Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Nepremičnina tedna: Portorož - Vinjole

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (11)

Strani: 1 2

anon-119197 sporočil: 9.214
[#313692] 10.09.08 16:16 · odgovor na: anon-17372 (#313264)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 10.09.2008 16:28
: >> 2. ravno tako nisem zasledil zadovoljivega odgovora na vprasanje, kdo bi ob nastopu taksnega davka nepremicnino prodal - res bogati prasci, ali nemara tisti, ki sicer imajo nepremicnino, a sicer komaj sestavljajo konec s koncem

Prodali bi tisti, ki niso ne bogati, niti revni, ampak spekulanti, priblizno enako sposobni ljudje, kot slovenski delnicarji, ki so po nekem nakljucju prisli do nadpovprecnega viska denarja in pricakujejo, da bodo s tem obogateli. Se toliko boljse, ce imajo nezasedeno nepremicnino.

: >> 3. ravno tako nisem zasledil zadovoljivega odgovora na vprasanje, kaksna bolana pamet ne uvidi tega, da si na istem, ce se trzna vrednost necesa zmanjsa, a se hkrati za isti znesek podrazi posest iste stvari (manjsi kredit, a vecji stroski).

Davek je postopen, vsak mesec/leto malo, niti ni dokoncen, se lahko spremeni. Nakup nepremicnine je dokoncen, v tistem trenutku, ne glede na kasnejsi davek ali znizanje nepremicnine. Ko si posel sklenil, si ga placal. Davek pa placujes po kapljicah. Isto velja za druge povezane stroske.

Ce sta ti in Boris40 na istem, jaz zagotovo nisem, moja bolana pamet gor ali dol :)


PS: Kako to citiranje suxxx, ali pa jaz pac ne znam.

Strani: 1 2