Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Ko glava zaboli zaradi nepremičnin

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (2)

Strani: 1 2 3

anon-76887 sporočil: 18.121
[#353110] 28.10.08 21:13 · odgovor na: anon-15715 (#352888)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

Hm, meni se ne zdi povsem neprimerna. Nekateri res gredo precej naivno v posle in potem se čudijo, ko gre kaj narobe. Ampak, v omenjenih primerih se mi ni zdelo tako.

Kateri inšpekciji bi TI prijavil agencijo in koliko ___% si prepričan, da bi bilo od tega kaj koristi.

lp

Zgornji primer, ko je bila agencija istočasno v vlogi kupca in posrednika je recimo stvar, ki je jaz ne bi sprejel.
Agencija, oziroma nepremičninski posredniki imajo licenco in predvidevam, da je bila kupoprodajna pogodba pomanjkljivo napisana in ni ščitila prodajalca, saj so jo valjda pripravili v svojo korist. Na tem mestu bi lahko očitali agenciji neetično ravnanje, nestrokovno posredovanje za kar jim je kupec celo plačal provizijo.
Da je zadeva pristala na sodišču po mojem potrjuje moja predvidevanja, čeprav je bil primer preskopo opisan.
Vsekakor pa prodajalec očitno ni bil podučen kaj podpisuje in da ni nujno, da bo posel tudi sklenjen.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#353116] 28.10.08 21:17 · odgovor na: anon-104023 (#352953)
Odgovori   +    0

majakrizaj je napisal(a):
Prvo pogodbo je sestavila Odvetniška pisarna Senica in & in drugo pogodbo Notar Dernovšek. Sem v obeh primerih vpisana kot Zemljiškoknjižna lastnica in plačujem vse obveznosti, le posesti nimam, zakaj, zato ker ima prodajalec večjo pravno zaščito kot kupec,oziroma dediči po umrlem prodajalcu, kljub temu da je bilo jasno zapisano da se stanovanje kupuje prosto oseb in stvari in da nihče od tretjih oseb nima stvarno pravnega ali obligacijskega zahtevka.Papirji so v redu, pravnomočne sodbe tudi, Izvršba poteka, deložacija sledi v najboljšem primeru čez 4 leta zaradi možnosti zavlačevanja. Vsekakor nisem bila naivna ali nepoučena.Govorim o pravnih pasteh, o katerih nisem niti sanjala, da obstajajo. Ljudje so vsak dan bolj iznajdljivi, ker jim zakon to dopušča so tudi uspešni.Moja prodajalka je od mene prejela 150.000 DEM za 30 let staro dvosobno stanovanje na gorenskem in s pomočjo sodnih postopkov pridobila 10 let brezplačnega bivanja.Kot mati samohranilka brez zaposlitve ima vse sodne in odvetniške stroške zastonj.Ovadba zaradi goljufije oz. zavajanja kupca je bila zavrnjena.Sedaj ji plačujem tudi gretje, ker po zakonu ne smem odklopit naprav in ogrozit njenega zdravja, se dekle samo smeji in prenehala je plačevat vse položnice, ki jasno, bremenijo lastnika.Sedaj čaka, kdaj mi bodo popustile zavore in bo upravičena do visoke odškodnine. Zato pozor ! Če si vpisan kot lastnik nepremičnine v ZK, to še ni garancija da lahko z nepremičnino razpolagaš !

Grozljivo.
Jaz nisem pravnik, sem pa že marsikatero kupoprodajno pogodbo podpisal.
Ne bom delal reklame odvetnikom, me pa preseneča da so pri Senici tako stvar spregledali.
Nisem pa nikoli nakazal kupnine, dokler stanovanje ni bilo prosto, ključi pa pri notarju ali nepremičninski agenciji, ki sem ji zaupal.
Vinci sporočil: 5.933
[#353130] 28.10.08 21:26 · odgovor na: anon-76887 (#353116)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 28.10.2008 21:29

0902ISXdX je napisal(a):

Ne bom delal reklame odvetnikom, me pa preseneča da so pri Senici tako stvar spregledali.
Ne bodi naiven, SXdX. A misliš, da je papir poslan iz odvetniške pisarne Senice kaj boljši od papirja kakšnega manj znanega odvetnika? Ej, niti ne. Tudi pri Senici in Čeferinih marsikaj zafrknejo. Čeferin se je itak jahal na procesnih napakah celo desetletje. Na tem je zgradil svojo kariero. Ampak ljudje se ga iz časopisa spomnijo kot nekega hudega odvetnika. Ne vem, če je dokazovanje nedolžnosti na podlagi procesnih napak ravno bistvo odvetnika. 

V povprečju v teh super znanih odvetniških pisarnah niso nič boljši pravniki in odvetniki, kot v drugih odvetniških pisarnah. 
anon-76887 sporočil: 18.121
[#353139] 28.10.08 21:37 · odgovor na: Vinci (#353130)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):

Ne bodi naiven, SXdX. A misliš, da je papir poslan iz odvetniške pisarne Senice kaj boljši od papirja kakšnega manj znanega odvetnika? Ej, niti ne. Tudi pri Senici in Čeferinih marsikaj zafrknejo. Čeferin se je itak jahal na procesnih napakah celo desetletje. Na tem je zgradil svojo kariero. Ampak ljudje se ga iz časopisa spomnijo kot nekega hudega odvetnika. Ne vem, če je dokazovanje nedolžnosti na podlagi procesnih napak ravno bistvo odvetnika.

V povprečju v teh super znanih odvetniških pisarnah niso nič boljši pravniki in odvetniki, kot v drugih odvetniških pisarnah.

Po mojih izkušnjah so najboljši samostojni odvetniki.
Te večje hiše imajo večjo fluktuacijo, če te že sprejmejo na prvisestanek pa potem tvojo zadevo dobi kakšen odvetniški pripravnik. Vsaj takšna je bila moja izkušnja.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#353144] 28.10.08 21:44 · odgovor na: anon-76887 (#353110)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Zgornji primer, ko je bila agencija istočasno v vlogi kupca in posrednika je recimo stvar, ki je jaz ne bi sprejel.
Agencija, oziroma nepremičninski posredniki imajo licenco in predvidevam, da je bila kupoprodajna pogodba pomanjkljivo napisana in ni ščitila prodajalca, saj so jo valjda pripravili v svojo korist. Na tem mestu bi lahko očitali agenciji neetično ravnanje, nestrokovno posredovanje za kar jim je kupec celo plačal provizijo.
Da je zadeva pristala na sodišču po mojem potrjuje moja predvidevanja, čeprav je bil primer preskopo opisan.
Vsekakor pa prodajalec očitno ni bil podučen kaj podpisuje in da ni nujno, da bo posel tudi sklenjen.
 Nisi mi odgovoril, kolk verjameš v smiselnost prijave neklakšni inšpekciji ( ki tak mislilm, da ne obstaja ). Zdi se mi tudi malce protislovno, da le nekoliko verjameš v to da sistem sankcionira in izloča nepoštene/nekorektne posrednike   in hkrati praviš, da ne bi verjel agenciji in da bo ta "valjda pripravila pogodbo v svojo korist ".

Vidiš, jaz upravičeno ne dam nič na inšpekcije , še manj na kašna cehovska častna razsodiša. Kljub temu bi pa skoraj prej verjel kakšni agenciji , kot kakšnem prebrisanem prodajalcu, saj agencije običajno niso tam, da strankam otimajo stanovanja :)

Sicer, ne vem, če obstaja 100% zaščita. Sem mislil, da je vpis v ZK zakon, pa sem tukaj prebral, da se je kupec vpisal v ZK, v stanovanju je pa kljub temu še naprej prodajalec. Včasih so rekli, da je glavno, da kot kupec dobiš ključe.
Kaže, da ni čisto brez veze.

lp
anon-24781 sporočil: 3.126
[#353145] 28.10.08 21:46 · odgovor na: anon-76887 (#353139)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Po mojih izkušnjah so najboljši samostojni odvetniki.
Te večje hiše imajo večjo fluktuacijo, če te že sprejmejo na prvisestanek pa potem tvojo zadevo dobi kakšen odvetniški pripravnik . Vsaj takšna je bila moja izkušnja.
 
moja prav tako. zadeva se je potem vlekla v nedogled, mulca pa še na sklican skupni sestanek z mano kot oškodovancem in toženo stranko ter "neodvisno inštitucijo" ni bilo. zato sem potem od vsega skupaj odstopil.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#353269] 29.10.08 07:23 · odgovor na: anon-76887 (#353110)
Odgovori   +    0
ja priznam, sem bil zaveden. Vednar ker so zamudili vse roke sem od pogodbe odstopil in zadrzal aro.
anon-110766 sporočil: 252
[#353374] 29.10.08 09:01 · odgovor na: anon-171153 (#352671)
Odgovori   +    0

jazorit je napisal(a):

Gospa Maja Križaj, me sodnice smo tako sramotno slabo plačane in že ne bomo delale za 5 ali 6 tisoč € bruto mesečne plače.
 
Nimaš pojma koliko  so plačane recimo okrajne sodnice, ane? Ja, v pravosodju se dela toliko kot so plačani. Malo.
lp
anon-104023 sporočil: 771
[#353434] 29.10.08 10:04
Odgovori   +    0
Ni problem v Pogodbi, problem nastane če je prodajalec nepošten in ga zakonodaja ščiti in rešuje problem z zavlačevanjem sodnih postopkov, ko sodnik-ca samo 1x v letu razglasi obravnavo in piše 9 mesecev Sklep.
Osebno sem proti nasilju in se raje zakopljem v delo in energijo vložim v zaslužek za drugo streho,a ostaja jeza do ljudi ki se proglašajo za Nedotakljivo vejo Oblasti.
Moj primer bi bil na Sodišču v starih članicah EU končan v dveh letih.Slovenski sodniki potrebuje za isti primer 10 let.Čakanje ubije žrtev.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#353522] 29.10.08 12:01 · odgovor na: anon-110766 (#353374)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-171153 29.10.2008 12:01

coach80 je napisal(a):

 
Nimaš pojma koliko  so plačane recimo okrajne sodnice, ane? Ja, v pravosodju se dela toliko kot so plačani. Malo.
lp
 
Imamo pač neodvisno sodstvo, ki samo sebi določa obseg dela in delovni čas. Po 15.30 uri se sodnice ne zadržujejo več na delovnem mestu. Kaj pa so naredile v svojem delovnem času, jih nihče ne sme vprašati. So avtonomne.
Če sodnica na prvi stopnji slabo razsodi, naredi napako in to ugotovi višjestopenjsko sodišče, ne bo sodnica nikomur odgovarjala.
Nihče me ne more tako slabo plačati, kolikor slabo lahko jaz delam
anon-102577 sporočil: 1.544
[#353543] 29.10.08 12:19 · odgovor na: anon-104023 (#353434)
Odgovori   +    0

majakrizaj je napisal(a):

Moj primer bi bil na Sodišču v starih članicah EU končan v dveh letih. Slovenski sodniki potrebuje za isti primer 10 let......
 
Finance : Kolikšna je čakalna doba na sodiščih na Novi Zelandiji?

Maurice McTigue nekdanji novozelandski minister za reforme: "Večina sporov je rešenih v štirih tednih, če ne govorimo o kompleksnih zadevah. Rešujejo se na tako imenovanih hitrih sodiščih."
anon-110766 sporočil: 252
[#353552] 29.10.08 12:27 · odgovor na: anon-104023 (#353434)
Odgovori   +    0

majakrizaj je napisal(a):
. Moj primer bi bil na Sodišču v starih članicah EU končan v dveh letih.Slovenski sodniki potrebuje za isti primer 10 let.Čakanje ubije žrtev.
 
5x nižje plače-> 5x nižja hitrost..
anon-110766 sporočil: 252
[#353559] 29.10.08 12:35 · odgovor na: anon-171153 (#353522)
Odgovori   +    0

jazorit je napisal(a):

 
Imamo pač neodvisno sodstvo, ki samo sebi določa obseg dela in delovni čas. Po 15.30 uri se sodnice ne zadržujejo več na delovnem mestu. Kaj pa so naredile v svojem delovnem času, jih nihče ne sme vprašati. So avtonomne.
Če sodnica na prvi stopnji slabo razsodi, naredi napako in to ugotovi višjestopenjsko sodišče, ne bo sodnica nikomur odgovarjala.
Nihče me ne more tako slabo plačati, kolikor slabo lahko jaz delam
 
Najprej odgovori na vprašanje, če si (bil/a) sposoben študirati 12 ur dnevno do 28 leta starosti (takrat nekako naredijo pravosodni izpit)??Že tukaj je kar velik procent diplomiranih pravnikov, ki jim nikoli ne uspe preko pravosodnega... In potem začnejo delati s povprečno slovensko plačo (slabih 1000e)..Ja, lahko te plačajo slabše, jih plačajo slabše in zato delajo slabše..vse ostalo je le metanje peska v oči..lp
anon-119197 sporočil: 9.214
[#353561] 29.10.08 12:38 · odgovor na: anon-110766 (#353559)
Odgovori   +    0
Ne, bi si izbral kaj bolj ziher in bolje placanega, morda niti ne v RS...
anon-171153 sporočil: 4.257
[#353586] 29.10.08 13:05 · odgovor na: anon-110766 (#353559)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-171153 29.10.2008 13:06

coach80 je napisal(a):

 
Najprej odgovori na vprašanje, če si (bil/a) sposoben študirati 12 ur dnevno do 28 leta starosti (takrat nekako naredijo pravosodni izpit)??Že tukaj je kar velik procent diplomiranih pravnikov, ki jim nikoli ne uspe preko pravosodnega... In potem začnejo delati s povprečno slovensko plačo (slabih 1000e)..Ja, lahko te plačajo slabše, jih plačajo slabše in zato delajo slabše..vse ostalo je le metanje peska v oči..lp
 
Tudi sam sem moral študirati in opraviti strokovni izpit, sicer s področja tehnike se specializirati še na drugih področjih izpolnjevati še druge pogoje, a o plačah ki jih prejemajo sodniki lahko le sanjamo. Soočamo pa se s svetovno konkurenco, ki nas omejuje pri plačah. V kriznih časih, ki prihajajo pa trepetamo za službe. In če pri 50 letih izgubiš službo, kljub vsemu znanju in izkušnjam ne dobiš druge.
Za kvaliteto svojega dela pa tudi konkretno in materialno odgovarjamo.
Pa ti povej kje je tu pravičnost.
anon-110766 sporočil: 252
[#353617] 29.10.08 13:38 · odgovor na: anon-171153 (#353586)
Odgovori   +    0

jazorit je napisal(a):

 
Tudi sam sem moral študirati in opraviti strokovni izpit, sicer s področja tehnike se specializirati še na drugih področjih izpolnjevati še druge pogoje, a o plačah ki jih prejemajo sodniki lahko le sanjamo. Soočamo pa se s svetovno konkurenco, ki nas omejuje pri plačah. V kriznih časih, ki prihajajo pa trepetamo za službe. In če pri 50 letih izgubiš službo, kljub vsemu znanju in izkušnjam ne dobiš druge.
Za kvaliteto svojega dela pa tudi konkretno in materialno odgovarjamo.
Pa ti povej kje je tu pravičnost.
 
Dejstvo je, da večina izmed nas ni sposobna oz. nima potrpljenja za tak študij..že s primerjavo pravosodnega in strokovnega izpita si veliko povedal..Iz prve roke ti lahko povem da je razlika ogromna (delam v šolstvu;strokovni izpit/žena pa v pravosodju;pravosodni izpit). Žena je v OŠ padla v 3% najbolj sposobnih, bila cela legenda, nadaljevala izobraževanje in pri 27. opravila pravosodni izpit. In sedaj? 40 ur na teden se preganja s podpovprečno izobraženimi in inteligentnimi, ki ji vsak dan lahlo povedo, da je v pravosodju nekaj gnilega, je lena in nesposobna..Na koncu meseca pa se vedno znova smejiva mojemu in njenemu plačilnemu listu. Ugotoviš čigava plača je višja?
In sedaj mi povej, zakaj bi bilo naše pravosodje kot tretja veja oblasti bolj učinkovito? Če lahko vsak šlosar zasluži več...in potem se najde nekdo, ki govori, da so sodniške plače previsoke!!!In kako v tujini sodniški mlini meljejo 5x hitreje..ah, brezveze...
lp, coach
anon-119197 sporočil: 9.214
[#353620] 29.10.08 13:41 · odgovor na: anon-110766 (#353617)
Odgovori   +    0
Jesus, ded, bi rekel, precenjujes IQ sam po sebi. Ves, nekateri uspejo (kot pravis, slosarji ipd.) samo zato, ker imajo pravi (in droben) del mozganov dovolj razvit, jebes ti to neke teorije o IQ in Mensi. To si lahko, ce se nisi ugotovil, vtaknes nekam, resno mislim, gre za trg, ne za potenciale.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#353627] 29.10.08 13:51 · odgovor na: anon-104023 (#352953)
Odgovori   +    0

majakrizaj je napisal(a):
Prvo pogodbo je sestavila Odvetniška pisarna Senica in & in drugo pogodbo Notar Dernovšek. Sem v obeh primerih vpisana kot Zemljiškoknjižna lastnica in plačujem vse obveznosti, le posesti nimam, zakaj, zato ker ima prodajalec večjo pravno zaščito kot kupec,oziroma dediči po umrlem prodajalcu, kljub temu da je bilo jasno zapisano da se stanovanje kupuje prosto oseb in stvari in da nihče od tretjih oseb nima stvarno pravnega ali obligacijskega zahtevka.Papirji so v redu, pravnomočne sodbe tudi, Izvršba poteka, deložacija sledi v najboljšem primeru čez 4 leta zaradi možnosti zavlačevanja. Vsekakor nisem bila naivna ali nepoučena.Govorim o pravnih pasteh, o katerih nisem niti sanjala, da obstajajo. Ljudje so vsak dan bolj iznajdljivi, ker jim zakon to dopušča so tudi uspešni.Moja prodajalka je od mene prejela 150.000 DEM za 30 let staro dvosobno stanovanje na gorenskem in s pomočjo sodnih postopkov pridobila 10 let brezplačnega bivanja.Kot mati samohranilka brez zaposlitve ima vse sodne in odvetniške stroške zastonj.Ovadba zaradi goljufije oz. zavajanja kupca je bila zavrnjena.Sedaj ji plačujem tudi gretje, ker po zakonu ne smem odklopit naprav in ogrozit njenega zdravja, se dekle samo smeji in prenehala je plačevat vse položnice, ki jasno, bremenijo lastnika.Sedaj čaka, kdaj mi bodo popustile zavore in bo upravičena do visoke odškodnine. Zato pozor ! Če si vpisan kot lastnik nepremičnine v ZK, to še ni garancija da lahko z nepremičnino  razpolagaš !
  Mislim, da pogodbe niso bile slabo sestavljene (razen tistega, kar je že bilo zgoraj rečeno, da bi bilo bolje, če bi kupno pogodbo imela v neposredno izvršljivem notarskem zapisu). 

 Morda bi v take pogodbe bilo smiselno zapisati, da prodajalec izrecno dovoljuje, da (po plačilu kupnine in v primeru, da prostovoljno ne izroči posesti) ga kupec deložira s pomočjo varnostne službe, da lahko kupec prepiše nase in potem odklopi infrastrukturo...Ni sicer gotovo, da se te klavzule na sodišču ne bi štele za nične...
anon-167067 sporočil: 3.637
[#353630] 29.10.08 13:53 · odgovor na: anon-110766 (#353617)
Odgovori   +    0

coach80 je napisal(a):

 
Dejstvo je, da večina izmed nas ni sposobna oz. nima potrpljenja za tak študij..že s primerjavo pravosodnega in strokovnega izpita si veliko povedal..Iz prve roke ti lahko povem da je razlika ogromna (delam v šolstvu;strokovni izpit/žena pa v pravosodju;pravosodni izpit). Žena je v OŠ padla v 3% najbolj sposobnih, bila cela legenda, nadaljevala izobraževanje in pri 27. opravila pravosodni izpit. In sedaj? 40 ur na teden se preganja s podpovprečno izobraženimi in inteligentnimi, ki ji vsak dan lahlo povedo, da je v pravosodju nekaj gnilega, je lena in nesposobna..Na koncu meseca pa se vedno znova smejiva mojemu in njenemu plačilnemu listu. Ugotoviš čigava plača je višja?
In sedaj mi povej, zakaj bi bilo naše pravosodje kot tretja veja oblasti bolj učinkovito? Če lahko vsak šlosar zasluži več...in potem se najde nekdo, ki govori, da so sodniške plače previsoke!!!In kako v tujini sodniški mlini meljejo 5x hitreje..ah, brezveze...
lp, coach
 Točno tako, coach-ti veš kakšne so sodniške plače, ker imaš sodnico v familiji...

 Drugi "poznavalci" o tem vedo samo stereotipno nakladati.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#353633] 29.10.08 13:55 · odgovor na: anon-171153 (#353586)
Odgovori   +    0

jazorit je napisal(a):

 
Tudi sam sem moral študirati in opraviti strokovni izpit, sicer s področja tehnike se specializirati še na drugih področjih izpolnjevati še druge pogoje, a o plačah ki jih prejemajo sodniki lahko le sanjamo. Soočamo pa se s svetovno konkurenco, ki nas omejuje pri plačah. V kriznih časih, ki prihajajo pa trepetamo za službe. In če pri 50 letih izgubiš službo, kljub vsemu znanju in izkušnjam ne dobiš druge.
Za kvaliteto svojega dela pa tudi konkretno in materialno odgovarjamo.
Pa ti povej kje je tu pravičnost.
 Sodniki so nosilci sodne veje oblasti. Hočeš-nočeš, so nekaj posebnega. Zakaj bi se moral z njimi enačiti vsak inženir živilske tehnologije?
anon-119197 sporočil: 9.214
[#353638] 29.10.08 13:58 · odgovor na: anon-167067 (#353633)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 29.10.2008 14:04
Ce merimo storilnost (ja, odlocanje se da meriti), kako so primerljivi z drugimi sodniki po EU? Mislim absolutne primerjave, ne relativne glede na neke x norme.

Pa, prosim, s stevilkami in glede place in glede uspesnosti.

In se tega ne razumem, pravite, da je treba cloveka boljse placati, DA BO boljse delal? Se zavedate, da je tu precej vec tveganja, kot pa, da cloveka placas, KO dobro dela? Sicer pa, se vedno imate moznost iti onstran meje, a ne, izkoristite to moznost, cimprej. ]:-P

Mislim, od kod jemljete taksne jajce, trg vam ni ravno neko merilo, ali, vi bi kar placilo za potencial in lepe oci, ali? Mozno, ampak napacna panoga, izgleda.
anon-110766 sporočil: 252
[#353669] 29.10.08 14:21 · odgovor na: anon-119197 (#353620)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Jesus, ded, bi rekel, precenjujes IQ sam po sebi. Ves, nekateri uspejo (kot pravis, slosarji ipd.) samo zato, ker imajo pravi (in droben) del mozganov dovolj razvit, jebes ti to neke teorije o IQ in Mensi. To si lahko, ce se nisi ugotovil, vtaknes nekam, resno mislim, gre za trg, ne za potenciale.
 
Jesus, IQ precenjujem po sebi...seveda je tako;)) Vendar ti ne veš kakšen je moj IQ, po vsej verjetnosti pa tudi svojega ne znaš prav ovrednotiti. Dokler pa bodo najbolj sposobni na odgovornih mestih plačani komajda povprečno, če ne celo podpovprečno, pa bodo tudi njihovi učinki nizki. Ne glede na potenciale oz. sposobnosti. Drugače pa pravosodje ni trg!!!To so mogoče odvetniške pisarne al pa..ah, saj je vseeno. Srečno na trgu!
coach
anon-119197 sporočil: 9.214
[#353674] 29.10.08 14:24 · odgovor na: anon-110766 (#353669)
Odgovori   +    0
Stari, jaz sem na precej krutih trgih, bi rekel, enih najbolj riskantnih :) Moj IQ? Meni ni pomemben, nekje okrog sobne temperature se giba, povsem dovolj. Verjamem, da imas ti IQ 500, ampak, ce ne razumes konceptov trga, je ocitno se premalo. Aja, se to, RS meni ni ravno idealna za kariero, se razumemo, IQ500?
anon-167067 sporočil: 3.637
[#353771] 29.10.08 15:37 · odgovor na: anon-119197 (#353638)
Odgovori   +    0

 Ni treba v drugi osebi, sem pravnik, ne pa sodnik. Ampak zavzemam se za višje plače.

 Glej, saj gre za ekonomsko logiko: na trgu delovne sile pravnikov je situacija taka, da obstaja za dobre pravnike ogromno drugih možnosti za zaposlitev, ki so bolje plačane od sodstva. To ima za posledico med drugim to, da v sodstvo ne pridejo najboljši (z izjemami, saj imaš vedno zanesenjake), poleg tega pa veliko feminizacijo.

  Pod pogoji takega trga delovne sile , kakršen pač je, bi imelo zvišanje plač po moje za posledico poboljšanje kadrovske strukture in s tem boljše delo. Torej-včasih se splača narediti neko dejavnost bolj privlačno, da boš šele dobil prave ljudi-bolj splača kot pa trmasto pogojevati: najprej dobro delaj, potem pa mogoče... Čakaj, a ni včasih v programerstvu vsak mulc dobil super plačo, toliko ljudi je manjkalo na tem področju, da so se šefi morali tepsti za njih...In vsak od njih je bil odličen?

 Kar se tiče norme za sodniško delo (18 sodb na mesec) mislim, da je tudi laiku lahko jasno, da to ni neka šala. Vsaka sodba posebej je velika odgovornost. Ne vem, kako je v EU.

 Zakaj goniš ljudi čez mejo? Pa saj sem prej napisal, da to ni neka X panoga, moraš imeti dobro sodstvo, če ne se spremeniš v banana republiko...
anon-104023 sporočil: 771
[#353804] 29.10.08 16:24
Odgovori   +    0
Zanimivi odgovori, torej je slovenski Sodnik-ca upravičen da postopek vodi 10 let, ker ni zadovoljen s plačo. Potem mi naj pa zakonodaja omogoči, da jaz kot žrtev plačam Sodniku-si željeno razliko pri plači za skrajšanje v čakalni vrsti za izdano Sodbo v imenu ljudstva ki bo v razumnem roku.
Če plačujem vse mogoče za zdravnike, ne vidim razloga zakaj ne tudi za sodnike.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#353825] 29.10.08 16:52 · odgovor na: anon-167067 (#353771)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-119197 29.10.2008 16:56
Vidim, da te programerji motijo...  Ne vem tocno, kaj je super placa in v kaksnem rajonu gledas, za slovenske razmere ima mogoce nekaj nadpovprecno placo, ja... Ne vem, kako se kdo tepe za koga, vem pa jaz, kaj izberem in kaj dobim. In v Sloveniji sami ni prav dosti izbire (ok, za shamanovo firmo ne vem, menda dobro placuje), nekaj km cez mejo pa je drugace, ce si dejansko koristen, fajn je tudi, da ti je programiranje bolj orodje kot pa namen sam po sebi. Zato pac recem, poskusi cez mejo, zagotovo dobis vec , ce mislis, da si vreden vec ... RS ne gledam kot ultimativne reference za kariero...
bc123a sporočil: 48.253
[#353861] 29.10.08 17:41 · odgovor na: anon-119197 (#353825)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Vidim, da te programerji motijo... Ne vem tocno, kaj je super placa in v kaksnem rajonu gledas, za slovenske razmere ima mogoce nekaj nadpovprecno placo, ja...
Vuksanov argument deloma drzi, vendar se je potrebno vprasati, zakaj je slovenija prisla v taksen drekast polozaj, druge drzave pa ne.

Namrec, res je, da za sodnike gredo tisti manj blesteci, ker je pac to drzavna sluzba, placa ziher, poleti dopust... tisti blesteci pa lahko dosti vec zasluzijo kot odvetniki, ki ta manj blestece potem vrtijo okrog prsta. In potem imas sodbe, ki se jim vsi smejemo, imas 8 mesecev pogojne za uboj cloveka iz malomarnosti, in tako naprej.

In, res je, da se slovensko sodstvo feminizira do stopnje, ko bo to po moje postalo ze problematicno (bias!), ali pa je to ze postalo. Feminizira se pa iz istih razlogov: zenska, ki je "skromna" (placa, ziher, socialna varnost, porodniska za vsakega otroka), bo sla za sodnico, saj kot odvetnica tega ne bo mogla imeti.

Verjamem, da tudi drugje po svetu sodniki niso placani bolje od dobrih odvetnikov, zakaj ima torej v sloveniji taksno razmerje plac taksne katastrofalne posledice?
bc123a sporočil: 48.253
[#353863] 29.10.08 17:43 · odgovor na: bc123a (#353861)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Vuksanov argument deloma drzi, vendar se je potrebno vprasati, zakaj je slovenija prisla v taksen drekast polozaj, druge drzave pa ne.

Namrec, res je, da za sodnike gredo tisti manj blesteci, ker je pac to drzavna sluzba, placa ziher, poleti dopust... tisti blesteci pa lahko dosti vec zasluzijo kot odvetniki, ki ta manj blestece potem vrtijo okrog prsta. In potem imas sodbe, ki se jim vsi smejemo, imas 8 mesecev pogojne za uboj cloveka iz malomarnosti, in tako naprej.
Oziroma da povzamemo: verjetno nemski in ameriski sodniki niso bolje placani od nemskih in ameriskih odvetnikov, verjetno so placani se dosti slabse od tistih zares vrhunskih.

Zakaj potem v sloveniji lahko dober odvetnik vrti sodnika okrog prsta, v nemciji in ZDA pa ne?
anon-24781 sporočil: 3.126
[#353869] 29.10.08 17:51 · odgovor na: bc123a (#353863)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Oziroma da povzamemo: verjetno nemski in ameriski sodniki niso bolje placani od nemskih in ameriskih odvetnikov, verjetno so placani se dosti slabse od tistih zares vrhunskih.

Zakaj potem v sloveniji lahko dober odvetnik vrti sodnika okrog prsta, v nemciji in ZDA pa ne?
 
zato ker v nemčiji in zda niso imeli 50 let komunizma in se ve kaj je odgovornost, pri nas pa še nihče ni za svojo nemarnost odgovarjal.
bc123a sporočil: 48.253
[#353915] 29.10.08 18:51 · odgovor na: anon-24781 (#353869)
Odgovori   +    0

Wytloff je napisal(a):


zato ker v nemčiji in zda niso imeli 50 let komunizma in se ve kaj je odgovornost, pri nas pa še nihče ni za svojo nemarnost odgovarjal.

Ce mislis na sodnike, a mislis da bi odgovarjanje za oslarije povecalo ali zmanjsalo interes za sodnisko sluzbo? Bi vanjo stopili za isto placo tudi bolj blesteci, ali pa se bolj neumni?

Strani: 1 2 3