Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Promet je padel precej bolj od cen

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (1)

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18

anon-54454 sporočil: 4.098
[#444619] 02.03.09 22:22 · odgovor na: anon-89 (#444612)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 02.03.2009 22:23

Bob je napisal(a):

 
eno četrtletje prej so pa zgrmele za 40%, bi rekel, da imaš tukaj problem pri definiciji obalnega območja in "ogromnega" števila prodaj.
 Ne bob, zato sem pa tudi povdaril, da je to bolj "za hec". 
To sem napisal vsak slucaj, ce sogovorniki ne bi razumeli, da je statistika z vzorcem nekaj deset poslov nekoliko nereferencna. Ampak, ok, ocitno bi moral se boldat, se bom ze naucil.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#444621] 02.03.09 22:23 · odgovor na: anon-180418 (#444601)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
n trg nepremičnin se še nikakor ne bo normaliziral ampak bodo tisti, ki se jim ne mudi s prodajo še vedno ohranjali visoke cene
 Kdo pa so tisti, ki se jim ne mudi s prodajo in ne bodo spuščali cene?
Verjetno taki, ki  sploh nimajo namena prodati, ampak nameravajo lepo še naprej prebivati notri. Torej sploh niso udeleženci na trgu.
Kdor pa je dal oglas za prodajo, je imel za to najbrž kakšen razlog, a ne.
Morda zato, da bi prodal prejšnje stanovanje in kupil večjega novega - tak ne more spustiti cene, ker tudi če ob znižani ceni proda, ne bo zmogel razlike do nakupa dražjega stanovanj, dokler najprej tudi cena slednjega ne pade.
In ko bo najprej padla cena tega večjega/boljšega/novejšega/whatever stanovanja, bo prodajalec prvega stanovanja dobil smisel za konkreten popust cene svojega starega.

Še enkrat, če je komu res vseeno ali proda ali ne (oz. ali proda sedaj ali čez leto-dve) - zakaj je potem sploh dal oglas za prodajo?
anon-89 sporočil: 10.178
[#444625] 02.03.09 22:28 · odgovor na: anon-54454 (#444617)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Dejmo Bob zaenkrat vsaj definirat, kaj sploh pomeni "pok nepremicninskega balona", se strinjas? Mislim, da bo tako korektno in nam bo lazje razumeti o cem sploh govorimo. Jaz sem pred pol leta napovedal, da se bo trg enostavno ustavil, da je cisto mozno, da cene zanihajo, da pa v nek "pok balona" zaenkrat mocno dvomim.

Zaenkrat se je ta napoved pokazala za pravilno, sem pa zaradi nje vseeno postal "forumski sovraznik st. 1"
Za popolnoma zgresene pa zaenkrat lahko oznacim tiste predloge (in ce se ne motim, si bil del te skupine tudi ti), ki so takrat predlagali prodaji stanovanja, denar v vrednostne papirje in vzeti stanovanje v najem, dokler cene ne padejo dovolj, da se bo ta poteza pokazala za zmagovito.
 
po moje hujšega za investitorje kot ustavitev trga niti ne more biti. in ponavadi taki ustavitvi sledi padec, kjer se spet uspostavi neko ravnovesje med ponudbo in povpraševanjem. cene po katerih so kupci trenutno pripravljeni ali sposobni kupiti so že sedaj močno nižje od uradnih cen. če se bo kriza nadaljevala in borze pravijo, da se še bo, kar poglej si današnji masaker v zda, bodo te cene samo še nižje.

danes ste se vsi odločili, da mi očitate nekaj kar nisem niti v sanjah rekel. če rečem, da sem že pred 2 leti opozarjal na nevarnosti borznih balonov, bi bilo malo nelogično, da bi svetoval, da se denar naloži na borzo, a ne? sem pa res rekel, da bilo pametno prodati nepremičnine in iti v najem. in bi rekel, da se nisem zmotil.
anon-89 sporočil: 10.178
[#444630] 02.03.09 22:39 · odgovor na: anon-89 (#444625)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
po moje hujšega za investitorje kot ustavitev trga niti ne more biti. in ponavadi taki ustavitvi sledi padec, kjer se spet uspostavi neko ravnovesje med ponudbo in povpraševanjem. cene po katerih so kupci trenutno pripravljeni ali sposobni kupiti so že sedaj močno nižje od uradnih cen. če se bo kriza nadaljevala in borze pravijo, da se še bo, kar poglej si današnji masaker v zda, bodo te cene samo še nižje.

danes ste se vsi odločili, da mi očitate nekaj kar nisem niti v sanjah rekel. če rečem, da sem že pred 2 leti opozarjal na nevarnosti borznih balonov, bi bilo malo nelogično, da bi svetoval, da se denar naloži na borzo, a ne? sem pa res rekel, da bilo pametno prodati nepremičnine in iti v najem. in bi rekel, da se nisem zmotil.
 
sploh pa vsem, ki se jim zaustavitev trga ne zdi tako grozna zadeva, svetujem, da si ogledajo kaj je sledilo zaustavitvi trga na balkanskih borznih trgih. to po moje ne bi škodilo niti tistim, ki mislijo, da je ljse v bistveno drugem položaju, kot druge balkanske borze. včasih ne potrebuješ kugle, da pogledaš v prihodnost.
anon-89 sporočil: 10.178
[#444637] 02.03.09 22:51 · odgovor na: anon-89 (#444603)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
silence of the lambs?;)
 
še za tiste, ki slučajno ne poznate zgodbe. molk jagenjčkov ni nekaj kar bi se lahko jagenjčki veselili. ravno nasprotno.:)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#444639] 02.03.09 22:51 · odgovor na: anon-89 (#444625)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
po moje hujšega za investitorje kot ustavitev trga niti ne more biti. in ponavadi taki ustavitvi sledi padec, kjer se spet uspostavi neko ravnovesje med ponudbo in povpraševanjem. cene po katerih so kupci trenutno pripravljeni ali sposobni kupiti so že sedaj močno nižje od uradnih cen. če se bo kriza nadaljevala in borze pravijo, da se še bo, kar poglej si današnji masaker v zda, bodo te cene samo še nižje.

danes ste se vsi odločili, da mi očitate nekaj kar nisem niti v sanjah rekel. če rečem, da sem že pred 2 leti opozarjal na nevarnosti borznih balonov, bi bilo malo nelogično, da bi svetoval, da se denar naloži na borzo, a ne? sem pa res rekel, da bilo pametno prodati nepremičnine in iti v najem. in bi rekel, da se nisem zmotil.
 Lej bob, ne obesaj se vedno na ta borzni balon. Kdor si je takrat znal zracunati 2+2 mu je bilo to jasno. Krkoljubci in balkanoljubci pa so bili do nirvane na delniskem trgu ravno tako zagreto prepircani, kot so danes v padec 50-70%. Tem ni pomoci in obcutek za previdnost v kategoricnih izjavah jim bo vedno tuj.

Da pa vrednostnih papirjev ne gre enaciti z nepremicninami sem pa itak ze veckratl poveda in moje stalisce do tega verjetno poznas.
V drzavi, kjer je 2/3 ljudi zaposlenih v drzavnih sluzbah (ali pa z njo povezanimi podjetji) pa tudi ne pricakujem, da bodo ljudje cez noc ostali brez sluzb. To bi ze pomenilo, da je sla drzava popolnoma v zajckov dol (je sicer na dobri poti) in v taki situaciji bi res imel armagedon v katerem bi bila cena nepremicnin tvoj zadnji problem na tem svetu.

Kdor je pa pred pol leta prodal nepremicnino in sel v najem, pa je danes v minusu najmanj za stroske prodaje (provizije in davki) ter ceno najemnine, ki jo je od takrat moral placat. Ce se je pa vsaj drugemu delu predloga izognil (ni vlozil v VP) in je do zdaj sedel na denarju, za tisto, kar mu je po stroskih se ostalo, niti priblizno ne kupi iste nepremicnine nazaj (+ seveda se enkrat placa stroske).

(bc bi rekel, da ste takega reveza nategnili in vam je zdaj treba "pljuniti v obraz" in "polomiti roke")
anon-54454 sporočil: 4.098
[#444647] 02.03.09 23:00 · odgovor na: anon-89 (#444630)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 02.03.2009 23:02

Bob je napisal(a):

 
sploh pa vsem, ki se jim zaustavitev trga ne zdi tako grozna zadeva, svetujem, da si ogledajo kaj je sledilo zaustavitvi trga na balkanskih borznih trgih. to po moje ne bi škodilo niti tistim, ki mislijo, da je ljse v bistveno drugem položaju, kot druge balkanske borze. včasih ne potrebuješ kugle, da pogledaš v prihodnost.

 Ne obesaj se zdaj nazaj. Ko sem jaz napovedal zaustavitev sem bil kretren in osel.

Kaksen mislis, da je v Sloveniji procent investitorjev med lastniki nepremicnin (na borzi je revcimo ta delez 100%)? In zakaj mislis, da se ostalega dela lastnikov zaustavitev trga tako zelo tice?  
Dokler lahko placujejo razliko med obveznostjo do bank in ceno najema, ce bi nepremicnino prodali, jih nic na tem svetu ne bo prisililo v prodajo.
anon-180418 sporočil: 301
[#444649] 02.03.09 23:02 · odgovor na: (#444609)
Odgovori   +    0
to je tisto o čemer sem pisala: majhen trg, politika pa sama sebi namen...

A se tebi res zdi, da so taka stanovanja kupovali normalni ljudje, ki so denar za kupnino zaslužili s svojim DELOM ? Dovoli mi da izvzamem DELO na borzi, kjer je bilo možno "zaslužiti" na hitro dovolj denarja za kupnino ob znantni spretnosti in sreči..

Sunkovita sprememba pa je seveda nepomembna če gre za nekaj deset stanovanj... in edino to je možno v Sloveniji. Pogledati je treba kakšen delež predstavljajo ta stanovanja med vsem i kupljenimi in kdo so kupci. Sigurno ne gre za domači živelj, ker mislim da nikjer ni bilo objavljeno da je na nekem območju z nekaj tisoč prebivalci izbruhnila epidemija kupovanja nepremičnin po norih cenah...

Večina ljudi v Sloveniji ne trpi zaradi tega ker bi bila na cesti, brez strehe nad glavo in večina tistih, ki so v preteklosti kupovali so bili tisti, ki so kupovali nepremičnino kot sredstvo za plemenitenje imetja.

Ne vem kakšen je % tistih, ki so dejansko kupovali prvo stanovanje (poznam celo primer ko je nekdo prodal svoje, manjše stanovanje in kandidiral na listi stanovanjskega sklada kot kupec, ki kupuje prvo stanovanje-takrat je bil to eden izmed pogojev za uvrstitev), a sem povsem prepričana da jih ni tako veliko. Še zlasti če upoštevamo kako malo najemnikov premor Slovenija glede na druge EU države. Dejstvo je da tudi tisti ki kupujejo n.pr. hiše že imajo neko nepremičnino in jo želijo seveda najprej prodati zato da nagrebejo dovolj keša in dokler je raslo je raslo vse in če si prodal stanovanje v Centru Ljubljane ali njivo, ki je čudežno postala zaradi občinskih načrtov zazidljiva, si imel dovolj deranja da kupiš n.pr. novo stanovanje ( deklarirano kot nadstandardno) v kraju s par tisoč prebivalci (temu se reče mir in idilika narave..), ki te gledajo kot marsovca in zmajujejo z glavami misleč kakšni nori ljudje postajajo njihovi sosedje....
anon-89 sporočil: 10.178
[#444653] 02.03.09 23:06 · odgovor na: anon-54454 (#444639)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 02.03.2009 23:07

tmatej je napisal(a):

 Lej bob, ne obesaj se vedno na ta borzni balon. Kdor si je takrat znal zracunati 2+2 mu je bilo to jasno. Krkoljubci in balkanoljubci pa so bili do nirvane na delniskem trgu ravno tako zagreto prepircani, kot so danes v padec 50-70%. Tem ni pomoci in obcutek za previdnost v kategoricnih izjavah jim bo vedno tuj.

Da pa vrednostnih papirjev ne gre enaciti z nepremicninami sem pa itak ze veckratl poveda in moje stalisce do tega verjetno poznas.
V drzavi, kjer je 2/3 ljudi zaposlenih v drzavnih sluzbah (ali pa z njo povezanimi podjetji) pa tudi ne pricakujem, da bodo ljudje cez noc ostali brez sluzb. To bi ze pomenilo, da je sla drzava popolnoma v zajckov dol (je sicer na dobri poti) in v taki situaciji bi res imel armagedon v katerem bi bila cena nepremicnin tvoj zadnji problem na tem svetu.

Kdor je pa pred pol leta prodal nepremicnino in sel v najem, pa je danes v minusu najmanj za stroske prodaje (provizije in davki) ter ceno najemnine, ki jo je od takrat moral placat. Ce se je pa vsaj drugemu delu predloga izognil (ni vlozil v VP) in je do zdaj sedel na denarju, za tisto, kar mu je po stroskih se ostalo, niti priblizno ne kupi iste nepremicnine nazaj (+ seveda se enkrat placa stroske).

(bc bi rekel, da ste takega reveza nategnili in vam je zdaj treba "pljuniti v obraz" in "polomiti roke")
 
da cena novogradenj v ljubljani pade na 2k/m2 ali celo manj ne rabiš nobenega armaggedona. to je nekako dokaj realna cena glede na naše dohodke in primerjave s svetom, tudi brez finančne krize.

cene pred pol leta so bile ravno nekje na vrhu, torej je zelo velika verjetnost, da boš dobil nepremično kar solidno nižje, že danes jo po moje dobiš, če imaš cash in tisti, ki so pred pol leta prodali, ga imajo. ne razumem kaj te ta najem tako muči, saj je pred pol leta vezava sredstev prinašala več kot najemnina?

imam občutek, da si predaleč in nimaš pravega občiuka kaj se z našimi cenami nepremičninam resnično dogaja. še posebno pri hišah so popusti že sedaj zelo lepi. pa tudi pri stanovanjih se dobi že marsikaj po bistveno nižjih cenah kot lani.

dal sem ti samo primer zaustavitve trga in da je to prej kot ne napoved zelo črnih oblakov. prednost delnic pred nepremičninami je, da gre za veliko bolj likvidna sredstva. kaj misliš, da lahko danes naredi prodajalec recimo 1 mio eurov vredne nepremičnine, ki jo zaradi takšnih ali drugačnih razlogov mora prodati. kupci pa so pripravljeni plačati 400k?
 
anon-89 sporočil: 10.178
[#444661] 02.03.09 23:15 · odgovor na: anon-54454 (#444647)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Ne obesaj se zdaj nazaj. Ko sem jaz napovedal zaustavitev sem bil kretren in osel.

Kaksen mislis, da je v Sloveniji procent investitorjev med lastniki nepremicnin (na borzi je revcimo ta delez 100%)? In zakaj mislis, da se ostalega dela lastnikov zaustavitev trga tako zelo tice?  
Dokler lahko placujejo razliko med obveznostjo do bank in ceno najema, ce bi nepremicnino prodali, jih nic na tem svetu ne bo prisililo v prodajo.
 
nekako dvomim, da sem te jaz kdaj proglasil za osla ali kretena. ti si predvsem jeziš nad nami, ki pravimo, da je padec cen skoraj neizbežen. kar je malo smešno, ker je do padca že prišlo. še zadnjič, zaustavitev trga ni nekaj nevtralnega, ampak nekaj negativnega in to velja za nepremičninske in delniške trge.

vsi ne morejo in ne bodo čakali, še posebno ne, ko se bodo posledice krize začutile tudi v sloveniji. sploh pa, zakaj bi čakali, če bodo ocenili, da bodo v prihodnosti cene samo nižje?
anon-180418 sporočil: 301
[#444662] 02.03.09 23:15 · odgovor na: anon-20668 (#444621)
Odgovori   +    0
zato ker si misli, da se mu to IZPLAČA...

Danes sem govorila z nekom ki neko hišo prodaja po ISTI ceni že 5.leto in je ne proda... zanimalo me je ali je pripravljen spustiti ceno. In veš kaj je rekel?

Da pravzaprav, ker je res kriza, je pripravljen za ene 50 000 EUR, a da mu je v osnovi vseeno če je ne proda, ker je tako ali tako to neke vrste njegov rezervni posel...Zdi se mi da je kupil to hišo pred cca 10. leti in po taki ceni, da mu je sedaj pač vseeno.

Torej:

prepričana sem da se večini prodajalcev v oglasih NE MUDI in zato tudi ni razloga da bi kaj prida zniževali cene. Oglašujejo, ker ali ne vedo kaj bi s to nepremičnino, ali pa kar tako: če se najde kupec za tako ceno, se bodo že še znašli in izselili, ker bi s prodajo zaslužili dovolj za drugo streho nad glavo.

No in to je tudi razlog, da cene še niso strmoglavile, čeprav bi bilo to logično in to že davno.  
anon-54454 sporočil: 4.098
[#444667] 02.03.09 23:26 · odgovor na: anon-89 (#444661)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
nekako dvomim, da sem te jaz kdaj proglasil za osla ali kretena. ti si predvsem jeziš nad nami, ki pravimo, da je padec cen skoraj neizbežen. kar je malo smešno, ker je do padca že prišlo. še zadnjič, zaustavitev trga ni nekaj nevtralnega, ampak nekaj negativnega in to velja za nepremičninske in delniške trge.

vsi ne morejo in ne bodo čakali, še posebno ne, ko se bodo posledice krize začutile tudi v sloveniji. sploh pa, zakaj bi čakali, če bodo ocenili, da bodo v prihodnosti cene samo nižje?
 OK, ampak jaz bi "pok balona" imenoval nekaj, kar bi cene vrnilo na nivoje 1998-2002(?) ali pa se prej. Zdaj pa pocakajmo da vidimo kdaj se bo to zgodilo in koliko ljudi bo takrat srecnih, da bodo lahko po nizjih cenah prisli do lastne nepremicnine.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#444672] 02.03.09 23:32 · odgovor na: anon-180418 (#444662)
Odgovori   +    0
Nepremičnine posebej tiste za trg se navadno gradijo za keš in z razlogom, da se bo čakalo s prodajo 5 let? Ma nega lomit no... Dokler so sposobni vzdrževat kar majo dolgov, zaposlenih in ostalih stroškov preveč ne nižajo, ko bo počas začel tega manjkat bo pač cena šla dol dokler ne bo kupca. Če pač kupcev ni bojo stečaji, dražbe in tam pa kupec bo, ker mora biti.
bc123a sporočil: 48.253
[#444679] 02.03.09 23:48 · odgovor na: anon-180418 (#444649)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 02.03.2009 23:53

Maks2Melisa je napisal(a):
to je tisto o čemer sem pisala: majhen trg, politika pa sama sebi namen...

A se tebi res zdi, da so taka stanovanja kupovali normalni ljudje, ki so denar za kupnino zaslužili s svojim DELOM ?
Ja, draga Melisa.

Pa audije pa bemfle tudi.

Nekateri smo to govorili ze leto ali dve nazaj, pa nas nihce ni poslusal. Vsi so kvasili (nepremicninarji se posebej) da obstaja v sloveniji neka neskoncno velika mnozica superljudi, ki imajo denar za stanovanja, ocenjena na 300K EUR in avte, vredne 70K eur.

Sedaj se to vedno bolj razkriva kot grozljiva fatamorgana. "bogati" so naenkrat brez gat, in ko so brez gat, se vidi da nikoli niso bili posebej bogati, samo dovolj drzni, da so se lahko zaspekulirali v kot.

Osebno nisem nikoli imel obcutka da sem preslabo placan za svoje delo, imam solidno izobrazbo, in sluzbo, za katero sem vedno mislil, da je med boljsimi. A glej ga hudica, zadnje dve leti sem se pocutil ko klosar. Kar naenkrat je, statistiki navkljub, vsak kurac imel denar za dober avto, stanovanje ... folk z placo, ki je MORALA biti manjsa od moje, se je pridusal, da pa on ze ne bo v bloku, da bo pa kar bajto... jaz sem jih pa samo debelo gledal. Folk na socialni podpori se je delal norca iz mene, ce sem rekel, da kupujem v Hoferju, jebenti.

Tako da, sprijaznise. It has all been a lie!

PS. Tudi sicer - absolutna shizofrenija ljudi je znak, da so baloni na vrhuncu, in slovenska orgija je bila na nek nacin res nepozabna. Stanovanja v LJ drazja kot na dunaju, v MB drazja kot v Gradcu. V nemciji 40% ljudi kupuje v diskontih, v sloveniji so s tujo pomocjo komaj priplezali na 10% (bomo pa zato imeli "socialne SOS trgovine" za katere bi naj prispevali robo uveljavljeni trgovci, da cloveka kar jokat prime, ko se spomni, kaj se bo zgodilo, ce bo edina kvalifikacija za nakupovanje to, da bos imel pod 300 EUR uradnih prihodkov - poznam namrec precej ljudi ki so uradno brez ficka, neuradno pa gre socialna podpora za nove cevlje in soncna ocala)

Skratka, kmalu bomo lahko rekli "let's party like it is 2007!"
dani14 sporočil: 6.657
[#444681] 02.03.09 23:51 · odgovor na: anon-180418 (#444662)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
zato ker si misli, da se mu to IZPLAČA...

Danes sem govorila z nekom ki neko hišo prodaja po ISTI ceni že 5.leto in je ne proda... zanimalo me je ali je pripravljen spustiti ceno. In veš kaj je rekel?

Da pravzaprav, ker je res kriza, je pripravljen za ene 50 000 EUR, a da mu je v osnovi vseeno če je ne proda, ker je tako ali tako to neke vrste njegov rezervni posel...Zdi se mi da je kupil to hišo pred cca 10. leti in po taki ceni, da mu je sedaj pač vseeno.

Torej:

prepričana sem da se večini prodajalcev v oglasih NE MUDI in zato tudi ni razloga da bi kaj prida zniževali cene. Oglašujejo, ker ali ne vedo kaj bi s to nepremičnino, ali pa kar tako: če se najde kupec za tako ceno, se bodo že še znašli in izselili, ker bi s prodajo zaslužili dovolj za drugo streho nad glavo.

No in to je tudi razlog, da cene še niso strmoglavile, čeprav bi bilo to logično in to že davno.  
 
Lastnikom stanovanj se jebe za padce in dajo stanovanja na prodajo iz čistega dolgčasa in poleg še za hec spuščajo cene, samo da jezijo par poštenih investitorjev. Tile tipčki itak nimajo namena prodati stanovanj, samo trg testirajo in čakajo na obljubljenih +100%.
bc123a sporočil: 48.253
[#444685] 03.03.09 00:01 · odgovor na: bc123a (#444679)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Ja, draga Melisa.

Pa audije pa bemfle tudi.

Nekateri smo to govorili ze leto ali dve nazaj, pa nas nihce ni poslusal. Vsi so kvasili (nepremicninarji se posebej) da obstaja v sloveniji neka neskoncno velika mnozica superljudi, ki imajo denar za stanovanja, ocenjena na 300K EUR in avte, vredne 70K eur.
Mimogrede: malokdo ve, da so v sloveniji banke "pravim" dale tudi 95% kredite. Tako pac ni tezko kupiti stanovanja za 300.000-500.00 EUR, a ne?
anon-89 sporočil: 10.178
[#444688] 03.03.09 00:17 · odgovor na: anon-54454 (#444667)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 OK, ampak jaz bi "pok balona" imenoval nekaj, kar bi cene vrnilo na nivoje 1998-2002(?) ali pa se prej. Zdaj pa pocakajmo da vidimo kdaj se bo to zgodilo in koliko ljudi bo takrat srecnih, da bodo lahko po nizjih cenah prisli do lastne nepremicnine.
 
po moje srečnih prav veliko ne bo. pa ne zato, ker cene ne bodo dovolj padle.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#444691] 03.03.09 00:24 · odgovor na: anon-89 (#444688)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
po moje srečnih prav veliko ne bo. pa ne zato, ker cene ne bodo dovolj padle.
 To je tudi moj point, zato se tudi toliko bolj cudim temu, da se nekateri tega tako zelo veselijo (in novinarji Financ niso tukaj nobena izjema).
anon-89 sporočil: 10.178
[#444692] 03.03.09 00:31 · odgovor na: anon-54454 (#444691)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 03.03.2009 00:35

tmatej je napisal(a):

 To je tudi moj point, zato se tudi toliko bolj cudim temu, da se nekateri tega tako zelo veselijo (in novinarji Financ niso tukaj nobena izjema).
 
mislim, da je to marsikomu kar jasno. zato bi recimo bc nekaterim pljunil v obraz.:)

bi pa še enkrat omenil, da sloveniji po finančni in gospodarski krizi, sledi še demografska, posledica katere bo potopljen pokojninski in zdravstveni sistem. in nato se lahko prava veselica šele začne.

tako da jaz prav hude perspektive, za slovenske nepremičnine in tudi slovenijo kot celoto, ne vidim. vse skupaj je ena sama velika žalost.
anon-182839 sporočil: 434
[#444693] 03.03.09 00:36 · odgovor na: anon-105255 (#443953)
Odgovori   +    0
tisto v ljubljani me ne zanima,ta blok v postojni pa je katastrofa ker poznam zadevo,pa vseno poglej cene,ampak pazi blok je KATASTROFA
anon-54454 sporočil: 4.098
[#444695] 03.03.09 00:44 · odgovor na: anon-89 (#444692)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 03.03.2009 00:46

Bob je napisal(a):

 
mislim, da je to marsikomu kar jasno. zato bi recimo bc nekaterim pljunil v obraz.:)

bi pa še enkrat omenil, da sloveniji po finančni in gospodarski krizi, sledi še demografska, posledica katere bo potopljen pokojniski in zdravstveni sistem. in nato se lahko prava veselica šele začne.
 Ce mene vprasas, se Slovenija gospodarski krizi lahko se zelo lepo izogne in po mojem mnenju za to od Karantanije naprej ni imela boljse priloznosti. Kaj bojo pa trenutni kuharji skuhali, je pa drugi problem. Ampak kdo sem jaz, da bi lahko tukaj imel kaj besede?

bc je pa lepo priznal (to mu stejem v plus), da mu je vseeno, samo da se jazbinskovce iztera iz njihovih lukenj. Zato tudi navija, da gre vse skupaj cimprej rakom zvizgat. Za normalizacijo trga nepremicnin ima oblast (in drzavljani ki jo volijo) na voljo dosti drugih (trznih) instrumentov in za dosego tega cilja se ne rabis armagedona. Ampak zopet, kdo sem jaz...?

(po mojih dosedanjih izkusnjah se pa glede zalosti globoko strinjam s tabo...)
anon-182839 sporočil: 434
[#444696] 03.03.09 00:46 · odgovor na: OnlyA (#444178)
Odgovori   +    0
TI VES CE BANKE STISKAJO KRETEN,POSLUSAJ PAMETNJAKOVIC NA BANKI SE VSE ZMENIS DA JE DOBRO VSEM
anon-119197 sporočil: 9.214
[#444701] 03.03.09 01:20 · odgovor na: anon-182839 (#444696)
Odgovori   +    0
Zakaj ni potem vec vzetih kreditov za nepremicnine oz. zakaj bi se naj nepremicninski trg ustavil, ce so krediti enostavno dostopni vsem?
anon-182910 sporočil: 1.666
[#444713] 03.03.09 03:58 · odgovor na: anon-105255 (#444672)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Nepremičnine posebej tiste za trg se navadno gradijo za keš in z razlogom, da se bo čakalo s prodajo 5 let? Ma nega lomit no... Dokler so sposobni vzdrževat kar majo dolgov, zaposlenih in ostalih stroškov preveč ne nižajo, ko bo počas začel tega manjkat bo pač cena šla dol dokler ne bo kupca. Če pač kupcev ni bojo stečaji, dražbe in tam pa kupec bo, ker mora biti.
  Jaz si tega nebi upal trditi. 
anon-106499 sporočil: 3.507
[#444747] 03.03.09 07:18 · odgovor na: anon-192861 (#444469)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

 
Ne se zdaj ven vlečt Bob ;) Jaz ne menim, da ne bodo padle , menim samo, da ne bodo padle toliko kot ti napoveduješ.

 
C, c, c, c, c. In ti si se hvalil z dobrim nakupom parcele :))))
anon-106499 sporočil: 3.507
[#444753] 03.03.09 07:32 · odgovor na: anon-54454 (#444695)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Za normalizacijo trga nepremicnin ima oblast (in drzavljani ki jo volijo) na voljo dosti drugih (trznih) instrumentov in za dosego tega cilja se ne rabis armagedona. Ampak zopet, kdo sem jaz...?
 Še enkrat na kratko napišem: "Prošla baba s kolačima...."

Na krizo treba gledat s pozitivnega stališča: Janezki se bodo zopet nekaj naučili (sicer na precej trd a njim očitno ljub način)...
anon-106499 sporočil: 3.507
[#444754] 03.03.09 07:33 · odgovor na: anon-182839 (#444696)
Odgovori   +    0

maricko je napisal(a):
TI VES CE BANKE STISKAJO KRETEN,POSLUSAJ PAMETNJAKOVIC NA BANKI SE VSE ZMENIS DA JE DOBRO VSEM
 
Ti a se da še BOLD vklopit. Zdaj že CAPS-LOCK pride slabo do izraza :))))
anon-89 sporočil: 10.178
[#444764] 03.03.09 08:01 · odgovor na: anon-54454 (#444695)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 03.03.2009 08:11

tmatej je napisal(a):

 Ce mene vprasas, se Slovenija gospodarski krizi lahko se zelo lepo izogne in po mojem mnenju za to od Karantanije naprej ni imela boljse priloznosti. Kaj bojo pa trenutni kuharji skuhali, je pa drugi problem. Ampak kdo sem jaz, da bi lahko tukaj imel kaj besede?


 nesposobni direktorji, tajkunsko prevzete firme brez prave strategije in močno prezadolžene, rigiden trg dela, socialna država, nevzdržen pokojninski in zdravstveni sistem, močni sindikati, zmedena vlada, predrag javni sektor, mrtev borzni in nepremičninski trg, pričakovane velike gospodarske težave v naši soseščini in vzhodni evropi...težka bo, tudi če iz druge galaksije dobimo odlično vlado.

p.s. če se sesuje hrvaška, jo lahko, namesto bojkota, kar kupimo.:)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#444779] 03.03.09 08:25 · odgovor na: anon-89 (#444764)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 03.03.2009 08:38

Bob je napisal(a):

 nesposobni direktorji, tajkunsko prevzete firme brez prave strategije in močno prezadolžene, rigiden trg dela, socialna država, nevzdržen pokojninski in zdravstveni sistem, močni sindikati, zmedena vlada, predrag javni sektor, mrtev borzni in nepremičninski trg, pričakovane velike gospodarske težave v naši soseščini in vzhodni evropi...težka bo, tudi če iz druge galaksije dobimo odlično vlado.

p.s. če se sesuje hrvaška, jo lahko, namesto bojkota, kar kupimo.:)
 Tole sem danes spisal za cisto druge namene a zdi se mi, da nekako spada v ta kontekst:


Gospodarska kriza:

Zgodovina nas je do sedaj se vedno ucila, da se gospodarske krize dogajo predvsem v nasih glavah. Ko pride do pretiranega optimizma, to napihuje balon, ki enkrat poci. To med ljudmi praviloma vedno povzroci nasprotno reakcijo; pretiran strah in izgubo zaupanja v prihodnost.Gre torej predvsem za krizo zaupanja, ko ljudje iz negotovosti ne zapravljajo vec, banke v strahu pred izgubami zaostrijo pogoje financiranja, vse to pa se posledicno pozna na poslovanju podjetij, ki so zaradi zmanjsanja obsega poslovanja prisiljena krciti stroske in tako je spirala sklenjena. Tega ne more presekat nobena drzavna intervencija, temu lahko naredi konec edino luc na koncu tunela, ko ljudje ugotovijo, da prihodnost ni tako crna, kot se jim je na zacetku zdelo. Tukaj je torej priloznost za dobre politike da se izkazejo. Njihova prioritetna naloga v tem trenutku bi morala biti povrnitev optimizma med ljudi, pri tem pa svojo druzbeno odgovorno vlogo (ja, v taki situaciji dobi druzbena odgovornost svoj pravi pomen) lahko in morajo odigrati tudi mediji, ki se zavedajo svojega poslanstva. 



Se pa drugace cisto strinjam s tistim, kar si napisal ti.

P.S.Dobili so volitve in kot zaenkrat kaze, bojo to zadnje volitve na katerih jim bo se uspelo priti v parlament. Povsem politicno modro bi v tem trenutku bilo iti na vse ali nic, saj imajo pred seboj se skoraj cel mandat. In ceprav vec kot dvomim, da se bo kaj zgodilo sevedno pravim; priloznost je za drzne. 
anon-192861 sporočil: 1.350
[#444784] 03.03.09 08:29 · odgovor na: dani14 (#444541)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):
Eh, tajkun je sedaj privlekel argument, da bi morale pasti za 50- 70 % da se lahko govori o padcu. Kot da preobrat in že skoraj dvomestni padec ni dovolj.
 
Čakaj malo... Par procentni padec... that´s it? Po vsem tistem, kar ste tukaj gor napovedovali? To ni niti toliko, kot si jaz ponavadi izpogajam popusta... Kaj pa Armageddon? Pa Jeti? Zdaj grem poiskat poste, kjer je Bob govoril o tem... BTW stari: 8000 sporočil?! Verjetno žena ni prav zadovoljna s tvojim zabijanjem časa po forumih (da o nadrejenih v tvoji firmi niti ne govorim).

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18