel bolj v mestih z vecjim balonom. Posledica tega je absolutna nedostopnost stanovanj v nekaterih mestih.

V LJ in na obali enostavno z normalnim kredtiom NE MORES kupiti normalnega stanovanja (oz nisi mogel, ko so bile cene na vrhu).

V manjsih mestih je pac lazje - tudi povprecne place so tam nizje, ampak imas se vedno obcuten del populacije, ki ima geografsko neodvisno placo (javni sektor).

Verjamem, da si v Murski Soboti recimo javni usluzbenec komot privosci stanovanje (delavka iz Mure si ga verjetno ne), njegov ljubljanski kolega pa si ga ne more.
 


Trbovlje ja saj veš sem že pred leti pisal o tem:))

Tudi v zagorju je bilo kaj prodano, tam so cene že od vedno višje. Bistvo naših krajev je da ni bilo novogradenj. No nekaj že ampak nič bistvenega, ker kot sem že pisal ljudje živijo v takšnih podrtijah ki niso vredne centa in tega je tukaj ogromno. Letnik 1970 blok je že po moji ocenu luksuz. Res pa je da sem videl letnike 1970 ki so precej boljši kot npr. 1986.

Saj stanovanja tukaj gredo v promet vse ostalo pa traja recimo leta:))

ampak cene so šle vseeno precej navzgor:))

Zato tudi prodaja vsega :)

Če bo kakšna dobra prilika pa mogoče nakup kje drugje, bomo videli...
anon-95084 sporočil: 2.286
[#506601] 26.05.09 15:57 · odgovor na: bc123a (#506548)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Saj bistvo poka balona je to, da se bodo zadeve normalizirale. V nasprotju s tem, nas razni nepremicninarji prepricujejo, da bo konec sveta, ce padejo cene nepremicnin za 50%. Pa ni res. Se vedno se bo splacalo graditi, ampak z bolj realnimi marzami.
 


Ma saj ni dolgo ko so bile cene stanovanj vsaj (Trbovlje) pri nas na polovici. Se pravi je šel m2 v parih letih iz 600 na res nek ekstremni nekaj mesečni vrh 1200.

Dobro gradilo se res ni, so vsi kje drugje rajši:)

Ravno v tem letu urejal bajto in sedaj kupoval opremo. Madonca pa kar po tednih se tiste stvari cenijo, jaz pa že kupil:)

Tudi gradbeni materjal, sem enega kolega povpraševal, ki mi kdaj pa kdaj kaj dobavi, je rekel ne vem točno cene, se vsaki dan nižajo:)))))
anon-198023 sporočil: 32
[#506868] 26.05.09 23:23 · odgovor na: anon-105255 (#506198)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Ti povem zakaj :) Zato ker se mi ne da vsak dan cizat 20 km v vsako smer do delovnega mesta. Drugi razlog je to, da spričo izjemno razvitega javnega prometa in ob pričakovanem armagedonu cen energije nimam nobenega namena plačevat za gorivo tri evre ali več po litru ker ne verjamem, da mi jih bo kdo kompenziral. Drugo je, da bi lahko poceni kupljeno stanovanje eventuelno oddajal po ustrezni najemnini in ga imel zaradi zgoraj naštetih razlogov v rezerv.
 Tukaj si naštel vsaj tri razloge, zakaj so cene stanovanj v mestnih središčih takšne kot so.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#506872] 26.05.09 23:30 · odgovor na: anon-161250 (#505647)
Odgovori   +    0

andrejp1980 je napisal(a):

 
uzadno mi je ena baba od ene wannabe agencije iz Ljubljane na to temo povedala sledeče.....

Jaz "gospa pa dejte se nehat hecat 75m2 v teh blokih je blo po Jazbinšku leta 92 kupljen za enih 350.000 sit, ne morte ga zdej prodajat po 150 jurjov eur 17 let kasneje"

ona  "o nenenene to se pa motite, kaj vi mislite da kljub razmeram nima take vrednosti? veste se pa zelo motite gospod"

Statistični urad Re... Slovenije omogoča izračun revalorizirane vrednost, tako da lahko vidimo, koliko bi bilo danes vrednih tedanjih 350.000 sit.

Njihov odgovor je: Revalorizirana vrednost zneska 350.000,00 SIT z dne 26.05.1992 na dan 26.05.2009 znaša 5.969,16 EUR.

Okrog 6.000 € za stanovanje 75m2 leta 1992 ..... lepa kupčija  :-)
anon-180418 sporočil: 301
[#506938] 27.05.09 07:25 · odgovor na: anon-15715 (#506514)
Odgovori   +    0
z vezavo bi v enem letu zaslužil lani povsem enako ali tudi več... z malce pogajanja z banko.

Kar se tiče najemnine je pa tako: verjetno si plačal tudi davek na najemnino? Kaj pa zavarovanje stanovanja?

Seveda se da malce "modificirati" vire, če posluješ s fizičnimi osebami, a če se greš po regljcih ni nekega hudega dobička...

Pa še ta najemnina velja za Ljubljano, drugje bi težko dobil za tak denar najemnika.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#506962] 27.05.09 07:55 · odgovor na: anon-180418 (#506938)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
z vezavo bi v enem letu zaslužil lani povsem enako ali tudi več... z malce pogajanja z banko.

Kar se tiče najemnine je pa tako: verjetno si plačal tudi davek na najemnino? Kaj pa zavarovanje stanovanja?

Seveda se da malce "modificirati" vire, če posluješ s fizičnimi osebami, a če se greš po regljcih ni nekega hudega dobička...

Pa še ta najemnina velja za Ljubljano, drugje bi težko dobil za tak denar najemnika.
 Ja ? V kateri banki lahko dobiš 5% in s kakšnimi pogajanji ? Tudi če ti dajo 5% letno, ne pozabi davek na te obresti, ki znaša 20%. Tako je čisti izplen pri 5% obrestni meri le 4%.

Pisal sem o najemnini, ki jo ni treba plačevati, če kupiš/imaš lastno stanovanje in ga potrebuješ za lastne stanovanjske potrebe. Da ne bo nerazumevanja. In o tem, da je s konzervativnim vlaganjem denarja in plačevanjem najemnine zadeva približno ista, kot če kupiš in potem živiš v lastnem stanovanju. S tem, da je lastno stanovanje meni pomembna prednost pred najemniškim.

lp
anon-182910 sporočil: 1.666
[#507090] 27.05.09 09:32 · odgovor na: anon-95084 (#506436)
Odgovori   +    0

  Hja kaj naj račem.
  Vsekakor cool, če ti uspe spraviti flet v promet po hudi ceni, in definitivno pametno pretopiti nepremičnine v denar ta trenutek.  
Jaz tega nisem storil popolnoma, jebat ga, sem pustil en flat v MB, ne pozna se mi ravno, zato se mi ni dalo ukvarjat s tem. Sem pa na vrednosti po mojem mnenju izgubil v zadnjem letu tam cca 30k in še najmanj enkrat toliko pričakujem da bo šlo dol letos. Ampak ni panike, imam najemnike, ko bodo odšli, si bom pa naredil flet v MB za prespat kadar sem službeno v mb. Zdaj se moja tašča ukvarja s tem in si s 50 % najemnine penzijo malo popravlja. Ostalo pa v sklad za renovacijo ko pride čas.
 
anon-192861 sporočil: 1.350
[#507216] 27.05.09 10:36 · odgovor na: anon-182910 (#507090)
Odgovori   +    0
Zanimivo, koliko je bilo tukaj špekulativnih prodaj nepremičnin... Očitno špekulanti, ki so lani prodali nepremičnine, ker so špekulirali, da bodo letos cene padle na pol, še bolj zagrizeno navijajo za padec cen, od tistih, ki bi samo radi poceni prišli do lastne strehe nad glavo ;)
anon-180418 sporočil: 301
[#507272] 27.05.09 11:07 · odgovor na: anon-15715 (#506962)
Odgovori   +    0
...če prideš v banko s 100 000 EUR šuškavcev, se bančni uslužbenci pametnih bank drugače pogovarjajo s tabo kot če prineseš šparovc svojga mulca poln ta rdečih gumbkov....

Potem se pa malce pog(ovarjaš) ajaš.... če imaš še kaj več  kot 200 000 EUR se ponovno pog(ovarjaš)ajaš... in tako naprej... dokler se ne pogovoriš, a ne.

Seveda plačaš davek. Pa kaj. Ga vsaj imaš od česa plačat.

Kako krasno bo takrat, ko bodo prišli nepremičninski davki in bom za stanovanje, ki sem ga konkretno kupila za 80 000 EUR pred nekaj leti in bi zanj trenutno dobila ene  10% manj z veliko sreče. Davek bo pa obračunan od  80 000 šuškavcev- to bo žalost...

O tem pa zelo nerada premišljujem. Ne morš vsega met...

Seveda se nam je do zadnjih časov zelo  izplačalo IMET stanovanje/a... zato smo ih tudi kupovali, pa če smo jih rabili ali ne.  V tem je bil štos, če nisi opazil... 

Zdej je štos drugje...
anon-15715 sporočil: 6.084
[#507284] 27.05.09 11:11 · odgovor na: anon-180418 (#507272)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
... če prideš v banko s 100 000 EUR šuškavcev, se bančni uslužbenci pametnih bank drugače pogovarjajo s tabo kot če prineseš šparovc svojga mulca poln ta rdečih gumbkov....

Potem se pa malce pog(ovarjaš) ajaš.... če imaš še kaj več  kot 200 000 EUR se ponovno pog(ovarjaš)ajaš... in tako naprej... dokler se ne pogovoriš, a ne.

Seveda plačaš davek. Pa kaj. Ga vsaj imaš od česa plačat.

Kako krasno bo takrat, ko bodo prišli nepremičninski davki in bom za stanovanje, ki sem ga konkretno kupila za 80 000 EUR pred nekaj leti in bi zanj trenutno dobila ene  10% manj z veliko sreče. Davek bo pa obračunan od  80 000 šuškavcev- to bo žalost...

O tem pa zelo nerada premišljujem. Ne morš vsega met...

Seveda se nam je do zadnjih časov zelo  izplačalo IMET stanovanje/a... zato smo ih tudi kupovali, pa če smo jih rabili ali ne.  V tem je bil štos, če nisi opazil... 

Zdej je štos drugje...
 Si to preverila osebno, ali samo misliš, da je tako ?

lp
anon-105255 sporočil: 3.738
[#507307] 27.05.09 11:23 · odgovor na: anon-15715 (#507284)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

 Si to preverila osebno, ali samo misliš, da je tako ?

lp
 Pri njenih prijavah moraš imeti pred očmi ne samo to, da je ofca, ampak tudi da je razcepljena osebnost ;) Šele potem jih deloma razumeš.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#507617] 27.05.09 14:55 · odgovor na: anon-182910 (#507090)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

  Hja kaj naj račem.
  Vsekakor cool, če ti uspe spraviti flet v promet po hudi ceni, in definitivno pametno pretopiti nepremičnine v denar ta trenutek.  
Jaz tega nisem storil popolnoma, jebat ga, sem pustil en flat v MB, ne pozna se mi ravno, zato se mi ni dalo ukvarjat s tem. Sem pa na vrednosti po mojem mnenju izgubil v zadnjem letu tam cca 30k in še najmanj enkrat toliko pričakujem da bo šlo dol letos. Ampak ni panike, imam najemnike, ko bodo odšli, si bom pa naredil flet v MB za prespat kadar sem službeno v mb. Zdaj se moja tašča ukvarja s tem in si s 50 % najemnine penzijo malo popravlja. Ostalo pa v sklad za renovacijo ko pride čas.
 
 
Ma ne hudi ceni, po tržni ceni ta trenutek, takšna kakršna je...Oziroma oglase postavim vedno najnižje med primerljivimi stanovanji... Kot pravim cena je nekoliko upadla, ampak tam nekje mi eno letna najemnina pokrije ta upad..

Povpraševanja vseeno ni za vriskati ampak na zadnje ko sem prodal ga tudi ni bilo za vriskat, pa je šlo vseeno čisto OK v promet.

Ah saj tudi meni se ne bi ravno veliko poznal upad cen, ampak ne izgubljam rad, čeprav sem le 50% lastnik te nepremičnine, bi se mi še toliko manj poznalo, ampak ne vidim potrebe ostati v tej naložbi.

Mogoče kasneje kupim v MB bom videl tam ne poznam trga, če me bodo cene zanimale ko me pač bodo se bom začel zanimati..

Grozno da si izgubil 30k, kolikor praviš. Tudi če imaš na banki vsaj 600k se 30k pozna:)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#507626] 27.05.09 14:58 · odgovor na: anon-192861 (#507216)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):
Zanimivo, koliko je bilo tukaj špekulativnih prodaj nepremičnin... Očitno špekulanti, ki so lani prodali nepremičnine, ker so špekulirali, da bodo letos cene padle na pol, še bolj zagrizeno navijajo za padec cen, od tistih, ki bi samo radi poceni prišli do lastne strehe nad glavo ;)
 
No špekulativnih, ne vem no...

Jaz sem prodajal v razponih...

Nisem pa rekel da bodo cene padle na pol že letos, ali sploh bodo ne vem, vem pa da so že padle. Kakorkoli v tem trenutku ne pravim da je nakup nepremičnine pametna poteza. Navijam osebno seveda ne, saj vem tukaj čas naredi svoje in tudi tokrat bo.
bigl sporočil: 18.363
[#507664] 27.05.09 15:27 · odgovor na: anon-15715 (#506514)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 27.05.2009 15:30

Dudek je napisal(a):

 
Hipotetično...ustvarilo je 4.800 EURa letnega "donosa" v obliki najemnine, ki mi je ni bilo treba plačevati. To je neposredni donos, izražen v denarju. O drugih "donosih", v obliki prišparanega časa , energije in še česa ker se mi ni bilo treba seliti, iskati drugega najemniškega stanovanja ipd. pa ne bi razpravljal, ker je vrednost tega različna od posameznika do posameznika. Govorim o "donosu" 100.000 EUR vrednega stanovanja. Lahko bi ta denar vezal v banki, pa tega donosa ne bi dobil, še zraven bi moral dati, da napraskam za najemnino

E sad, 100.000 bi lahko vložil drugače, kot v vezavo. Zalužil veliko več. Tudi popušil, kar ni več hipotetično :)

lp
 Maks2Melisa ima po svoje prav. A ker so z vsakim nakupom ali prodajo povezani denarji je tvoj pogled na zadevo  pravilen. Z vidika nepremičninskih NALOŽB. Nepremičninske finance so zanimive in verjamem, da jih marsikateri nepremičninar (tudi izprašan) ne razume. Mu jih ni treba, saj mu zadoščjao osnovne štiri računske operacije. Tako mislijo, recimo.  Gledati diapozitive, ko je treba vzeti v obzir big picture pa je hehehe pogled večine nepremičninarjev. Scena je vpeta v okolje, ki je konkretno v krizi in ne v nekem abstaktno boljšem stanju, ki kot spomin nekaj velja. Samo to pa je premalo za upanje na hiter povratek nekdanjega buuma. Žagica je obrnjena navzdol. In žaga prirastek ali narastek....Lep dan.

Strani: 1 2 3