Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Delnica BP že ob 36 odstotkov, se obeta prevzem?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (15)

Strani: 1

anon-89243 sporočil: 2
[#827191] 02.06.10 15:36
Odgovori   +    0
Messiah, verjamem da je solar, wind in podobno zanimiva zadeva, ampak ta morebitni namig velja za nekoliko dolgoročne vlagatelje, če pa je kdo nekoliko bolj špekulativno naravnan, pa ima s to naložbo (seveda če vstopi v pravem trenutku...) na kratek rok možnost veliko več zaslužit kot pa z investicijami v wind in solar zadeve...
bc123a sporočil: 48.253
[#827310] 02.06.10 17:18
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 02.06.2010 17:20
1) BPjevi stroski zapiranja vrtine in odskodnin kot kaze do sedaj, bodo le malo vec kot pozrli enoletni dobicek. Se zdalec ji zaradi tega firmi ne grozi stecaj.

(ravno danes bral clanek kjer so bile izracunane cifre na podlagi stroskov za Exxon valdez, ki so znasali cca 4 miljarde dolarjev). BP na leto z vrtinami ustvari 7 miljard dolarjev profitov, ce se prav spomnim clanka.

2) Delnica pada zato, ker jim poskus za poskusom obvladati vrtino spodleti. Kaj mislite, kaj se bo zgodilo, ko jim (prej ali slej) uspe vrtino zapreti oziroma omejiti razlivanje? Mene samo matra, za kateri dan zapadlosti kupiti call opcije (jebat ga, to se mi zdi idealna sansa za malo gamblerskega adrenalina po dolgem casu :)

3) Dokler vrtine ne zaprejo so stroski nepredvidljivi in vprasanje je, ali se bo nasel prevzemnik, ki bi bil pripravljen prevzeti odgovornost za miljardne stroske ob neznanki ali gre za 10, 20, 30 miljard...
anon-53475 sporočil: 1.009
[#827353] 02.06.10 18:08 · odgovor na: bc123a (#827310)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-53475 02.06.2010 18:12
[bc123a]
1) BPjevi stroski zapiranja vrtine in odskodnin kot kaze do sedaj, bodo le malo vec kot pozrli enoletni dobicek. Se zdalec ji zaradi tega firmi ne grozi stecaj.

(ravno danes bral clanek kjer so bile izracunane cifre na podlagi stroskov za Exxon valdez, ki so znasali cca 4 miljarde dolarjev). BP na leto z vrtinami ustvari 7 miljard dolarjev profitov, ce se prav spomnim clanka.

2) Delnica pada zato, ker jim poskus za poskusom obvladati vrtino spodleti. Kaj mislite, kaj se bo zgodilo, ko jim (prej ali slej) uspe vrtino zapreti oziroma omejiti razlivanje? Mene samo matra, za kateri dan zapadlosti kupiti call opcije (jebat ga, to se mi zdi idealna sansa za malo gamblerskega adrenalina po dolgem casu :)

3) Dokler vrtine ne zaprejo so stroski nepredvidljivi in vprasanje je, ali se bo nasel prevzemnik, ki bi bil pripravljen prevzeti odgovornost za miljardne stroske ob neznanki ali gre za 10, 20, 30 miljard...
Kaj pa recimo stava na padec volatilnosti? Short sell call in put za enak strike price in zapadlost in potem kupis nazaj, ko volatilnost pade.

Problem je, da moras kupiti opcijo z dovolj dolgim rokom zapadlosti, da te n zacne jebat volatility smile pa da imajo take opcija manjso premijo na volatilnost, ker je casovna premija vecja. Ce jaz prav razumem sevede - mimoidoci bi bil tukaj dobrodosel za komentar in izboljsanje strategije.


Poprava: pa se bid/ask te jebe. Kurc, k ni zastonj kosila.
anon-110445 sporočil: 112
[#827372] 02.06.10 18:33 · odgovor na: anon-89243 (#827191)
Odgovori   +    0
Hmmm, ne vem če je solar sploh zanimiva zadeva da o windu ne govorim...
mimoidoci sporočil: 6.145
[#827381] 02.06.10 18:46 · odgovor na: anon-53475 (#827353)
Odgovori   +    1
[Crni]
> [bc123a]
> 1) BPjevi stroski zapiranja vrtine in odskodnin kot kaze do sedaj, bodo le malo vec kot pozrli enoletni dobicek. Se zdalec ji zaradi tega firmi ne grozi stecaj.
>
> (ravno danes bral clanek kjer so bile izracunane cifre na podlagi stroskov za Exxon valdez, ki so znasali cca 4 miljarde dolarjev). BP na leto z vrtinami ustvari 7 miljard dolarjev profitov, ce se prav spomnim clanka.
>
> 2) Delnica pada zato, ker jim poskus za poskusom obvladati vrtino spodleti. Kaj mislite, kaj se bo zgodilo, ko jim (prej ali slej) uspe vrtino zapreti oziroma omejiti razlivanje? Mene samo matra, za kateri dan zapadlosti kupiti call opcije (jebat ga, to se mi zdi idealna sansa za malo gamblerskega adrenalina po dolgem casu :)
>
> 3) Dokler vrtine ne zaprejo so stroski nepredvidljivi in vprasanje je, ali se bo nasel prevzemnik, ki bi bil pripravljen prevzeti odgovornost za miljardne stroske ob neznanki ali gre za 10, 20, 30 miljard...

Kaj pa recimo stava na padec volatilnosti? Short sell call in put za enak strike price in zapadlost in potem kupis nazaj, ko volatilnost pade.

Problem je, da moras kupiti opcijo z dovolj dolgim rokom zapadlosti, da te n zacne jebat volatility smile pa da imajo take opcija manjso premijo na volatilnost, ker je casovna premija vecja. Ce jaz prav razumem sevede - mimoidoci bi bil tukaj dobrodosel za komentar in izboljsanje strategije.


Poprava: pa se bid/ask te jebe. Kurc, k ni zastonj kosila.


he, he Crni, če mene vprašaš jaz Slovencu (mislim bolj na domače finančne institucije) ne bi nikoli dovolil shortati opcij.

Sicer pa bi to (short straddle strategijo) moral narediti pri ATM striku. Problem je gama in v primeru večjih premikov moraš začeti z delta hedgem. V drugem primeru pa namesto delta hedga lahko narediš butterfly spread (dokupiš še deep OTM call in put) z isto zapadlostjo kot si shortal prvotni straddle, da si omejiš tail risk.

Še vedno pa ostaja odprto vprašanje kakšen je implied volatility (npr. dvoletnih LEAP-ov na BP) danes in kakšen misliš, da bi moral biti. In tudi v kakšnem času misliš, da se bo trg skorigiral?


P.S.: Sem opozoril, da je to malo preveč za domače finančne inštitucije.
mimoidoci sporočil: 6.145
[#827383] 02.06.10 18:48 · odgovor na: mimoidoci (#827381)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [Crni]
> > [bc123a]
> > 1) BPjevi stroski zapiranja vrtine in odskodnin kot kaze do sedaj, bodo le malo vec kot pozrli enoletni dobicek. Se zdalec ji zaradi tega firmi ne grozi stecaj.
> >
> > (ravno danes bral clanek kjer so bile izracunane cifre na podlagi stroskov za Exxon valdez, ki so znasali cca 4 miljarde dolarjev). BP na leto z vrtinami ustvari 7 miljard dolarjev profitov, ce se prav spomnim clanka.
> >
> > 2) Delnica pada zato, ker jim poskus za poskusom obvladati vrtino spodleti. Kaj mislite, kaj se bo zgodilo, ko jim (prej ali slej) uspe vrtino zapreti oziroma omejiti razlivanje? Mene samo matra, za kateri dan zapadlosti kupiti call opcije (jebat ga, to se mi zdi idealna sansa za malo gamblerskega adrenalina po dolgem casu :)
> >
> > 3) Dokler vrtine ne zaprejo so stroski nepredvidljivi in vprasanje je, ali se bo nasel prevzemnik, ki bi bil pripravljen prevzeti odgovornost za miljardne stroske ob neznanki ali gre za 10, 20, 30 miljard...
>
> Kaj pa recimo stava na padec volatilnosti? Short sell call in put za enak strike price in zapadlost in potem kupis nazaj, ko volatilnost pade.
>
> Problem je, da moras kupiti opcijo z dovolj dolgim rokom zapadlosti, da te n zacne jebat volatility smile pa da imajo take opcija manjso premijo na volatilnost, ker je casovna premija vecja. Ce jaz prav razumem sevede - mimoidoci bi bil tukaj dobrodosel za komentar in izboljsanje strategije.
>
>
> Poprava: pa se bid/ask te jebe. Kurc, k ni zastonj kosila.



he, he Crni, če mene vprašaš jaz Slovencu (mislim bolj na domače finančne institucije) ne bi nikoli dovolil shortati opcij.

Sicer pa bi to (short straddle strategijo) moral narediti pri ATM striku. Problem je gama in v primeru večjih premikov moraš začeti z delta hedgem. V drugem primeru pa namesto delta hedga lahko narediš butterfly spread (dokupiš še deep OTM call in put) z isto zapadlostjo kot si shortal prvotni straddle, da si omejiš tail risk.

Še vedno pa ostaja odprto vprašanje kakšen je implied volatility (npr. dvoletnih LEAP-ov na BP) danes in kakšen misliš, da bi moral biti. In tudi v kakšnem času misliš, da se bo trg skorigiral?


P.S.: Sem opozoril, da je to malo preveč za domače finančne inštitucije.


Uf nekdo hitro procesira opcijske strategije. Sem dobil minus po 15 sekundah. Svaka čast.......
bc123a sporočil: 48.253
[#827391] 02.06.10 18:54 · odgovor na: anon-53475 (#827353)
Odgovori   +    0
[Crni]
> 2) Delnica pada zato, ker jim poskus za poskusom obvladati vrtino spodleti. Kaj mislite, kaj se bo zgodilo, ko jim (prej ali slej) uspe vrtino zapreti oziroma omejiti razlivanje? Mene samo matra, za kateri dan zapadlosti kupiti call opcije (jebat ga, to se mi zdi idealna sansa za malo gamblerskega adrenalina po dolgem casu :)

Problem je, da moras kupiti opcijo z dovolj dolgim rokom zapadlosti, da te n zacne jebat volatility smile pa da imajo take opcija manjso premijo na volatilnost, ker je casovna premija vecja. Ce jaz prav razumem sevede - mimoidoci bi bil tukaj dobrodosel za komentar in izboljsanje strategije.


Poprava: pa se bid/ask te jebe. Kurc, k ni zastonj kosila.
Nisem rekel, da je investicijska priloznost, ampak gamblerska :)
bc123a sporočil: 48.253
[#827392] 02.06.10 18:57 · odgovor na: mimoidoci (#827381)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
Sicer pa bi to (short straddle strategijo) moral narediti pri ATM striku. Problem je gama in v primeru večjih premikov moraš začeti z delta hedgem. V drugem primeru pa namesto delta hedga lahko narediš butterfly spread (dokupiš še deep OTM call in put) z isto zapadlostjo kot si shortal prvotni straddle, da si omejiš tail risk.

Še vedno pa ostaja odprto vprašanje kakšen je implied volatility (npr. dvoletnih LEAP-ov na BP) danes in kakšen misliš, da bi moral biti. In tudi v kakšnem času misliš, da se bo trg skorigiral?


P.S.: Sem opozoril, da je to malo preveč za domače finančne inštitucije.
No, saj jaz sem preprican da imajo tuji big playerji te stvari lepo preracunane, in so pricakovani dobicki pri teh strategijah zanemarljivi (v tej fazi razvoja, drugo je, recimo, ce uletis, preden se recimo strategije organizirajo, npr ob novici "baje je prislo do eksplozije na neki naftni ploscadi nekje v mehiskem zalivu" ze gres do konca not)

Sedaj ostane pac vera v to, da kurcevo vrtino zaprejo ... ce jo pa ne, pa ne bodo samo propadli calli problem :)
anon-53475 sporočil: 1.009
[#827412] 02.06.10 19:24 · odgovor na: mimoidoci (#827381)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]


he, he Crni, če mene vprašaš jaz Slovencu (mislim bolj na domače finančne institucije) ne bi nikoli dovolil shortati opcij.

Sicer pa bi to (short straddle strategijo) moral narediti pri ATM striku. Problem je gama in v primeru večjih premikov moraš začeti z delta hedgem. V drugem primeru pa namesto delta hedga lahko narediš butterfly spread (dokupiš še deep OTM call in put) z isto zapadlostjo kot si shortal prvotni straddle, da si omejiš tail risk.

Še vedno pa ostaja odprto vprašanje kakšen je implied volatility (npr. dvoletnih LEAP-ov na BP) danes in kakšen misliš, da bi moral biti. In tudi v kakšnem času misliš, da se bo trg skorigiral?


P.S.: Sem opozoril, da je to malo preveč za domače finančne inštitucije.

Implied volatility dvoletnih LEAP-ov se da izracunati is B-S enacbe a ne (recimo tule:www.option-price.com...ility.php) Zdajle se mi po pravici ne ljubi it tega delat (nisem profi in nimam tega vgrajenega v kaksni platformi, se opravicujem). Vsekakor pa to ni neznanka.

Mislim, da bi moral biti implied volatility v kaksnih 6 mesecih na priblizno enakem nivoju kot je bil pred objavo o razlitju vrtine. Ali pa nekje tam, kjer je sedaj za ostale naftne druzbe. Torej malo visje kot pred objavo razlitja vrtine zaradi vecje aktivnosti, ampak najbrz ne tako visok, kot je pri BP. Obe mnenji (6 mesecev, primerjava z ostalimi naftnimi druzbami) sem z olajsanjem potegnil iz riti.

Kaj pa ti mislis?
mimoidoci sporočil: 6.145
[#827420] 02.06.10 19:36 · odgovor na: anon-53475 (#827412)
Odgovori   +    0
[Crni]
> [mimoidoci]
>
>
> he, he Crni, če mene vprašaš jaz Slovencu (mislim bolj na domače finančne institucije) ne bi nikoli dovolil shortati opcij.
>
> Sicer pa bi to (short straddle strategijo) moral narediti pri ATM striku. Problem je gama in v primeru večjih premikov moraš začeti z delta hedgem. V drugem primeru pa namesto delta hedga lahko narediš butterfly spread (dokupiš še deep OTM call in put) z isto zapadlostjo kot si shortal prvotni straddle, da si omejiš tail risk.
>
> Še vedno pa ostaja odprto vprašanje kakšen je implied volatility (npr. dvoletnih LEAP-ov na BP) danes in kakšen misliš, da bi moral biti. In tudi v kakšnem času misliš, da se bo trg skorigiral?
>
>
> P.S.: Sem opozoril, da je to malo preveč za domače finančne inštitucije.
Kurc, mimoidoci, a moras vedno do konca zazihrati in podraziti vsako stvar? :) Jaz bi tako lepo po kmecko pa bumf a ti kazes da ne ide.

Implied volatility dvoletnih LEAP-ov se da izracunati is B-S enacbe a ne (recimo tule:www.option-price.com...ility.php) Zdajle se mi po pravici ne ljubi it tega delat (nisem profi in nimam tega vgrajenega v kaksni platformi, se opravicujem). Vsekakor pa to ni neznanka.

Mislim, da bi moral biti implied volatility v kaksnih 6 mesecih na priblizno enakem nivoju kot je bil pred objavo o razlitju vrtine. Ali pa nekje tam, kjer je sedaj za ostale naftne druzbe. Torej malo visje kot pred objavo razlitja vrtine zaradi vecje aktivnosti, ampak najbrz ne tako visok, kot je pri BP.Obe mnenji (6 mesecev, primerjava z ostalimi naftnimi druzbami) sem z olajsanjem potegnil iz riti.

Kaj pa ti mislis?

Mislim, da si to dvoje res potegnil iz riti. Nisem pa vedel da si se pri tem olajšal :))

Oziroma, če ostaneva resna. Gre za ugibanja. In cena opcij oziroma opcijskih strategij je v vsakem trenutku enaka njihovemu pričakovanemu donosu. Oziroma kot si začel ti: There is no free lunch (without predicting model).
anon-118987 sporočil: 916
[#827508] 02.06.10 21:57 · odgovor na: (#827498)
Odgovori   +    1
Tole me spomne na un vic, ko se Mujo pa Haso pogovarjata koliko stane atomska bomba, pa ko Mujo izve, da stane 1 milijardo dolarjev si zaželi, da bi mu ena padla na dvorišče. :)
anon-53475 sporočil: 1.009
[#827524] 02.06.10 22:25 · odgovor na: mimoidoci (#827420)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [Crni]
>.Obe mnenji (6 mesecev, primerjava z ostalimi naftnimi druzbami) sem z olajsanjem potegnil iz riti.
>
> Kaj pa ti mislis?



Mislim, da si to dvoje res potegnil iz riti. Nisem pa vedel da si se pri tem olajšal :))

Oziroma, če ostaneva resna. Gre za ugibanja. In cena opcij oziroma opcijskih strategij je v vsakem trenutku enaka njihovemu pričakovanemu donosu. Oziroma kot si začel ti: There is no free lunch (without predicting model).

Ja, tako. Potegnil iz riti je bolj prefiguracija za ugibanje. Olajsanje samo tako, majhen literarni okrasek.


Cena opcij je enaka njihovemu pricakovanemu odnosu glede na model, ki ga uporabljajo izdajalci opcij, a ne? Ce imas to sreco, da imas boljsi model ali pa vidis ocitno anomalijo - recimo po mojem je kar velika verjetnost, da bo volatilnost padla. Zato se meni zdi stava na padec volatilnosti kar v redu. Je pa res, da ni 100% sigurna.
bc123a sporočil: 48.253
[#827558] 02.06.10 23:02 · odgovor na: (#827498)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [bc123a]
>
>
> Sedaj ostane pac vera v to, da kurcevo vrtino zaprejo ... ce jo pa ne, pa ne bodo samo propadli calli problem :)

Pri BPju danes gledajo ta film:

www.youtube.com/watc...pPNQoTlacU
Tri misli:

1) Ouch, to pa zna biti drago za BP... po koliko $ so atomske bombe majhne moci? :)

2) Kje so cajti, ko smo z "nuclear option" mislili na kupovanje obveznic s strani ECB

3) dobro da vemo, da vseeno obstaja ziher opcija - tale vrelec pac ne bo bruhal vec kot nekaj mesecev.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#827616] 03.06.10 00:12 · odgovor na: (#827498)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35163 03.06.2010 00:26
Po vsem sodeč ni potrebe po nukleiranju. Do pizdarije je prišlo, ker so naredili narobe prav vse, kar se je dalo narediti narobe. Zanič blowout preventer, en betonski čep premalo, drugi iz neustreznega betona itd. Na koncu so, vrag vedi zakaj, spumpali vrtalno blato iz vrtine. Za tiste, ki bi jih to utegnilo zanimati, je podroben opis tule:

www.nola.com/news/gu...befor.html

Med drugim so v trenutku eksplozije BPjeve visoke živine ravno proslavljale varno obratovanje ploščadi.

Rešitev je seveda jasna- kar so izpumpali prej, morajo sedaj, z bistveno večjimi stroški napumpati nazaj. Da bi tole sfalilo, bi se morali že prav posebej potruditi in zasrati vsaj še par 10 drugih stvari:

www.bp.com/liveasset..._large.pdf

Seveda pa vrtanje ne gre hitro in bo trajalo tam do avgusta. Vmes pa seveda eksperimentirajo z raznimi pokrivali in zamaški in ne vem še čem, kar pa tudi ne gre hitro.

Včeraj zvečer sem z enim očesom v živo (mfile.akamai.com/978...bkup=46260 ) spremljal tole rezanje

www.bp.com/liveasset..._large.jpg

Tiste škarje so obešene na žerjav na ladji kak kilometer in pol više in za to, da so z njimi zadeli in zagrabili cev so potrebovali več kot uro.

Tiste daljinsko vodene podmornice imajo robotske roke in dve kamere v širini oči. Video signal gre po optiki do ladje, kjer operater gleda v dva okularja, vidi stereoskopsko sliko in premika robotske roke. Danes sem nekaj časa gledal nekakšno kvačkanje z nekakšnim drati in štriki in gurtnami in me je že od gledanja minilo potrpljenje.

Strani: 1