Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Pretvorba Evrov v Švicarske franke?

Strani: 1

anon-163581 sporočil: 9
[#831529] 06.06.10 19:42
Odgovori   +    0
Hay!

Zanima me, če je pametno na banki pretvoriti Evre v Švicarske franke in nato to vsoto imeti kot depozit ali kot kakšen drugačen način varčevanja, saj nekateri menijo, da bo Evro šel rakom žvižgat in potem adijo naš denar!

Kaj menite ali je pretvorba v Švicarske franke pametna poteza?


lp
anon-105255 sporočil: 3.738
[#831539] 06.06.10 19:50 · odgovor na: anon-163581 (#831529)
Odgovori   +    0
Trenutno pomoje ne - seveda se pa da razpavljat o vsem - pomoje je evro oversold in počasi prestavlja nakupno priložnost ker je izgubil preveč in prehitro in no ja - ni nujno da ne bo še upadel, ampak vseeno jaz ne bi menjal zdajle. ČE pa že bi šel v CAD ali AUD.
anon-175511 sporočil: 300
[#833467] 08.06.10 00:40 · odgovor na: anon-163581 (#831529)
Odgovori   +    1
[MilanBa]
Zanima me, če je pametno na banki pretvoriti Evre v Švicarske franke in nato to vsoto imeti kot depozit ali kot kakšen drugačen način varčevanja, saj nekateri menijo, da bo Evro šel rakom žvižgat in potem adijo naš denar!

Kaj menite ali je pretvorba v Švicarske franke pametna poteza?
Vsekakor je priporočljiva takojšnja menjava v švicarske franke in potem vezava na banki v Evroobmočju, saj bodo banke po propadu evra izplačevale samo še "švicarje".

P.S. Če si tudi hiter toliko kot si bister, ti bo po propadu evra trda predla, da boš s svojim depozitom ubežal 300 miljonom lačnih duš brez tvojega depozita.

P.S.2: Izkušnje iz teh kriz kažejo, da niti ni toliko pomembno kupiti puško, kot je pomembno imeti dovolj municije, saj po začetnem obračunavanju ostane pušk neskončno mnogo, le do municije je dostop omejen. Torej je rešitev do lepšega jutri na dlani.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#834401] 08.06.10 20:04 · odgovor na: anon-105255 (#831539)
Odgovori   +    0
[sjeraj]
Trenutno pomoje ne - seveda se pa da razpavljat o vsem - pomoje je evro oversold in počasi prestavlja nakupno priložnost ker je izgubil preveč in prehitro in no ja - ni nujno da ne bo še upadel, ampak vseeno jaz ne bi menjal zdajle. ČE pa že bi šel v CAD ali AUD.
V osnovi bi USD moral biti globje v dr... kot EUR glede na ekonomske kazalce, je pa res, da bodo Američani uporabili vsa sredstva, da ga ubranijo, v Evropi pa se bomo med sabo skregali in bo obramba razpadla...
CAD in AUD se sliši bolje kot SFR, ker je več "materiala" odzadaj kot samo "dobro ime". Sta pa Kanada in Avstralija malce daleč. Fizično, če hočeš za njihove papirčke kaj kupiti v trgovini.
Jaz za sedaj dvigujem gotovino v EUR - vseeno bolje papir v roki kot številka na računu - nekaj EUR pa je šlo v zlato in srebro.
Dolarčkov pa imam nekaj malega, če doživimo invazijo in bo najbližja trgovina naekrat ameriška :)

Strani: 1