Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Samopostrežne kadilske sobe?

Strani: 1 2

anon-97339 sporočil: 531
[#164677] 23.11.07 12:37
Odgovori   +    0
Bravo SAINT1127

Kdo se je oglasil, ko so se pričele v celotni Sloveniji kot gobe po dežju odpirati Hipermarketi, Megamarketi, ... in ko so vsi mali trgovčiči propadli. Seveda so se morali prilagoditi trženjskim razmeram in se prekvalificrati. Kdo se je oglasil, ko so se zapirale tekstilne, obutvene, ... tovarne, sedaj pa tak cirkus zaradi teh par pajzlov. Naj nekaj naredijo, da bodo pridobili več gostov.

Sicer pa zaposleni v lokalu izbirati ali bodo delali v nekadilskem ali kadilskem in to ni nobeno poklicno tveganje, je stvar kateremu se je mogoče izogniti in to je protikadilski zakon, ki je več kot dober.

Res je vsi ljudje imajo človekove pravice, tudi jaz jih imam, pa zaradi tega vseeno ne nosim vrečo gnoja v gostilne, čeprav mogoče meni to paše.
anon-97339 sporočil: 531
[#164679] 23.11.07 12:38 · odgovor na: anon-97339 (#164677)
Odgovori   +    0
Pardon 1127SAINT
anon-97339 sporočil: 531
[#164683] 23.11.07 12:39
Odgovori   +    0
Pardon 1127SAINT ker sem napisal SAINT1127
anon-48472 sporočil: 994
[#164689] 23.11.07 12:41 · odgovor na: anon-97339 (#164677)
Odgovori   +    0

bgdv je napisal(a):
Bravo SAINT1127

Kdo se je oglasil, ko so se pričele v celotni Sloveniji kot gobe po dežju odpirati Hipermarketi, Megamarketi, ... in ko so vsi mali trgovčiči propadli. Seveda so se morali prilagoditi trženjskim razmeram in se prekvalificrati. Kdo se je oglasil, ko so se zapirale tekstilne, obutvene, ... tovarne, sedaj pa tak cirkus zaradi teh par pajzlov. Naj nekaj naredijo, da bodo pridobili več gostov.

Sicer pa zaposleni v lokalu izbirati ali bodo delali v nekadilskem ali kadilskem in to ni nobeno poklicno tveganje, je stvar kateremu se je mogoče izogniti in to je protikadilski zakon, ki je več kot dober.

Res je vsi ljudje imajo človekove pravice, tudi jaz jih imam, pa zaradi tega vseeno ne nosim vrečo gnoja v gostilne, čeprav mogoče meni to paše.
 
Hočeš reči, da ne hodiš v vreči?
Kot sem opisal v prejšnjem mailu ureditev s privat prostori meni osebno ustreza (in našemu gostincu tudi, saj je sedaj absolutno proti spremembi zakona). Če je to to pa naj bo kot "večina" hoče  :-)
anon-24781 sporočil: 3.126
[#164700] 23.11.07 12:52 · odgovor na: anon-76887 (#164600)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

 
Ne, moje razmišljanje vsekakor ni takšno, zato ne spreminjaj toka diskusije.

Jaz sem te samo vprašal, zakaj si prepričan, da tvoj otrok ne bo kadil, če bo kajenje prepovedano in zakaj misliš, da tvoj otrok ne bo jointal, ker je marihuana prepovedana.
 
si ali nisi napisal tole :
"In ti "bgdv" si seveda prepričan, da tvoj otrok ne bo kadil, če bo kajenje prepovedano?
In da ne bo poskusil jointa, ker je marihuana prepovedana?
Dream on."

če bo delal nekaj kar zakon prepoveduje, recimo kadil marihuano, bo s tem kršil zakon. slediš do tu?
ti torej sprašuješ (z drugimi besedami) : "zakaj misliš da nekdo ne bo počel nečesa kar mu zakon prepoveduje?"
potem si še dodal "dream on", kar bi se interpretiralo kot:

"jaz pa vem da bodo ljudje počeli tisto kar zakon prepoveduje"

in jaz sem tvoje razmišljanje povzel:

"eh zakaj bi sploh imeli zakone, ko pa se itak kršijo."
anon-48472 sporočil: 994
[#164801] 23.11.07 14:12 · odgovor na: anon-24781 (#164700)
Odgovori   +    0

Nejeverni je napisal(a):

 
si ali nisi napisal tole :
"In ti "bgdv" si seveda prepričan, da tvoj otrok ne bo kadil, če bo kajenje prepovedano?
In da ne bo poskusil jointa, ker je marihuana prepovedana?
Dream on."

če bo delal nekaj kar zakon prepoveduje, recimo kadil marihuano, bo s tem kršil zakon. slediš do tu?
ti torej sprašuješ (z drugimi besedami) : "zakaj misliš da nekdo ne bo počel nečesa kar mu zakon prepoveduje?"
potem si še dodal "dream on", kar bi se interpretiralo kot:

"jaz pa vem da bodo ljudje počeli tisto kar zakon prepoveduje"

in jaz sem tvoje razmišljanje povzel:

"eh zakaj bi sploh imeli zakone, ko pa se itak kršijo."
 Mislim, nisem pisec teksta z dream on toda takšnele "logične" izpeljanke me pa vedno nasmejijo. Človek ti je hotel samo povedati, da če nekaj prepoveš z zakonom še nimaš 100% garancije, da tega nihče ne bo delal. A, je tako težko? Ali da še malo poenostavim: zato, da ti otrok ne bo kadil bo potrebno kaj več kot zakon o prepovedi kajenja v javnih zaprtih prostorih, recimo malo ukvarjanja z otrok in pogovora, izobraževanja, športanja ..... tako kot zakon o prohibiciji marihuane ne garantira, da nihče ne (bo) pokadil kakšnega jointa.
Berserk sporočil: 159
[#164948] 23.11.07 18:23 · odgovor na: anon-97339 (#164526)
Odgovori   +    0
Ne vem sploh zakaj si se odločil imeti otroka, saj ga očitno nisi sposoben vzgajati in to odgovornost prelagaš na državo. In če že smartraš, da je tobačni dim tako škodljiv, ne rinit kadilcem pred nos, ker te nobeden ne sili.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#164979] 23.11.07 19:30 · odgovor na: anon-48472 (#164801)
Odgovori   +    0

0126Marce je napisal(a):

 Mislim, nisem pisec teksta z dream on toda takšnele "logične" izpeljanke me pa vedno nasmejijo. Človek ti je hotel samo povedati, da če nekaj prepoveš z zakonom še nimaš 100% garancije, da tega nihče ne bo delal. A, je tako težko? Ali da še malo poenostavim: zato, da ti otrok ne bo kadil bo potrebno kaj več kot zakon o prepovedi kajenja v javnih zaprtih prostorih, recimo malo ukvarjanja z otrok in pogovora, izobraževanja, športanja ..... tako kot zakon o prohibiciji marihuane ne garantira, da nihče ne (bo) pokadil kakšnega jointa.
 
Hvala za pomoč pri razlagi.
Točno to je bil pomen tistega "dream on".
anon-76887 sporočil: 18.121
[#164982] 23.11.07 19:35 · odgovor na: anon-131783 (#164482)
Odgovori   +    0
Sandi: ne vem, zakaj ste postali Zasavci takšni aktivisti za boljši zrak ravno sedaj, prej pa ste bili tiho 40, 50 ali kolikože let? In prejšnje vlade so Lafarge seveda zaustavile, kajne?
Prozorno, prozorno.
Če hočete izboljšati zrak in okolje v Zasavju boste morali zapreti elektrarno, toplarno in cementarno.Pozicija: zagovarjam možnost, da se vsak lastnik lokala sam odloči ali bo imel lokal za kadilce ali za nekadilce.Ne strinjam pa se s "pol-pol", ker se smrad preveč prenaša iz sobe v sobo, itd...
anon-24781 sporočil: 3.126
[#164990] 23.11.07 19:45 · odgovor na: anon-48472 (#164801)
Odgovori   +    0

0126Marce je napisal(a):

 Mislim, nisem pisec teksta z dream on toda takšnele "logične" izpeljanke me pa vedno nasmejijo. Človek ti je hotel samo povedati, da če nekaj prepoveš z zakonom še nimaš 100% garancije, da tega nihče ne bo delal. A, je tako težko? Ali da še malo poenostavim: zato, da ti otrok ne bo kadil bo potrebno kaj več kot zakon o prepovedi kajenja v javnih zaprtih prostorih, recimo malo ukvarjanja z otrok in pogovora, izobraževanja, športanja ..... tako kot zakon o prohibiciji marihuane ne garantira, da nihče ne (bo) pokadil kakšnega jointa.
 
o mater kolk si ti pameten. a če nimaš 100% garancije (kje in kdaj sem jaz trdil da je 100% garancija, to imbecilnost si potegnil naravnost iz svoje riti), potem je pa to čisto brez veze ali kaj? in če odvrne 70 procentov potencialnih kadilcev, ostalih pa ne, je zate brez veze? zdravila so potem brez veze, saj ga ni zdravila ki bi delovalo 100%?
zato najbrž tudi ti idiot kadiš, ker ni 100% garancije da ne boš dobil raka na pljučih tudi če nehaš.
nekaterim vam ni pomoči, jaz pa zapuščam to temo, ker za tole je pa res škoda mojega časa.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#164993] 23.11.07 19:49 · odgovor na: anon-24781 (#164990)
Odgovori   +    0

Nejeverni je napisal(a):

 
o mater kolk si ti pameten. a če nimaš 100% garancije (kje in kdaj sem jaz trdil da je 100% garancija, to imbecilnost si potegnil naravnost iz svoje riti), potem je pa to čisto brez veze ali kaj? in če odvrne 70 procentov potencialnih kadilcev, ostalih pa ne, je zate brez veze? zdravila so potem brez veze, saj ga ni zdravila ki bi delovalo 100%?
zato najbrž tudi ti idiot kadiš, ker ni 100% garancije da ne boš dobil raka na pljučih tudi če nehaš.
nekaterim vam ni pomoči, jaz pa zapuščam to temo, ker za tole je pa res škoda mojega časa.
 
Ne se razburjati, no :-)))
Preveč lahkotno se pogovarjate o procentih.
Mene ne zanimajo posploševanja. Prav nič mi ne koristi, če protikadilski zakon zmanjša število kadilcev za 99%, če med temi % ne bo mojih otrok recimo.

Gre preprosto za to, da prepovedi praviloma prinesejo ravno nasprotni učinek.
anon-131783 sporočil: 11
[#171117] 05.12.07 07:08 · odgovor na: anon-76887 (#164982)
Odgovori   +    0
Saj nisem nikakršen aktivist za boljši zrak, le Zofkino pranje naših možganov mi preseda. Če mi Zofka in prejšnji Bručo ter ostala zdravstvena zalega vceplja v glavo, da bom v Zasavju zbolel za rakom le,  ali predvsem, zaradi cigaretnega dima, mi to preseda do te mere, da bi jim jebal  njihovo sarkastično mater. Mater jim politično!!! Lp Jaz.
bc123a sporočil: 48.253
[#171126] 05.12.07 07:35 · odgovor na: anon-73404 (#164380)
Odgovori   +    0

profesorFIZ je napisal(a):
Se strinjam, naj ostane zskon tak kot je. Zakaj bi se vedno nekadilci, ki nas je 3/4 morali ozirati na kadilce in mi izbirati lokal, kjer se ne bi kadilo.

Zato, ker ste ocitno slabi potrosniki, gostinci pa niso gradili lokalov zaradi taksnih, kot ste vi.

Kje je tisti blazen naval na lokale, ki so ga propagirali fanaticni nekadilci, ko se je sprejemal zakon? NI GA! Ker razlog, da fanaticni nekadilci niso hodili v lokale ni bil dim, temvec to, da so to pateticne uboge bare brez kolegov in druzbe. Zato so pa ekstremisticni nekadilci (kompenzacija - podobno kot ce bi imeli kratkega).

p: nekadilec, nemilitantni, hodil v lokale prej in kasneje.
Vinci sporočil: 5.933
[#171145] 05.12.07 08:09 · odgovor na: bc123a (#171126)
Odgovori   +    0
Ajde, gremo v stilu foruma: Dokaži, da so fanatični nekadilci propagirali blazen naval na lokale!

Jaz hodim manj v lokale. No, v lokale sem vedno bolj malo hodil, sem pa najmanj trikrat na teden šel na večerjo v kakšno gostilno ali restavracijo. Zdaj grem enkrat, če je dober teden dvakrat. Razlog je predvsem en. Sem pospravljal stare bančne izpiske in ugotovil, da sem v bistvu preškrt in prereven, da bi plačeval za tisto revščino take pare. Zdaj jemo in pijemo doma... Po tudi naveličal sem se tiste nedomiselne in dolgočasne hrane. Povsod isto sranje za jest, meniji že od kar pomnim pretežno isti.

Strani: 1 2